Detektor kovů Fisher F5

Mám 25cm civku, tak jak se detektory Fisher F5 ,prodavali před rokem, je možné nějak vylepšit tento detik? Jaká by byla třeba lepší sonda? Máte někdo tip? dik.. ;-)

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 19.4.2010 20:18

Ahoj. Tak to není ale Ultimate nýbrž S.E.F. Ultimate se dělá pouze ve velikosti 33 cm. Ty velké koláče příliš neposoudím, testují se vždy jenom na polygonech a nějaké zpětné reakce se dočkáme málokdy. Osobně bych si vzal raději Ultimate, už ji s detektoru nesundáš. :-D

čau fat.man,tak sem tu ultimatku koupil,dneska přišla,v nedělu ju prubnu a dám vědět jak šlape ;-)

Nazdárek kurry, budu moc rád (a myslím že nejen já) , když sem napíšeš svoje postřehy a nějaké ty výsledky z nové ultimatky ;-) . Držím palečky a ať to pípá ;-)

Zdař "kurry", není to trošku risk-koupit "zajíce v pytli"? Jinak v prodej jsou i jiné cívky, např.značky NEL, kde prodejce "garantuje" dosah až o 30% větš (dle velikosti), než originál cívka. Ta Ultimatka toto negarantuje, ale odhaduji, že dosah se asi vylepší. Každopádně jsem jako fišerista také zvědavý na to, co zjistíš. Tak držím palec. :-P

čaute,zatím jsem na tu ultimatku slyšel jenom chválu,ten kdo ji má je spokojenej,tak uvidíme,v nedělu se ukáže ;-)

Nazdárek, tak jak šlape ultimatka??? Nějaké postřehy a výsledky by se hodily. Jedině,že by jsi byl s tou novou cívkou tak zavalenej nálezama.....a neměl čas sem nic pisnout??? ;-)

čau,tak sem ju testnul naplno až tetka na vikendové akci,chová se klidně,záběr je parádní a dosah je určitě o dost větší,takže spokojenost,bere vpohodě aji malinky stříbrnáčky,jinak jezdím k bráchovi na víkend do nové hradečné takže se chystám zahledat někde u libiny,ty to máš kousek takže bysme mohli dat klidně scuka at si ji odskoušíš sám ;-)

Tak to by mě zajímalo taky. Hradečnou a Libinu mám přez kopec.
Kdybych nebyl na obtíž. homolakamenna19@seznam.cz

jasny,není problém ale asi tento vikend,dám ti ještě vědět zatím čau ;-)

Nazdárek, kurry díky za info ;-) a za ochotu odzkoušet ji . Libinu mám vážně kousek, ale bohužel na mě tento víkend vychází směny v práci :,-(, uvidím, ještě to není jisté....když, tak dej teda ještě vědět, zatím dík

já palice dubová....jsem nedal mailík o:-) : fat.man@seznam.cz

tak sem ti poslal meila ;-)čau

Zdar všichni F5kaři.
Tak jsem si dal dnes s kurrym rande. Sám mám F5 3 roky. Při kupování mi Mára nabídl tu větší sondu-myslím že 28-2D.Prý má lepší dosah jak ta 25. To nemohu posoudit, ale hodně z vás ji má.
Ráno u nás bylo -8, nejchladněji tento týden. Tak jsem měl obavy, jestli to na poledne povolí.
Povolilo a tak jsme trochu zahledali, trochu porovnávali.
Kopl jsem díru 30 cm(pro sichr) a zbytečně. Tak hluboko jsme na minci nedosáhli.
Měl jsem 1Kčs-komanč klasika. Ve 20 cm jsme si nevrzli ani jeden. Kurry ji bral v 15 cm s tou S.E.F.ULTIMATE. Já s 2D ne. Kurry při hledání kopl několik mincí, tak jsme prubly měďák. Byla to již těžko čitelná mrtvola, ale tip byl na 1kr M.T.
Kurry ji v 15 cm bral, já ne. V 10 jsem ji vzal. Nezkoušel jsem to po 1 cm, ale po 5. Byl jsem již zmrzlej, jak sobolí hovno.
Nastavení bylo stejné, kurry bez, já se sluchátky. Takže oproti mé 2D jde ta kurryho S.E.F.ULTIMATE určitě hlouběji, tipuji tak těch 5 cm. Záběr je samo že větší.
Mě rodinný rozpočet letos novej klacek nedovolí, tak do ní jdu. Na poli se vyplatí, v lese zůstanu při 2D. V lese je s tou 2D lepší manipulace a nehrozí tak její prasknutí. Ta ULTIMATE je už dost koláč.
Takže parde kurry, ještě jednou dík. Možná i za ostatní, a zas někdy na mrcásku.

Zdar hondo, nemůžu tomu uvěřit. Mistr analogů-Litrfree, si vyzkoušel mého displej fíšu GB Pro DP s Ultimatkou na jeho polygonu. Ag pražáka dal v mineralizované půdě v 31 cm. Můj kámoš lmartas, když zakope minci okolo 35 cm, tak ji se svým F75 dá jako prd, já ne. Hloubkově jde F75 "kurňa hluboko". Nevím, zda to nebylo rukama...ale hloubkař F75 není "parkový Garret".

:-P

Ale já píši o F5, né 75. Ta 75 už bude opravdu někde jinde, což je vidět i na ceně.
Já neměl moc chuť na nějaky velky testování, ta zima lezla docela za nehty. Ale docela mě to překvapilo. Já to nikdy s metrem nezkoušel. Teď jo.

Sorrráč, já bez brejlí nevidím. Jasně-má chyba. Ale ty dosahy u F5 jsou teda na mašli... :-P

to bradleyS: tvoje rada je fakt nad zlat. Nezlob se na mně. U F5 je to hodně o umu nastavení detektoru. Je třeba si s ním pohrát.Potom se Ti odvděčí perfektním hledáním. A cívka např. Ultimate detektor posune do hloubky a moc neztratí na separaci a diskriminaci. A cívka 28 2D je cívka hodně povedená a nic lepšího Fischer, a troufnu si říct, že ani jiný výrobce detektorů nevyrobil. Takže za mně: Honda2 neprodávej Fíšu a zkus zavolat panu Divišovi co má v ČR zastoupení a on Ti velmi rád poradí ;-)

to bradleyS,nepřipadá mi že by to byly vyhozané peníze,když mě posunula hlouběji a oproti základní 25 cívce sem získal větší pokrytí,protože hledání je hlavně o štěstí,a větsina mincí leží většinou stejně do 15cm

Tak to netuším. Chodím s ním tři roky a ladím stejně. Mě to udivilo šíleně. Já chodím s disk. na 15 a myslím, že je beru i hlouběji. Nevím, jestli se nemohly klacky nějak rušit navzájem. Když jsme zkoušeli jeden, druhý ležel 3m vedle.

Pokud byl detektor zapnutý tak 100%. Minimální vzdálenost 10 metrů, lepší ale vypnout. ;-)

A je jasno. To ale nemění nic na situaci, že ta S.E.F. jde hlouběji.

Zdarec kluci,jak je to tedy mezi sondou 28 DD a S.E.F Ultimate?Která je lepší? :-O Mám tu 28 DD a přemýšlím jestli nezakoupit tu Ultimate,čistě jen pro chození po polích.Dále se chci zeptat,na Ground Balance.....ten knoflík se kromě otáčení při ladění půdy dá i stisknout,ale vůbec nic to nedělá a v návodu jsem se taky o tom nic nedočetl.A tak mě zajímá co stlačení Ground Balance má za funkci..Někdo se tu na LP na to ptal,ale nějak jsem nenašel k této otázce odpověď..Budu tak rád za každou radu.Díky Dave ;-)

Zdar Dave, chodím s Ultmatkou asi měsíc. Poznatky Ti dám emailem. fkv2@seznam.cz :-P

Zdarec kluci,jak je to tedy mezi sondou 28 DD a S.E.F Ultimate?Která je lepší? :-O Mám tu 28 DD a přemýšlím jestli nezakoupit tu Ultimate,čistě jen pro chození po polích.Dále se chci zeptat,na Ground Balance.....ten knoflík se kromě otáčení při ladění půdy dá i stisknout,ale vůbec nic to nedělá a v návodu jsem se taky o tom nic nedočetl.A tak mě zajímá co stlačení Ground Balance má za funkci..Někdo se tu na LP na to ptal,ale nějak jsem nenašel k této otázce odpověď..Budu tak rád za každou radu.Díky Dave ;-)

Máš v tom zmatek. Máš tam otočný čudlík-Disc mode, který, přepínáš mezi režimy AM a Disc. Stlačit se nedá. Potom tam máš uprotřed "stláčecí" GG, kterýž je jinak Pinpoint. Když chceš odladiz, tak postup je tento: Napochoduješ na pole, zapneš levým ovládacím tlačítkem Off - Power detík, navolíš na 12 hodin. Poté zapneš pravým tlačítkem Disc Mode reřim All metal otočením do prava.- opět do polohy 12 hodin. Máchneš nad místem a hledáš čisté místo bez signálu. Pokud máš, sleduješ display, kde se ti objeví během cca 2 vteřin vpravo hodnota 82.9. Jako poslední zmačkneš tlačítko GG-Pinpoint a držíš cca 10-15cm nad zemí, dokud se ti hodnoty vpravo a uprostřed na displeji nesrovnají. Trvá to zlomek vteřiny. Můžeš a nemusíš ani pumpovat Tyto hodnoty se mění, ale důležité je, aby byly srovnány. Poté Pinpoint pustíš. Detík bude v tom okamžiku v režimu AM. Chceš li režim Disc, otočíš pravé tlačítko Disc Mode úplně do leva, až to cvakne. Potom jsi v Disc mode, kde si tlačítkem + a - nastavíš tebou chtěnou úroveň. Doporučena je hodnota 40-41, já dávám 43-44. Není v tom absolutně žádný problém, protože to celé odladění půdy trvá max. 10 vteřin.
K cívce Ultimate, málokdo ji na gold BuUgu bude mít. Já ji mám, Pokud ti jde o dosah, tak ten se zlepší docela významně.Detík ale ztěžkne na "čumák".
Mám tuto cívku měsíc, asi 4x chozenou, pokud ji budeš chtít, prodám ji se slevou Moje pošramocené rameno si s tou větší hmotností nerozumí. Adresu na mně máš ve vláknu. Zdař.

Safra, teď mne napadlo, ty neřešíš Gold Buga, že ne? Tak ten postup odladění není pro tebe....Soráč, kámo. :-P

Tak teď nevím kdo v tom má zmatek :-D Měl jsem na mysli samožřejmě Fishera F5.Ale snaha se cení,určitě se někomu tvé info bude hodit,i když jsi spletl fórum.....jsme přece lidi ;-) Co se týče odlaďování půdy tam mám jasno co se týče F5,ale ten tajemnej stisk toho Ground Balance mi není jasný....A potom samozřejmě uvítám nějaký info o 28DD versus S.E.F Ultimate ....pro Fisher F5 :-P

Jasně Dave, hm, problém bude asi v tom, že tu Ultimatku na F5 bude mít asi málokdo.Takže za Gold Buga mohu stručně sdělit, že významně se zlepší dosah.Ostatní vlastnosti budou slabší. Ta cívka 28DD je totiž docela dobrá. :-P

Ahoj , mam F5 pár dní a nějak my nejde odladit diskriminace na železa ..... Mam nastavenou diskriminaci 15" to už je Fe přeškrtnuto ale furt nachazim hřebíky a všelijaký odpad.....Děkuju za radu

Určitě si dej pozor na odladění půdy, mělo by být co nejpřesnější. I tak se ale s detektorem jako je F5 nějaké to železo vytahá, časem až detektor naposloucháš ho bude podstatně méně. Vyšší nastavení diskriminace bych ale nevolil. Můžeš tak snadno přicházet o drobná Ag ;-)

Ahoj, jeden dotaz na Elmara. Mám Detektor Teknetics Alfa 2000 (Bounty Hunter ES Gold). Přemýšlím o Fisheru F5 Plus. Myslíš, že si touto výměnou pomůžu? Předem dík za odpověď.
Krahujec99

Nebo ještě místo F5 Plus třeba Minelab X-TERRA 505. Nevím, který je lepší, cenově jsou tak nějak nastejno. Rád bych věděl tvůj názor, díky ;-) :-)

Zdravím všechny, potřeboval bych se poradit. Mám možnost koupit F5 Plus s 28cm cívkou za 8.000 Kč (koupen v 7/2013). Je k tomu i dohledávačka Nokta. Myslíte, že je to dobrá koupě? Díky za názory

Čau mam F5 a chtěl bych nani dat civku Nel Storm ma stim nekdo nejake zkusenosti ?

Ahoj, jak moc je pracné dostat se u F5ky do boxu elektroniky? Potřeboval bych opravit (vyčistit) tlačítko na změnu frekvence.

Ahoj potrebuju pomoct, na stribro mi to ukazuje 70-80, ale hodil sem na zem svuj snubni prsten ze 14ti karatoveho zlata v kombinaci s bilym zlatem a ukazuje mi to 38-45 to sou hodnoty ktere vetsinou neberu tak me to trosku zaskocilo. Muze mi to prosim nekdo osvetlit. Dekuji

Ahoj, kdysi jsem vlastnil F5 Plus, chci říct jednu věc, řídit se tím, co ukazuje display není úplně ideální, čísla které se zobrazují, je třeba brát s velkou rezervou, přišel jsem na to poměrně brzo, proto jsem se přestal zabývat pouze číslicemi od 1 cca do 25 (železo-alobal) Ke všemu od 26 víš, je již třeba přistupovat zodpovědněji... Můj první stříbrňáček s F5 (3 Krejcar 1668) na displeji číslo 29 půda zmrzlá, hloubka 10 cm. Například soc. koruna jestli si dobře pamatuji 47-48 ale když jsem jí zakopal plus mínus do 20 cm hloubky detektor hlásil již jen železo, tudíž na hranici dosahu už zase vše jinak. Tím ti chci jen říct, že display je spíš jen orientační, pokud se s ním striktně řídíš a např. jak píšeš nálezy 38-45 neřešíš, zodpovědně ti říkám, že hromadu pěkných nálezů můžeš přejít. Já F5 chodil 4 roky a nálezy s ním byly, ale časem jsem dospěl k názoru, že display nepotřebuji a přešel na Tesoro Tejon s Ultimatkou. Žádné čísla mě nematou, diskriminátorem si odfiltruji drobné želízka a všechny ostatní signály pečlivě zkoumám a podle audio odezvy se rozhodnu zda kopat či nikoliv. Toť můj názor, někdo třeba nebude souhlasit, ale já to tak nějak viděl ze své zkušenosti.

Zlato je hůř vodivé.Nevím jak u f5 ale u gold bug mám nastavení 42

No ono se to da pekne nastavit a casem vypozorovat, koroze dela vse jinak i kvalita kovu, ale ja jsem s fisherem moc spokojen protoze hledam prevazne po zvuku a dle toho uz vetsinou vim o co jde 8-)

no a zlato to ukazuje dle navodu od zeleza do hliniku ale zvukove kdyz je to mince nebo prsten tak je to presne, klasicky dvoupipnuti

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru