Detektor kovů Nokta Legend

Vlákno pro všechny majitele detektoru kovů Nokta-Makro Legend

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.12.2021 10:55

Jsem z ní zklamaný, třeba neumím nastavit, ale i ta váha je strašná a po těch 5ti hodinách jsem musel jet domů. Rameno a ruku necítím ještě teď. 3 kolegové kteří byli se mnou si ji zkusili a všichni se shodli, že není zrovna lehká a pohodlná. Tak že tak

Nokta není pro každého, já mám Simplexe a jak jsem ho vychytal tak chodí bezvadně, spousta lidí ho podceňuje, ale já sním mám stříbro, měďáky a spoustu i velmi drobných nálezů, trvalo to skoro rok než jsem přišel na jeho vrtochy, každopádně díky za info, já bych si pořídil celý komplet ta cívka v základu je ..... jak to říct velmi odvážná a detektor sní neumí moc pracovat

Vadí mi i ta váha a mám takový pocit, že už ho někdo měl předemnou. V krabici chyběla nabíječka a krabice byla už nějak jetá. Detektor je podle mě nedotažený. Už je na něj update 1.07 možná 1.08. Během týdne tolik updatů... Podle mě má tak drahá věc fungovat od samého počátku a né že budu buhv jak dlouho aktualizovat software a zkoušet ho nějak nastavit, aby fungoval aspoň trochu dobře. Detektor chci pro zábavu a hledání, ne pro zkoušení a neustálé řešení updatů, nastavování a podobně. Pár detektorů jsem měla v současné době vlastním tři, které se mi nejvíc osvědčili časem a vyhovovali mě. Když mě zklamala Nokta, tak mám v plánu ještě Equinox a orx. Tím zkončím a budu spokojený.

ano váha je jedním z nej parametrů a i skladnost plně s tebou souhlasím já šel z NOXE an 540ku pokud potkáš někoho z noxem dosah je stejný ano z noxe vymačkáš větší hloubku ale né v nastavení se kterým se dá chodit pro max hloubku musíš dát nejmenší reakční čas obnovi a trpí na prozvuky a to hodně nebavě se o tom když zavadíš o borůvčí a podobně 540 je lehčí skladnější dosah supr vyhodnocení stabilní výměnné aku zamě super já chci ochutnat DEUS nebo ORX uvidíme at to pípá
8-) 8-) 8-)

porovnával jsem jen dosah na 1kr 1800 a 1Kč mosaz jinak separace a ostatní funkce né jen dosah a jistota při určení cíle stabilita vyhodnocení Van540 dosáhl lepšího výsledku a v terénu mu tak nevihrává je klidný jak velikonoční Beránek at vám to pípá . 8-) :-D 8-)

No co tak čtu... Ještě že jsem nekoupil, a čekal jsem na to co kdo napíše.... Jojo, zajíce v pytli už nikdy, díky kluci za recenze a postřehy

Na to jakou tomu dělali reklamu, to je podle mě úplný propadák. Také jsme ho testovali s 540kou, zerem a Gaussem a výsledek je tragický 😄

Zdravím příznivce této úžasné legendární novinky, rád se podělíme o mojí zkušenost a postřehy k legendě.
Tak tedy stručně, detektoru jsem po dvou výpravách vrátil zpět do krabice, vyndal jsem mojí starou nabušenější fors core omluvil se jí a přísahal věrnost dokut nás smrt nerozdělí, a legenda? Jestliže má někdo zájem o sváteční hledání s tímto detektorem budu tak budu rád když se mi aspoň patnáctka vrátí.
Aloha

Nojo no, spěchali na to a vypadá že si akorát uřízli ostudu :-/ jsem zvědav jak s tím naloží.

čekal jsem na Legendu asi tak rok, ale když jsem viděl co se kolem ní děje, a neskutečné lži od té jejich rádo manažerky koupil jsem Noxe a jak se zdá udělal jsem dobře. ;-) ;-)

Taky jsem měl to nutkání to koupit ale Gauss mě překvapil tak u něj zůstanu :-P

Máte někdo zkušenost s Legendou po poslední aktualizaci 1.09? Už to trochu odladili?
Má smysl uvažovat o tomhle stroji?

Zase pokukuju po změně arzenálu. Poprosím vás o názor.

Teďka běhám s gm4kou, není moje první ale pár let s ní mám nálítáno. Jenže hledám dá se říct v okolí Jílovýho :D a ty prozvuky jsou hardcorové (žula, nebo jak se ten prevít jmenuje)

Zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by legendu měl, info poskromnu. Myslíte si že si pomůžu od prozvuků? Equinoxe už jsem měl 2x a dobrý , ale chci změnu.

Jde legendě separace? Jak si stojí při hledání u vody? Nepotřebuju žádnej ultra hloubkovej prevít, ale zase nechci jen olizovat povrch.

Budu s tímhle detíkem spokojenej na lágrech a na plážích?

:-D

Dík

Zdar zajímalo by mně jak ta nokťácká poverbanka funguje ať je nabitá nebo vybitá stále svítí stejně, bliká na střidačku zeleně a červeně.Jak poznám že je nabytá?Jinak spokojenost hned druhá hledačka dvakrát stříbro na poli kde chodí více lidí, sluchátka maj pěknou výdrž používám je nejen k detektoru.Na první hledačce údolí řeky a dvoukolejná trať s trolejema a vysoké napětí a detektor klidný.

S Legendou jsem moc spokojenej, mam aktualizaci 11, civku LG24. Celkove je to lehoucky a par agecek jsem s tim uz nazobal (se juknete). Jsem hrabos polni tak na louku moc nechodim ale na poli se chova dost dobre.

Tak já tomu dal druhou šanci aktuálně SW 1.1 a zatím mě dělá legenda radost hodně dobře pracuje v železem zamořených lokalitách i hloubka je solidní trvalo jim to ale teď už se zdá bejt konkurence i pro drahší soupeře u 540 mě železo vechno zamaskuje a není tam ukazatel v případě obou signálů barva železo co převažuje koupí znova stejného klacku poroku mám pocit jiného detektoru tu už to funguje jak to mělo bejt před rokem další postřeh časem napíšu

Mám ho cca 3 měsíce, je to můj první detektor a absolutní spokojenost. Baterka vydrží celý den 8+ hodin hledání, perfektně diskrimuje železo a ocel - i v zamořených válečných lokalitách je relativně tichý, sem tam nějaké propípnutí u větších kusů železa ale to je asi u všech detektorů. Hloubka je super, našel jsem s ním i malinké mince co byly až 40 cm pod povrchem. Nastavení je rozsáhle a po 3 měsících pořád nevím co tam všechno znamená, takže kdo chce kompletně nastavit detektor pro specifické situace tak může.

Než jsem ho kupoval tak jsem koukal na dost videí kde to porovnávali s noxem 800 a u všech to bylo stejné - po updatu 1.09 je to prakticky na stejné úrovni jako nox 800, zvládne najít všechny ty samé signály. Na to, že stojí podstatně míň to vůbec není špatné.

Jinak tady je video kde přímo porovnávají Legendu a XP DEUS II. Trošku se divím proč to vlastně stojí 3x tolik :-D - https://www.youtube.com/watch?v=PghrUCcsY60

Ahoj. Asi Legend koupím. Ty máš verzi 2023 s cívkou LG30?

Měl jsem tu starší verzi a pak jsem si koupil ten 2023 upgrade kit kde je LG30 cívka, karbonová střední tyč a nový armrest. Ta LG30 cívka s detektorem funguje trochu líp a hlavně je lehčí, ale zas tak velký rozdíl to není. Asi bych se hlavně rozhodoval podle ceny a budgetu.

Ahoj všichni,
uvažuji o koupi Nokta Makro The Legend ale zdá se,že na začátku nebyla vůbec dobrá.
Díval jsem se že vyšla aktualizace 1.11 a určitě jí někdo nainstaloval.
Múžete mi teda napsat jak po aktualizaci na tom detektor je a jak se Vám jeví?
Děkuji za info.

Po třech vycházkách si na turka nemožu vůbec stěžovat. Objektivně musím kontatovat že je skutečně těžší ale nic co by se nedalo aspoň v mém případě zvládnout bez větších potíží.
Přecházel sem z 600 noxe a i přes některé nepříznivé recenze zde jsem se nenechal odradit a světe div se funguje to jak má.
I když ho mám krátků dobu, působí na mě v mnoha ohledeh rozhodně lépe než nox.( skladnost, zapínání, tyč, plasty, cena, nastavení, .. aj) Co do kvality určitě nebude lepší ve všech ohledech ale ve většině co můžu zatím posoudit ano.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru