Detektor kovů Minelab Explorer profesional

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů Minelab Explorer ,a Minelab Explorer SE Profesional

Testy detektoru kovů Minelab Explorer: Testy detektorů kovů Minelab Explorer

Návod pro detektor kovů Minelab Explorer SE: Návod Explorer SE

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 15.11.2011 11:17

čaute tu loketku jsem vyřešil, koupil jsem si lim lock a je to, super to drží ruku a můžeš chodit a chodit. doporučuju je to skvělý doplněk

Tak jak vam to slape z masinkama?:)

Jakou cívku byste si vybrali k Exploreru z těchto tří: SEF 13" ULTIMATE, SEF 10x12" a nebo tu základní od Etracku 11"? Díky za rady. Cuch

Ultimate 13" :)

Díky za odpověď Elmaro.Taky jsem nakloněný k té Ultimate, ale i ta Etracková 11" asi nebude špatná. Nezkoušel někdo náhodou porovnávat tu Ultimate 13" s Etrackovou 11" v zemi třeba dosahově, identifikaci předmětů a pod?

Ahoj. Na Exploreru bohužel ne. Testů je hodně a k tomu jsme se ještě nedostali. Zatím jsme testoval Tesoro Cortes, Tesoro Tejon, Tesoro Vaquero, Tesoro EuroSabre II, Fisher F75, Fisher F70, Garrett EuroAce 350 a Ace 150. Sonda přidala všude, oproti klasické 12x10 s kterou jsem to poměřoval přidala 10 až 15%.

Pokusím se do konce měsíce udělat nějakou tabulku. I když uvažuji, že by nebylo špatné udělat nějaké veřejné testování této sondy a dosažené výsledky.

Ahoj. To by bylo super. :-) . Zatím díky, počkám si na porovnání.

jestli si koupim new civku tak tuhle puvodni,coz me velikostne vyhovuje a jde do dost velkych hloubek nebo S.E.F-tku:)
Nevim..

Caw kluci,mate nekdo na masince Ultimate civku???zajimalo by me jak to s ni chodi

Ahojte mna by zaujimalo najake to naj nastavenie EXPL 2 v mineralizovanej pode cadic , feromagneticke horniny andezit kedze nema GB a automat to je onicom . Mam z nim co to uz nachodene a uz som vyskusal vselico ale ziadna zmena proste radsej sa takym miestam vyhibam

Ahojte mna by zaujimalo najake to naj nastavenie EXPL 2 v mineralizovanej pode cadic , feromagneticke horniny andezit kedze nema GB a automat to je onicom . Mam z nim co to uz nachodene a uz som vyskusal vselico ale ziadna zmena proste radsej sa takym miestam vyhibam

to dabac...myslim ze v tom masinka nechodi dobre..ne li vubec:(

vsak to , tam trosku zaspali dobu ze na nom nieje odladenie pody

Nechci moc rýpat, ale Explorer pracuje na principu FBS, takže ground balance nepotřebuje - zemní signál odečítá pomocí DSP na základě odezvy na sled pulsů vyslaných do země.

Co přesně máš za problém? Pomůže ubrat citlivost a "noise cancel"? Nebo vůbec?

Samo osebe nemam ziadny problem z masinou ale chcel som vediet nejake to nastavenie na Exploreri v mineralizovanej pode . Automaticke skenovanie nieco pomoze ale ten dosah potom to je bieda .

Pro obě verze Explouše, SE i II jsem natahal emulátory na jedno místo, a přidal k tomu knihovnu cílů. Podobně je nyní hned vedle udělaný i trakař. Je to na AVČ stránkách, čili na mým analogovým webu, neboť FBS se s analogama uplně bez problému snese a to je dobře... moc dobře. Je to zhruba tady: http://www.detektory-vychodni-cechy.com/fbs/ je třeba jenom trochu zarolovat dolu pod CTX instruktážky, a tam to je.

Ted sem s prckama a pisu z mobilu. Budu na inetu na webu zitra odpo, az prijedem z 1866 z HK. Klidne me ale prozvon, reknu co vim a porovnas si urcite . Omlouvam se za bezdiakritiku. Tele je na DC webu.

Ted sem s prckama a pisu z mobilu. Budu na inetu na webu zitra odpo, az prijedem z 1866 z HK. Klidne me ale prozvon, reknu co vim a porovnas si urcite . Omlouvam se za bezdiakritiku. Tele je na DC webu.

zdravim... mam prosim na Vas prozbu ztratil jsem navod v čestine a nemohu ho nikde nalézt. nevi nekdo kde se da ztahnout nebo zehnat..?? bez nej je to na ..... :-)

Tak vidíš, ty máš detektor a nemáš návod. Já mám někde návod a už nemám detektor, někdo mi ho ukradl. Také mi zbyl účet za koupi detektoru.

Za jakých okolností jsi o něj přišel? :,-(

Jenoduše! Nějaký dobrák mi ho ukradl z auta. Teď ho tam nenechám i kdybych ho měl nosit sebou ve městě! Dobří lidé jsou zkrátka všude!

Ahoj vsem.Nevite nekdo nahodou,jaka byla standartne dodavana civka pro Minelab Explorer XS?Nebyla to 10.5" ?Mam ted Safari a tuhle civku bych rad na neho "nasadil".Mel jsem driv XS a civka byla proste parada :-)

Zdravím , pokukuji po nějaké cívce a chtel by jsem aby šla hlouběji na malé předměty z barevných kovu , a v celkem čistých lokalitách , mate někdo zkušenosti s nějakou ? Zas za ni nechci dat balík , moje vize je tak do 5000 nebo něco málo prez . Díky za případné návrhy .

Koukal jsem zatím na tyto : wss 38x20
Sef 38x38 , sef ultimate 33, a nel hunter 31x22 ale nevim jestli je to to pravé co hledám . Díky

Tak na jaře jsem koupil tu wss 38x20 , něco jsem s ní nachodil , cívka je perfektní , stabilní (v lese s ní chodím s citlivosti na 30 uplně bez prozvuků ) zaměřuje přesně , rozeznání cíle je taky přesné , jediná nevýhoda je ta váha , chodím jednou týdně cca na 4-6 hodin a to se s ní nedá , po dvou hodinách začíná bolet ruka od loktu nahoru . Musím proto víc odpočívat . Rozhodl jsem se tedy že koupím Ultimátku a wss 38x20 prodám . Ultimátku jsem koupil , byl jsem s ní zatim asi 5x a ta je váhově v pohodě , za těch 4-5 hodin mě nic nebolí , nicméně v lese musím chodit s citlivostí na 24-26 , cíle z 50% zaměří přesně , zbylích 50% je někde ve stěně , a rozeznání cílů je taky horší , hodně si plete rezavý plechy a železa s barvou takže kopu asi 20 % nechtěných cílů. S wss 38x20 se mi nestalo že by jsem kopal plech nebo železo když jsem nechtěl . S dosahem jsou obě tak srovnatelně stejné . Neberte to ale jako recenzi , jsou to jen moje první postřehy a je možné že jsem se s Ultimátkou ještě nestotožnil a teprve to vychytám , zkoušel jsem i různě měnit nasavení ale zatím se mi to nepodařilo nijak vyladit . Wss 38x20 prodávat nebudu , budu ji brát když budu vědět že jdu max na 2 hoďky.

Ultimátku jsem měl na traku a pokud byly ideální podmínky, tak dobrý, ale rozhodně nebyla do mokra nebo křoví a byla náchylná na rušení...jak píšeš citlivost se dala tak na 24...

Jo jo , na Wss je ještě výhoda toho že se nikde nezadrhává , krásně se s ni dá jezdit i po menším porostu , ale ta váha je fakt poznat .Jednou jsem s ní měl ale problém , na místě kam chdím běžně , po chvilkách začala hrá dokola různé signály , citlivost jsem daval nižší a nižší ale nepomáhalo to , vypozoroval jsem že to děla když jsem dobržďoval houpání na pravé straně , už jsem nevěděl co s tím , bylo to někdy když jsem ji koupil tak jsem myslel že je to cívkou a že bude na prd . Někde jsem si sedl a zapálil si a zkoumal jsem ji a zjistil jsem že na sobě má taky nasazený kryt ( myslel jsem že je to tak slepený a že to nejde sundat ale šlo a právě pod ten kryt se mi dostala voda asi z nějakých keřů , tak jsem to vytřel a bylo vše zase ok . Doma jsem ji ještě jednou vysušil a po celým obvodu jsem ji přelepil elektrikářskou páskou a od té doby šlape jak hodinky .

Ahoj , našel by se tu někdo kdo by se mno uchtěl probrat pár věcí ohledně exploreru ? , Zajímá mě podle čeho přesně detektor vyhodnocuje tu conduktivitu/vodivost kovu , nějak mi to nejde do hlavy , osobně chdím se smartfind grafem a kříž mi ukazuje co je co, vím že v pravo nahoře mi to ukazuje mince (měď stříbro) , bronz , vše vodivý kovy takže tady tu vodivost chápu na velikost předmětu nezáleží prostě vždy v pravo nahoře , ale například hliník (taky hodně vodivý ) mi to ukazuje zhruba uprostřed dole , jenomže uprostřed dole mi to ukazuje i zlato a to by mělo mít vodivost nejvetší . Dál pak olovo , mosaz atd. se motají okolo středu v pravé polovině . takže když to shrnu tak např jakkoli velká měděná mince je na pravo nahoře , z toho usuzuji že conduktivita je opravdu braná podle toho jak je kov vodivý , mate mě ten hliník a zlato , hlinik ať je velký jak chce vždy je v prave polovině dole a to samé zlato (zlato jsem zkušel jen nějaké prsteny a přívěšky , nic vetšího nemám k dispozici :-) ) . Jako chci to vědět hlavně ze zvědavosti , už mám naučenej displej ( ten stejně požívám spíš jen jako kontrolu ) chdím spíš podle zvuku a většinou když kopu tak poznám přibližně co to bude ,

Dobrý den.
Dokázal by mi někdo poradit kde bych získal manuál pdf. v češtině pro Minelab Explorer Se? Mám bohužel pouze tištěný a po poli by se mi asi rozlítal :-D :-D.
S pozdravem malíř z Březnice :-)

Potřeboval bych poradit jaká sluchátka k Exploreru? Nejsem z toho moc moudrej a tak bych dal radši na doporučení

https://www.detektory-vychodni-cechy.net/products/sluchatka-gray-ghost-ndt/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru