Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Safra, na citlivost jsem zapoměl...byla nastavena na 23 a tu jsem při všech pokusech neměnil. Tak to zkusím ještě jednou a stáhnu to na méně. A sucho samozřejmě pekelné, vrátil jsem se z pole hoodně zaprášený :-/

Kolegové, už někdo z vás přecházel z drátových sluchátek Minelab která jsou součástí výbavy Nox 600 na bezdrátová Minelab sluchátka ML 80? Dnes jsem k Noxu 600 poprvé nasadil bezdráty a okamžitě jsem zaznamenal markantní rozdíl ve zvuku. Drátová sluchátka mají znatelně jasnější líbivější tóny, bezdráty mají výšku tónů jakoby potlačenou, byl jsem si s nimi celkem nejistý. Má někdo podobnou zkušenost ? Díky za případné reakce ;-)

Machu, u EQX 800 je to taky takové, nastavuji si zvuky, tóny, přímo v detíku tak, abych je slyšel jak potřebuji. ;-) Zkoušel jsem více druhů sluchátek, každá jsou trochu jiná. Nyní chodím jen na bezdráty a BT. :-)

Díky za odpověď. Menší rozdíl jsem očekával, ale tady je ten rozdíl zvuku tónů dost markantní ve prospěch drátových sluchátek :-O

Pod VN je 800 super.Klid, pohoda,padajů první mědáky,taky přeslen,pole suché a tvrdé jak kámen.

Ahoj kde se dá koupit loketní operka na 800 nebo jakou se dá nahradit

Objednat a koupit v Jílovém u Prahy, to bude asi nejjednoduší a nejrychlejší řešení. Nebo si ji vyrobit doma. ;-)

Loketky jsou normálně skladem.

diky

Zdarec krtci s noxikama.Dík za rady tady a počteníčko.Taky chci malinko přispět . Tak mám za sebou první akcičku s noxem 800 a přicházím tomu na chut víc a víc. Je to k nevíře ,ale hned jsem ho pozlatil,snubák lesní a k tomu kantýnák ag s vyraženým SS . Na první vyjíždku super. Malinko v tom ještě plavu ,ale s každou hledačkou by to mělo být lepší,chce to prostě naposlouchat v terénu. Potýkal jsem se tam s ohradníkama i s vysokym vedením a nakonec jsem vždy poladil ke spokojenosti i když za cenu lehkyho poladění citlivosti,hlavně u VN. Přešel jsem z bulhara a je to krásnej klídek ve sluchátkách-bezdráty hmmmmmmm. Co pivní zátky ,nemáte nějakou fintu ,jak je odhalit,u GM jsem ji nekopnul ani nepamatuju ,noxik krásná 13tka když je zátka novější,ale člověk to prostě musí kopnout ,nebroukne do železa potvora. :-/ Dík moc at se daří.

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně equinoxe,zvažuji pořídit tenhle strojek ale zarazila mě jedna celkem zásadní věc,dle internetu nejde vodotěsný box detektoru vratně rozebrat,nemá žádné šroubky jako např.CTX3030,plasty jsou prostě nevratně zalepené (zalisované).
V záruce je to asi řešitelné? Výměna celého boxu za nový ale co po záruce?
Detektor obsahuje uvnitř dost konektorů,je tu i riziko uvolnění konektoru,přední panel s tlačítky také bez otevření nejde vyměnit jak to pak v případě poškození pořešit.
Přijde mě trochu laciné u tak drahého detektoru abych ho v případě oprav musel nevratně rozřezat,leda že by minelab s tímhle počítal a prodával set nových plastů ale i tak se obávám že cena by byla natolik vysoká že by se oplatilo koupit nový detektor,v plastu jsou totiž vodotěsně vlepené veškeré konektory atd.
Předem děkuji za vyjádření.

Muj ciste osobni nazor, nepodlozeny zadnymi zkusenostmi - idealni cesta zrejme bude, ho dat do servisu. Jako dnesni novy auto, ktery si taky uz neopravis sam. Holt uz to nebudes mit v zaruce a nakou kacku tam nechas.

Základní funkcí tohoto detektoru je - hledat. Pokud se porouchá, Minelab ho mění za zcela nový, pokud je ještě v záruce. Jaké koliv zásahy bych nedoporučil, detektor určitě ztratí svoji vodotěsnost. Jak to bude až záruka projde, to by nám mohl říci jen prodejce, možná ještě technik který dělá opravy. Základní česká vlastnost - vrtat, řezat, brousit a zkoumat co se v tom zařízení mohlo po..at, že to není funkční, bude asi na každém majiteli, jak se rozhodne, řekl bych, že bez továrních přístrojů už nikdy nebude funkční. Přístroje, které byly vyrobené hned po druhé světové válce a jsou funkční ještě dnes, se bohužel, už nikdy vyrábět nebudou, plánovaná životnost dnešních přístrojů je 2 roky a tím je to dané délkou záruky. :-)

Zdravím, je tu někdo od Sokolova ochotný poradit jak se skamarádit s Noxem 600? Mám ho týden a nějak si nerozumíme. Kopu spoustu nechtěného železa, rezavé šrouby mi to dává ID 14-16, rezavé hřebíky a dráty ID 18-20. Předchozí "jednoduchý" detektor BH Titanium to určil jednoznačně jako železo. Nastavení mám pole2, citlivost 18-22, odrušení a zem auto, obnova 2, IB 1. :-/

To je divný... Možná zkus přepnout do jedničkovýho režimu. Já teda ani jednou s Equinoxem nekopnul železo, co by se hlásilo jako barva.

Lukyno, nevěřím ! Jestli je to pravda, poděl se s nastavením s ostatními. Bych žádostivě poprosil. :-O :-O ;-) ;-)

To už jsem zkoušel, je to stejný. Hluboko uložený rezavý železo mám ID i přes 30. Kopu stále železo, snažím se naposlouchat tón abych to železo odlišil od barvy, ale stejně ho pro jistotu kopnu.

Jo sorry. :-D Napíšu to líp pro Mildase - rezavý hřeby. Zrezlý radlice a třeba dneska jsem našel motyčku, to jo, to je jasný, ty se kopou. Ale hřeby člověče fakt nepamatuju, kdy jsem kopnul naposled s Equi. Chodím normálně na Park 1 a IB 1. :-)

U těch radlic a tomu podobných - tak stačí odkopnout pět (deset) čísel hlíny a to IDčko začne skákat - 22 - 30. Dráty (pruty) a různý zmuchlaný plíšky skáčou do železa, když nad nima projedeš krajem cívky. Ty ale kopu, u nich si fakt říkám, co by kdyby. ;-) Tyhle věci se hlásej od 11 - 17.

Zkus nad cílem zapumpovat, pokud je to železo objeví se ID železa.

To jsem zkoušel a moc mi to nefunguje. Někdy pomůže když přepnu na Almetal a když tam začne signál přeskakovat mezi železem a barvou ale stejně jsem včera vykopal rezavý stovku hřebík z 35cm s ID 32. :-O

To gems: klidně si tam nech ib1, sám chodím také co nejníže, ale pak choď v All Metal. To znamená bez diskriminace (podkůvka). Okamžitě pak uslyšíš co je železo a co ne. Pokud to to nevyhovuje tak si prostě zvedni IB. S Equinxem se železo nekope, bude to jenom v rukách :)

jj vím :-) už dokážu hodně odhadnout co mám pod cívkou, jenže pro jistotu kopu abych si to ověřil :-)

Přesnost ID je u Equinoxu natolik neuvěřitelná, že jsme na řadě lokalit schopní říci, jaké bude mít předmět ID a to takřka bez ohledu na hloubku.... u některých ID se pak již doslova těším :)

To už je lepší popis, Lukyno. Díky za to. Záleží mnoho na tom, jaká je tam taky zemina. Fakt si někdy připadám jako železný dědek. A to ikdyž mám IB na 3 - 4. V normálu chodím na 2. o:-) Kovaná pásovina, kruhy, podkovy a to i ty kravské, člověk by řekl, že je tam Ag koláč a prd . Některé druhy hřebíků jsou taky pěkně naladěný, ale jen spešl kovaný. ;-)

Ahoj všem. Prosím o vysvětlení, řešilo se to už i v FB skupinách, jak můžou dávat barevné cíle ID 1 stejně jako koks. Konkrétně co jsem viděl a o co se mě jedná celkem velký kus bronzu (jehlice) a malý ag denárek. Včera bylo ke shlednutí video, kdy tyto cíle Equinox viděl hodně špatně. Dneska jsem viděl jak ty samé cíle dává jiný detektor s jasným signálem velice dobře rozlišitelným od koksu. Kde je chyba? Je to v nás uživatelých, nebo je Equinox zase jedna nafouklá bublina?

To bude to všelijaké nastavení ;-)

Myslíš to video, jak ladí interference se sondou opřenou o zem? :-D a má hlínu v přepravkách na zemi ? :-D tak u toho jsme se hodně nasmáli :-D

Bohuzel je tomu tak i pri spravnem odladeni. Pokud se mne podari cile zapujcit tak vemu sebou do Brandlina.

To určitě :)

Na Brandlíně budeme dělat takou Equinoxí školu s Petrem, chceme to zároveň i nějak natočit, což jsme ale nikdy takto nedělali a opravdu nevím jak se to povede.

Teď k cílům: detektor chodím zimy, a několik dalších mích kamarádů. Žádné sponky, jehlice, agečka atd. se 1čkou nehlási. Pokdu se někou podařilo najít nějaký kousek kdovíjak vypadaného drátku a nakonec tm 1čku dostal, samozřejmě to možné je. To podstatné je, že 99,9 % všech předmětů to neudělá. Stejně tak je tomu u strusky kdy také 100% všech strusek prostě nené 1čka.

Na Brandlín vezmeme pro ukázky směsku těch nejdrobnějších Ag, zlatých řetízků atd. Tak se máte na co těšit. Pokud to nechcete prošvihnout, podívejte se do programu :)

Doporučuji si pročíst tento text a také se mrknout na video: www.lovecpokladu.cz/home/jak-na-nastaveni-minelab-equinox-7328

Před chvilkou jsem se vrátil z archeo výzkumu z Tismic, našel jsem malou zlomenou jehlici, průměr hlavičky 5 mm, průměr drátu 2mm, délka 15mm a ID čistá 9, 2mm bronzovou kuličku ID 6 atd. Kopal jsem i železa, takže bych si všimnul, kdybych vykopal barvu s ID 1. Zkoušel jsem všechny možné Ag mince, naprostá většina ID 11-12, obol 11, RU 10-20 krejcary ID 15-19, nejmenší ID 6 měl malinký, napůl měděný denárek Gdaňsk. Jedině co mě napadá že vám to nějak blbě leželo na hranu. V každém případě ve Středočeském kraji to chodí normálně :-D ahoj a uvidíme se na Brandlíně, vezmi sebou ty cíle.

Moje nastavení je takové:první 3 políčka v disc (ID -9 až -7) jsi smažu,zde se občas trochu projevuje mineralizace půdy (né na každé lokalitě ,záleží na stupni zaneřádění).Potom už jen nastavím oblíbenou tonovku a můžu vyrazit.

A teď k tomu co vlastně nastavení Iron bias dělá.
Z principu funkce detektoru je jasné že čím blíže je cíl u sondy tím lepší má detektor data na vyhodnocení cíle,ID číslo je logicky nejpřesnější čím je blíž cíl sondě.
Pokud už je ale předmět na samém kraji dosahu detektoru detektor tuší že má pod cívkou nějaký cíl ale už nemá přesné udaje k vyhodnocení co to vlastně je.
K tomu přesně slouží nastavení iron bias pokud detektor chytne slabý signál kde jsi není jist vyhodnocením ,můžete celkem v několika krocích nastavit jestli se má detektor přiklonit k železu nebo barvě. (0- když nebude vědět přikloní se k barvě ,9 když nebude vědět přikloní se k železu) u EQ 800

V praxi to znamená že při nastavení 0, budu mít i ty nejmenší nízkovodivé hluboko uložené barevné
cíle krásně v barvě ale čas od času se ohnu pro nějaké hluboké železo -když už v tom budete mít praxi a budete mít zapnuté v audiu železo jde to celkem i bezpečně poznat ,ale chce to naposlouchat a mít zapnuté železo.-Ideální do lesa,detektor takto má největší dosah

Nebo opačný případ -nastavení 9 (-toto nastavení už je opravdu zbytečně vysoké,podle mě neni potřeba se dostat na víc jak 4-5) zde hluboké železo bude krasně v železe, a skoro o ně ani nezavadíte,bohužel menší hluboko uložené nízkovodivé barevné cíle mohou jít také smíšeným signálem barva železo.

Pozor toto se týká max posledních cca 15% procent dosahu detektoru.

jaccob, palec hore. Hezky popsané ;-)

Equinox ma update : https://www.minelab.com/__files/f/339677/EQUINOX%20SOFTWARE%20UPDATE%20A4%20EN

A je možno updatovat stroj, když je v záruce?Nebo se musí poslat k prodejci?Hm?

Je to originální software,takže by neměl být problém nainstalovat sám. ;-)

Se zárukou rozhodně nebude problém, protože výrobce upgrade FW vysloveně doporučuje.
Už jsem to tam taky nahrál - je to snadné, otázka tak 3 minut. :-)

Já už jsem si detík updatnul :-)

A zlepšení?

mate už někdo nějakej postřeh z update noxe?

Zatim nic moc, Ag 100kc 1951 ( s Gottwaldem :-) ) na hrane porad v jednom smeru haze ID 0 -1 ... cca 20cm hluboko.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru