Hledání v CHKO-může se?

bydlím v chráněné krajinné oblasti a nevím jestli můžu šmejdit i tady po polích a lesích.. :-/

v kategorii Lokality, založil dalinv 9.7.2011 19:36

Ahoj jento pole bych zkousl tot muj názor!!! :-(

tady v okolí se totiž odehrávaly divoké bitvy z 2.sv. a byla by škoda to tu neprošmejdit :-D

kopu taky v CHKO (Bílé Karpaty), ale je třeba se tam chovat slušně a nenechávat po sobě díry jak za bagrem jak to dělají někteří hledači

Já bych obecně řekl, že hledač do CHKO nepatří. Když nebudeš línej a pohledáš v zákonech, určitě najdeš, jak se máš v CHKO chovat. S největší pstí tam nic o detektorování nebude.. Ale určitě tam bude zmínka o tom, že nesmíš poškozovat půdní povrch - což je většinou zmínka kvůli cyklistům, motoristům... Ale klidně si dokážu představit policajta nebo soudce, který to vztáhne i na detektoráře. Když už bys ukecal tohle, tak mnohem horší je to s chráněnými živočichy a rostlinami. Když už se naučíš rozeznávat rostlinky, abys nevykopal tu chráněnou, tak stejně neovlivníš to, že v tý hlíně, co vykopeš bude zrovna zakuklenej chráněnej brouček, kterej tam nocoval a tys ho motyčkou rozmrdal na sračky :-D
CHKO maj myslim taky nějaký děleni a podle třídy budou i jiný zákony. Ještě horší je to v národních přírodních rezervacích, kde nesmíš ani vstupovat mimo vyznačený cesty...
Takže tak... Myslim si, že by tam z principu věci hledač kopat neměl. Pokud ano, tak by to měl mít všechno aspoň dobře pojištěný, aby nebyl prase.. Čili nejen, aby po sobě hodně dobře uklízel, aby ho moc lidí rači nevidělo, ale taky raději dávat bacha na chráněný rostliny - nebýt barbar bez mozku...

mám takový dojem že to o rozrývání půdniho povrchu platí i u normálních lesů, aspon u jednoho lesa u nás to je napsáno na ceduly

tak v přír.rezervacích je to myslím každému jasné. Jinak chákáó nechákáó..je potřeba se všude chovat jako člověk a po sobě zahrabávat jako kdybych tam ani nebyl a čím míň lidí mě uvidí, tím určo líp. Takže další víkend to jistí, snad nebude chcat :-(

Vodotěsné pouzdro na elektroniku.Když chčije uvidí tě ještě míň lidí ;-)

stačí přes to přetáhnout nějaký sáček a je to ne :-)

ppp_1.... Celé půlstoletí se pohybuji mezi Doupovem a Krušnými horami a ještě jsem neviděl, že by prase po sobě zahrabalo díry. :-)
Ale vážně... těch divočáků je tady snad více, než lidí a na detektoráře narazím Xx méně často, než na jeho "kolegu" divočáka.
S tím radikálním přístupem k hledání v CHKO a v přírodě vůbec, bych raději tolik neprudil...za prvé, ten hledač těmi svými vrypy, i kdyby je nezahrabal, přírodě "uškodí" sotva zlomkem procetnta z toho, co udělá divočák. Za druhé... má vůbec někdo představu, jak rychle se dokáže příroda zregenerovat ❓ A to z mnohem horších "jizev". A ZA TŘETÍ...ty největší prasárny vůči přírodě mají na svědomí ti, vůči nimž si žádný ochranář nesmí dovolit ani ceknout❗ Developeři, vlivní pracháči, stavějící si víkendová i trvalá sídla třeba v Krkonoších a to v místech, kde turista nesmí ani šlápnout mimo stezku... viděl jsem na vlastní bulvy, přátelé. A s ochranářem z KRNAPu, který přesně tohle zrovna hlídal jsem měl snad 2h smutný rozhovor...ano,
musel hlídat developery rozbagrovaný asi 8 km dlouhý úsek pro inž. síť na moderní hotel a restauraci vysoko na kopci, skze nejpřísnější stupeň ochrany v ČR, podél turistické cesty a ten nešťastný ochranář musel hlídat, aby podél té šílené stavby nikdo neobcházel bláto, které tam nasraly bagry, mimo tu cestu❗❗❗ Byl jsem tam se ženou zrovna na 3 týdenním vandru a on mi nakonec říká..."jste fajn slušný lidi. Když nebudete rozdělávat oheň a nepostavíte si stan třeba zrovna na koniklece a nezbude po vás víc, než slehlá tráva, věřte, že většina mých kolegů vám nic neřekne" (r. 2002).
Podle něj byl tou největší zkázou pro přírodu "kapitalista". No a já dodám, že ještě zbohatlí tupci na endurech a čtyřkolkách...to je problém i tady u nás v Krušných horách.
Kdepak nějaký rýpal s detíkem.... ;-)
Jinak, já si zrovna chodím pro pěkné nálezy do přírodního parku a po týdnu už není poznat, kde jsem rýpnul. Zato divočáci tam řádí jako pomatení, ani se přes to nedá chodit.... prasata "neekologický". :-D

Normálně chodim do CHKO a nikdo mi nic neřekl... :-D ;-) :-)

Zdar kluci chystám se do krnapu do 3 pásma. Taky mám strach ale kdo se bojí nesmí do lesa . Díry po mně nejsou vidět tak si myslím že to bude ok :) snad jen vědět a rozmyslet se co jim rekneš když tak. Ja si myslim ze když se omluvis a nebudeš drzej ze te nechají odejít když mu ukážeš ze to neni potobe vidět. Ale co si myslíte o tom 3 pásmu.. Ja tam prostě musím:D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru