Detektor kovů Golden Mask 2

Vyzívám každého o zkušenosti s tímto detíkem.Já mám dvojkového goldíka, teprve chvilku a z počátku jsem byl z nastavení trochu jelen než se to rozchodilo a začlo to fachat . Ale asi po čtvrt hodince plná spokojenost.Později až nabydu zkušenosti budu referovat.

Návod pro detektor kovů Golden Mask 2: Návod Golden Mask 2
Testy detektorů kovů Golden Mask: Testy Golden Mask

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 15.12.2009 20:16

Zdarec,objednal jsem si tento detík na 12kHz,ale nevím,zda jsem si neměl ponechat na 8Khz.Jaký je váš názor pro tento detík,možná bych to mohl u prodejce ještě změnit.Díky.

Zdravím. Myslím si že lepší je na 8kHz, ale zítra, než Vám ho budeme odesílat ještě zavolám a vše probereme. Změna frekvence není žádný problém :-)

Díky za to zavolání a už se těším na novou hračku :-)

To chápu, je to na cestě ;-)

Ahoj,detektor už je dva dny na poště,ale zatím nedorazila smlouva k podpisu a převzetí detíka.Já myslel,že ji posílate zároveň s detíkem?
S pozdravem Honza

Dopis leží na Vaší poště v Týništi nad Orlicí. Odeslaný byl spolu s detektorem. Asi ho nějaká pošťačka má brašně. Zavolejte si na poštu, ať Vám ho tam nechají k vyzvednutí pokud ho místní pošťáci nejsou schopní doručit ;-)

Dneska mě detík přišel poštou.Razbalil jsem ho zatím a smontoval,na lov zatím nemám čas.Jen se me nelíbí spojení pomocí plastových šroubovacích objímek.I po dostatečném dotažení se detík lehce protáčí ze strany na stranu.Ví někdo,jak tomu zabranit,aby detík byl stažen v jedné pozici a neprotáčel se?
Díky

Utahnout a nezapomeň že ti musí zapadnout zaskakovací kovové zobáčky ;-)

Zobáčky jsou zapadlé a převlečné matky dotažené,ale protočí se celá plastová objímka na trubce.Asi to bude třeba zakápnout lepidlem a pak teprve dotahovat..ale zatím to takhle nechám.
Tak jsem nakonec k večeru vyrazil na pole k řece.Nějaké železo jsem našel,asi pozůstatky po zemědelské technice :-)

Ahoj se zámkama je problém je to nevhodně a moc jednoduše vyrobené taky co za ty prachy. Proto jsem až na první tyč co drží cívku a poslední s boxem elektroniky vyhodil a nahradil tyčema se super zámkama z foto monopodu. Teď je to teleskopické a naprosto bez problémů.Prostě český kutil nezná překážky 8-)

Ahoj můžeš mě prosím poslat fotku,jak jsi to udělal?Díky

Tak ať se daří, moc nechápu v čem je problém. Pokud by jsi měl nějaké potíže zavolej na 731 10 27 13 není problém vše vyřešit. ;-)

Ahoj,jako problém to nevydím a český človíček si s ledčíms poradí,tak i snad já.:-)

Zdravím a zároveň prosím o radu.Dnes jsem poprvé na ostro vyrazil do terénu.Šel jsem knám do lesa,kde za války byli muniční sklady.Dle manuálu jsem se snažil odladit zem.Buď jsem blbej,nebo je zem natolik mineralizovaná.že se nepovedlo.Ať jsem tocil ground balancem od minus do plus a zpět,stále jsem nedocílil plynulému zvuku.Ale nějké železo jsem našel,alespoň něco :-)
Za druhé mě u potenciometru groud balanc udivilo,že se točí dokola.Myslel jsem,že by se měl zastavit na dorazech minus a plus.Později jsem zjistil,že stálým točením do minusu se po nějaké době dostanu na doraz,který končí pod značkou minus.Pokud pak točím ke značce plus,nezastaví se tam,ale jde stále dokola,třeba i 10x otočení.Abych se pak dostal na doraz k minusu,musím to samé opakovat točením do leva,třeba 10x,než se potenciometr zastaví na dorazu pod znaménkem minus.
Je to normální,nezpůsobuje to ten problém s doladěním země?Díky za odpověď.

Potenciometr je v pořádku, má deset otáček. Zem odlaďuj při nizkém nastavení citlivosti. Odladění je vlice přesné a praxí se budeš zlepšévat. Podívej se na DVD, vše je tam popsané přesně ;-)

P.S: ještě jedna věc, když už píšeš že v lese byl muničák. Znám podobnou lokalitu tady u Prahy. V místě kde byla nakonec munice rostřelená se nedá absolutně hledat. V podstatě ani nejde najít místo kde by jsi detektor odladil :-) Není to žádných pár metrů, plochu odhaduji tak na fotbalové hřiště :-)

To jsi mě potěšil,že je potenciometr v pořádku.Stím hledáním máš absolutní pravdu,detík pípal každou chvíli a byl problém najít místo na odladění.Co mám dělat,když neodladím,jak mám detektor správně nastavit na hledání.DVD prohlížím každou chvíli,abych si vše vryl do paměti.
Díky :-)

Ještě jeden dotaz,mám si pořídit kryt na cívku,nesnižuje to výkon a jsou nějaké odzkoušené univerzální vaky na převážení detíka,GM asi žádné nedělá,co?
Honza

Kryt sondy je věc jednoznačně užitečná, a určitě nesnižuje dosah :-)

Ahoj lovci, chci se zeptat jak je na tom GM2 Depot Master (o kolik je lepsi hloubka, jak je na tom s vyvazenim ...), jestli se to za cenu oproti GM2 vyplati ??? ... moc diky Mustang.

Nárůst hloubky zvláště u středních a větších předmětu je značný. Třeba u drobné stříbrné mince ale nepřidá sonda prakticky nic. Jde o to co chceš hledat a kde ;-)

Moc děkuji za odpověď, no co bych chtěl hledat ... všechno :-D , mám ještě další 2 dotazy a to : je k němu také sekeromotyka LP a kryt proti dešti, a když si v sobotu přijedu do Jílového bude tam nějaký k dostání ? Díky Mustang. :-)

Ahoj. Samozřejmě ano, všechny doplňky sedí a budeme se těšit :)

Tak moc děkuji, snad mi vyjde čas a taky se moc těším :-D ;-)

Ahoj. Chtěl sem se zaptat jak je to s tímhle detektorem s tou audiodiskriminací.. Jestli třeba budu mít pod cívkou větší železo, jestli to nebude třeba podle zvuku hlásit barvu. Díky za odpověď

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jaký máte běžný dosah u GM2 například na barevnou minci, nebo řekněme předmětyo velikosti velkého prstenu. Detík mám asi druhý měsíc. Ze začátku absolutní spokojenost, nakopal jsem se spousty hezkých úlovků,i nějakých těch koleček. Ale poslední 3 výpravy mě trochu zarazily - nekopal jsem nic, co by bylo nad 10 cm hloubky (pokud to nebyla zrezlá lopata) a i při testu aka "vezmu to do ruky a strčím to před sondu jak daleko bude pípat" se mi zdá, že dosah se rapidně snížil. Jediným výsledkem tedy byla nevystřílená munice, kterou trousí myslivci po lese. Může být někde chyba? Měl bych dělat nějakou servisní prohlídku po nadetích 20k kilometrech? :-D

Odpovím si sám, kdyby měl někdo podobný problém. Dnes jsem opět po týdnu vyrazil do terénu a nemůžu si to vynachválit. Řekl bych že všemu pomohl nějaký ten déšť - za poslední dva měsíce předtím tady nespadla ani kapka a skutečně se prášilo i z vody. Dnes jsem vyrazil do lesa - vše bez problému, krejcar mi to v 15cm zahlásilo tak silně že mi málem spadly sluchátka. S odladěním země taky nebyly takové trable jako předtím.

Jsou místa kde extrémní citlivost dělá někdy problémy někdy pomůže ho vypnout dát si cigárko a po deseti minutách to zkusit znovu.Běžně kopu půl metrové díry a barvu to hlásí jako kráva asi mina nebo co? Doporučuji zakoupit kvalitní průmyslové aku v Praze v Myslíkové ulici je speciálka, kolem šedesáti za kus Mám je tam již druhý rok a super.Jinak citlivost je i na brok !!! Doporučuji ho zapnout a nechat tak dvě minutky a pak odladit zem pak je vše ok. :-)

Cabraka: Ozvi se mi prosím na mail numismatics@mujmail.cz, potřebuji pár info. Díky

Tak mi dorazil, krasavec domů. Je těžší neš Silver, ale to jsem očekával. Do ruky sedne pěkně, slušně vyvážen. Jsem spokojený. Vůbec sice nevím, jak ho nastavit, protože ve VCO jsem byl úplně mimo (asi hraje roli i sníh a samozřejmě prvotní nezkušenost).. Tak jsem chodil v DISC NORM a VCO OFF.

DOTAZ: Protože jsem nebyl na threshold zvyklej, tak se ptám, jestli existuje nějaký režim, kde nejde threshold slyšet, aniž bych musel jít pod hladinu slyšitelnosti? Slyším ho v AUDIO DISC OFF i v FULL a NORM a i ve VCO.. Hodně mě to mate, protože mi to připomíná falešné tóny a zvonkohru.

Ahoj všichni rád bych se chtěl poradit ohledně nastavení GM2. Jsem vlastníkem jen pár dní (přechod ze slabšího detíku ACE). A musím říci, že se mi ještě nepodařilo vychytat, vysoké tóny co mi to hází na kameny (jen některé ) . I když mám diskriminaci na plny kule tak šutr cinká ze všech stran Ground B jsem nastavil přesně podle půdy stejný statický tón při pumpovaní nahoru a dolů. Diskriminace na doporučeném bodu 4. VOC vyplé, Audi dis. na normálu. Vyzkoušel jsem snad všechny varianty s VOC, full diskriminace atd. a kameny furt zvoní Za každou radu nebo zkušenost bych byl vděčný

No podle me se struzka kope pořád a odladit nějak nejde

Díky za odpověď, ale nemyslím strusku. Myslím kameny na povrchu když na něj trefim tak zvoní vysoce, jako mince Např . se zaplim VCO a audio dis. ve střední poloze (bez filtru) je tón na kámen a na minci skoro totožný co se týče výšky. Kamarád má detík lobo a tam ten problém vyřeší stupeň diskriminace a totožný šutr co zvoní mě jemu nereaguje :,-(

Prodám G.M.2 s cívkou základní 27cm+příslušenství,zakoupený na lovci 15.8.2011,stav velmi dobrý.
Cena 7500kč.

Zdravím všechny, chci si pořídit tento detektor kovů Golden Mask 2 ale uvažuji i o starším detektor kovů Zetex Omega poradíte mi někdo? jaký rozdíly atd?

Ahoj Mrcasnici,

chtel bych poprosit o vasi radu a nazor. Da se nejak objektivne srovnat GM2 vs. EuroAce 350? Nastaveni, vahu, atd. neresim, jde mi jen o funkcnost, presnost a vykon. Jedna se mi hlavne o hledani minci, medaili, apod. Diky moc za nazory.

Dwarf

PS: na forum o EuroAce 350 jsem dal stejny dotaz, abych slysel nazoru "druhé" strany.
PS2: lovu zdar!

potenciometer som opravil.Je to 10 otáčkový.Prakticky na spodnom kontakte vo vnútri potenciometru bola vytečená vazelinka.Po očistení-ide krásne.
Mám ale iný problém a s tým by som potreboval poradiť.
Druhý deň mi detektor prestal diskrininovať ciele...všetko mi hlási ako farbu a len pri Disc na úrovni 10 mi ako tak zabručí.
Cievka je v poriadku,nič prasknuté a kábel tiež.Chcem sa opýtať-či je možné že baterky nemajú už kapacitu (sú ešte pôvodné) a tým sa zhoršili aj vlastnosti detektoru?

žeby to tu už nikto nečítal? :(

naozaj potrebujem poradiť ohladne nefunkčnej diskriminácie...prosím...

cus mám gm2 a potreboval bych poradit jak ho nejlip vyladit mám 10 otáckovy ground balanc mám ho dát az na konec do plusu a pak snizovat nebo to jen ladit jen v prvni otácce dik za rady

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru