Meteorit

Dobrý den dneska jsem byl na houbách a našel jsem vedle potoka zajímavý kámen,myslím si,že by se mohlo jednat o meteorit ale skoro vůbec tomu nerozumím,vím že posuzování je težké ale prosil bych o pomoc nafotil jsem to a fotky jsou dost kvalitní.nafotil jsem to z každé strany :D ZDE jsou ty fotky stačí si to stahnout kliknutím dole na fotky.rar a nebojte žadný vir to není. Děkuji za pomoc. http://leteckaposta.cz/236043601

v kategorii Lovci historie, nálezy a určování, založil HaDouR 21.8.2011 14:20

Vypadá zajímavě... Jestli je těžkej.. Pak už asi leda říznout a kouknout na strukturu.. Třeba někdo zkušenější poradí...

No práve,že je těžkej více než normalni kámen ale když zkouším k tomu dát magnet tak se nic neděje.

Jo a ještě jsem zkoušel trošku zeškrábnout na špičce tu černou vrstvu a bylo pod tím něco bíleho něco jako oblázek nebo sklo když jsem k tomu dal světlo jako by to prosvítalo...

Udělal jsem fotky té bíle špičky kdyžtak se můžete podívat.mimochodem nesmějte se těm rukavicím :-D :-D
http://leteckaposta.cz/775710266

Meteoritů je hodně druhů,ale u všech víc napoví vyleštěný nábrus.Převážná většina kamenných meteoritů jsou chondrity,které mají na nábrusu zřetelné oválné tvary tzv. chondrulí.Mimochodem u kamenných meteoritů obyčejný magnet nemusí stačit.Na mineralogické burze jsem viděl k prodeji u prodejce meteoritů supermagnety velikosti baterie do hodinek,které se osazují do hole a na Sahaře se nimi "probují" podezřelé kameny.Tyto magnety od sebe odděloval dvojíma kleštěmi a přitahovali i zrno olivínu vypadlé z pallasitu na kterém po 30-ti násobném zvětšení nebylo vidět žádné zbytky železa.Zčernalou sklovitou vrstvu nemusí u šutrů způsobit jenom průlet atmosférou ale i natavení v magmatické "lázni".Prostě i vědec mineralog ti od prvního pohledu nepotvrdí meteorit na 100% bez rozborů.Může ho však na 100% vyloučit,takže pokud chceš mít jistotu konzultuj s odborníkem z NM,PF UK,nebo hornických institutů.

Dobrý den,

máme doma již cca 60 70 roků velmi podivný "kámen".Můj táta říkal ,že jej děda dovezl na povoze z pole - prý viděl jak padá meteorit a pka jej tam našel.

Jak se to dá zjistit,co to tedy vlastně je ?

děkuji

Vladimír

Nejlépší je kontaktovat Českou bolidovou službu na Ondřejovské observatoři. Kontakty najdeš na jejich webu. Hledej jméno Dr. Shrbený :)

Moc děkuji za radu ,zkusím se podívat na jejich stránky a budu je kontaktovat.

Hezký večer

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru