Lunární kalendář-potvrzení

Zdravím hledači,
potřeboval bych pomoc při dohledání jedné věci! Našel jsem včera měděnou otočnou věcičku, vypadá to jako kalendář. Je na tom napsaáno ALMANACIO PERPETUO a další text. jsou to 3 mosazné plíšky přinýtované k sobě a vzájemně se pootáčí vůči textu. Je tam italsky pondělí až neděle.
Může mi někdo pomoct?
Díky

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil Vencakkk 29.4.2010 09:00

No píšu měděný a pak mosazný, nevím přesně, ale je to světlejší, tak snad mosaz!

http://www.uschovna.cz/vyzvednout1.php/Uschovna4bd93b809a05150
Tady přidávám foto!

http://vencakkk.rajce.idnes.cz/Almanacco_Perpetuo/

v průměru to má cca 3,5cm.

Ale nevím jak je to staré! Ale údajně je to pozlacené! a byl to přívěšek! Snad se mi to podaří rozchodit!:-)

Ahoj, našel jsem podobnej, jenom s německejma nápisama a asi trošku menší (cca 2 cm), je to něco jako "nekonečný kalendář", na jedné straně nastavils měsíc a na druhé viděls kolikátého je který den v týdnu. Ale zase tak moc jsem to nestudoval, asi to platilo jenom pro určité období ... ;-)

Ahoj tahle věc není jen tak obyčejný kalendář.Je to vlatně obrovské množství znalostí, které nám dává"summa" vědeckých poznatků a vírami šestnáctého století.

To není snadné, do několika řádků napsat k čemu všemu to bylo pro představu stručný obsah jako například:

tabulky pro výpočet fáze Měsíce a všechny konfigurace na měsíc v permanenci a jejich účinky na počasí

roční astrologické předpovědi, které jsou modernizovány každých 28 let podle slunečního cyklu

tabulky o struktuře harmonogramu a pohyblivých svátků

historii všech nejdůležitějších historických událostí z stvoření světa (!)

pojednání o fyziognomii

znalost anatomie a lékařské astrologii

vliv hvězd na zemědělství

pojmy geografie a Cosmography

pojednání o umění navigace a orientace

pojmy aritmetiky a geometrie s jeho aplikací do různých oborů lidské činnosti (dall'aritmetica obchodník vojenské umění)

a mnohem více ...

Je možné že se pletu chtělo by to někoho kdo tomu rozumí.Více info najdeš na interenertu.... ;-) ;-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru