Hľadanie na Slovensku a zákon

Ahoj hľadači tak som začiatočník mám na plane kúpiť detektor no ako tu čítam na Slovensku sa dejú nejaké nekalé veci s hľadaním s detektorom je to trestné ? alebo na pokutu ? alebo ako to v tomto kocúrkove funguje ? Dakujem

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil AntiPro 24.2.2013 18:07

Ja svojím spôsobom chápem archeologov. Ale na druhej strane na všetko sa dá vymyslieť určitý systém. Nájdu sa medzi hladačmi aj dementi ktorí jednoducho nikdy nebudú ochotní podstúpiť určité pravidlá, pretože nehladajú pre radosť, ale pre zisk.
Sú aj iné koníčky, ktoré sú kontrolované štátom, resp. štátnymi organizáciami. napr. také polovníctvo, v podstate je to dobre fungujúci systém , na ja pri tom sa nájdu pytliaci, to ale nieje dôvod polovníctvo zakázať, tak isto rybolov, systém funguje, no aj tak sa nájdu aj pytliaci, tak isto je to aj s detektorovaním, ano nájdu sa aj hladači, ktorí jednoducho budú chodiť stále na archeo lokality, ale to nič nemení na tom, že vytvoriť nejaký rozumný systém, pri ktorom by som mohol slobodne chodiť na polia a lesy mimo archeo lokalít by sa vymyslieť dal.
Kludne niečo ako spolok hladačov, kde musím na prijatie splniť určité podmienky a následne zaplatiť členské za čo dostanem preukaz člena a na základe toho môžem chodiť na zorané polia a do lesov. Každý rok by som len obnovoval členské ( ako napr. polovníci, alebo rybári ) zaplatil, ale zase na rok mal povolenie chodiť si pipkať na polia a lesy mimo archeo lokality.
Kludne by som tam zadefinoval aj viacero povinností, ako napr. brigády na čistenie lesov ( ako to majú napr. rybáry brigády na čistenie rybníkov ), dalej povinnosť odovzdávať a dokumentovať nálezy archeologického charakteru ( napr. latenske sekerky, rimske spony, ..... ) skrátka presne zadefinovaný systém a hotovo.

Určite by to bolo lepšie, ako nemať žiaden systém.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru