Detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq

Detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq, , byl původně konstruován pro hledání přírodního zlata a to až do jeho makroskopických velikostí. V Evropských podmínkách si ale vydobil tu nejlepší pověst při hledání drobné stříbrné a zlaté mince. Stal se tak doslova standartem mezi detektory pro hledání drobných nízkovodivostních předmětů.

Návod pro detektor kovů Tesoro Lobo Super Traq: Návod Tesoro Lobo

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:06

Mohohu jen doporučit,super detektor na mince!!!!!!!! ;-) ;-) ;-)

Asi jedna z nejlepších mašinek co jsem měl.

Kdyby byla síla, mít ho jako druhej proti nudě k Tejonu? Co by bylo zábavné? Jsou tpořád hobby detektiry, ne?

Elmaro mám takovej pocit že tento detektor není moc populární mezi lidma.Snad je to cenou ale já osobně naněj nedám dopustit.jen mě zajímá jak ho hodnotíš ty a jestli můžeš potvrdit že se prodává méně.Díky

Spíš mohu potvrdit, že většina hledačů, kteří si pro tento detektor přijdou, vědí proč si ho kupují. Na nějaké testování nebo publikování nejsou zvědavý. :-) Detektor se prodává velice dobře :-D

První LOBO koupil můj táta před 5 rokama na Ramzové od nějakýho slováka.Jelikož tam má lyž.vleky tak první seznamování proběhlo tam.Po roce jsem si tuhle mašinku koupil já a i když nemá zrovna moderní tvar tak je to můj druhej miláček v rodině.Nerad se chlubím ale po roce se mi (zaplatil) tak že jeto jasná1
;-)co najdu neprodávám proto ty závorky,pro štourali :-P :-P

Nemá někdo zájem o novou sondu 30x25cm 2D H.0.T. pro Tejón, Vaquero, Cibola a Lobo ?

U nás obce dostávaj za ňákou dobrou cenu šutr z dráhy, a sypou to na cesty. S Tejonem se tam nechytám ani s koncentrikou, když snížim senzitivitu, (SEFka je mimo), čímž zúžim svazek scanu a swípuju pomalu... Nebo lépe, chytám se, ale blbě. Přitom se tam nechaj kola najít, neboť tam je pakárna hledat... Tomu asi rozumíte, a někdy jsou to i dost dobrý místa, když to neni dosypaný. Co Lobo? Asi by šance zvedlo? Dotazy: Treshold bych mu asi v tu chvíli netlačil až zas tak nahoru. Nebo jo? Sepnou ty automatický obvody? A kdyby bylo Lobo, tak asi sundat widescan 2D, ten dlouhej, a taky koncentriku... nebo to zvládne i tak? Zažil to někdo v praxi? Jak na to šel, ten kdo to zažil? (Vím, že to budu muset prostě zkoušet, ale nejsem si jistej jestli by to pořešil jinej strojek, ale Lobo je hodně přes díry na kabelech cívek kompatabilní s Tejonem, tak bych snad využil i SEFku ud Tejona.., nebo si Lobo víc cucá s original Hotkou, i když vím o těch prozvucích v chroští...) Myslim že to je dotazů dost, a Lobo tu má taky pár lidí, nebo ho mělo...) Vítám praktické návody, ale lepší než ten, že budu hledat jinde, nebo že si mám trochu ten šutr vodhrnout... Dík.

Pravděpodobně by byl výsledek stejný, pokud budeš s Lobem chodit v normálním diskriminačním režimu. Je možné že by výsledek mohl být lepší v režimu čedičového filtru. Chtělo by to ale otestovat. :-)

OK, já vim. Každej chce rychlý instantní řešení.... maj to oba stejně, Tejon i Lobo, Thresholdem řeším průběh ZA sensitivitou, která to zdvihá přímo. /třeba jako na 70desátce u fíši/? Tady se nemůžu hnout, neboť vrstva a rozsah zamoření drážnim šutrem kolísá.

To litrfree: můžeme se dohodnout na nějakém testu, až se dostanu někam k tobě?

To Elmara: Jasně, určitě, s radostí. Testy mě bavěj. Pokud to ovšem není test lopatek nebo krumpáčů... Ano, domluvíme to, děkuju!

Pokud se chcete podívat na první fotografie a hodnocení nového Lobo Super Traq H.O.T, mrkněte na Detektory-Tesoro. Odkaz je:

http://www.detektory-tesoro.cz/home/nova-verze-detektoru-kovu-tesoro-lobo-st-95

Chlapy,má někdo zkušenost s nošením boxu elektroniky na opasku?

Někdo ji nosí na opasku, někdo na báglu ve předu spojovací "prsní" šňůře. Každopádně je to příjemné. Já jsem si ale zvyknul na umístění boxu vzadu na loketce :-)

Box na loketce jsem taky zkoušel,ale nějak mě tam nedržela ruka(v loketce)a detektor se převahoval.Asi mám špatnou paži nebo tak něco.... :-D :-D

Jako výhodu beru vícero otvorů připravených výrobcem. Ačkoliv jsem zvyklý už od dob, kdy jsem používal Minelab Advantage nosit box normálně, zkusil jsem Lobo přemístit na první díru nad rukojetí. Musím uznat, že i s malou lehkou cívkou jako je DD 15 cm je to docela slušně vyvážené a dá se s tím dobře chodit. Vždycky je pro mě důležité, aby vyvážení šlo tak trochů dolů směrem k cívce a nikoliv opačně, mám pak tendeci tlačit cívku dolů a na ruce je to ve finále znát.

Dobrý den. Jak poznám u tohoto detektoru, že už mám baterky na pokraji vybití? Detektor mám teprve chvilku a nevím, jak mi to bude hlásit. Děkuji za odpověď

Lobo má automatický test stavu baterií při každém zapnutí, máš to v návodu. :-D

Ten dlouhý tón se zkracuje. Baterie v Lobu ale vydrží opravdu hodně dlouho :-)

Díky Elmaro, to jsem potřeboval vědět ;-)

Není za co :)

Ahoj,mám Lobo teprve asi dva měsíce,ale všechny předešle popsaný problemy,nebo naopak výhody souhlasí!!
Čedič,nebo shluk kamení,pakárna.Kopu,kopu,šutry hrabu a signal pomalu fuč.Na Liberecku hodně železitá půda,lobo jen cvrliká,zpívá,chytne barvu a je to hned znít jinak,pokud to teda není kus radlice,stejnej signal!Velký kusy železa má prostě rádo.Musí se prostě naposlouchat,ale i tak to nedá a půjdeš do do tý radlice!!Lovu Zdar!!Benji ;-)

Kúpim Tesoro LOBO, môže byť aj bez cievky.

Já věřím že je to super mašina,ale ty zvuky co vydává. :-(

Zvuky, to je taková praška, 250 je ding dong, 750 je digihra, zvukově, a i na jinejch najdeš jiný.právě ty zvuky z něj dělaj detík pro primitivní truhlíky, proto ho mám taky. Mám ho speciálně na cesty, kde navezli železitej šutr z dráhy, a je to můj velkej přítel, neboť je tam jasně číslo 1. Tam hodně přemějšlíš co kopat, to mi věř...

pro litrfree - To věřím,já s ESII takový cesty přecházím,jakmile mi to začne pípat různejma zvukama jako bych vyhrál jacpokt jdu od toho.Asi bych to odladil,ale kdo se v tom má potom vyznat.Já mám rád sem tam píp a každá třetí vykopaná díra hezký kolečko.Ale najít takový místo. :-D

Tak už mám pár týdnů také lobo a jsem poměrně spokojen. Pro zajímavost jsem s ním přešel lokality, ve kterých jsem předtím chodil s ACE250 (+dd cívka). Pár nálezů navíc mi to dalo ale i tak test vyšel subjektivně pro garretta velmi dobře.
Ovšem na půdách s vyšší mineralizací je rozdíl propastný, stejně tak v blízkosti el. vedení. (s garrettem nešlo hledat klidně 25 metrů od el. ohradníku). Diskriminace v pohodě ale chce to nastavovat dosti pečlivě, a větším železům se občas nevyhnu.

http://redram.com.ua/sam/lobo.html Domace LOBO

Náčelníku, včera jsem urval na Lobu kabel od HOTky, nahoře u konektoru, ne u cívky, pude to opravit?

No problema compañero ;-)

Tak jsem byl dnes LOBO protáhnout po testovací pláži. Je možné, že jsou v písku místa, kde detektor nedokáže udělat ground balance ani v jednom režimu (a není nikde nic kovového, co by se hlásilo při pohybu do stran)? Zatímco někde se threshold krásně ustálil na 3-4 zapumpování, jinde šel pořád nahoru, nebo pořád dolu bez náznaku změny.

Zítra asi zkusím hledat i v all metalu, jelikož podmínky se na téhle pláži mění každých pár kroků, u vody jsou samozřejmě nejbrutálnější. Zkusím taky ubrat citlivost, abych snížil prozvuky.

Měl bych ještě pár dotazů - je možné, že by LOBO hlásilo prázdnou díru (groundbalance odladěno kousek vedle)?

Taky si pořád nějak nemůžu zvyknout na ty zvuky. Nepoznám moc, co je železo prolézající diskriminací a co by mohlo být něco lepšího - asi nejspíš proto, že je to tu fakt vysbírané, za dnešek padly kromě bordelu jenom dvě mince
z toho 1 US cent...v Dánsku můj druhý:) a hliníková známka. Přijde mi, že má podobné zvuky jako Tiger Shark - tam to taky zatím moc nepoznám...

První dojem byl, že jsem trochu podcenil teoretickou přípravu:)

Jinak jsem se detektor snažil pořád udržet nastavený, aby mi moji železnou lopatku bral na máchnutí v cca 50 cm nad cívkou - citlivost okolo 10, diskriminace 2-3. Z uprskaných signálů bylo vždycky železo nebo kousky alobalu nebo pokoveného papíru.

Při předchozí krátké procházce na louce se LOBO chovalo celkem mravně a čitelně...

To kremator: jakou verzi Lobo používáš?

Mám půjčené LOBO ST H.O.T. Dneska jsem změnil místo a dařilo se o něco lépe. Mimo jiné jsem našel (svoji teprve druhou) dánskou pětikorunu, ale ve starším provedení. Byla hlouběji než 30 cm a dávala jasný signál. Už jsem myslel, že kopu zase plechovku, ale ne. Je to koleso jako blázen - 15 g / průměr 33 mm. Taky jsem vyhrabal zapínání od naušnice s oloupaným pozlacením:)

Asi jsem si na ty zvuky trochu zvyknul - už mi to nepřišlo tak divné jako včera. Je docela mazec, jak malé kousky alobalu dokáže LOBO vidět. Kdyby to tak byly stříbrné mincičky...

A jakou používáš sondu 12x10 H.O.T?

Ano, 12x10 H.O.T.

Nedávno jsem tady řešil problém s Cortésem na čediči. Cortes je dobrý detektor, ale čedič prostě nemá rád. Po rozmluvě s Elmarou jsem na něj dal a šel jsem do Loba. Pamatuju si, jak mi říkal, že se mi s ním tady v našem středohoří bude chodit dobře.
Nyní mám Lobo asi měsíc, takže si myslím dost vyzkoušený na to, abych posoudil.
A je to tak!!! Opravdu paráda. Jsem moc rád, že jsem dal na jeho radu.
Samozřejmě jsou místa, kde je čediče jak nasr... a nějákej prozvuk se objeví, ale minimálně.Chodím Děčínsko, Českolipsko a ještě jsem nepoužil čedičový filtr. Vše se dá bezpečně rozpoznat nebo ho prostě tolik nevyšťavím.
Chodím tak dvakrát, někdy třikrát týdně a jedu ještě pořád na baterky, které byly u detíku přibalené.
To jen takovej bonus navíc.Samozřejmě teda používám sluchátka.
Tím bych chtěl Elmarovi poděkovat a zároveň třeba někomu pomoci při výběru detíku.

Bobře díky za positivní reakci, která vždy potěší :-) Přeji spoustu hledačského štěstí, bez kterého se také neobejdeš ;-) Tacud

Pár testů jsem zažil a letos na jaře několik dalších. Nemohu si pomoci, ale to jak si dokáže právě Lobo v takových místech poradit je prostě neuvěřitelné. Ze třech testů vyšlo pokaždé nejlépe a bez problému se dalo v takovém prostředí porovnávat s PIčkami do Minelabu. Za ty peníze co ten detektor stojí je to dokonalý nástroj ;-)

Zdravím, používá zde někdo Lobo s novou cívkou SEF Ultimate ? Docela by mě zajímalo jestli je při hledání cítit nějaký rozdíl mezi standartní Tesoro 2D HOT a touhle SEF. :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru