Jak je to tedy s tou (i)legalitou?

Ahoj, muze mi někdo jednoznačně říct jestli je náš koníček legální nebo ne? Když jsem se zajímal u archeologů, došla mi tahle odpověď...

Činnost pomocí detektorů kovů je Národním památkovým ústavem vnímána jako ilegální provádění archeologického výzkumu (jedná se o zásah do země někým, kdo nemá oprávnění k archeologickým výzkumům). Za tuto činnost hrozí vysoké pokuty dle Zákona o státní památkové péči č. 20/1987 sbírky zákonů.

Pokud je to tedy pravda a já věřím, že pán má asi pravdu :-) Je nějaká cesta jak chození s detektorem legalizovat? Např. se organizovat v nějakém spolku atd..?

Dělám to velmi krátce a nechci dělat nic nelegálního i když si o tom zákonu myslím samozřejmě svoje....
Díky

v kategorii Spolupráce s archeology, založil gforce_cz 21.6.2020 21:50

Souhlasím s waffen. Kdyžtak doporučuji k poslechu náš rozhovor s archeologem k těmto věcem. Brzy bude mít rozhovor pokračování: https://anchor.fm/signaly-pod-povrchem/episodes/0202--Jak-na-spoluprci--Rozhovor-s-archeologem-Davidem-Dankem-el87pd

Diky za rozhovor. Bylo to velmi poucne. Stejne jako video Sira Maika s archeologem , kde se jedna o detektorarich. Ono to vlastne neni takove jednoznacne, ze je tento konicek nelegalni. Nelegalni je to provadet na mistech, kterym se slusny clovek vyhyba obloukem. Mel bych respektovat nejaka pravidla. Hledani s detektorem neni nelegalni. Asi jde pak o to, kdo si to jak vylozi.¨
Kazdopadne za rozhovor Vam obema s Caranthianem patri diky.

Ahoj a díky moc! Jsem rád, že mají Signály pod povrchem posluchače i tady. Nedávno vyšel i druhý díl rozhovoru a už připravujeme rozhovor s archeologem dalším :)

A bude tam i treba neco jako odpovedi na otazky posluchačů?
Oba dva dily byly moc zajímavý. Vaše tvorba patri v soucasne dobe k absolutni špičce. At uz se to tyka edukativnich rozhovoru a nebo tvorby na youtube.
Tak hodne zdaru 8-)

Děkujeme moc :) Otázky od posluchačů byly a budou :) Každý posluchač dokonce může na Anchoru nahrát hlasovou zprávu.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru