Golden Mask GM5

Vlákno pro všechny uživatele detektoru kovů Golden Mask GM5

Návod pro detektor kovů Golden Mak GM5: Návod GM5
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM5plus: Návod pro GM5+
Testy detektorů kovů GM5: Testy detektorů kovů GM5 a GM5pus

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 13.10.2015 12:18

GM5+ je dál. Na recenzi dělám, jenže do toho je spousta jiné práce, takže nezvládám stříhat video. Zřejmě tedy napíšu recenzi a video - alespoň to plánované dlouhé s popisy grafu, dodělám později. Myslím, že psanou recenzi bych mohl do konce týdne dát.
Ve zkratce ale: GM5+ překonává konečně gm4 v několika ohledech: Díky grafu je jasné, co kopu. Pak jsou to nové možnosti nastavení, posuny frekvence a s tím související možnosti odrušení EMI a dalších vlivů. Separačně skvělej detektor. Dosahama minimálně stejnej, jako gm4. Více tedy v recenzi, ale gm5+ s klidným svědomím doporučuju už teď.

Mě jde hlavně o to rušení,starší GM5 se mi už neruší a tak jsem spokojený.Za 200,- jsem koupil 10 xSanyo Enelop 1900mAh a výdrž teď mám víc jak 21h

Sorry, nechci aby to vypadalo jako rejpání, ale když něco slíbím, tak to buď splním nebo nic neslibuju. Takhle to ten detektor jenom poškozuje, protože lidi si zákonitě řeknou, že to asi nic tak skvělého nebude.....úplně stejné to u tebe bylo i s GM5 a ukázalo se, že to opravdu žádná bomba nebyla.

Dodám, že každému nabízím srovnání, může si kdykoli ke mně přijet ozkoušet.

Pro gm4pro skvělá práce .Za tvou snahu díky. Ať je více takových co tomu věnují spoustu volného času A Z REJPALŮ SI NIC NEDĚLEJ.. Mooc děkuji už jsem objednal díky Berta

Dočetl jsem se, že GM5 nemá funkci Pinpoint, je to velký nedostatek u toho dle detektoru nebo to není až taková vada? :-)

Určitě to není nedostatek. Já chodím s dohledávačkou už asi 6 let a to i tehdy, kdy jsem měl detektor s touto funkcí. Pokud máš 23 Spider, tak zaměříš velmi přesně, stačí zlehka zpomalit při dohledávání a použít klasické křížové dohledávání... Výhody GM5+ jsou v grafu a možnostech odrušení, nastavení, citlivosti a separaci. V součtu těchto vlastností si troufám říci, že ve své třídě stěží najde konkurenci

A co říkáš na Noktu Impact, v čem je třeba lepší nebo horší v porovnání s GM5 ?

Jsou to odlišné stroje v jiných cenových. Nesrovnávám. Oba mají své výhody, které ten druhý nemá.

Nechybí mi pinpoint ani u tě největší cívky.

Mně taky ne. Ale pro začátečníka je v tomto smyslu 23 spider snadná na naučení, proto zmiňuju tuhle variantu, která je i lepší pro mincičkáře.

Já jsem zvědavej jak si Gm5 poradí s Goliášem.Gm4 ho moc nedávala a i Tiger je na Gm5 trochu divnej.

Mohu potvrdit.Pinpoint naprosto zbytečný.Jak píše gm4pro-se sondou 23 spider zaměřím brok naprosto přesně.

Na netu jsem se dočetl, že prodejce detektorů (detektory-kovov.sk) na Slovensku dělal předváděčku, kde srovnával i GM5 s Impactem, tak jsem se ho emailem zeptal, jak to dopadlo, jeho odpověď je zde:

Z hladiska dosahu bola na tom lepšie Nokta. ale zas mala aj väčšiu cievku oproti GM5+ 23cm cievka.
V citlivosti na drobné mince a zlato boli na tom zhruba rovnako. Ale z hladiska konfortu vedie GM5(bezdrôtové slúchadlá a teleskopicka konštrukcia v cene)

Impact se základní cívkou, nebo jinou ? Protože ta základní je naopak ještě menší, než spider 23

To opravdu nevím, uvedl jsem jenom to, co mě odepsal. Ale pokud budeš chtít, můžeš se na to zeptat,
stačí napsat na tenhle email, mYslím, že ti rád odpoví: info@detektory-kovov.sk

Ja co jsem viděl na impactu tu základní tak je o něco větší než 23 spider.Mě ale gm5+ dává au minci 0,5gr v 17 cm na poli.Když jsem ji zkoušel v dětském pískovišti tak 19-20cm a šla pěkně.Manual gb.gain 2 treschhold 26 power hight.Na základní sondu až až.Sice tak hluboky cíl už nevyhodnotil.Ale ton byl pěkně barevný

Teoreticky by hloubka dosahu měla záležet na šířce cívky. (v případě DD). Nokta 18cm proti spider 23cm. Délka cívky by měla řešit pokrytí. Nokta 28,5 proti spider 23.

Pánové, nějak tady ta diskuze o Gm5+ utichla. Mám Gm4 a čas od času pořídím něco jiného, abych to po pár měsících poslal dál, protože to prostě gm4 nedává. Proběhl Deus, Gm5, Xtera a nyní jdu zkoušet Goldmaxx, kamarád testuje Impakta a ta Gm+ mě fakt zajímá :-) inu to tak k mé snaze posunout se dál a věčnému návratu k Gm4

GM5+ konečně umí co GM4 a ještě mnohem víc. Já mám teď něco jako dovolenou, ale potom přinesu komplexní rozbor tohohle detektoru v textu a posléze i větší videorecenzi.

Jestli chceš digital, kup rovnou traka, na bazaru jsou hodně pod cenou... S nim budes mít všechno, dosahy, separaci, prostě vše...i xterra 705 je super stroj...

prosím mám dotaz na gmkaře mám starou gm5 jak se dá nastavit kontrast děkuji
:-)

Jednoduše.při zapnutém detík držíš stisklé + nebo -,podle toho jak to chceš.

Kyle76 moc děkuji :-) :-) :-)

Zdravím vespolek, mám novou GM5, je to super stroj na poli zatim pěkně luxuju mincičky. Jedinej problém který mě štve, že se baterie musí nabíjet v detektoru. To znamená ho po každým hledání vzít domu a když je po dešti tak je detektor celej od bláta a to už je problém... navíc baterie vydrží maximálně jeden den, což je málo :-( .... tak mám dotaz jestli by šli dát nějaké silnější baterie a popřípadě jaké? :-)

Můžeš dát jiné nabíjecí baterie 1,2V nebo alkalické 1,5V.

Recenze asi nebude :-(

Zdravím!
Celou dobu tajně doufám,že konečně vyjde nějaká komplexní recenzička na GM 5+,tak jako tomu bylo u GM4 o kterém je tu toho nespočet....Jasně,jsou zde odkazy na zahr.fora,You tube atd......,ale já chci vědět,jestli mám zůstat u mé GM4 Pro,nebo jít do 5+

Zdar všem, je načase to tady malinko rozhýbat. Zaučuji se na GM5+, mám jí se 17-kou a 30-kou Spider sondou. Dotaz je jednoduchy: jakou používáte rychlost zotavení (coil depth, čili hloubku cívky). V manuálu jsou nějaká doporučení, ale podle mě se s tím dá dost laborovat. Tovární hodnota je 8, ale já chodím na 18 kHz na klidně na 12. Zda se mi, že obě cívky rychleji separují. Chodím v allmetalu a na lokalitách s více bordelem v monotónem a zdá se mi. Přijde mi, že je dobré lokalitu, která hlásí dost cílů, nejdříve projít s nastavením na těch 8 nebo 10 na allmetal, vyzobat hlavní cíle a pak ji znovu dát na 12 i víc v monotónu a víc se s tím mazlit. Mluvím o lokalitách jako např park nebo zahrada nebo zavážka. S vyšším číslem to jde, myslím trochu hlouběji a líp to hlásí ID. Jakou máte vy s nastavením hloubky separace u 5+ zkušenost a chodíte spíš 18 nebo 8 kHz?

Píšu to na mobilu, takže sorry za slovosled, si to dělá, co chce :-(

Zkoušel testovat někdo tu novou GM 5+SE,zajímalo by mě dosahy,separace atd...

Zdarec - nebude nějaká novinka od Goldenu pro příští rok, nebo mám koupit noxe 600...?

docela zajimavy video: https://www.youtube.com/watch?v=tzOFeFJOb2E

V čem přesně má být to video zajímavý? Ve špatném nastavení noxe? Nebo v tom, že nox pracoval při zapnutém GM? To mi zas tak zajímavý nepřišlo... ;-) :-)

Tak to mě prosím pouč, jak správně nastavit noxe na takovou lokalitu (předpokládám, že to bude úplně od začátku jiné nastavení :-D:-D:-D ). GM je vypnuty po celou dobu, zapíná ho až na 12:30min.
Rozhodně nevěřím videím a ani řečem, jen tomu co si zkusím, každopádně si myslím, že GM si nevede vůbec špatně, to je celý sdělení z mojí strany.

Nechci nikoho poučovat. GMka chodím 5 let, noxe mám rok. To video je nesmyslný.

Co je špatně víš a co by mělo být dobře říct nechceš...nevím teda jak to brát. :-/
Každopádně je video daný v sekci GM5 a nemá moc společného (aspoň pro mě) s noxem. Pokud bych chtěl řešit noxe, dal bych to do tématu noxe.
Jak jsem už psal výš, je to o tom, že si GM5+SE nevede špatně, třeba by to mohlo některé lidi věrné GM zajímat.
Tím bych ukončil diskusi k mnou vloženému odkazu a každý ať si udělá názor sám ať podle tebe na noxe nebo GM. 8-)

To video se jmenuje: Minelab Equinox 800 vs Golden Mask 5+SE - takže já nereaguju na to KAM ty jsi vložil odkaz, ale právě a jen na to video. Opakuji: To video je nesmyslný a je naprosto zřejmý, co je obsahem sdělení. Nastavení noxe je nevhodný pro vysokou mineralizaci; už jen ten použitej tracking nebo RZ 2. Prostě celý to video je dělaný buď záměrně nebo z blbosti (čemuž nevěřím) špatně. Jo, jinak ten "depůtek" by ti v tý díře našel i GoFIND 40 :-)

Ano, GM5+ a nepochybuji i GM+SE (kterýho jsem nechodil) jsou určitě ok stroje a mám je rád - dosud GM5+ mám doma a můžu ty stroje přímo srovnávat. Klidně ti udělám video, když mi zaplatíš můj čas. A nebo mi napiš do zpráv a můžeš se přijet podívat a vyzkoušet osobně.

A pokud nemáš dost času k návštěvě a osobnímu vyzkoušení, přečti si pár článků na téma nastavení noxe a různý podmínky. Např. vztah RZ k mineralizaci a další info: www.lovecpokladu.cz/home/rychlost-zotaveni-a-maskovani-cilu-7340

Noxe jsem v rukám několikrát měl a neoslovil mě.Známej se ho už zbavil.Z terénu mám zkušenost s GM3,Gm4,GM4Pro,Gm5 a GM5+ SE a poslední jmenovaný mi sedí nejlíp.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru