Detektor kovů Minelab CTX 3030

Vlákno pro všechny uživatele detektoru kovů Minelab CTX 3030.

Návod pro detektor kovů Minelab CTX 3030: Návod CTX 3030

Testy detektoru kovů CTX 3030: Testy CTX 3030

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 24.10.2012 15:59

nový jazyk v menu - čínština :-) to se hodí

Je tam něco užitečného ? Nebo pouze ta čína

Někdo nějaké zkušenosti po update ?

Přátelé, máte už někdo tu aktualizaci v detíku? Co je tam nového a má to cenu instalovat ? Díky

Já tam nic nového nenašel. Tedy ono tam něco nového bude, ale nejsou to funkce .)

Díky Marku ;-)

Zdravím, nemáte někdo set z minulého roku s velkou cívkou, kterou by jste mohli postrádat ??
Koupím 8-)

Zdravím a mám jeden dotaz nezkoušel někdo sám renovovat batterypack? Mě skončila záruka a baterie začala slábnout tak jsem koupil 4 kvalitní Panasonic baterie 3500mAh(v originále byly daný 2200), vymenil jsem to přesně jak to bylo ale bohužel jsem zjistil že mi vydrží jenom tak kolem 15-16 hodin hledání což je hodně špatný na nový bat tak jsem to rozhodil a byly nabitý na 3.6 všechny a přesto se mě detík vypíná a píše low battery, takže by mě zajímalo jestli tam nemůže být nějaká pojistka nebo kurvítko na destičce s elektronikou který to znemožňuje měnit?

Když ho pošleš k nám na servis tak ti ho můžeme renovovat. ;-)

Pozor trochu bych se obával že závada může být i ve zdrojové desce CTX

Prodám fungl novou sondu na Minelab CTX 17 17''x13'' (42cm x 33cm) kdyby byl zájem nebo někdo o někom věděl volejte 605571960

Chcem sa opýtať našiel som info že sa predávajú kópie tzv fake detektorov minelab ako rozoznať či je to fake alebo nie? Dá sa to? napr pri CTX 3030 keď ho kupujete z druhej ruky... :-O

hmm zaujímavé takže bez kontrolnej kartičky a následnej kontroly nekupovať? Ďakujem

Chcem sa opýtať na časté problémy s CTX3030 a ako sa im vyvarovať:
1. vodotesnosť batérie,USB, displeja-(zatekanie)
2. časté ponorenie slaná,sladká voda kovové časti napr. na klipsoch batérie hrdzavejú, eloxované čierné šroby tak isto...
3. vadný display zvislé pruhy
4. vádná cievka (detektor ju nanájde) v spodnej časti odery-extrémne ohnutia pri naklápaní,sklopení.
5. samovolné vypínanie detekotra alebo nemožnosť zapnúť po úvodnej zvučke

Sú to výrobné vady alebo zlé zaobchádzanie.

Co k tomu co píšete napsat.

1. Tady se jako ptáte, na jiném webu píšete, že tomu tak je?
2. Sevisů je minimum, (jednotky kusů) vzhledem k počtu prodaných detektoru, je to doslova sranda. A to servisujeme celou Evropu a velkou řadu přímořských států! Detektor nemá žádné výrobní vady.
3. V podsatě mohu říci, že jste akorát vypsal všechny závady na které se za celou dobu (3 roky) servisu kdy projevily. Tedy až na to samovolné zapínání....

Jedinou věcí která platí je , že když se u baterie na "o" dostane písek, tak do baterie zateče. Doporučujeme tak baterii neměnit někde na pláži a pokud chcete mít jistotu a budete dělat hlavně vodu jako třeba náš technik Petr tak používat i nějakou vazelinu. Typ, který Petr používá Vám může poslat na email.

Vie mi prosím niekto povedať či má CTX ko niekde zmienku na krabici alebo v manuali alebo niekde inde či má nejaký certifikát IP (napr IP 68 )
vidˇ. https://cs.wikipedia.org/wiki/Stupe%C5%88_kryt%C3%AD

Je síce pekné že má na krabici 10ft/3m ale stupeň krytia by tam mal byť uvedený.

Ano, mají to uvedené na prospektu na poslední stránce ve specifikaci: http://www.minelab.com/__files/f/103617/4907-0508-1.1%20CTX%203030%20brochure%20UK%20English%20(12P)_web.pdf . Tacud

Omlouvám se, je to IP 68. Tacud

diki to som potreboval ;-)

Ďakujem Veľmi pekne za porozumenie a spoluprácu, budem rad ked pošlete typ tej "vazeliny"
Uvedený problém s batériu je že vraj sposobený tzv. podtlakom. vysvetlím: pokial má detekor nejakú povrchovú teplotu plastov a vy ho ponoríte do ovela chladnejsej vody ako je aktuálna teplota detektora tak sa vytvorí podtlak v priestore batérie (pretože tam ostane vzduch) a tým pádom povolí tesnenie a nasaje sa vodu a další bordel to je jadro porblému na ktoré som prišiel pracným hľadaním po fórach. Predísť sa dá tomu jednoducho. Detektor treba ochladit v horúcich dňoch na približnú teplotu vody a šup s nim do vody potom je podtlak malý alebo žiadny a zatekanie nenastane. Použite vazelíny bolo tiež rozoberané a je že vraj nie moc vhodné nakoľko veľmi dobre priťahuje piesok a malý bordel na tesnenie. takže to vidím na výmenu tesnenia za O krúžok , o rozmeroch na fore kde som to rozoberal + dodatočné ochladenie plastov. ostáva vyriešiť zatekanie cez USB (tiež problém s podtlakom) tam sa odporúča výmena tesnenia vnútorné aj vonkajšie + ovin závitu vodárskou teflonovou páskou. O probléme s dispalayomneviem čo si mám myslieť žeby vadná séria fakt neviem... Všimol som si ešte hrdzavejúce eloxované šróby tam je to výrobná vada a mali by ich bezplatne meniť (v servise teda asi u Vás? vyhlásenie minelab), zelená korózia postihuje aj teraz presne neviem konektor cievky alebo displaya ... všetko je na fore hantec... PS: môžem dať odkaz na toto forum ku Vám alebo si to neprajete? Ja mienim CTX využívať v slanej agresívnej vode preto toľko otázok použite CTX na súši neprináša žiadne problémy... :-)

PRODÁM MINELAB CTX 3030
- plně funkční detektor bez závad, možnost vyzkoušení při předání
- mám ho třičtvrtě roku a chodil jsem s ním zhruba 20x
- cena 34tis

Běž hledat a nevymýšlej pitchoviny kolego :-D

To bylo pro frexxxe

prosím o radu ako správne odladit noise cancel, niekde píšu že cievku dať nad zem, niekde že cievku treba dať na zem a odladiť. napr. Andy Sabich sa odvoláva na originál manuál ku CTX že tam je to nesprávne napísané a odporúča dať cievku na zem .Čo je správne a prečo? o:-)

..podivej na youtube, je tam hromada videi co kam dat a jak co osetrit pred vstupem do vody...

Joska26-Gumička je v kovové části konektoru,pokud v konektoru nemáš bordel tak to normálně zašroubuj ,zkontroluj dotažení všech konektoru a jdi. S bezdráty ale bude problém signál se přes vodu špatně šíří.vzhledem k tomu že je vysílač umístěný na čelním panelu tak jak to ponoříš hlouběji bude signál vypadávat.

Chodím s origo gumkama,podmáznu vazelínou a pravidelně čistím,zatím uplně bez problému

Ahoj do vody se používají piezo sluchátka,jakmile to spadne do vody bude konec spíš jde o to jak to pak zatěsnit ten konektor po napájení na kontakty

já jsi postavil svoje pieza a je po problému,věci se mají dělat pořádně a ne polovičatě,do vody prostě patři piezo,pecka ti spadne s uši do vody a je po srandě

už přesně nevím je stím hafo práce kdybych si měl napočítat prác tak cca 2500,-

Prodam Minelab CTX 3030 v pripade zajmu do zprav. Jen vazni zajemci.

Zdravím, za kolik prodávate ? v zaruce? přislušenství? 8-)

...Tak mam skusenost s ctx 10 dni chodeni v morske vode. zatial ziadne problemy ale dodrziaval som. Kazdy den som vymenil o kruzok za novy 79x2,5 nbr70 + vazelina silicone greas + gumeny pasik na bateriove klipsy http://www.ebay.com/itm/CTX-3030-waterproofing-o-ring-set-kit-/112471181376?hash=item1a2fce0840:g:lUUAAOSwojRYSo0j. O kruzok som dal novy zakazdym namazal jemne a jemne potrel hranu baterie kde dosada na O kruzok, Po kazdom dni som oplachol v sladkej vode. na USB som pouzil
male O kruzky 19,5x1mm a 20x1mm pri hrubsich neslo dobre zasrobovat kryt USB tieto dva sa pekne stlacia do seba jeden do druheho. Nasledne som to zatrel na 10 dni siliconom loctitie 3551. Ide pekne dole zosupat a nic neni vidno, len schne cca 12h. Mam sluchadla gray ghost pod vodu dosť sa v nich potia usi ale pri kontektore maje tesnenie teda spolu s CTX su tam 2 tesnenia. orginal kossy nemaju tesnenie a jte tam teda iba 1 na ctx. Detektor som mal ponoreny tak ze ja s 180cm som bol po krk vo vode. Moje nalezy velky zlaty prsten pansky , 5 strieborných, nejake broše, naušnice , cca 200KN v minciach... a to som behal 3h denne skoror rano. Dakujem pekne Jacoob za rady... o:-). keby ste mali otazky piste

Ahoj. Má nieko skúsenosti s Cívkou Minelab CTX 06 6'' (15 cm)? Ako sa správa? Oplatí sa ju kupovat?

no toto by ma tiez zaujimalo

Pořídil jsem si ji před rokem. Používám ji když je vyšší tráva, drsnější terén, zarostlý les nebo fakt hodně bordelu. Krásně se s ní chodí, dostanu se s ní všude, detektor je pocitově o polovinu lehčí a "ovladatelnější". Někdy zkrátím hůl a prolézám křoviny a místa kam místní kolega neleze.

Připadá mi, že jde prakticky stejně hluboko jako standardní 11" (testy jsem si ale nedělal). Separace je fantastická, v místech, kde je hodně bordelu víš o každém plíšku. Jen se s ní hledá dost pomalu protože je opravdu hodně malinká :)

Pro mě osobně je to takový příjemný nadstandard. Uměl bych bez ní žít, ale na druhou stranu -
díky ní jsem začal chodit i místa, kterým bych se dříve vyhnul.

nesnížím životnost baterie,když ji budu nabíjet ještě nevybitou ?

Li-ion baterie je jedno jestli nabíjíš když je z půlky vybitá,akorát je nutné hlídat aby se napětí článku nedostalo za přípustnou horní i dolní mez.Ale je tam proti tomu ochrana,takže pro tebe jako uživatele je to uplně jedno ,prostě až budeš chtít nechat baterku dobít tak jí strč do nabíječky.

Zdravim uz jste nekdo vyskousel tu novou sondu od coilteku ?

myslis 14 x 9? Ano mam.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru