Dohledávací detektory kovů

Vlákno pro všechny uživatele dohledávaček a obecně veškerých přístrojů pro snadnější lokalizaci nalezeného předmětu.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 30.12.2014 11:33

Zdravím, pokud jí máte v záruce můžete jí poslat k nám na servis LP. Pošlem jí do garretu a tam by vám jí měli opravit.

Detektor kovů Vibra Quatic 2 Ahoj kdo máte s touto dohledávačkou zkušenost přemýšlím jestli je něco mezi detektorem a dohledávačkou chodím hodně les a min 1-2x za hledačku mám signál pod kořeny sekat je nechci gor když mají cca 10cm tak jestli je dohledávačka s větším dosahem .Díky za info

Zdarec, mám technickou... pořídil jsem si dohledávačku MARS MD. V terénu zatím není pořádně odzkoušena, ale doma jsem zjistil, že vůbec nehlásí řetízek z chirurgické oceli. Dokonce jsem ho i smotal a mrtvo. Hlásil jen ty spojovací mechanismy, ale samotný řetízek ne.
Je to normální? Díky.

Zdarec, mám technickou... pořídil jsem si dohledávačku MARS MD. V terénu zatím není pořádně odzkoušena, ale doma jsem zjistil, že vůbec nehlásí řetízek z chirurgické oceli. Dokonce jsem ho i smotal a mrtvo. Hlásil jen ty spojovací mechanismy, ale samotný řetízek ne.
Je to normální? Díky.

Nee, jak na to?

Rád bych se chtěl dozvědět,jak na tom jsou Nokta RS Pinpointer a Mars MD Pinpointer.Rozhoduji se mezi nima a nevím kterou.Dosáhne Marska dál než Nokta ?

jestli novou tak marsku

A ještě se chci zeptat,jestli je ta Marska voděodolná.Na internetu jsem našel i podvodní testy,ale tady se nic o voděodolnosti nepíše.Podle konstrukce bych řek,že voděodolná asi bude.

podle mě ofiko není, pod víčkem na baterce není těsnění

http://en.marsmd.com/underwater-crash-test-of-mars-md-pinpointer-video/ To video je z oficiální stránky.(Aspoň myslím :-D)

No myslím, že je spíše blbuvzdorná než vodotěsná. Pod videem myslím píšou, že se to nemá zkoušet. Já se právě rozhodoval mezi ní a noktou new pointerem a vyhrála nokta právě díky ip67, ale myslím si, že když zrovna marsku nebudeš koupat, tak déšť, bahno a umytí v umyvadle určitě zvládne . Já si ale myslím, že nokta new je super, i když se se mi bije na 12khz s detikem.:-)

Píšou tam,že se to nemá testovat na jiných pinpointerech.Nokta new je samozřejmě lepší,ale myslím,že mi tahle jako začátečníkovy bude stačit :)

Určitě bude v cajku :-) Myslím si, že s ní chodí i Elmara !!! Někde to tu je napsané.

Taky jsem to tu někde čet :-D

mám navíc dohledavacku nokta pinpointer new ,zakoupena zde na lp. Byla párkrát v terénu. Info zpravy

Mám NOKTU NEW, a při posledních hledačkách začala ztrácet dosah tak že je nepoužitelná. Na polní lopatku dosah tak 5cm, 1 kreutzer M.T. 2cm nebo vůbec.
V létě se to stalo jednou tak jsem si toho nevšímal, a teď to dělá normálně. Baterky jse zkusil dvě nové a nepomohlo to..

Stalo se to někomu? Jsem z toho nešťastnej

zdravim, jezisek se chysta prinest krom jineho i Nokta Pointer NEW, nicmene nekde jsem zahledl negativni zkusenost ve spojitosti se zerem 30 ... nema nekdo tuhle kombinaci nebo nezaslechl nekdo neco ? : ) diky

Tak konečně dodělaná samonavíjecí šňůra,byl použit svinovací metr a nahrazen šňůrou ,teď už jen test v terénu a pak se uvidí

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na dohledávačku Deteknix XPointer. Koupila jsem ji chlapovi na vánoce a teď tak nějak nevím jestli jsem neudělala chybu a neměla vzít jinou :)

Ja mam tiez karotku AT pro je to podla mna najlepsia dohladavačka, prezvuky aboslutne žiadne mal som stary garrett a bol to des pipala ako chcela. Tato uz nema zaliatu cievku v tubuse ale len vloženu tak mu nevadia ohyby a šturania v zemi. Samozreje všetko z mierou... ;-)

Ahoj, mám dilema s výběrem dohledávačky - prakticky chci něco v max. cenovém limitu +/- 4tis.Kč (což je TRXko) - samozřejmě se mi líbí i Nokta Pointer New, ale cenový rozdíl je minimální (3390,- vs. 3999,-).

Na jaké další osvědčené dohledávačky se mám ještě podívat? Abych si nekoupil jen předraženou cetku na opasek?

Dík

tak pokud koupíš noktu , tak budeš spokojený , já mám to jednu z prvních a je stále super. baterie drží jak ďas ;-) , je to osvědčená kvalita ;-)

Nokkta byla prakticky první, na kterou jsem koukal a líbila se mi a šel bych do ní hned - většinou si jí všichni chválí, ale ještě mě zajímá nějaké srovnání s jinýma značkama - co v dané cenové skupině se vůbec dá brát za alternativu?

Prakticky jsem okruh zúžil na tyto 3 modely a z nich momentálně vybírám:

Nokta Pointer NEW
White's Bullseye TRX
Minelab PRO-FIND 25

A zatím se rozhoduji hlavně právě mezi Nokktou a TRX - nakonec vyhraje Nokkta, protože 99% lidí je s ní spokojená, dá se tam vypnout LED a výdrž baterií je monstrózní!

A co se týká nějakého rušení detektoru, to už asi mají výrobci odladěný ne?

tak pokud ní nebudeš mávat pod ívkou , tak detektor ani nepozná že ji máš :-D

No tak asi rozhodnuto - vezmu si tu Noktu a za těch ušetřených pár stovek si k tomu přihodím nějakej ten magnet na hledání ve vodě - jsem zvedavej, jak moc mi přijde detektor zmagnetizovanej :-D

za mě Garrett Pro Pointer AT, oproti zmiňovaným (teda White's Bullseye TRX, tu jsem neměl) to je to úplně někde jinde

aha - tak u mého detektoru (BH Land Ranger Pro) je udávaná pracovní frekvence 7,8Khz, takže by to mělo být OK

Investoval jsem do Garretta Pro Pinter AT a nelituju Ale je to každého volba.

mám noktu RS bazarovku z LP a jede bez problému

Potřeboval bych praktické info o vodotěsnosti Nokta New - ta norma IP67 je nic moc oproti TRX (68) to už je vodotěsné.
Jde o to že ip67 je na ponoření do 1m,ale ne na manipulaci pod vodou.
Vydrží to v reálu pod vodou i růžně mrskat a štourat? Chci to dávat dětem u moře at si hledají při šnorchlování. Raději bych Noktu než TRX,ale ta ošizená norma mne odrazuje.

Na to jsem koukal,ale chci klasický pinpoiter se kterým si děti 1x za rok pohrajou a nezničej mi ho. Tu Noktu si většina chválí a vypadá funkčně i cenově dobře - Trx bude ve vodě zřejmě lepší a IP 68 má,ale jestli jsem to dobře pochopil tak bere jenom na špičce? Nezdržuje to při dohledávání když nemůžu rozhrnovat a brát strany díry bokem?
Co citlivost - dá se snížit? Ideální jestli jste měl někdo v ruce obě,video srovnání jsem nenašel.
V jaké hloubce jsi noktu měl?

Tak jsem vzal Noktu a jak se mnohokrát psalo tak je fakt dobrá - jen nemá očko na pojistný špagát. To nechápu že takovou podstatnou maličkost tam nedaj. No jo,whites to není..

Ahoj
loni jsem vyzkoušel Vibra 580, která už tu není v nabídce - nic moc jako při dohledávání, Určite lepší bude 740...ale ta cena :,-(

Zdravím. Potřebuju dohledávačku a nemůžu se rozhodnout kterou vzít. Nepotřebuju velkej dosah, hlavně aby sloužila za všech podmínek. Raďte milí rádcové. Díky :-)

Investice do Nokty Pointer NEW je naprosto skvělá volba. Mám ji už dva roky a naprostá spokojenost. Je dobře chráněná, má výměnné kryty sondy - v balení dva, ale stále používám jeden, který jsem nasadil před dvěma lety a dodnes neměl potřebu sundat. Navíc je vodotěsná - a to bez kompromisů. Což je bohužel důvodem mého současného zánětu ucha...

Četl jsem tvou recenzi a asi na tebe dám :-)

Ono to asi bude znít jako klišé :-) Ale je fakt, že za tu cenu lepší nenajdeš.

Souhlas s GM ...naprosto spokojen - používám pouze letos takže zkušenost je i když ne "letitá" -DOPORUČUJI 8-) 8-)

Už jsem ji objednal. Sice budu teď měsíc asi o chlebu a vodě, ale zas mám doufám na čas pokoj :-D

Teď je vedro tak to přežiješ .... :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru