Detektor kovů Tesoro Silver uMAX

Nový detektor kovů Silver µMax, vybavený technologii Max Boost a díky ní disponuje zvýšeným dosahem než předchozí typy. Je tak velmi dobrou alternativou k mnoha digitálním detektorům, které se pohybují ve třídě do 10.000 Kč.

Návod pro detektor kovů TesoroSilver µMax: Návod TesoroSilver µMax

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 10:39

Já mám Tesoro silver UMax a mám i něco nachozené,je to fakt super,jen přemýšlím a pročítám výhody/nevýhody jiné než základní cívky,má někdo jinou cívku než základní?A jaké jsou reakce ohledně dosahu?Mě hlavně vadí dost malé pokrytí u základní sondy ale zase to nechci překoumat a pořídit nějakou,se kterou to nebude šlapat na 100 pro,díky :-P :-P

To George: po testech Ulimátky od Detechu bych asi neváhal. Bude také v prodeji nová 2D sonda od Tesoro 30x25 H.O.T pro uMAX. Při testování na polygonu jsme chytali korunu na hranici 30 cm. Jasný cíl normálně kopatelný byl cca 25 - 26 cm. ;-)

Tak právě jsem si ji obědnal,pak napíšu klady/zápory.

Tak cívka namontěná a včera první test,8 hodin v terénu,co se týká velikosti pokrytí tak super,hloubka oproti základní cívce určitě větší jen to dohledání mě zatím dělá problém,váhově taky přijatelné,člověk si zvykne,jinak kdo váhá jestli ji koupit ať si ji nejdřív někde vyzkouší jak se s tím hledá,za mě ano. :-P

Ahoj, mno, něco za něco. Zlepšil sis dosah, ale určitě zhoršil separaci a obtížněji dohledáváš. Jinak, dosah jako "fenomen" je třeba brát s rezervou. Efektivní dosahy jsou přece úplně někde jinde, než ty teoretické, chceš li, "maximální". Měj se. :-P

Mě se líbí to pokrytí oproti základní,s touhle mi to vychází přesně na malý krůček,s tou základní no co Vám budu vykládat :-) :-)

Ono není na škodu si pak projít lokalitu s větším množstvím železa s tou menší koncentrickou sondou. Nebudeš stačit divit, co jsi mohl přejít. ;-)

Ahoj delal jsem si testy doma jak air tak v pude a zjistil jsem ze z techto testu se neda nic moc usuzovat v terenu je to uplne neco jineho.Akorat jsem si projizdel diskriminaci s mincemi z ruznych materialu a velikosti.Ja osobne chodim s diskriminaci tesne pod Foil a to hlavne kvuli treba zlatemu prstynku nastaveni vys uz se me zda ponekud riskatnejsi.Jinak citlivost nastavuji na c.10 mozna malinko za mam sondu ultimatku a nastaveni na Max boost uz je nestabilni.Se zakladni civkou jsem s citlivosti chodil takz.na plny plyn a nebyl problem.Max boost pouzivam vyhradne jen zesileni slabych signalu.Holt vetsi zeleza taky kopu ale detektor se da naposlouchat.Tak takove mam zkusenosti ja. :-P

Měl bych dotaz, mám na Silveru SEFku 30x25 a v zimně na sněhu se mi jakoby zbláznila cívka, když jsem přejel přes stéblo tvrdé trávy tak to vydávalo signál nebo jen drcnutím do kmínku keře, časté prozvuky, přitom cívka je OK. Má zima a mráz vliv na tyto prozvuky jinak klidného spojení Silveru + S.E.F. 30x25?

Je pro začátečníka lepší tento detektor (Silver uMAX) nebo CS3MXi?

zdravím,mám dotas na Elmaru,dá se někde koupit loketní opěrka? jak jsem hledal tak jsem hledal a nikde nic :-/,díky moc za pomoc

Všechny náhradní díly jsou v příslušenství Tesoro v eshopu. Loketka je skladem normálně.

to Miraxx:Já za sebe můžu doporučit Tesoro UMax,koupil jsem ho tady se základní cívkou asi před 3 lety a chválím,skvělí stroj.Teď jsem jen přikoupil velkou cívku a to je o něčem jiném.Nebo přišetři a pořiď o třídu vyšší stroj ale od Tesora.Za mě palec

to Georgg: Mužu se zeptat mas 30x25cm 2D H.0.T. nebo S.E.F ULTIMATE 33cm diky za odpoved

Mám tuto Sonda S.E.F 30x25cm a můžu ti říct že už na polích konečně nekopu zrezlé hřebíky,základní cívka není špatná ale tohle je luxus.

Taky premejšlim o nové sonde líbí se mi ta 2D hot nemá jí nekdo?

Já když jsem dal na Silvera S.E.F ULTIMATE 33cm tak to byl výrazný posun k lepšímu... V podstatě jsem měl(jakoby) novou hůlku.. Detektor začal vidět víc "stereo", tedy bral i do strany, mimo cívku a byl značný nárůst v hloubkovém dosahu. Dosah se zlepšil snad o 30%. Jaká je S.E.F 30x25cm to nevím. Mne by srovnání těchto dvou cívek taky dost zajímalo...

Napiš Elmarovi ať ti řekne která je na UMaxe nejlepší,já po jeho poradě jsem vzal 30x25.Je opravdu dobrá.Nejdřív asi po roku než jsem koupil tuhle cívku jsem si s UMaxem říkal že jsem si měl hned první detík koupit něco lepšího,jasně že od Tessora ale potom co mi dorazila tahle cívka měním názor,je to luxus.

díky za info :-)

Já bych doporučil určitě S.E.F.ku 30x25, hledání s ní je naprostá bomba, hloubka, záběr do stran a dá se dobře nosit, ta tíha není vůbec hrozná. Taky jsem měl dojem, že mám ruce novej detektor

Ahoj, rád bych vyměnil můj Viking VK 40 s krásně udělanou regulací hlasitosti za nějaký analogový detektor, ideálně za Tesoro Silver. Rád i doplatím třeba 1000-2000. S detektorem jsem velice spokojen, jen bych rád čistě analog

Dobrý večer! Přemýšlím pro začátek o této mašince, avšak by mne tůze zajímalo jak se vyrovná s čedičem, mag. kameny a zejména s mraky železného čurbesu v našich Sudetech - a to se základní cívkou 9" x 8". Předem velice děkuji za reakci ;-)

Ahoj,pokud přemýšlíš o tomto modelu,tak pro začátečníka ..je to dobrá volba.Pro nedostatek času tento detík prodávám,pokud by jsi měl zájem písni gapess@seznam.cz

zdravim máš ho ještě ??

Dnes mi došel silver umax special edition poštou a překvápko byla černá barva cívky. :-D :-D :-D

Zdarec :-) děkuji za info, už je doma čičina, jsem to nevydržel a zakoupil nový. Každopádně max. spokojenost, na to že to tu je dosti probrané - soudě dle nazahrabaných nor tak po 4 procházce: mince reich, krejcárek a heller, plus mrtvá medaile A.H. - a to v hloubce 2 - 18 cm a bere i víc :-) takže super :-) ale každopádně se zeptám bratra a dal bych ti vědět :-) lovu zdar :-) 8-)

K obecnému dotazu na Silvera uMax - točítko na označení materiálu - Jde o to, že čím víc to nastavíš, tím víc cílů z těch nižších skupin přejdeš. Nastavíš si pull tab, a fuč bude většina, říkám většina, železa, většina hliníku z cigár, většina mlík, jak z pondělí, tak z úterý, vršků od limošek, mincí z lecčeho, odznaků, knoflíků... Jako každý detektor, patří i Silver do soustavy detektor - hledač cíl. Úkolem detektoru je detekovat, úkolem cíle je tam rozumně ležet, a úkolem hledače poznat z audia - stejně se většinou u všech přístrojů, když jde z tlustejch do tenkejch, se musí audio naposlouchat, poznat, pochopit, takže úkolem hledače je z tónu, prsku, mlasku, syku, mumlu, hudlu či houku odhadnout, zda kopat, nebo ne. Jako v životě, až praxe, a ta se získá cvikem, ukáže, zač je čeho loket. Perfektní na hledání je, že učí člověka užitečnejm návykům. Trpělivosti, klidu, rozvaze, a nutí ho přemýšlet, a nedělat si nic z nezdaru, dokud to zmoudření s úsměvem neunese. :-)

FOIL - Folie, hliník, ale taky i klidně stříbro, malý.
5c - myslej pěticent, po našem měďák, slitinová mince
TAB-trhací uzávěr z plechovky od nějakýho nápooje, ale dnes i z paštiky
1c Zn - jo zinkovej cent, třeba protektorátná 20hal, v našem podání.

no nevím jak vy,ale já jedu do diskotéky,pak měním. používám alkalické,nabíjecí se mi nelíbí ;-),alkalické kupuji dost levně v práci ;-) a nálezy mám také,možná to štěstíčko mám :-D

Ať hledám jak hledám, na netu nenacházím, zkusím se tedy zeptat Vás..
Mám Tesoro silver max, naprostá spokojenost s ním. Ale bohužel poslední dobou "blbne". Poměrně často při hledání vydává zvuky jako při testu baterie... Víte. tututututu (asi 6x tu ) .... Někdy takhle zablbne, někdy třeba 10x za sebou... Nemá někdo zkušenosti, kde by mohla být chyba? Předem děkuji za odpovědi :,-(

To mě napadlo, ale jinak vše funguje jak má a i když s páčkou nepohybuji tyhle pazvuky vydává i při mírném máchání...

Tak nakonec opravdu páčkou. Nebyl to bordel, ale špatný spoj v drátech :D ...Opraveno a už se pípá vesele dál :D ... Děkuji

Dobrý den,chci se zeptat jaký brašnu na Tesoro Silver uMAX si koupit? Poradite mi? Děkuji

normální bágl,pokud nejezdíš autem,jinak záleží zda jej chceš rozdělávat a nebo ne,pokud ano stačí ti bag krátký a pokud nechceš tak dlouhý bag. není v tom nic těžkého. www.lovecpokladu.cz/prislusenstvi-tesoro tu je máš,stačí vybrat. Já jezdím MHD a ČD tak jsem koupil bagl od větrovek a je to oukej ;-)

Dík za info, já jsem se totiž nikde nedocetl na jakou transportní velikost se dá zmensit

Můžeme to změřit, ono to bude platit pro všechny Tesora. ;-)

Budu rád, za info. Před chvíli jsem si ho objednal

Spodní tyč je nejdelší a má rovných 50cm,jsem to šel schválně poměřit :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru