Jak vybrat detektor?

Jak vybrat detektor kovů?

Text z naší poradny: Jak vybrat detektor kovů

Článek o výběru detektoru kovů: 100 +1 rada pro ty co hledají vhodný detektor

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.4.2009 18:10

Ahojte, hľadám nejaký detektor kovov na železo.

Hlavnou podmienkou je cenová dostupnosť a tiež aby mal samozrejme aj nejaké funkcie. Nechcem vyhľadávať mince alebo niečo podobne malého rozmeru a nemusí to byť ani do veľkej hĺbky, naozaj tak pol metra maximálne.

Fajn by však bolo, keby vedel rozlíšiť aspoň farebné kovy, aby som mal nejakú predstavu čo tam dole je.

V detektoroch som úplný nováčik, preto by som chcel, či vlastne detektor nejak rozpozná alebo ukáže o aký veľký predmet sa jedná. Napríklad nebudem predsa kopať pol metra kvôli nejakej skrutke, ale ak by sa jednalo o kus plechu alebo niečo podobné, tak to už áno.

Ďakujem

Tak takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil, díky za dobrej vtip na dobrou noc. :-D

Teším sa, že som pobavil, ale myslím to úplne vážne :)

To bude ono https://www.tvproducts.cz/cz/detail/Detektor-kovu-expert

A mají ho v takové fantastické slevě :-D

Mrkol som na to, ale ako mám chápať toto?
ignorace obyčejných kovů – hledá hodnotné kovy za pomoci nastavení disku a vhodného rozmezí??

Ja s tým chcem prebehnúť naše pozemky, kde som len pri prechádzke popod les našiel staré pluhy, pletivá, drôty, plechy... pod zemou toho je ešte viac, takže ak to bude ignorovať práve toto, tak to mi je na nič.

Na necelej polke hektára, keď som to čistil som toho nazbieral za plnú vlečku, dokopy skoro tonu, za čo by som v praxi asi kúpil rovno aj nový detektor. Celkom ma to zaujalo, preto som sa prišiel opýtať sem.

Z tých hĺbok a tak, to som išiel len z toho, čo som čítal na Heureke keď som dal vyhľadať detektor kovov :D

Myslím si,že jestli chceš vyčistit pozemek od bordelu bude nejlepší a nejlacinější najít někoho kdo blízko tebe hledá a má detektor,on bude vědět co má pod cívkou a ty můžeš v klidu vykopávat a čistit si pozemek....asi tak ;-) ;-)

Nojo ale na Slovensku nevim nevim zda neporušuje jejich priblby zákon o držení detiku :-P

jo Jerry porušuje ale když si někoho pozve..on tím detíkem mávat nebude a tak bude moct rychlejc utíkat :-D :-D

Jo to je jasný co jiného tam muzou dělat než utikat nebo bonzovat na sebe takže pochybuji v reálnou pomoc ono vlastně i ten zber ruzneho zelezneho odpadu by nemel vůbec dělat pač i to je podle nich archeo no co na to normalni člověk říct trolove sou to a u nas to muže Babis udela po nich :-P

Takže potřebuješ detektor ve kterém si v diskriminaci (disku), zavřeš všechny kovy a necháš otevřené jenom železo.
Da se to udělat, ale je to dosti neobvyklý způsob, většinou to bývá opačně.
Levny detiky tohle neumi, ty diskriminuji od spoda nahoru, tzn. prvni zelezo a pak az dalsi kovy.
Zamer se na minelab. Ja hledam s minelab e-trac a ten toto umi. Urcite to umi ctx 3030.
Potrebujes detektor který diskriminuje podle urciteho predem definovaneho vzoru ve kterem si ty zakazes vsechny kovy a nechas detekovatelne jen železo.
Jak ale poznat ktere zelezo je velke a ktere neni? To uz je pouze na tve zkusenosti s detektorem.
Idealne si nějaký půjč v půjčovně detektorů, nech si vše vysvětlit, věnuj tomu víkend nebo radši dva a zjistíš sám co je a co není možné a zda vůbec chceš své přání uskutečnit.

Jo maryjary tohle školení určitě potřeboval...kluk si potřebuje pouze vyčistit pozemek,netluč mu do hlavy takový chytroty.....zblbneš ho,tomu co píšeš rozumí lidi co hledaj ale nováček bude vědět prdlajs...prej definovanej zdroj...... :-) :-) ;-) :-D :-P

vzor, :-) :-) :-)

Mě je asi jedno co si o tom myslíš zrovna ty. To co jsem psal nepatřilo tobě. 8-)

já si nic nemyslim 8-) 8-) :-)

Ďakujem veľmi pekne za reakciu aj doporučenia :-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru