Detektor kovů Tesoro Tejon

Detektor kovů Tesoro Tejón je pro mnoho hledačů po světě doslova kultovní záležitostí. Můžete si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Tesoro Tejon a stránku s doporučených nastavení

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:03

to Elmara:
Ahoj,
prosim te rad bych se te zeptal, zda jste jiz na polygonu nahodou nemeli Rutuse Argo. Bohuzel jsem na ceskych forech moc nenasel srovnani s jinymi detiky.
Osobne bych si chtel v nejblizsi dobe koupit Tejona s ultimou, ale kvuli cene mi trosku vrta v hlave ten rutus. Na ostatnich forech ho jakz tak chvali, ale nechtel bych verit lidem, kteri si ho vyzkouseli, ale jiz nemaji zkusenosti s jinymi.

Proto se te ptam, jako cloveka, ktery jiz vyzkousel mnoho detiku, zda jsi jiz nemel moznost porovnat toho rutuse s necim jinym. Nejlepe s tim tejonem nebo cs6mxi.

Rekl bych ze se zazraky nedejou a ze ten tejon bude o dost lepsi, ale co kdyby :)

Jeste otazecka. Zakolik by byl tejon s ultimou?

dikec za nazor.

Caues

Ahoj. Co se týče čistě dosahu je Tejon s Ultimate jde určitě nejhlouběji. Rutusu tady bylo na polygonu několik a žádná diskotéka to tedy nebyla. Pokud by jsi uvažoval o takovém detektorů je lepší koupit Whites. Je to originál a je otázka zda pak kupovat podobnou kopii. Cena s Ultimate sondou by byla o 300 kč vyšší než je set se sondou S.E.F 30x25. Pokud budeš cokoli potřebovat zavolej mi na 731 10 27 13. :-D

OK, dikec moc. Pujdu do toho tejona s ultimou. Až to bude aktualní (po výplatě :) tak bych se stavil v krámku.

To je vždy nejlepší :) Budeme se těšit :)

To Elmara: moc Ti Děkuji za radu,dilema mám tímto vyřešeno.Koncem měsíce bych to rád realizoval,už bych ji moc rád měl,docela si od toho dost slibuji.Uvidíme...

Supr :) Pokud by ti to vyšlo, tak se ale zastav. Alespoň dostaneš podrobné školení :-)

to mu k cívce musíš Elmaro nafasovat aji bagr - kdybys viděl jaký jámy kope se základní cívkou tak tu větší bych mu dal pouze na zbrojní průkaz :D

To Elmara: Jěště si Tě dovolím poprosit o radu,jaký rozměr cívky by jsi doporučil.Ještě bych Ti rád oznámil,že příspěvek od sira Daniela je zřejmě jeden z jeho posledních,ty zmiňované jámy vždy kopu s vedlejším záměrem ho tam po vyzvednutí nálezu uložit a to natrvalo.Díky.

Ahoj.

To je těžké, jak koncentrika tak 2D čko jsou sondy povedené. Možná ti pomůže krátky testík EuroSabre II s novým audiem. Je tam i ukázka separace.

http://www.detektory-tesoro.cz/home/detektor-kovu-tesoro-eurosabre-ii-nove-audio-a-test-5-dohledavaci-sondy-91

To Elmara:Testík jsem zkoukl,jde mi především o větší hloubkový dosah,byť na úkor separace,nechám to na Tobě,jestli dovolíš.Nějak to už dořešíme,ne?Díky.

Libor nedá dopustit na 2D S.E.F 12x10. Neznám nikoho kdo má Tejona nachozeného jako on. Já tuto sondu používám taky, stejně jako hodně dalších hledačů. Jelikož preferuješ hloubku, je to určitě jasná volba :-)

Na cívce SEF jsme se už sešli,nevím ale,jestli SEF větší nebo SEF střední.

Na normální hledání určitě 12x10 :-)

šéf má pravdu, otázka je: jaká díra je ještě normální.... :-)

Na cívce SEF jsme se už sešli,nevím ale,jestli SEF větší nebo SEF střední.

Díky,je to jasné,už tě nebudu otravovat,pak to " upečem ".

To slovíčko " normální hledání" mě taky velice zaujalo!!!

To wolfff: myslím tím běžné cíle do cca 10cm. U větší sondy dosáhneš o něco lepšího dosahu, ale výrazně se zhoršují separační vlastnosti. Pokud se tak pohybuješ i v mírněji zaneřáděné lokalitě může to být bez dohledávačky trochu peklo. Sonda 38x30 je lepší pro hledání větších cílů, 30x25 je universalnější ;-)

Tak jsem hrdym majitelem Tejonka ;-) shodou okolnosti jsem byl v Usti a po domluve se Zipsym jsme se shodli a vybrali prave jeho. Timto mu moc dekuji, nejpozdeji v nedeli pujdem s Teckem na prvni test do terenu.

Tak jsem hrdym majitelem Tejonka ;-) shodou okolnosti jsem byl v Usti a po domluve se Zipsym jsme se shodli a vybrali prave jeho. Timto mu moc dekuji, nejpozdeji v nedeli pujdem s Teckem na prvni test do terenu.

Mam takovou prosbicku, za par poslednich hledani jsem mel problem odladit pudu, kdyz jsem se dostal do faze stejnyho, tonu tak ton nehabroval, nesel nahoru ani dolu ale stejnej taky nebyl, byl no jak bych to rekl jako by prerusovanej. A to jsem byl jak v lese tak i na louce a porad stejny :-( projel jsem to i v all metalu jestli neni neco pod povrchem a nic. Delam neco spatne nebo je nekde chyba ?

Ahoj. Je možné že chodíš v nějaké problematičtější lokalitě. Poradil bych ti tak jednu vychytávku.

Nastav si treshold na druhou hodinu a zmáčkni a drž páčku pod detektorem k sobě - do rychle přelaďovaného All Metalu. Otoč ovladač ground balance 4x proti směru hodinových ručiček a pak začni odlaďovat. Pomalu pohybuj sondou mezi 2 až 20 cm a otáčej ovladačem po směru hodinových ručiček. Detektor bude rychleji reagovat a snadnějí uslyšíš zda máš pod sondou nějaké byť velice drobné cíle. Také to pomůže pokud je v lokalitě několik dní sucho a už je na povrchu vrstva vykrystalizovaných solí :-)

Pokud se dostaneš do úzkých, zavolej na 731 10 27 13 nejlépe s detektorem v ruce. Nastavíme to spolu on-line :-D

Dekuji, vyzkousim jak se dostanu do terenu. Kdyby neco budu mit telefon v pohotovost ;-)
Jeste jednou moc dekuju.

Není za co ;-)

Souhlasím s Elmarou. Tak to je, přest fast retune to ladí hodně dobře. Pokud máš Sefku, je na ladění citlivější než koncentrika, má užší "proužek" na ladění, musíš na to dávat pozor. Ale je to pak mazec.

Zdravím všechny... Potřeboval bych poradu ohledně výběru..Rozhoduji se mezi Tejonkem a Minelab X-TERRA 705
Fakt si nevim rady..Použití - lesy louky, pole....
Poradí mi někdo???? Díky .

Teď ji začal používat Libor. Osobně jsem ji zatím od chvíle kdy jsem ji přidělal na Lobo ještě nesundal. Dle mého jistě ne zrovna objektivního názoru je prostě skvělá! :-D

Zdarec
Tak při čekání na CS6mx , jsem pročítal forka a přemejšlel za co vyměním ES II .
Najednou mě místo 6mx začal zajímat o5 stroj ze stáje Tesoro.
No a tak jsem se vydal do Jílového a po debatě s Tomem jsem si jednoho přivezl domů. Celkem naučen odlaďovat zem z ES jsem si jí hnedka odladil a šel testnout mojí zakopanou komančskou kačku v cca 27 cm. Hnedka na začátku chci říct, že Tejona držím poprvé v ruce a nechci se chvástat že ho ovládám. To ani v nejmenším, ovšem nějaké základy mám už od ES. Tak tedy tu korunu v 27 mě bral Eurosabre jen tak tak a to jsem dřel cívku o zem, tresh na max a sens. v červeném ( ovšem na ES 2 myslím, že slušná hodnota, když vezmu v potaz, že zem na mojí zahradě je pěkně hutná až jílovitá.
Hnedka jak jsem Tejonka poladil, přejel jsem nad touto zakopanou kačkou a šel jsem dokolen. Cívka cca 10 cm nad místem kde leží, sens na 10 a tresh. na 2 hodině. A Kráásnej signál. Prostě nádhera 8-)
Doma už jsem jen na mém pravítku které má 50 cm testoval německé ID ( taková ta zinková ), nebudu říkat hodnotu, pač bych dostal od starejch vlků co maj Tejona už dobu , že nic nemam nachozeno a už tu plácám moudra. Jenom to, že mě to 50cm pravítko nestačilo :-P
Tejon + SEF 12x10 jasnej palec !

Mějte se a ať to pípá

Jo, je vhodnej pro stojící střelce...... (menší). Vim. Vražedná kombinace.

Dneska v terénu, při přejetí nad cílem se občas ozvalo takové delší zapípání a pak 2-3 krátká pípnutí. Už jsem si říkal, co to s ním je. A teďka čtu, že to dělají obvody, když je sonda nad něčím velkým. Nevim ,jestli je to schválně nebo ne, ale aspoň mě to přijde docela dobré :) Docela dost to napoví. 8-)

Chci vyjádřit maximální nadšení !! Jsem nově majitelem Tejonka a sžívám se s ním už několik dní..Přešl jsem na něj z GM3. Mohu řící, že jsem opět přešel s Tejonem pole u Slavkova( soukromý pozemek se svolením majitele), kde probíhala řádná mela za císařské války . Tyto místa jsem doslova DOLUXOVAL !!! Mám velikou radost,že tejonek splnil moje hlavní kriterium pro hledání v takové lokalitě a to výbornou separaci železného "bordelu" (roztrhané litinové koule, plechy z konzerv, šrouby,matky,podložky,hřebíky, v několika vrstvách a hojném počtu.)
S Tejonkem se už netrápím , ale vybírám si co budu kopat a co ne..Našel jsem krásný bronzový zvoneček ,až mne udivilo, že v této lokalitě 100x prošmejděné,je k nalezení bronzový cíl o rozměru 10x8 cm :-)Je mi jasné, že s Tejonkem přišel mezník v hledání ...
8-)Znovu říkám - MAXIMÁLNÍ spokojenost !!!

Jen pro upřesnění - s GM3 jsi na tom místě neviděl to, co jsi teď našel s Tejonem?

Dnes jsem testovali tři nové doplňkové sendy pro Tejon které se objeví příští rok. Tejonáři se maji na co těšit :-D

A můžeš alespoň prozradit zda se jedná o výrobky fr Tesoro, nebo DeTech?

Zdravím,chlapci který s těchto detektorů koupit? :-P

To je těžké, musíš se rozhodnout sám zda se soustředit jenom na "zvuk" nebo se chceš dívat i na LCD. Detektory jsou to dobré oba ;-)

To Elmara:Kdy budou k mání ty nové cívky na Tejona?Mám jej teprve chvilku,ale už přemýšlím o větší cívce,tak se chci zeptat jestli se vyplatí chvilku počkat?Díky za info :-)

Přátelé poraďte, jak je to s napájením Tejona? Ať ho nemusím rozebírat....je v záruce...těch 8 článků je v sérii? Tedy 12V? Nebo to jsou dva bloky paralelně? Tedy 6V? Nechci řešit koupi a nabíjení tolika článků.....Pokud je to 12V, použití 3.čl.Li-Pol baterie se přímo nabízí.

Odpovím si sám. Těch 8 článků je v sérii, detektor tedy jede na 12V. Původní mega brutal alkalický 8mi pack je venku a můj Tejon už je napájen Li-Pol tříčlánkem, 910mAh. Velmi hrubý výpočet říká, že by těch 910 mAh mohlo vystačit na 12 hodin provozu....pokud těch hodin vydrží spolehlivě 6, bude to dobré. Ve finále bylo cca 115 gramů odstraněno.....a co si budeme povídat, Tejon se SEFkou 30x25 by potřeboval další odtučnění, jako prase drbání. Ať se daří.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru