Jak vybrat detektor?

Jak vybrat detektor kovů?

Text z naší poradny: Jak vybrat detektor kovů

Článek o výběru detektoru kovů: 100 +1 rada pro ty co hledají vhodný detektor

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.4.2009 18:10

Ahoj,
jsem tu nový a chci začít s hledáním. Rád bych poprosil o radu Vás zkušenější, s výběrem nového detektoru do 8 000 Kč.
V hledáčku mám tyto typy a rád bych slyšel pro/proti. Případně jiné typy, v této cenové relaci.
LP ZERO II 23
Minelab X-TERRA 305 (líbí se mi ukazatel hloubky cíle)
Tesoro Silver µMax RDS
Viking VK 30

Děkuji za případné odezvy.

Zero super, Terra super, v podstatě do 10 000 kč to nejlepší (analog/digitál). Silver je v doprodeji, továrna letos skončila, Viking zcela za zenitem.

A nějaké pro/proti u Zero/X-terra ?
Zero hledá ve větší hloubce, jestli jsem dobře dohledal. :-/

Dost záleží proti jaké X-terre 305 má koncentriku tam bude zero s 30 cm DD na hloubku lepší,X-terra je digitál řekne ti o nálezu víc informací je trochu klidnější a odolneší vůči vnějšímu rušení a mineralizaci,když už bych se rozhodoval mezi 505 a výše tam už je DD sonda a už bych bral X-terru, jsou to relativně odlišné detektory (digitál vs analog) každopádně ani z jedním neuděláš chybu

Právě se nemůžu nějak rozhodnout, jestli 305 digitální a nebo Zero s 2D sondou, která bude asi lokalizovat lépe a hlouběji, nebo se pletu ?

Hlouběji jde Zero, přesnější ve vyhodnocení je X-Terra :-)

V budoucnu, případně, přikoupit sondu na x-terru, která jde hlouběji? :-/
Mohu poprosit o nějaký příklad, jakou sondu ? X-terra dokáže pracovat i s lepším sondami na jiné frekvenci ne ?

Mám 705 a za mě některou ze sond od NEL.

Pro klasické každodenní hledání jednoznačně 2 frekvenční sondu Nel Tormado .)

X tera 305 nebo si připlat od těchto detektoru zázrak nečekej měl jsem tu čest jeden vlastnit, byl jsem z něj smutněj recenze neodpovídá realitě 8-)

X-terru 305 tedy doporučuješ, nebo je to ten typ, z kterého jsi byl zklamaný?
A jaký typ doporučuješ po příplatku? 8-)

Myslí tím ty levé digitály u kterých často prodejci uvádí zcela nereálné dosahy. Každopádně za mě platí, že do 10 000 kč je na tom v digitálech terra 305 jednoznačně nejlépe. ;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru