Detektor kovů Minelab Safari

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů Minelab Safari, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Safari.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 17:23

google translate - překládač a máš to :-) :-) ;-)

Tak jsem byl párkrát venku s Quattrem a nejsem z toho zatím úplně moudrý:) Chtěl bych se zeptat - vydrží Quattro s krytem elektroniky lehký vytrvalý deštík?

Jinak kdo chce viděl ikonky na Allmetal, tak stačí program Allmetal uložit na jednu ze dvou pozic vlevo. Zůstane "ferrous" tónová identifikace a jsou i ikonky. Ne, že by to byla vyloženě nutnost - ale podlě mě to trochu ulehčí začátky.

Jinak na slané mořské pláži ani prozvuk, po zkušenosti s ostatními detektory jsem už moc nedoufal. Ještě ho do konce týdne protáhnu a uvidíme, co se objeví - tuhle pláž jsem už docela vyčistil od všeho možného 8-)

To kremator: Quattro je v pohodě, jednoduché a přitom slušná hloubka. Co se ale týče slaných pláží, měl jsme občas docela problém. Hledal jsem s ním dvě sezóny v Chorvatsku a na mokrém písku detektor dost hrál.

Na ikonky bych se vybodul a režim bez diskriminace bych nechal tam kde je ;-)

Nakonec jsem skončil u all metalu s conductive audiem. Na oblíbené pláži jsem vyzobal ještě pár starých mincí, které jsem předtím přešel. Je to super stroj, ale na poli s hromadou železa se s ním hledá trochu hůř, ještě jsem si úplně nezvykl. Dneska se podařily 10 heller 1910 a 1915 a 5h 1. republika.

Už šetřím na SEFku, ještě nejsem úplně rozhodnutý kterou 8-)

Nakonec zvítězila 15x12. V neděli ji otestuji na brutálně železném poli.

To kremator: to je do takové lokality dosti nevhodná sonda. Quattro není žádný fofrník a pokud jdeš do železa a pověsíš tam takový volant, asi většina barevných cílu zmizí v diskriminaci. Spíše bych testnul novou 8x6 S.E.F. :-)

Já vím, chci si to jenom vyzkoušet. Tuhle sondu mám hlavně na pláže. Tu malou SEFku budu asi dokupovat jako další, až bude zase nějaká koruna navíc 8-)

Tak opravdu to není úplně to pravé ořechové:) Mince jsem našel, ale nijak hluboko. Přijde mi, že Quattro ukazuje všechno hodně do železa. Pokrytí země s touhle cívkou je ale fenomenální, na pláži bude super.

Já jsem ti to říkal, tenhle detektor ani ta sonda je sice na pláže použitelný, ale není to žádný přeborník :-)

Přeborník to úplně není, ale s trochou trpělivosti jde docela hluboko. Zatím jsem spokojený a sonda časem půjde i na E-Trac nebo Explorer II:)

Dneska jsem vzal tu sondu na pláž a padl můj hloubkový rekord. Od povrchu byla 1 DKK mince(zhruba velikosti 1 Kčs, ale Cu-Ni) nějakých 28 - 30 centimetrů, Pistol Probe se do díry vešla skoro celá:)

Zarazilo mě ale to, že se kolem dokola hlásila jako železo hlubokým tónem a jenom uprostřed se ozvalo (občas) typické kváknutí. Dřív bych to nekopal, ale mělké mince jsem už vybral a tak jinak není moc co kopat:) To se mi stalo několikrát. Myslel jsem, že bude někde v dosahu kus železa, ale po vyndání mince byla díra i s okolím čistá a bez signálu.

Je možné, že se mince na kraji dosahu hlásí do železa? Jestli to tak je, tak to jsem jich už asi hezký pár přešel. V písku mi to není líto kopat, na nezoraném strništi se mi ale moc nechce 8-) Velká železa se mi na kraji hlásí do barvy, s tím počítám - ale že jdou mince do železa, to mě trochu překvapuje. Může to ovlivnit slané prostředí a vlhkost?

Teď to čtu v diskuzi výše - kopat všechno s náznakem do barvy :-D

Spíše bude problém v okolních solích. Ty budou odpověď detektoru hodně ovlivňovat. Cíl se s takové hloubky hlásí už opravdu slabě a množství "přijímaného" napětí bude minimální. Pak stačí aby okolí bylo třeba hodně zamořené minerální solí na to aby se ti odpověď zkreslila, (fázový posun).

Zkoušel jsem to i tady u nás a chová se podobně - ten hluboký tón tam prostě zazní, pokud je předmět hlouběji. To ale nevadí - u neželezných předmětů je vyšší tón uprostřed a hlubší okolo, jak to beru krajem cívky. U železných to je naopak - uprostřed hluboký a kraje občas písknou. Číselný ukazatel je dobrý jako pomůcka, ale nedá se na něj spoléhat.

Potěšilo mě, že víčka od piva se dají identifikovat docela dobře - na displeji je něco okolo 16, ale hlásí se nejvyšším tónem. Když jsem takový signál vykopal, vždycky to bylo víčko. Dobrý cíl nebo hliník má při stejném čísle nižší tón - a měďáky a stříbro zase při vysokém tónu ukazují čísla nad 30.

Volant už mám, tak si chci ještě pořídit tu malou SEFku, když bude koruna navíc:)

Jak nízko můžu u Quattra jít s citlivostí, abych neztrácel moc dosah oproti režimu Auto - platí těch 12 až 13, co se píše na předchozí stránce? V neděli jsem byl na poli a tam jsem nemohl dát víc jak 16, jinak jsem na každé máchnutí dostal prozvuky bručící jako železo. Pak v podstatě nešlo najít kousek, kde by zem nebručela. Může to být tím, že by byly v půdě kousíčky rzi? V lesíku vedle pole jsem mohl jít bez problémů až na 18. 20 jsem měl v podstatě jenom v písku na pláži, jinde už pak nešlo hledat. Pomohlo by třeba vydiskriminovat -10 a 40? Radši jsem to nezkoušel, abych s tím nenadělal víc škody než užitku.

Přijde mi, že stahováním citlivosti se dostanu s hloubkou zhruba někam na úroveň Silver uMaxu s 12x10 SEF, který na stejném místě můžu vyštavit na 10 bez problémů. Pak už zbývá jediná výhoda Quattra a to audio a ID.

Ještě bych měl dotaz k těm prozvukům. Zatím (pokud si to dobře vykládám) jsem měl prozvuky v podstatě jenom hlubokým tónem, tedy jako železo. Je to pravidlem, nebo můžu dostávat prozvuky i v jiných tónech?

U ESII byly prozvuky naopak vysokým tónem (jestli si vzpomínám správně)...tak mě to trochu mate.

ahoj te hladaci mal by som napredaj detektor safari 100percentnom v stave zo sluchatkom, , kritom na dispay 2 baterkami a nabijackou, za 650eu kontakt na email: er8606@post.sk dovod 2 krat som pouzil a od leta nemam cas.
Ps ma este 2 roki zaruku.

ahoj chci si ho koupit chtel bych se te zeptat jak si snim byl spokojenej? diky :)

Zdravim kolegové :-) , mate-li někdo safari, podělte se o zážitky z terénu,(klady-zápory,spokojenost,atd.) pokukuju po tomto stroji.... 8-) Díky

Taky bych si rád přečetl o zkušenostech se Safari. Pokud, ještě trochu našetřím, tak bych do něj šel. Jestli, ale zkušenosti budou všelijaké, tak půjdu"jen" do 705 :-)

Za krátkou dobu jen ty nejlepší, ale se starším bráchou Quattram MP. All metal, disk -10 až minus 5, trash na low, sluchátka, kontrola signálu přepínáním na coin, čili z Fe% na % C, čili vodivosti, pozor, tam je výška obráceně, a cívka 8", i se základní 10,5 " je ale separace moc pěkná. Čísla: 32-36 od CuZnSn mince typu heller po čistý Cu na 36 typu MT nebo Josef II, 32 může bejt ale snadno i tuba, hliníkáč 25 h jede i na 33, prstýnek pouťák na 17, čili v blízko odpadu.... a nebo neoxidovanýho silver ringu, silverka od 37nahoru - kontroluj sílu a vodivost, když je moc a neni to durch nahoře, je to velkej kus srágory dole, třeba slinták, (nevhodný vtip... wym), tedy stříbrný až po 39. Knoflíky, soc koruny, odznaky od 22 po 24, a pak 27, 28. Tak mi to zatim vychází, ale bavíme se o allmetal nebo relic módu. Coin a ten pod tim nechodim, sens tlačim co to dá, 18 nejraději, a les i 20. Pole role někdy musi trochu níž. Tady je dobrý video: chce to ale engliš bejzik....http://www.minelabowners.com/forum/vbtube_show.php?tubeid=367. Nejlepší reference v ČR asi Feri (nahlédni třeba na detektoring), a ze současných chodičů mambo. Jednoznačně, pokud jsou jiný lepší, tak nepublikují zřetelně na webech podporujících hledání a komunitu, což je hlavně tenhle. Pardon, chodil s tim i níčelník Elmara někam k Jílovýmu, abych nezapoměl na nějaký celebrity. Ale Safari přišlo až po tom jako facelift Quattra. Vycházet se ale z těch zkušeností jistě dá. Pokud by Tě zajímalo zlato, tak to sem s tim nedal, podle jednoho týpka z UK co se na zlato s quattrem specializuje mu to kreslí mimo tónu hodně nízko v all metalu taky čísla 9 až11 a pak 13, 14. To ale chce nachodit na zlatejch lokalitách, že. Prej to neumí zlatý řetízky, ale ten sem nenašel zatim ničim, tak mě to nevzrušuje, stejně jako koník uprostřed podkovy nebo zlomená grešle pod deskou z umělýho čediče. Pokud se to v těhlech kombinacích tam co chodim obvykle takhle vyskytuje, tak mám holt blbý klacky. Můj osobní názor: Neuvěřitelná bezvadná zábava, a navíc to i hledá. Hloubka? Jak kdy, v celku přijatelný, zatím ani jeden australskej dolar a ani skrz díru nic neprosvítalo. Ale nepočitej s tim, že to bude vždycky, což ale většinou je u každýho VLF klacku, jen na jednu lopatku kopání. Fabrický 4 režimy plus tvý 4 vlastní dávaj dost prostoru na předladění, i na křížový kontroly. Zápory: na váhu zatim můžu kašlat, mám na to figuru i klouby, zatim... no chvilku jsem byl vedle z toho, že číslo drží na dipleji když na to najedeš docela dobu, ale to řešim přepnutim režimu nebo pinpointem.
Jinak mu to dávej trochu očuchat, oposlouchej si to, a on Ti ten strojek napoví. Hlavně do ucha. 8-)

Chodí někdo Ultimate na Quattru/Safari? Musel nějak řešit stabilitu (ubrat)? Dokáže to někdo porovnat s 11" FBS Slim? Chodí někdo 10x12 SEF na Quattru? Dotazy ty samý viz výše.

Hledám kdo mám v ČR knihu Mastering the Minelab Quattro od Andyho Sabische nebo kdyby bylo nejhůř The Minelab Quattro & Safari handbook od toho samého autora.

Škoda, měl jsme o Quattru doslova vše. Hodně dlouho jsem ho chodil. Bohužel jsem při stěhování vše vyhodil. Ale jinak jsem schopný ti o tomhle detektoru napsat asi vše. :-)

Ahoj Máro, mě se ten strojek zatim moóóc líbí, nebojim se říct že mi vrátil chuť do hledání, i když samozřejmě Tejon to neni, umí to ale taky věci. Čili děkuju, prostě když budeš mít příští týden chuť, povíš mi k tomu pár těch Andyho zábavnejch fíglů.Třeba tu knihu ještě někdo má v kotelně...

Pic něco se mi povaluje v kumbálu, až tam dorazim, tak se kouknu. Je to v AJ jen na quattro a na autora se podívám...

Fantastický! To je vono. Je-li toAndy, dostaneš za to lahvici mý vlastní hruškovice, kvalita supr, dělám sám, kluci mý hruškovice, meruňkovice i kalvádosy znají. Letos bylo ale málo ovoce, tak je tím vzácnější!

Tak určitě.... :-D ;-)

Zdar, nebyls v tom kumbálu? By sem měl radost.....

Taky by me zajimalo jak velky rozdil je mezi safari a 705?

Myslím že Ti krátce a nejlépe korektně odpoví Elmara, až se vrátí z terénu. Prostudoval sis třeba návody a specifikace? Jsou to uplně jiný detektory, podle mě, Safari má FBS a XT -705 má sice více frekvencí (je jedno jestli to řídí cívka nebo čudl), ale stejně jako u jinejch detektorů co maj možnost použít více frekvencí, 705 při hledání používá jen jednu frekvenci. Rozdíly jsou i v způsobu zjišťování cíle podle vodivosti a také obsahu železa. Drobné rozdíly jsou, mimo podstatného použití technologie FBS u Safari, jsou tedy ještě v diskriminačních vzorcích, tedy v ID hledaných objektů a segmentech. Safari jich má 51 a můžeš je přijímat/odmítat po jednom, čili teoreticky odmítneš mínus deset až 40 a je to najednou stabilní v jakýchkoliv podmínkách, a je klid. :-D XT 705 jich má víc, když posčítáš rozsah těch čísel na displeji, ale krok okna je po dvou, čili jich je vlastně míň. To absolutní číslo neni podle mě moc důležitý, když budeš mít třeba rozlišení od 1 do 99, a velikost okna, kroku pro vyřazení z tónové odezvy a převedení do rozpoznání nechtěného cíle v tresholdu,tedy ta velikost kroku pro tzv notch bude třeba šest čísel, sám si spočítej jak to je. Krok je důležitý, ukazuje jak si konstruktéři věří že to jejich strojek hlásí, je skutečně to, co se vykope. Někdy se tim rozpětím kroku jistěj... Rozdíl je i v GB, na 705 dáš cívku, ta dá frekvenci, optimalizovanou k cívce, a pak si provedeš na daný frekvenci GB. U technologie FBS ti tam lítá nepřetržitě 28 frekvencí od jednoho do 100 khz, a tak to nejde na každou z nich groundbalancovat, to nejde ani kdybys nastavil nějak GB, a potom se Ti frekvence změnila, přepnutim na detektoru, volbou jiný freq, tak žádný GB by se nekonalo, protože na jiný frekvenci to prostě vidí mineralizaci jinak než na druhý. Proto má technologi FBS na tohle ten automat. Plný automat má Safari na odladění interfenčního šumu, a to proto, že si musí odladit trochu víc frekvencí než nějakou jednu nebo dvě nebo tři, ale odlaďuje si celý spektrum. Proto se to jmenuje FBS. Rozdíly tedy jsou. Jinak je to vcelku jako všechno stejný, prostě když chceš, tak si to kopneš.

musim si udelat nekdy vylet do jiloveho, ale jsem porad v praci a ted ke vsemu zacalo snezit :-(
je mi jasne ze mi elmara poradi dobre.
vim ze safari pouziva FBS ale nikdy jsem zatim nepatral jaky je rozdil.v ruce jsem mel jen analogove detektory tak ani poradne jsem digital nevidel v akci,protoze hledam sam a vlastne ani zadne jine hledace neznam :-(

Zásadní věc je, jak s tim chceš hledat. Pokud chceš skutečně něco hledat, tak FBS, pokud s tim budeš lítat abys někde rychle vybral co nejvíc z co největší plochy, pak asi 705, ta umožňuje účelně větší rychlost při chůzi s detektorem. Má tam takové ty - říká se tomu plážové módy, a podobně. Všechno má svoje, každej klacek. Jak řikám, klíčem pro uspokojení z hledání je sám hledač, osobně.

To marecek: Jirka (Litr) to tady v podstatě popsal, ale klidně zavolej a vše můžeme probrat. Není žádné tajemstv že jsem Quattro chodil cca 3 roky. Oba detektory znám tak především v praxi a tak ti mohu vše popsat na konkrétních příkladech ;-)

No, FBS je taky VLF, jenže víc frekvencí najednou. Ono si to z nich, který to tam solí, vybere pro příslušný cíl tak asi 3, z kterých má nejjednoznačnější výsledek, a ten Ti nabídne. Každá frekvence šahá líp na něco jinýho. Třeba okolo 4khz -6 khz jsou to spíš větší věci, ale nikdo neřiká že to nečuchne k malýmu stříbru, když je klika. Ta frekvence je dobrá když je tam málo železa, a není moc velká mineralizace. Tak třeba ještě vejš,okolo 8-10khz se to už líp snáší s nějakou mineralizací, líp si to poradí s ještě spíš lepším promořením železem, dobře to veme vodznaky třeba, ty jsou obecně větší, a celkově větší cíle. No čím líp to bere nějakej cíl, tím líp to taky pomůže diskriminaci těch ostatních, co to tak dobře nebere... Okolo třinácti kilo to pobere asi tak všechny mince i v střední a vyšší mineralizaci, no kolem sedmnácti osmnácti kilo to je dobrý ve vysokých mineralizacích, s hodně želízky, a dobře to bude vidět malý stříbra, uvidí to taky nízkovodivostní zlata, ale budou tomu chutnat vysoce taky folie a velký mince to dává dobře když dobře vedou, to samý platí ale i o plíšcích všech typů, no a teď nastává problém, když bude půda hodně čistá, malá mineralizace, a nebo taky dost mokrá a čistá, tak se to nemá do čeho opřít, je to jako bys střílel protipancéřakem na trabanta, jedna díra ve dveřích, druhá díra ve dveřích, a jinak nic... akorát vohnutá šaltrpáka, zatím co když tam vkydneš cihlu, tak to může mít lepší dopad. No, a na tank (těžký půdní podmínky, železitost) ... tou cihlou jen zvíříš prach a ten protipancářák to dá... Prostě volba frekvence má vliv na úspěch při hledání očekávaného cíle, a taky na odezvu z mineralizace. Myslím, že teď ti to je mnohej jasnější. Nedá se říct, že FBS musí za každých podmínek vykazovat víc než detektor vysílající a přijímající současně jen jednu frekvenci. Ale je vysoce pravděpodobný, že se v konečnym součtu prosadí líp, při dostatečně dlouhym počtu pokusů, aby to bylo statisticky významný a vyloučilo se zelenáčský štěstí a klika z místa kde by při sezená vadila, jak řiká krejcar. Potom přichází otázka separací.... rychlosti a někdy taky zpomalení tónové odezvy.... A taky vnímání signálů z okrajů cívky a jejich zkreslení tim nějakym posunem, odrazem... No je to velká legrace, tyhle detektory kovu.... S výše popsanými jevy se ale potýkaj podle mě všichni. Myslim, že teď Ti to už je uplně jasný.že jo.

Já kdysi hodně toužil po Safari,ale na něj nezbývali peníze.Pak někdo na Aukru nabízel Quatro za 9tis.,ale váhal jsem,až bylo prodané.Ale stále tento stroj nějak nosím v srdci.Zatím chodím s "bulharem",ale kdo ví,možná si ho někdy pořídím.

Vidíš ,já chodím Quattro léta a chtěl bych ho někdy doplnit o GM4 ;-)

Jo takhle to je pořád, kdo má analog chce digitál s co nejlepším vyhodnocením. Kdo má ten digitál chce co největší hloubku s analogem. Pokud už má někdo oboje začne koukat na řadu GPX od Minelabu. A ve chvíli, kdy už mám všechno zjistí, že to je hlavně o tom na jaké lokalitě chodí. :-D

jj kazdy chce vzdy to lepsi (pro nej lepsi)
nic mene nejak jsem se na internetu nedocetl treba hloubkové testy se safari?kdyby jste tady nekdo mel udelanej testik i treba se sondou DeTech 46x38cm ktera je tady v setu na eshopu. byl bych rád.dik
to elmara: urcite jak mi to trochu cas dovolí tak se prijedu podivat do jiloveho. mam predem zavolat,kdyz bych chtel videt detik v terenu?

Zdravím, zabýval se tady někdo skutečně v praxi nastavením cross savings a změnou módu z conductivity do ferrous u audio? Pokud ano: Narazil onen dotyčný/á jistě na otázku, jak to tam teda sází na tom displeji ty čísla. Pátral sem všude možně včetně u lidí co se ptali v minelabu, ale jasné to není. Předpokládám, že čísla to tam dává podle vodivosti a diskriminačních fázovejch posunů z výběru nejlepších vyhodnocení co tam sype těch 28 simultánních frekvencí VLF/VF. V podstatě stejně jako to tam sázej detektory co jedou aktivně jednu VLF frekvenci. Jenže, když to má dvoje audio, podle vodivosti nebo podle obsahu železa, a Sabich v knize knih uvádí že to je ID ferrous based, tak to jede čísla podle obsahu železa? Nebo, v kombinaci? Kdo to skutečně ví, nebo kdo se to pokoušel zjistit? Otázka číslo tři: Jak to zjistit pokusně na cílech? Nechci se tady pouštět uplně do Resistivit, Konduktivit, Permitivit, Indukčnosti nebo Permeability. Pro mě to je stejně důležitá otázka a téma jako je pro jinýho, jestli má na 150 fouknout větší cívku, a nebo si má koupit konečně sluchátka...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru