Jaký používáte při hledání repelent?

Zkoušel jsem off to je spíš výsmĕch tomu hmyzu. Dokonce mi přišlo že to hroznĕ láká takové okřídlené mušky které se hroznĕ špatnĕ sundavají. Slyšel jsem ze jsou dobré repelenty od firmy Expedition ale jsou celkem drahé. Máte sním nĕkdo zkušenost?

v kategorii Komáři, klíšťata atd., založil kubik23 7.7.2013 09:59

Aha 2x se mi to tu zobrazilo... :-) :-) :-)

:-D Díky ! :-D

No skôr ten klinček. Je dosť aromatický a to im vadí. Ja osobne pred sezónou vitamín B alebo pangamin a kliešťa som nepriniesol ani raz . :-)Odskúšané dlhodobo(6rokov)

Marcollo, dobré a účinné, proto nemají rádi pivaře. Věřím tomu, díky. :-D

Osvědčený proti klíšťatům, na kloše se ani to pivo nechytá . Jedině když ho je dost na to , aby ti bylo jedno co po tobě leze o:-) ;-) :-D

jak píše Simenzik , nebarví to ani na hubě . Na oblečení to ani moc necákám , není třeba , tam kloš nevadí , ale na odkrytou kůži všude , ináč by mě ta havěť sežrala v momentě jak dokouřím cigaretu o:-) :-/ ;-)

Co je tady veselýho na sežraným chlapovi ? :-/ :-D ;-)

Joe, asi že je už od něho konečně pokoj ? :-P :-D :-D

Jo tak to je fakt o:-) :-D :-D ;-)

Joe, ahoj ! Na kuřáky maj nejvíc spadeno ! Ti jim chutnaj nejvíc ! Dokud jsem hulil, byl jsem jimi obsypán, teď už je nezajímám. :-D :-D :-D

Tož dokud netípnu tak mám klid , takže musím pálit jednu od druhé . Už sem uvažoval , že na sebe napíchám ty vonný tyčky oď ťamanů . Sice budu vypadat jak ježek , ale smrad je z toho dost velkej i na mě o:-) :-D ;-)

Jo, Ťamanskej hořící ježek, bych tě chtěl fakt vidět ! :-D :-D

Neříké dvakrát , blbé su na to dost o:-) :-D :-D

:-D :-D :-D

No šak je to pravda o:-) :-D :-D ;-)

Ano, já na to nedám dopustit. :-)

Tak to jsme dva . Já to mám navíc maskovaný v rozprašovači od Offu proti klíšťatům, tak začínám už psychyckým nátlakem na ně o:-) :-D ;-)

Aha !! Tak ty jim to dáš, než se nasprejuješ, také přečíst ? Dobrá finta ! Jenže ta klíšťata která na tebe nemohla se naserou a a tím pádem jsou z nich klíšťata infikovaná a oni to zase vykecaj těm ostatním a nastává řetězová reakce a tím také zamořená louka a les.
Tímto jde ale o obecné ohrožení a to je považováno za trestný čin ! :-O :-P :-D :-D
To asi bude spíše psychický součin. o:-) o:-) :-D

Já jim ukážu dycky obrázek :-P :-D

Tak tady je sezona klošů v plným proudu, už se ani nedá chodit po lese. Nezkoušel náhodou někdo moskytiéru přes hlavu, jestli by to fungovalo?

Zdravím,
před časem jsem četl, bohužel nevím již kde, že nejúčinější repelenty vyvíjela pro svoje lidi US Army, dnes se dá sehnat varianta tohoto repelentu, ovše v tom článku poukazovali rozhodně na % účinné látky skratkou DEET. Koukal jsem na to, (např Ebay) dá se sehnat většinou s 30% DEET, ale měla by být snaha sehnat přípravek se 100% DEET, která má také existovat. Při vývoji této látky dokázali s nejúčinější koncentrací eliminovat hmyz na 70%. Vše bylo odzkoušeno v terénu. Zjistilo se, že např. komár nepůjde na hostitele díky tomu, že ho repelent odradí, ale díky tomu, že "hostitele" na určitý čas zraku komára prostě "schová". Komár ho nevidí. takže ve skutečnosti se komár žádného repelentu rozhodně nebojí, ale žrádlo se mu prostě schová z dohledu :-). Takhle se jevil popis toho výzkumu. Jinak cena přípravku i s 30% DEET není malá. Podle mne pokud je tělo celkově zdravé a imunita v pořádku, věc se vyřeší bez následků. Během léta jsem schopen nasbírat 10 a více klíšťat a mám zkušennost, že 3. 4.5. klíště již téměř ani nesvědí, prostě postupně se tělo zařídí podle těhle sráčů a to samé je i z komáry apod. Kloš jelení je nechutnej xindl, sundat se nedá, ale nekousne, prostě jim nechutnáme, ale hnus neskutečnej, když se sesypou. Pokud je tělo ovšem vybavené supermarketovými vitamíny, takže žádným, nebo není člověk zrovna fit, jakýkoliv sajrajt se daleko lépe ujme a hrozí reálná nákaza. Jsou myslím i vnitřní formy repelnetů, jako nějaké kapky, nebo něco ve formě nápojů, nebo stravy. Možná také zkusit nasosat nějaká moudra z východu, jak to tak řešej.
Nic. Mějte se. Hodně štestí.

Používám originální který se používá na US maskáče, zabijí a neodpuzuje jde sehnat na www.armyrepelent.cz vydrří až 90 dní nebo 10 vyprání v pračce, luxus žádné DEET co jen odpuzuje.. 8-)

Od 70. let min století armádní repelent na bázi permetrinu, pro člověka netoxický 500ml od 375 Kaček na armyrepelent.cz koncentrace 0,9% podle šarže a varianta extreme 2,1% klíšťata, kloši odpadávají, používá US armáda a UK na uniformách kdo má ACU a OCP podívejte se na štítky laskavě 0,52% a vydrží až 25 - 50 oprání ty nové. Top co se dá v česku sehnat.

Repelent nepoužívám jednou týdně sním kostku kvasnic a jsem O K .Absolutně bez klíštat, a proti ostatní malé havěti vojenskou sítku na hlavu .

A nekvasíš pak? Co na to žena? :-D

No nekvasím ale mám pokoj od veškeré havěti -žena mi bohužel před čtyřmi lety zemřela jsem starej dědek vlastně už pradědek

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru