Digitalizace sbírky/program/databáze

Ahoj,
chtěl bych si udělat katalog svých nálezů, abych mohl udržovat informaci o nálezových okolnostech a určení předmětů. Lokálně na počítači, ne online. Prostě abych udržel informaci o nálezových okolnostech i informace o určení předmětů - Tzn. zaznamenat pod číslem určitý nález, přidat GPS, foto, popis, odkazy na net atd...
Má někdo podobnou zkušenost s nějakým programem? Existuje něco vhodného? Excel mi nestačí... :-)

v kategorii Nezařazené, založil ppp_1 24.12.2016 12:11

Před časem sem se zabýval tím, jestli něco takového nevytvořit - nejlepší by bylo jako open source aby si mohl kdokoliv zkontrolovat, že to tajně neodesílá data někam ven. Ale zdá se mi, že by to tak trochu konkurovalo Lovci, jelikož takhle měl alespoň podle prvních vyjádření fungovat. Ale já potřebuju občas zaznamenat i něco co je pro většinu šrot, a za to vás zde v katalogu ukamenují...

Přesně tak. Jen nemám moc času. Napsání něčeho pořádného nebude úplně hned a fakt sem si myslel, že už něco použitelného bude existovat. Prolezu ještě github, třeba se bude dát něco forknout pro naše potřeby. Nechci dávat všechny věci někam veřejně, ikdyž je to povětšinou bordel, prostě paranoia - nechci aby mi někdo vybral místa, jen proto, že hacknul něčí DB s GPS lokací...


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru