Hledaní detektorem a zákon

Ahoj,
moc rád bych začal s tímto koníčkem, ale nerad bych hned po první hledačce skončil s pokutou. Podle toho co jsem četl, tak je to protizákoné ?
Např. zde: https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/pamatky-a-pamatkova-pece/pamatkovy-fond/archeologicke-nalezy

Muže mi to prosím někdo vysvětlit, jak mám postupovat ?
S odevzdáním nálezu nemam problem...
Dík.

v kategorii Nezařazené, založil Hudek23 3.2.2019 20:33

Moc diky za vysvetleni, budu se snazit nedelat ostudu ;-). Stejne asi jeste zajdu za archeologem a snad se domluvime na spolupraci. Prave jsem cetl nejake clanky a dost me prekvapilo, co vsechno je potreba zaznamenat, myslel jsem si ze jen kopnu, ale prdlacky. Muzete mi jeste doporucit knihu pro zacinajiciho hledace ? Zajimam se o historii v mem okoli a veskere nalezy bych rad odevzdal a co nejmene toho pokazil.

Mno...pokud uz o nejakem miste vis, ze tam je archeo, pak je domluva s archacem na miste. Pokud jses ale hledac s nulovými zkušenostmi a ani zadne takove místo neznáš, tak si myslim ze resit ted spolupraci je predcasne. Co s tim archeologem jako chces resit, bez nalezu? Tezko verit, ze vybehnes a hned Ti tam spadne archeo. To je opravdu velice hezka, lec opravdu nerealna, romanticka představa ;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru