Detektor kovů Tesoro Tejon

Detektor kovů Tesoro Tejón je pro mnoho hledačů po světě doslova kultovní záležitostí. Můžete si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Tesoro Tejon a stránku s doporučených nastavení

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:03

No ještěbych pčidal Ultomate sondu a máš dalších 100g. V podstatě si ale nejsem jistý zda ubrání na váze bateri přinese to co čekáš. Možná že se sníží váha, ale taky vyváženost detektoru?

Ano já rozumím. Ta SEFka, případně Ultimate není žádný tintítko a bude člověka asi tahat dopředu. V mém případě bylo prioritou využít věci, které se mi doma bez užitku povalují (Li-Pol nabíječka, balancer, baterka z vrtulníčku....vše z mnou opuštěné modelařiny) + omezit manipulaci se spoustou článků (vyndávání článků, nabíjení.....existuje vůbec nabíječka na 8x AA?, asi ano, ale ta cena bude pěkná...). Takhle mi to přijde jednodušší. A i případné pořízení nového Li-Pol pohonu včetně nabíjení se vejde do cca 600,- Kčs. Na třetí stranu uznávám, že Li-Pol článek není nijak bezpečná záležitost.....při nešikovné manipulaci hrozí samovznícení apod....ale i to se dá jednoduše ošetřit a omezit. Li-Polka je prostě jen "další" varianta. Každý si z toho musí vybrat sám.

Nabíječky na 8 kusů se moc nedělají. Pro mě s neznámeho důvodu je v podstatě nedělá žádná pořádná značka. Přesto když to tady testuji (svého Tejona bez baterek) tak to vyvážení mi přijde horší :-)

Pravda,pravda každej křičí,že je E-Trac těžkej,ale kolik těch lidí ho mělo v ruce ;-)

To maš pravdu každej řeši furt váhu.ja se ted rozhodoval jestli deus bo e-trac a jdu do tracu

Váha je důležitá, ale ještě důležitější je, aby byl detektor dobře vyvážený. Osobně nemám rád když sonda příliš tlačí k zemi. Proto jsme třeba taky u C.Scope dělali úchytky pro držák pod loketkou. ;-)

Přátelé, byl jsem dnes s Tejonem potřetí venku, tentokrát v lese, a kromě pětadvaceti olověných kulí se mi podařilo nalézt zlatý prstýnek. :-O Hned se lesknul i bez velkého čištění. Doma jsme ho umyli, radost byla veliká. :-D Kdyby bylo kam, vystavím pár fotek.
Pokud by to někoho zajímalo - do výše diskutované LiPolky 910mAh 3S jsem po cca dvou hodinách chození dobil cca 200mAh. Navíc ušetřených cca 120gramů je na ruce docela i poznat a případnou nevyváženost jsem (zatím) neregistroval. Takže s LiPol upgradem je první dojem dost dobrý. Ať se daří!

Zdravím, jaké doporučujete sluchátka k Tejónu ? Kolik má Tčko impedanci na výstupu? Dík za info.....

Jsem ouplnej začátečník, pořídil jsem si z druhý ruky Tejonka. Stále se učím, ale pouze samouk, páč v okolí nikoho, natož kdo Tejona má, neznám.Nevím jestli jsem si s ním neukousnul velký sousto a neměl vzít radši něco jednoduššího, třeba Cibolu. Na druhou stranu jsem zase trpělivej a když toto zvládnu, budu mít dobrej detík na delší čas.
Nevím kde je chyba, ale když mám naladěnou zem snad tak jak má být(viz video co jsem dostal na CD), tak se mi hodně zoxidovaný železo hlásí jako barva. Hlavní disc nastaveno na iron a sekundarní disc lehce nad folii jak je na videu. Byl jsem zatím dvakrát a mám pár želízek, dva cca 10cm kovaný hřeby a 2 víčka od piva :-P. Jelikož nemám s čím srovnávat zvuk, abych poznal co se jak ozývá, tak jsem si vystřihnul z mosaznýho, měděnýho a hliníkovýho plechu kolečka cca jako 1kč a zkoušel nad nima přejíždět a zvuk je podle mě pořád stejnenej :(... jak to lidi poznáváte co je co?...
Popř najde se nějaká dobrá duše s Tejonkem, která by mě jednou vzala sebou a ukázala co dělám špatně? Páč se nemám zatím čeho chytit.
Mira

Zdravim jsme na tom stejne taky mam Tejina a ucim se s nim,ja to mam nastavene akorat jinak 1 Disk. tesne pod iron a 2 Disk. tesne nad iron a jak obe pipaji ciste tak kopu :) Zelizka uz poznavam protoze jak nad nima prejizdim tam maji tendenci prskat,chtene cile maji čisty jasny ton,ale taky se mi stava ze to zvoni ciste a nakonec je to kus nejake plechu nebo nejake folie.učim se taky sam,zajit z nekym kdo ho ma a ma to uz zmakle by bylo supr prece jen ukazat primo v terenu je k nezaplaceni :)

Ahoj
dneska jsem si nechtěně posunul ciltivost na max a za nějakou chvíli pak jsem chytil slabý signál tak juknu na čudlíky a stáhu to na 9-10 a už to bylo jen uplně slaboučký, cíl slyším od foil až za 5c, tak jsem to kopal a kopal a už jsem v zemi 60cm a porad nic. Při kopání jsem narážel na původní myšlenak byla že střepy, ale po umytí doma to vypadá jako kamení, takže uvidíme. Když strčím sondu do země tak nic ale když pumpuju v díře tak se signál ozývá. Když přejíždím nad dírou ta je porad slyšet slabě. Zem je rostlá, sem tam kámen, pole orané cca do 15 cm. Dohledáváčku nemám, tak nevím jestli kopat dál nebo je to jen nějakej šum... ale hlásí se porad na stejným místě!... Takže kolik je možná hranice dosahu? Sonda SEF 30x25. Díru jsem zatím zahrabal, označil a pujdu tam s už pořádým rýčem(jsem to kutal přes hodinu polním MFH rýčkem :) ) v neděli, pokud bude čas.
Dík všem za pomoc.

To miroun...tak to bude zelezo,pokud si das vice citlivost ma to pak trba prozvuky ci tam je proste jen tunelovej efekt,coz se me taky stalo ze sem mel vec z diry venku a v prazdne dire stale zvuk ale ve skutecnosti v ni nic nejni..ja chodim v tomto nastaveni,hlavni disc.presne na zelezo ci min nad nej..pokud je tam foliovej bordel tak ji davam tak na prostredek,pak slysis zaprask nad signalem,ale sekundarni na folie,za predpokladu ze tam nejsou stribrnaky,Pokud chytim cistej,ale zda se me ze to moc rve,bud to je hodne zkorodovany zelezo a nebo silnejsi obal,ne zmackanej ten uz jde sam do zvlastniho zvuku z praskanim,ale zkusim si packou jeste sekundarni disc jestli to zmizi ci jen praska.
Zvlastni je treba i ozvena nad nekterejma signalama,ty vetsinou nekopu,uz sem se presvedcil ze to je vetsinou Al obal od dzusu ci mlika ci jinej bordel ci cast stareho hrnce.Pak se daj nachytat i hodne hluboke signalky..maji takovej ten ton,ze vis ze je cistej ale je tlumenej,zkousim pak pinpointer zda li to je velky ci pouze lokalni,kolikrat uz sem vystrachal i hodne hluboko minci.
Co se tyce maxboosteru,jen vyjimecne ho pouzivam,nakroutis do prava az to zacne tekat a pak stahujes zpet do utlumu,vetsinou ho pak musis stejne jeste malicko stahnout.
Jinak s touhle masinkou jsem maximalne spokojenej :-) :-)

Joooo...chodim na vco,tedy tovarni nastaveni..pokud ale kopu vice minci na jednom miste a nebo mam vec nekde mezi korenama prepnu tak na 4h,tim se zvuk zostri a uslysis i veci hloubeji.K tomu se me libi kdyz to dohledavam tak modulace,jestli se blizim ci to je jeste v dire,a nebo uz sem to vykopnul.Dost se me stavalo ze sem dal treba tu pidipatronku ci zapalku z pusky a zaboha sem ji nemohl dohledat,na to je to supr.Dobre je vsak kombinovat.Zaaklad vsak ke vsemu..supr to odladit:)

Zod zdravi Mirouna :-D

ahoj,dnes som si objednal tejona noveho aj stou druhou sondou sef 30x25. takze cakam ,kym mi dorazi,, po dlhom prezerani webu,citani rozne forum,som sa viac menej docital,ze je to dobry detektor.. lenze,,mam trosku strach ci to budem vediet aj nejak nastavit :-) aby to bol fakt dobry detik.. no a dnes som nasiel aj toto forum,kde to je zamerane na tento tejon,,vidim,ze kazdy zaciatocnik ma problem to nastavit,aby to fakt fungovalo,ako ma.. kedze pisu tu aj to,ze ked ho nastavi podla navodu z cd,ze aj tak stym je najaky problem,zacinam sa bat) ci som si kupil dobre) ci mi nestacil napriklad nejaky garrett,,aspon zo zaciatku. :-/ :-P a nahodou niekdo z sk,,z bb kraja? pripadne aj nr.. co stou masinou,to naozaj vie a bude ochotny mi to nejak ukazat a poradit. vdaka

To dáš. Když se začátečník, nemáš vadný návyky. No, a tady to fórum je na to, aby ses voptal, že jo. Pokud se nemejlim, jinej krám to tady nemá.

A může se zeptat i tebe jseš na něj machr :-) teď už jen dojdu na místo nějak tak automaticky napumpuju doladim knofle a jdu:-)

Na Tejonu není žádná záludnost. Podívej se na DVD a vyraž hledat. Chce to hlavně chodit, chodit a chodit :-D

Tejon byl můj první detektor a šel pryč, protože jsem se nevyznal v jednotonu. Dnes mě to mrzí. Kdybych tenkrát věděl, to co vím ted.... Jak říká Elmara - chodit, chodit a chodit. Všechno přijde samo.

Ja myslel ze jsi na kopajde :-O

Chodím tak 1-2x do měsíce a porad kopu železo :(... připadá mi že to pípá pořád stejně :(, když si odfiltruju železo, tak to pípá taky, postupně nastavuju odfiltrování přes centy, až na ko těším se na barvu a je to naskrz zrezatělej kus pluhu :)... a to mam porad... byl se mnou kamarád a mám prý jeho obdiv, on by už s tím seknul... prošli jsme kus starý polní cesty a výsledek cca 10KG železa a nábojnice kolem posedu... nejvíc mě ale dostala vykopávka starýho hřebu z cca 60cm :)... hodinu kopu jak magor a nic... rád bych nějak to prožraný železo eliminoval ale porad se mi nedaří... neprská to- čistej signál a po vykopání pak hřebík/vičko od piva/kusy želez...

Nazdar:)) no ako keby som seba cital) aj ja som si kupil tejona a bol som uz dva x v terene,, us army lopatku som za dva dni zodral:-) nakopany ako pes,,na rukach svalovica) je to dobra masina,len,,no len sa ju treba nejak naucit ovladat a hlavne rozpoznavat pipanie. i ked aj mne sa to zda,ze je to rovnake,,hlavne ked vykopem vicko,alobal,alebo vrchnak od piva. :))) hadam to raz pojde) :-P
ale tak zatial ma to bavi,kupil som si ho len nedavno::) vela stastia:))

Můžu Vás ujistit, že se to zvládnout dá, i když to chce víc než jiný, ale dostane se za to skutečné odměny... Taky Vás můžu ujistit, že se železo poznat dá, v rozhodné většině případů, a odměnou je, že slyšíte všechno. Dokonce se nechá poznat ... ale na to přídete. Je to jak nějaký nástroj, sportovní, hudební. Závodní kolo je prostě jiný než výletní trek s gelovym velikym sedlem na podhuštěnejch gumách, ostrost je zaplacena daní za pohodu. Jako vždy, když něco je echt. No, že to jinejm něco dá a vy kopete? Zdá se, že marně? Nenechte se otrávit. Vítěz je sám. (Mimochodem, to je titul jedný pěkný knihy od autora, co má za literaturu jednu (nejednu...) velmi, ale velmi významnou cenu, je to tlustý, a překvapivě to je čtivej popovej román, tak trochu detektivka.) Jsem zvědavej, jestli to dokážete, a času je dost, žádnej spěch. Jen se nenechat otrávit...

Miroun to já jsem měl taky tak.Ale zkus místo 1-2 do měsíce,chodit radši 1-2 do týdna a uvidiš že to přijde samo.Ze začátku jsem myslel,že ho rozsekám vzteky a ted na něj nedám dopustit. ;-) ;-)

8-) 8-) uz ho maaam,konecne domaaaa :-O :-O

Není tu nějakej západočech, kterej má tejóna a po vánocích mě s ním pořádně zaučí...? Už ho mám sice doma, ale je v dárkovém balení :-) Takže 25 prosince ho chci hned vyzkoušet :-)

Mam technickou otazku. Kolega resi zdali si ma porit garreta 2500gt nebo jestli neni lepsi tejon? Garreta ma moznos koupit jeteho za 15tis tak si rikam zdali to je dobra volba? Byl tak nekdo hodny a rekl mi na to nejaky nazor. Predem dekuji

Zdarec MyDva.Tejon valí na vysoké frekvenci,u garreta je nějákých 7,což si myslím že je třeba na mále ag hodně málo.Jednou třeba jsem zkoušel garreta 350 na malé ag na nějakých 18-20cm,bohužel neviděl nic,tejon ano(tím nechci urazit majitele garretu).Pokud 2500gt stojí 15tis jetej,určitě bych si dvojku přidal a jestě mám 3roky záruku.Každý ti pochválí přistroj s kterým chodí,já určitě taky,protože jsem spokojen,Tejon hlavně se sondou sef.nebo s ultimate,pač se zakladní se prostě nad 25-28cm prostě nedostaneš ;-)

Tak,ja som si ho kupil dost neskoro,,pred zimou,ale bol som snim 3x v terene. tam mam uz aj jednu mincu,aj jeden prstienok(strieborny) a asi 50kg zeleza.)) ale pochvalujem,je to fakt dobra masina. nelutujem,a to som zo zaciatku planoval kupit garrett 350.. no este ze som za dal prehovorit na tejona, som spokojny, prvy postreh hlavne z mojej skusenosti mozem povedat,ze dvolezite je kde hladat. zo zaciatku som sa tulal len po okoli,,ci uz po dedinke,alebo v jej oblasti,, no tam som mal pocit,ze mi pipa uz aj trava,, zmenil som lokalitu z luk a poli na lesy a prisli prve spominane ulovky. zial napadal sneh,vsetko zmrzlo,tak tejonik zatial odychuje v obale:) lovu zdar) 8-)

A este mam jeden dotaz,alebo skor otazku na skusenejsich,,, na jar sa chystam ist do oblasti,kde boli zaznamenane boje( 2.sv.voj) takto: s tejonom sa mi bezne stava,ze mi krasne vypipava aj pri roznych plechoch,ci hrdzaveho zeleza. bezna vec,, bud to mam zle nastavene,alebo proste je to tak.. snazim sa to nastavovat tak,ako je na videu,,:) lenze k tej spominanej oblasti,,mam taky blby pocit,strach,ze by som mohol zakopnut o minu,urcite je to mozne a bud to zle nastavujem,myslim tejona,alebo proste mozem stym pocitat,ze pri napr.mine,granate,alebo podobne,,ze mi to zapipa a mozno aj naposledy?.))))da sa tomu nejak vyhnut? nemyslim,nehladat a podobne.) :)))bud nestavenim,alebo nejak preverenim.)) sory za chyby) a dik za radu)

zdar,nemáš to špatně nastavený prostě je to tak,jako u většiny detektoru,flákotu železa ti to hodí do barvy,ale i to se dá naposloucht.A k to mu tvému místu,pokud to je na poli, až tak bych to neřešíl,ale v lese bych byl hodně opatrnej ;-)

Tak už mám taky Tejona. Byl jsem s ním v terénu dvakrát na pár hodin a zatím jsem spokojen. Mincí devět, svátostka, psí známka, odznak no a samozřejmě nábojnice a jinej bordel. Měl jsem strach, že budu kopat hodně železa, ale to se nekonalo. Sice prolejzalo druhou diskriminací, ale opravdu se dá naposlouchat. Ale ty rezatý kroužky atp. tak to se neodhadne, to musí ven. Taky jsem nacházel titěrnosti, ani nebyly vidět- kousek drátku, diabolka. Sluchátka jsou dobrá věc, je lépe slyšet hluboké signály.

Pozdravujem priaznivcov Jazveca je to super stroj len do velkeho bordelu je lepsia mala cievka. Ja ak nechcem kopat srot a bordel obehnem signal o 90 stupnov a vecsinou zelezo zaprska ale vacsie kusky aj tak cista farba. Este sa da poznat zdvihnutim cievky nad zem pokial je pocut signal ak je to viac ako 30cm kopem maximalne na lopatku bude to nejaky big kus alebo Al vicko ak ovsem nehladate velke kusy.Ale aj na male veci je dosah Tejona excelent hlavne na lukach. Takze pani skusajte.Teraz bude viac casu na testovanie dam test na youtube a dam vediet.Dnes som ale vetral F75 na Liptovskom mori.

Ahoj všem, tak jsem si pořídil Tejona po F5, dnes jsem si ho vyzvedl a pokud u nás bude zítra fajn počasí, tak ho půjdu provětrat do terénu. Už se na něj těším, až ho otestuji v terénu a dostanu ho do ruky po F5.

První dojmy s Tejonem po přechodu z F5 jsou zatím zajimavé, musím si zvyknout na jednotón a odhadovat nález pod cívkou, abych zbytečně nekopal, zatím jsem po první procházce po poli kopal co se dalo a učil se rozlišovat signál, měl jsem diskriminaci nastavenou lehce pod železo a alternativní lehce pod fólie, ale kopal jsem víčka, plechovky atd. Je to úplně o něčem jiném než s F5.

Zdravím a mám dotaz. jak se má správně nastavovat u tejona treshold? všíml jsem si že někdo to má na max, někdo na 3 hodinu, někdo na 1 hodinu. díky předem za radu

Zdar.V al metalu ho mej na hranici slysitelnosti,v diskriminaci muzes na plno,dostanes se tak o neco hloubejc.Me když tejon zacne pri hledani tak nejak knucet(bud blizko el.vedeni,nebo miner.puda)tak pak treshold postupne stahuju,potom to prestane

Zajímalo by mě, jak je na tom tejon s ultimatkou dosahově ve srovnání s GM4 s 12x10. Taky by mě zajímalo, jestli se dá na tejonu líp regulovat diskrimace železa, než na GM4, protože na té se železo odfiltrovat nedá, pořád škvrčí. Vím, že řada hledačů tvrdí, že je lepší železo slyšet, ale mě už někdy po několika hodinách v terénu leze to škvrčení na nervy a rád bych poslouchal jen zvuk čisté barvy.

Clansman - Srovnání Jezevce s Ultimatkou a GM 4 by mne taky zajímalo a myslím že jsi někda psal zrovna Ty, že to porovnáš. Elmara píše že je Tejon o chlup lepší. Tejon je ale lehčí a sedí mi, takže já o GM 4 neuvažuju. Zajímat mne bude případný budoucí nástupce stávajícího Tejonu.. Tady (dole v diskuzi) píše Elmara o tom srovnání: www.lovecpokladu.cz/home/detektor-tejon-jezevec-excelentni-hloubkar-5851

Psal jsem, že bych je RÁD srovnal, ale zatím tejona nemám. Ptal jsem se na to samé habána, od kterého jsem kupoval GM4 a ten mi napsal, že měnit GM4 za tejona je podle něho blbost, tak se budu držet jeho slov a zůstanu u GM4, aspoň v dohledné době. Myslel jsem totiž, že prodám XT 705 a koupím tejona místo ní, ale jak jsem ji teď párkrát provětral, tak si ji asi nechám, je to detektor z úplně jiného soudku, než GM4, ale není vůbec špatný, jak se mi jevil ze začátku, člověk by neměl dát na první dojem, jak u detektorů, tak v životě ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru