Jakou dohledávačku zvolit?

Dohledávač Fisher F-Point...nebo...dohledávač White's Bullseye II :-/

v kategorii Detektory - netříděné, založil Krtek68 30.10.2011 20:44

Dohledávačku jsem řešil tento víkend. Měl jsem možnost porovnat Bullseye II, Noktu, Garretta a Minelab. Bullseye jsem okamžitě zavrhl, můj subjektivní pocit je ten, že pro dohledávání je hodně blbě použitelná a jsou to vyhozené peníze. Mimochodem kamarád ji měl z aukra koupenou a hodně rychle se ji zbavoval. Pokud tě tlačí peníze tak tu Noktu. Do teď jsem používal Garretta a spokojenost. Protože chodíme na hledačku s manželkou a já dostal na vánoce detektor, tak jsme již dvě samostatné jednotky, a proto jsem si teď dokupoval i dohledávačku. Nakonec jsem vzal Minelab, protože byl o stovku hezčí :-) . Když jsem porovnával Garretta a Minelab na dosah, tak mě připadají na stejno. Zkoušel jsem ho i měřit a rozdíly jak jsou tady někde na videu jsem nepozoroval.

Mám jinou dohledávačku, Nokta RS Pinpointer. Zatím spokojen, ale ještě je příliš brzy hodnotit, jde o novinku a vzhledem k počasí je uložena k zimnímu spánku. Do akce jsem ji pustil jen jednou a dobrý. Na každý pád je to vítaná pomůcka a kdo váhá nad pořízením, tak ať se toho nebojí. Může si jen pomoci ulehčit a zpříjemnit dohledávání, včetně méně zbytečného kopání. Jedinou otázkou asi bude, kterou a tedy, za kolik peněz? Neb většina funguje tak nějak stejně. :-P

rikas vetsina funguje tak nejak stejne..muzes tedy poradit ?...

Dík hoši za rady, nad tou noktou jsem taky uvažoval, ale jsi asi první, kdo koho znám, že ji má. Bál jsem se jít do neznámého produktu, ale ta cena je gut. Jsem zvědavý, co to bude za detektory, ty NOKTY prý má jít celkem o dost dobré děla, ale sehnat nějaké informace je zatím skoro nemožné, kdo ví, jestli je už někdo testuje.

Všechno je jednou poprvé. :-P Myslím,že budeš mile překvapen, co ti kluci turečtí dovedou. Video testy jsou - jak to říci, no super! A testy průběžně taky! :-P :-P :-P

Ikdyž jsem se tomu bránil a říkal jsem si, že dohledávačka bude krám navíc, tak přesto jsem si koupil, spíše ze zvědavosti, co vlastně dokáže, pinpointer od Garretta. Byl jsem s ní venku asi 10x a už i po tomto krátkém čase musím uznale napsat:BOMBA.
Je to neskutečně jednoduchá a přitom velmi přesná mašinka, která ušetří hlavně spoustu času, což je u mě velmi ceněná devíza a v neposlední řadě ušetří taky mnoho nervů, což je devíza ceněná jen o něco méně, než čas.
Ne, že bych nedokázal cíl dohledat pomoci detektoru, už jsem si na máchání ruky s plnou hrstí hlíny před, nebo za cívkou zvykl, ale dohledávačka opravdu velmi přesně určí cíl ve vykopané zemině, že téměř vždy najdete cíl do pár vteřin. Tak jsem si na ní zvykl, že se mi dokonce stalo, že jsem se vracel 15 km.,když jsem zjistil, že jsem ji nechal doma.Pokud bude můj příspěvek číst někdo, kdo váhá nad tím, zda nějakou dohledávačku koupit, nebo chodit bez ní, tak za sebe musím na 100% prohlásit: BEZ DOHLEDÁVAČKY UŽ ANI RÁNU !!! ;-) :-D :-P

Tak já jako nováček můžu říct jenom jedno, Noktu RS Pinpointer sem si koupil zároveň z detíkem a zprvu sem si řikal, jestli to nebyla z mé strany unáhlenost. Tato myšlenka se mě držela do prvního hledání... a můj závěr? Neskutečný pomocník, bez kterého si to ani nedokážu představit. ;-)

Myslím, že jestli se Elmarovi zvednou prodeje dohledávaček, tak by nám měl pustit nějaké % ze zisku :-D

:-D

To klidně můžeme :) Od dubna bude nová soutěž na LH, doufám že se bude líbit :)

kdy se dozvíme více? :-)

Soutěž vyhlásíme na konci března. Bude to něco co spojíme s novu funkcionalitou LH ;-)

SoutesY

Nechápu? ;-)

To ani nejde pochopit :-D sem v práci na mobilu, nějak mi zahaproval android 4.0.4. Mělo tam být soutěže mám rád... :-)

To jsou ty technologie :-)

to jo... :-D

Tak jen dávej pozor ať se ti pod ten posuvný spínač nedostane bordel,tohle zrovna moc chytře vymyšlené nemají.

ty ho máš taky...? je fakt, že to je jediná moucha na této dohledávačce, vždycky se tam něco dostane. Ale doma sem to houbkou vyčistil...

Jojo, ten camprlík je vyřešený pitomě. Trefit tu správnou polohu není snadné. A ten můj pomocník má časté ale nepravidelné úlety, kdy po zapnutí pípá jak zběsilý, aniž by měl. Dělá ti to taky? Jinak s dosahem dobrý. :-P

Tak to mi nedělá... dvakrát se mi to stalo, ale pak sem zjistil, že sem měl v dosahu něco kovového.

Já mám Minelab ProFind 25,jinak,byls dnes někde? Já na dohledávce a další 3 Ag. ;-)

Super pošli mi foto... jinak já sem tento víkend mimo hru v rachotě, takže nic :-( dostanu se k tomu až ve středu a pak přiští víkend. Doufám,že do té doby budou po známosti staré mapy ;-) :-P

Já bych ani neuvažoval o tom dohledávačku nekoupit, leč bohužel momentálně není ani na lepší lopatku :-D

Čéče, měl jsem už kdeco, jak samodomo, přes Black Adušku z Anglie, ale nakonec to vše vyřešil teleskop Fiskars, kdy je zatím max. spokojenost. Žádný šmrdlátka, ale pořádnej kus nekompromisní oceli. Miniatury a šmrdlátka pro děti a zahrádkáře nevím odkud přenechám Přemkovi Podlahářovi. :-P

ty ho máš taky...? :-) je fakt, že to je snad jediná moucha na této dohledávačce, vždycky se tam něco dostane. Ale doma sem to houbkou vyčistil...

Taky mam Minelab ProFind 25 a naprostá spokojenost :-)

tak jsem taky v sobotu poprvé testnul minelab a je to fakt super, když je díra malá na cívku je to věc k nezaplacení ;-)

ruší se Garrett nebo Minelab s GM4 (starou)?

Zatím jsme nic takového nezaznamenali, takže ne, neruší. Tacud

díky za rychlou odpověď :-)

Ja so sa nevedel rozhodnut aku kupit a nakoniec som na ebaj kupil SUN RAY FX1 a max. spokojnost, a ked idem s Tejonom tak som ale bez ale s nim chodim tam kde je menej bordelu.

K dohledávačce Nokta RS Pinpointer. Obyčejný nafukovací balónek, odstříhl jsem kousek hrdla a dno, natáhl na dohledávačku přes posuvný spínač, zafixoval proti sesmeknutí izolačkou a myslím si, že je po problému s nečistotama pod spínačem.

Používal jsem starší dohledávačku Vibra Probe 580.Je to jistě ve všech směrech odolný pomocník,hlavně v bahně a sypkých materiálech,jako písek,spraš a nakypřená hlína.Taky ve vyjmutých menších hroudách,velikosti ruky byla dobrá,aby se nepoškodil nález.Výhodou je její vodotěsnost a absolutně pohotové ovládání,bez nějakého hledání tlačítka,nebo hlídání vypnutí.Odezva přechází solidní vibrací přímo do ruky a okamžitě jsem si na ni zvyknul.
Délka 35cm se také hodila v užších hlubokých dírách a k dohledání nálezu ve straně.S detektorem se snášela tak na 80 cm od plochy cívky.Nevadí jí prach,bláto,ani voda,odolnost na kameny je asi jako u běžných plastů cívek.
Omezovalo mne jen menší pokrytí plochy-asi 3,5cm konce a dosah také asi do 4cm,které ale na dohledání často stačí ;-)
V dojmu pokroku :-D a širšího využití jsem získal nově Minelab ProFind 25,na který si trochu zvykám-hlavně zap.a vypínání,nebo odolnost vodě a vlhkosti...

Máte někdo zkušenosti s dohledávačkou Nokta? Údajně jí vadí teploty pod nulou, ale jinak by měla být srovnatelná s mnohem dražším Garrettem.

hele u dohledávačky nehledej velké rozdíly, jestli to dosáhne na 3, 5 nebo 6 cm je celkem jedno. Je to hodně dobrá věc, jak si na ni zvykneš a začneš s ní jezdit a jednou ji zapomeneš doma, budeš naštvaný :-) kup si jakou chceš, všechny jsou dle mě OK.

Není úplně pravdou. Osobně, pokud cíl není moc hluboko, používám dohledávačku ještě před kopáním. Tím dosáhnu přesnou lokalizaci, nemusím kopat veliké jámy a eliminuji případné poškození. Čili, větší dosah se nikdy neztratí. ;-) V poslední době je tady k mání slušný stroj za dobrý peníz Nokta RS.

No já taky sem měl Garretta,vynikající dosah,čim větší předmět,tím větší dosah ale...koupil sem ji z bazaru bez záruky a to sem dělat neměl,chodila asi 14 dní a pak začela pípat pořád a teď mi leží na polici ve skříni,koupena za 2000.Na bazaru je pořád v nabídce za tu cenu,bude to asi podvodník a nebo vykupuje nefunkční,opraví a pak je prodává,tak na to pozor!Teď mi z aukra příde Nokta RS,se zárukou za 2000,kamarád jí má už 4 roky a bez problemu.

Nemáte někdo zkušenost s dohledávačkou od Marsu?

Dosah, citlivost atd, Naprosto ne úrovni toho nejlepšího co je na trhu. Má ale jednu naprosto vyjmečnou vlastnost. Když na ni zatlačíš, začneš ji kroutit atd. Nevydá ani zvuk! Jako jediná na trhu! :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru