Dohledávací detektory kovů

Vlákno pro všechny uživatele dohledávaček a obecně veškerých přístrojů pro snadnější lokalizaci nalezeného předmětu.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 30.12.2014 11:33

prostě dodo, to nám zůstalo z dob nedávno minůlých :-D

torky kup si kábel jak byly u telefonu , na jednu stranu dej karabinku a druhou přidělej na dohledávačku a máš pokoj, funguje to ;-)

Možná není třeba vymyslet vymyšlené :)
http://www.armyshop-outdoor.cz/security-vybaveni/562-bezpecnostni-snura-k-pistoli.html

no ono je těžké o tom vědět,když já pamatuji jen tu zelenou šňůru :-D

Co dohledávačka Makro?

Taky by mě zajímalo jestli někdo máte Makro, co na něj říkáte?

dobrý,občas tam chodím nakupovat :-D

Čau, dotaz po roce :-). Máš s ní už nějaký zkušenosti? Mám jí 14 dní, potřebuju radu ;-)

Tak jsem si dohledávačku zbastlil, nevyšla ani na stovku a jsem s ní maximálně spokojenej. 8-) 8-)

Tak to jseš šikovnej. ;-)
Máš nějakou fotku (návod) ?
Nejsem sice v tomhle směru studovanej, ale co kdyby že :-D

Mám to nafocený, zítra mi vyjde článek na DW, rád bych to zveřejnil i tady, ale nevím jak. Během pár dní budu mít hotovej návod v elektronický podobě, ty různý návodu na netu jsou buď k ničemu, nebo hodně složitý, ten můj je podle jedný starý knížky a makal na první pokus, stavbu zvládne i méně zkušený bastlič.

Dobře,dobrá práce já si také udělal dohledavacku sám,používám 3 roky,plná spokojenost ;-) :-( ;-)

Ahoj! Zni to zajimave :-) Jen ze zvedavosti, mohl bych se zeptat na namerene hodnoty a užitné vlastnosti + na kolik to člověka takhle podomácku asi vyjde? Je to zajimavy ;-) Myslim si, ze urovne seriove vyrabenych dohledavacek to nemůže dosáhnout, ale rad se o tom něco dozvim :-)

velkej kus kovu zaregistruje do 7cm, matičku M3 1,5 - 2cm. Dá se vyrobit skoro zadarmo, já koupil akorát krabičku, 9V baterii a kuprextit na plošák. Pak je třeba feritová anténa ze starýho AM rádia, tranzistor KC507, 2xKF517, svítivá dioda, pár uni diod, odporů a kondíků, prostě stačí rozebrat starý rádio.
Časem to ještě doplním zvukovou signalizací (IO NE555, piezo repráček a asi tak 5 dalších drobných součástek)

TO nezni spatne! Prave mi odchazi garrett, tak bych tam mohl nacpat to tvoje, místo originalu.. I když, to bych teda asi rovnou mohl zkusit nejdriv nak opravit ;-) :-D Ale mam zajem, jestli se podelis, rad na to kouknu, zni to fakt zajimave. Obcas se nejaky takovy "projekt" vynori, ale většina ma jepici život, tak uvidíme ted ;-)

Užitek pro mě je v tom, že občas kopu díru jak do pekla, detík mi hlási signál uprostřed díry a věcička je někde v boku díry, ale kde? Vytáhnu dohledávačku a během chvilky to mám. Na tohle mi bohatě stačí, se žádnou profi nemám zkušenosti, tak netuším, co by to ještě mohlo umět.

xindl docela jsi mě zaujal pošlu ti správu s E-mailem prosím o info ;-) zapojení foto nebo odkaz díky. ;-)

Zdravím, přemýšlím o dohledáváčce, myslíte že je dobrou volbou Nokta Pointer NEW? Máte s ní někdo praktické zkušenosti a jaký je asi její dosah. Případně jak si stojí v porovnání s ostatními dohledávačkami. Děkuji

A co ten Mars už ho někdo mate .je dobre krom odolnosti

Mam nokta new a sem spokojenej.

Máte někdo zkušenosti z Vibra detector 730 pro podvodní hledačku se šnorchlem.Podělte se o zkušenost,dosahy,vypínání již po minutě,velikost předmětů.Děkuji

Koupil jsem si ho nedávno do egypta a na šnorchlování a válení se ve vodě je to super zábava. Našel jsem s ním prakticky jen mince , pár sponek do vlasů a pár nábojů. Bere to tak 10cm , podle velikosti co tam je na prstýnky , náušnice a šperky , by to chtělo normální detík , protože to bude asi hlouběji , jinak je to bere. Říkám super zábava na dovče, já jsem spokojenej. Hledal jsem dohromady tak kolem 20h a dal jsem přes 400 mincí, tak to šlo 8-)

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli si někdo zjišťoval dosah Nokty RS Pinpointer a Nokty pointer.Rozmýšlím se mezi těmito dvěma dohledávači a potřeboval bych poradit.Předem dík za postřehy .zdarec :-)

U Makro Pointeru se mi někdy stávalo, že když jsem dohledával a zavrčí (mám zapnuté vibro bez zvuku) a já ho plesknu do trávy, tak zůstane vrnět bez důvodu i když není kov. Je to ojediněle a asi to bylo zacházením. Už si dávám pozor...

:-)

Mam dotaz je nokta pointer a makro pointer to same?dik za jakekoliv info :)

Určitě ne ale makro je bezva :-D

ahoj,ježíšek se rozhodl že mi donese dohledávačku,jen neví kterouz těchto tří?
PRO-POINTER II-GARRETT,,,
NOKTA POINTER NEW,,,
MAKRO POINTER,,
budu rád když se podělíte s vašimi zkušenostmi,díky.

Nokta New, právě na ní dopisuju recenzi ;-)

noktu,osobně mám a je super ;-)

Garrett je rychlejsi pri zapnuti a vypnuti. Nokta je pomalejsi, ale ma vice moznosti nastaveni. Mam obe dohledavacky, tak mohu porovnavat..
Kup Noktu, je o par stovek levnejsi a pomer cena/vykon je vynikajici. A Noktu muzes celou ponorit do vody.

Garrett mi vyhovuje právě tou rychlostí a jednoduchostí. K čemu na dohledávačce nějaké nastavování?
Nokta ale vyhrává v poměru cena / výkon.

Ja Noktu kupoval hlavne kvuli tomu, ze muze cela pod vodu. Ale prepinani mezi zvukem, vibracemi, obojim a take vypnuti osvetleni - to nejsou spatne vychytavky...

Pár dní jsem si na to zvykal, kor když jsem přešel z Minelabu, hledal jsem tlačítku na boku... Ale už jsem si zvykl a přijde mi to logický a ok.

Dotaz na Marka (Elmaru) Prosím tě jaká je frekvence u dohledavačky Mars nikde to není uvedeno.Dík :-)

Tak je to 12 Khz už byl taky dotaz na stránkách Mars.com.Měj se ;-)

Ahoj všicni hledači.
Úprava dohledávačky od Techneticksu, Bounty Hunter a jí podobné, "té" malé černé za 1190 Kč s dosahem max 1cm na sockorunu.

Tak jsem si koupil mojí první dohledávačku od Bounty Hunter. Cena levná a kvalita odpovídá ceně. myslel jsem si, že bude použitelná, ale opravdu není. Kdybych šťoural klackem v zemi, tak dohledám stejně jako s ní. A tak mě to nedalo, elektro dělám již cca 24 let, tak jsem ji rozebral a žačal zjišťovat, co je tam za hledací cívku. To co jsem viděl, tak jsem byl zklamán. Je tam na místo klasické cívky použita setová tlumivka, parametry R-2,4 ohm f-1000uH, která má detekovat přiblížení ke kovu. Bohužel málo drátu a malý průměr nemůže přinést lepší výsledky.

Tak jsem se do toho pustil s plným nasazením :)
Zkoušel jsem různé cívky, nejprve jen vzduchové bez jádra, ale tudy cesta nevedla. Dodržet parametry cívky, aby byly jako tlumivky prostě nejde. Tak jsem navinul několik cívek s feritovým jádrem a ejhle, ono to funguje. Cívka se vejde do původního plastu, jen se musí roztáhnout na průměr 10mm. Já to dělal tak. že jsem vzal 10mm bukovou kulatinu na kolíky a tu jsem strkal dovniř a zárověň ohříval horkovzdušnou pistolí plasové tělo, kde byla cívka a protlačoval tyčku na konec dutiny. Tím jsem si připravil prostor pro vsunutí nové cívky do stávajícího těla dohledávačky. Cívka se nedá navinout jen tak, je potřeba ji přesně změřit a nastavil indukčnost, jinak fungovat nebude. Hodnoty jsou popsány výše. Vynuta je z drátu 0,38mm Cu.

Následovalo připájení nové cívky a vyzkoušení na stole, jak to funguje. Dosah na sockorunu mám teď cca 2,5 - 3,5 cm na mosaznou matku M3 cca 1,5 -1,8 cm. Jen se musí těsně před hledání doladit detektor tak, aby se nastavila maximální citlivost potenciometrem tesně před místo, kde začne sám pípat. Sám se totiž časem snižuje deósah detekce. Ale když opět pohnete potenciometrem, tak znova nastavíte maximální citlivost. Cívka má venkovní rozměr cca 9,5mmx18mm. Nechá se dosah ještě zvětšit větší cívkou v průmeru cca 15mmx12mm na cca 5cm na sockorunu a cca 2,5cm na matku M3, ale to se jïž neobejde bez řerání původního krytu cívky.

Pokud by měl někdo zájem o novou cívku, a nemá možnosti si jí doma sám vyrobit, kterou by vložil do stávajícího těla, tak jí mohu poskytnout za cenu 250Kč a nebo upravit celou dohledávačku za 500 Kč.
Je to jen možnost, ne reklama na výdělečnou činnost.

Video jak funguje je zde. Jen jsem nenastavoval přád maximální citlivost, takže nemá maximální dosahy. Ale pro představu to stačí.

Video https://youtu.be/5oxOO5335QI
https://youtu.be/ngRYpHnfMGo

Lovu zdar a pokladům zvláště

Zdarec,šlo by prozradit ,pokud to samo není výrobní tajemství,počet závitů cívky.Dikec F.

Jo přesně ferytova tyčka průměr 10mm 35 závitů dosah u mě soc koruna 4,5cm velké předměty max 13cm 8-)

A ještě jedna věc. Část, kterou dektektor reaguje na kov, je v délce cca 3cm od špičky sondy směrem k tělu.

Zdarek vsem, moji dohledavacce od garrettu(pro poiner)uz se asi nechce pracovat je to 14 dni co jsem tam dal novou baterku protoze jsem myslel ze je ta stara slaba ale s tou novou baterkou je na tom uplne stejne minci nenajde dokud neni 1cm daleko. Nemaltim s ni ani jsem si z ni neudelal krumpac ale stejne nejak moc nefacha.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru