mince mrtvolka a její čištění - věčné téma

Tak jsem konečně nalezl první minci - polní mrtvolku viz.dvě fotky pod tímto odkazem http://uloz.to/xXp8dPkh/mince-zip

Protože zpravidla nemám štěstí na nálezy, tedy kromě šrotu, a lehce se nechám vyplašit cizí přítomností, většinou hledám tak hodinu nebo dvě a kopání mi dělá trochu problémy kvůli špatnému nářadí, byl jsem i za tento skromný nález docela rád. První, co jsem v rámci čištění udělal, bylo ponoření mince do šťávy vymačkané z citronu. Po asi 2 hodinách jsem minci vytáhl, bylo patrné, že modrozelená nákaza částečně pustila a zůstala v tekutině, nicméně vzalo to s sebou i patinu a proto je teď ještě těžší rozpoznat, o co vůbec šlo. Chtěl jsem se vás chytrých a vzdělaných zeptat na pár hloupých otázek:

1) Jak poznáváte o který kov se jedná, když před čištěním ani nelze mince identifikovat? Kvůli následné volbě metody čištění.

2) Máte nějaké univerzální postupy čištění jako např. nejprve mýdlová voda + kartáček, pak vyvařit a pak kys.citronova a když nic tak chemie

3) Lze s touto mincí ještě vůbec něco udělat? Myšleno zkusit ještě kys.citronovou (mám dojem, že jsem to přehnal a raději příště třeba max 3 minuty) a chvíli povařit aby se ukázala patina?

4) Je to nějaké RU, ale nevím přesně o jakou minci jde. Před čištěním byl velice mizerně čitelný letopočet, nyní už ne. Poznáváte někdo?

Moc díky za jakoukoliv odpověď.
o:-)

v kategorii Čištění a focení, založil Chalitd 3.9.2014 21:41

Zkouším různé postupy na oživení mrtvolek.Nemáte někdo nějaké které které můžete postrádat?

Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky