Hľadanie na Slovensku a zákon

Ahoj hľadači tak som začiatočník mám na plane kúpiť detektor no ako tu čítam na Slovensku sa dejú nejaké nekalé veci s hľadaním s detektorom je to trestné ? alebo na pokutu ? alebo ako to v tomto kocúrkove funguje ? Dakujem

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil AntiPro 24.2.2013 18:07

Z kadiaľ ste ?

Inak co ste tu pisali o tej zmene zakona. Hovoril mi o tom aj pan na predajni detektorov. Ale tiez nevedel presne v com sa ten zakon zmeni. :-) Ale zaujimalo by ma ci niekto u nas za hladanie aj realne isiel sediet. Neviete niekto nieco o tom ? :-)

Neviem ci ste niekto videli ale 30.7. bola v spravach tv joj reportaz z archeo vyskumu pri NZ. A spominali tam ze aby ludia nahlasovali detektoristov policajtom alebo pamiatkarom. A ze hladacom hrozi pokuta do 200 tisic eur. Neviete ako je to s tymi trestami ? Do teraz som o ziadnych financnych postihoch nepocul. Aby som dostal tu pokutu staci ze budem mat pri sebe detektor alebo pri me musia najst aj nejaky archeo predmet ?

Dvestotisíc pokutu dostaneš ked rozbiješ pyramídu a budeš predávať na rínku posmrtnu masku tutanchamona.Mam znameho ten mal súd a vzali mu masinu a aj napriek urgenciam a všelijakym špekulaciam mu ju nedali.Pokutu dostal za smeti ale nie nejaku velku par eur ale nasere aj to.Somár ked cez den sa tam motal a zavolal na neho nejaký hňup policiu.Druhu somarinu urobil ked nevyhadzal z vreciek všetko čo tam mal a do tretice aj ked boli policajti pri jeho aute mal odísť a vrátiť sa za hodinu dve bez detektora.Do štvrtice nasral aj nas lebo nas úplne zbytočne zviditeľnil v očiach medií.Mali mu ešte policajti riadne naložiť kokotovi.
No a čo sa týka noveho zákona bude v znení čo navrhnú pamiatkári a archeologovia takže nič prínosné nečakám.
Prípadná spolupráca samozrejme je možná aj teraz ale budeš ťahať za kratší koniec a budeš ten zlý,nečakaj v žiadnom prípade nejaku ustretovosť,skorej ťahanie informácií z nasej komunity.

Neviem či má zmysel o tom vôbec debatovať.Samozrejme že vzácne historické veci je treba zachovať pre nás aj pre budúcnosť.Myslím že pípať na roliach by všetci zodpovedný mohli povoliť.Kludne by som posielal mailom niekomu do Nitry čo som našiel a kde.Samozrejme čo najdem všetko je moje ale prípadné exkluzivity kludne posuniem odborníkom.Ale aj odborníci by sa mali k tomu postaviť vecne a rozumne.Hádam si nemyslia že ked najdem bronzovú sochu alebo zlatu mincu tak za to budem chcieť len diplom a pochvalu pred naštartovanou kiou z nápisom pomáhaj a chráň.

Dufam ze po tom novom zakone bude aspon realnejsia spolupraca s archeologmi. Mne by to stacilo kedze to robim len pre radost a aj tak sa na detektoringu podla mna neda zarobit. Pripadne by to mohlo byt tak ze by sme mohli hladat aj sami s tym ze by sa na pamiatkovom urade vopred nahlasovalo na ktorom poli chcem hladat a ti by to bud schvalili alebo zakazali. Podla vedia aspon priblizne kde by mohlo byt nieco vzacne a kde nie. Ale to uz asi moc snivam :,-( :-D

jedna vec sú zákony a druhá paralelný svet normálnych ľudí

chcel som sa spytat ako to je s hladanim na plazach v inych statoch napr FR. E. D.IT atd. pocul som ze je to FREE s hladanim s detektormy. mozte mi to niekto potvrdit tiez? DIK :-/ :-/

https://md-hunter.com/list-of-countries-where-metal-detecting-is-allowedbanned/

Treba podporiť petíciu www.detektoring.sk

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru