Detektor kovů Minelab CTX 3030

Vlákno pro všechny uživatele detektoru kovů Minelab CTX 3030.

Návod pro detektor kovů Minelab CTX 3030: Návod CTX 3030

Testy detektoru kovů CTX 3030: Testy CTX 3030

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 24.10.2012 15:59

Pánové, mám problém a nevím, jestli dělám někde chybu - na CTX se mi při zapnutí separační funkce ferrous-coin trvale hlásí signál cca 11-30. Mám zapnutý target trace, takže to vykresluje na displeji cíl. Hlásí jej to i zvukově. Při hledání to dělá problém. Odmítané cíle (modré) v diskriminaci to ukazuje současně také, ale jen, když nějaké jsou, jinou barvu to ukáže, ale vzhledem k tomu, že ten falešný cíl je tam pořád, tak je to matoucí. Vypnu-li ferrous-coin, funguje bez problémů. Nějaké nápady? Diky

Tak je to zvláštní, ale když jsem prohodil za 17 cívku, tak se to omezilo. A to ikdyž jsem vrátil základní cívku. Že by to byl kontakt?
Ale ta 17, to je pane velikost... o:-)

Zajímavé, ale ještě jsem to neviděl? Asi bych bych udělal reset a znovu si programy nahrál. V kontaktu to nebude tařka na 100% :)

Zdar všichni ctx-čkáři chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás nepozoruje nějaký zvýšený problém s rušením. Mám mašinku už 2 roky a poslední dva měsíce je to skoro horror. Dřív jsem na stejných lokalitách chodil bez problémů na citlivost 28 někdy i víc ale teď mám problém se dostat i nad 15. Místama ale jde třeba 25 vcelku rozumně tak fakt nevím co si o tom myslet, odladění nepomáhá. Když zvednu cívku nahoru je to o to horši prostě jako by to něco chytalo, napadá mě jestli to nemůže dělat to blbý LTE který všude teďka zprovozňujou. Go find 60 mi valí bez problémů stejně tak i kolegův Nexus ale to jsou samo jednofrekvence. Tak nevím jestli je problém jen u mě a něco mi v mašince třeba neodešlo. Díky za případné odpovědi.

Tak to je na 100% něco špatně. Chodím v nastavení 28-30 v podstatě všude a stále. Co tak můžeš udělat sám, restartuje detektor ať se všechny paměti smažou. Pak si vypni mobilní telefon. Máme na firmě jedno HTC, které dokáže dokonale rušit jakýkoli detektory a to i jinak silně imuní CTX 3030. Když to nepomůže, zavolej. Dohodneme servis. ;-)

Ok, resetovat zkusim no a mobil mam shodou okolnosti taky to htc :-D ,ale nikdy sem nemel problem tak ho priste necham doma, kdyz nic nepomuze tak se ozvu dik moc

Není za co :) jenom se tak zeptam co je to za typ HTC? Dokud jsem ten náš firemní nepotkal, tak jsem byl přesvědčený, že CTX je imuní naproto vůči všemu :-)

Mam Htc Desire ale mel sem ho sebou pri kazdym hledani a nikdy driv neplechu nedelal :-D

Zdravím, kolegové, mám dotaz - nezažil někdo problém s připojením CTX s PC a Exchange2? Poté, co jsem udělal reset jsem chtěl nahrát zpátky Elmarovy programy. Žel protože prve nahrával detektor už Pilot při prodeji, sám jsem jej k počítači připojoval poprvé. Exchange2 jsem stáhnul ze stránek minelabu na win 7, připojil přiloženým kabelem a nic. Bez detekce spojení. Někde jsem četl, že to může dělat kabel, tak jsem vzal jiný od tiskárny a už to fungovalo. Ale po nabehnuti CTX v programu - objevila se ikona detektoru v levém sloupci a dokonce se zobrazily poslední geodata, se objevila po pár vteřinách druhá ikona s malým x a chybová hláška o tom, že zařízení není kompatibilní. Plus mi následně nešlo přehrát programy z pc do detektoru. Když jsem vybral, dál přenést a potvrdil, tak po odpojení detektoru a hlášce, že se updatuje, v něm nebyly.

Nemáš zprávný kabel ;-)

Správný? Originální kabel v balení mi nepřináší data vůbec... Nebo už neumím zapojit usb...

Těžko řící co je s původném vodičem, ale to co jsi popisoval jsou prostě chybějící piny :) Nejlepší možná otestovat u nás. Máš to daloko?

Olomouc :-/
Kdybych přešel to testování, dá se koupit nový?

Máš to v SZ :) Tacud

Uvedený kabel mám a na rozdíl od originálu, který neběží, ten funguje. Ale jestli je to jeho vlivem, spojení taky není plně funkční. Chybějící piny... Zvláštní je, že Pilot mi tam při prodeji všechno v pohodě nahrál.

Ja data tahám normálně přes nějaký no name k tiskárně a ještě ma asi přes 3 metry. Neumím poradit. Jen jako info.

Dyk si to můžeš dát blíž :-)

Tak nevím. Můžu ten kabel poptat u Minelabu. Zkus tedy poslat ten co máš, myslím tím originál Minelab, a my jim ho pošleme na výměnu. Možná by nebylo od věci zkusit někoho v okolí, kdo má CTX jestli je to fakt jen tím kabelem. Ještě máme pobočku v Uherském Brodě, sice taky ne za domem, ale pořád blíž než k nám do Jílového. Víc asi neporadím :(

USB kabel musí fungovat jakýkoliv, mají univerzální zapojení pinů (Universal Serial Bus, viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus). Není rozdíl mezi kabelem CTX a např. tiskárny. Kabel může být však přerušený, nalomený nebo studený spoj v konektoru USB na PC nebo CTX... Nelze vyloučit ani chybné ovládání softwaru XChange2...

Děkuji všem za ochotu a rady. Shrnu-li to, kabel Minelab nereaguje, otestuju si jej připojením k tiskárně. Kabel od tiskárny reaguje, takže detektor by měl být aspoň částečně ok, PC asi taky, ale vzniká mi hláška o nepodporovaném zařízení. Zkusím ještě dalsi kabel.

Čus su od tebe 25km a kábl mi funguje.jen čas mi krado.když nepochodíš správu napiš vyskoušíme.UNIČOV. ;-)

Mě teď na tom polygonu zarazilo že sice detektor v nastavení co jsem odkoukal,nebo načetl, nebo měl od litrfree našel skoro všechny cíle,ale podle té rozsypané rýže na disp.bych je v terénu 100%přešel asi je čas přijet do Prahy na školení ,chodím nejraději pole Combi,už i rozlišuji větší železa do-koce to i jakštakš zvládám nastavit a začínám tušit co která funkce znamená a jak se to pak chová.Asi si nechám pořádně vysvětlit ten multiton dnes jsem ho skoušel a kopal všechno,asi je to o praxi a na dlouho. ;-)

Zdravim a děkuji za nabídku. Pro informaci vývoje situace - testoval jsem ještě jiný kabel od tiskárny, sice mi to dělalo zase toho ducha druhého CTX, které není kompatibilní, ale obousměrný přenos dat už fungoval... Takže to nějak běží, dokud to tak je, tak už to nebudu porvat. Buďme rádi za ty dary.
Mám ale jeden nový postřeh a související dotaz - lokalita, kde treshold mlčí takřka neustále. Čím to může být? Cca 200 metrů od VVN, podmitnute strniste, trackntrace v diskriminovanem železe stále kreslil zelezny odpad. Takže když jsem máchal cívkou, tak se ze tří machnuti ozval tón treshholdu třeba jen na dvě vteřiny a pak zase porad ticho...
Co na takovém poli mohlo být? O cca kilometr dál, kam jsem se přesunul, už bylo odpadu normálně jako na poli bývá...

Prodám CTX v luxusním stavu, chodíl jsem s ním pouze na dohledávky 3 roky, doklady a komponenty samozřejmostí, důvod? - rozvod a vypořádání manželky, jako nový cena 36. neváhal bych a sere mě to. :,-(

jo a tel je 776 197 282, kdo příjde první, má ho...Jižní čechy.

Odkial si presne, napis mi sadnem do auta a zoberem a dam 37,seriozne

ahoj, jsem z jižních čech, kousek od Českého Krumlova, klidně zavolej jsem jna přijmu stále.

Ahoj lovci, detektor je prodaný.

Zdravím, kolegové mám dotaz pri zapnuti dohledávačky PRO-FIND25 mi rusí detektor ctx3030 a to dost znatelně po vypnutí vše ok. Pul roku chození s dohledávačkou vše o.k a najednou problémy nevíte co stím , jak to opravit.

No premyslej proc asi ;-)

náhodou som narazil na túto stránku ale neviem anglicky, viete to niekto preložiť ?

http://md-hunter.com/upgrade-in-minelab-ctx-3030/
http://md-hunter.com/anderson-shaft-for-minelab-ctx-3030-new-2016/

Jedná se o úpravy detektorů CTX vyrobených od r. 2016 ohledně těsnosti baterie a fixace loketní opěrky.

Tak jsem si také pořídil tento krásný stroj, něco s ním nachodil a postupně si třídím poznatky
Co mě tedy hodně překvapilo je, že při citlivosti na automat je mašinka znatelně klidnější a to i při stejně nastaveném stupni citlivosti jako v manuálu. To je opravdu zajímavé..
Když jsem se po tom sháněl na zahraničních fórech (tady jsem o tom nic nenašel), objevil jsem vysvětlení, že pokud přepnu citlivost na manual, tak nastavuji citlivost jen některých kanálů (frekvencí), na rozdíl od automatiky, která řídí citlivost kanálů všech.
Možná to není přesné, ale tak jsem to pochopil a ve spojení s vícefrekvenční technologíí CTX mi to dává i jakýsi smysl.
Takže v současnosti používám nastavení auto +3 a maximální spokojenost.
Co jsem vysledoval, tak automat nastavuje citlivost dost vysoko (v běžných podmínkách 24-27) takže tak daleko od maximální citlivosti, která se tady doporučuje, nejsem. Každopádně budu rád za každou zkušenost a postřeh.
Má někdo odzkoušeno, jaký rozdíl bude v dosahu, když budu mít nastaveno 25 nebo 30 ?

Tak o klidu si můžem povídat, ale podle všeho je tohle hodně podobný jakýkoliv elektrický muzice. Nejde ani tak o Hi-gain koncepci, která vlastně nahrazuje možnosti (porozumění a schopnosti) uživatele toho dosáhnout ručně, pokud na to zařízení má (to není věcí pěněz), ale každej něco jako automat je vlastně kompresor, tedy výsledek je s redukcí dynamiky. No, a pokud si to pobral, tak seš na dobrý životní cestě :-)

Já s tím laboroval, stejné číslo citlivosti na automat oproti manuálu mi dělalo skoro 7 cm na hloubce dosahu na cíl 2 krejcar. Ano automat je automaticky klidnější, ale jako v celém vesmíru i tady platí " něco za něco"....

Zdravím.
Má tu niekto osobné skúsenosti s touto cievkou : Sonda Coiltek 25x12 cm 2D pro detektor kovů CTX 3030 ?

Díky za vaše zkušenosti. Už mi to bylo vysvětleno z více míst, že automat jen v nejnutnějším případě, když je člověk líný hledat správné nastavení např. pod vedení VN apod.
Je pravda, že jsem si už zvykl na občasný prozvuk při vysokém nastavení citlivosti, takže teď 95% času chodím na 28-30 a pohoda.

Predám CTX3030 s komplet príslušenstvom + veľká cievka kupovaný tu na Lovci minulý rok.

objevil se update software pro CTX na minelab.com

http://www.minelab.com/__files/f/290192/CTX%203030%20Software%20Upgrade%20August%202016.mlb

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru