Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Malý černý peníz ludvík jagelonský na mém eq 600 se na displeji hlásil číslem 6 jednokrejcar ferd. druhý číslem 10 :-)

Ahoj, měl bych dotaz jak je na tom Equinox 800 v blízkosti elektrických ohradníků a elektrifikovaných železnic? Zda je detík rušen či ne. Měl jsem Terru 70 a v blízkosti ohradníku se pro prozvuky nedalo hledat. Díky za odpověď. ;-)

zeleznice naprosto bez problemu

No u ohradniku na kravy nox 600 moc stabilni neni.stahnul jsem citlivost na 20 ale porad to rusilo.tak jsem odesel 5 m daleko od plotu a dobry))) ;-)

Mám tu široko daleko jedinej ohradník a ještě jsem tam neviděl detektor co by byl vůči němu imunní.Každý si tam do 10 metrů co 20 vteřin krásně pípne do barvy.

Draty vysokeho vedeni jsou v pohode.Chodim pod nima furt a nic.Odladeni interferenci udela hodne.Jeste jsem nebyl nikde u vysilace.Zero hralo jak housle a nic jsem nenasel. :-Djinak hledacka je to paradni. :-P

Díky za postřehy. U nás na jihu je ohradník skoro všude. Je to teď asi nějaká móda, že se zemědělci předhánějí, kdo bude mít víc pozemku obehnáno ohradníkem. No dotační politika na pastevní chov bohužel hovoří jasně. :,-(
Já se svojí X-Terrou 70 jsem ohradník bral klidně i na 10-15m. No a to samé jsem měl u elektrifikovaných železničních tratí. Odladění "noise cancel" nepomohlo. Jedině stáhnout citlivost hodně dolu a i tak byly prozvuky. :-/

Zdravím, měl bych pár postřehů, týkající se noxe600.

Zatím se s noxem učím.

Nastavení: chodím spíše lesy - Park2, man. odladění, hlasitost 21-22, citlivost 21-23, treshold 5, 5ti ton, all metal, iron bias 0, recovery speed 1 (vyjimečně 2)

malé ag (grešle, krejcary) ID 10
menší ag se zelenou oxidací(černý peníz, malý peníz atd.) ID 1

Mám trošku problém s kameny a balvany v lese (asi žula), zkouším to nějak vyladit, bručí, ale nedaří se mi :)

Za sebe uděluji 9 bodů z 10. Ten jeden minus bod je za podsvícení, kterým se dají oslepovat v noci piloti letadel. :)



Ahoj, já u nás allmetal moc nedávám, asi by mi jeblo z toho bublání. Zatím se mi osvědčilo, jak psal Elmara, zavřít jenom -4 až -9. Železo tak lehce slyším, respektive stačí mi to a vyhnu se těm bublajícím kamenům. Ale učím se, no ;-)

v appke na go find 66 sa dajú nastavil 4 úrovne podsvietenia, to je detektor za 230 očí.

Kluci, kdyby někdo potřeboval sluchátky k 600, tak prodám. Uplně nové.

MarekFox1:Pravda,pravda.je to šílený. U jedné vesnice vše obehnáno ohradníky. Vše vypaseno a krávy v jedné ohradě, ale pod proudem vše kolem . Přerušit a je klid.

Na cizím pozemku se máš chovat jako host.

Slyšel někdo o nové cívce 17x11" na Equinoxe?

Počul... :-),,ale podla mna to nebude -realne mozne, hlavne teraz ked minelab zacal dodavat na Equinox velku 15x12" cievku,, -ktora ma vecsi dosah ako standart 11",a pritom je prakticky rovnako citliva ...a este aj dost lahka.-660 gramov..-mam jednu... :-).. A ak by minelab mal v buducnosti urobit este jednu velku cievku, tak by tipoval by som na rozmer 17x13" -ako na Ctx...ale zase bude tazsia od 15x12...".-ktoru budem mat tak zo 70% casu na Equinoxe...

Zdarec borci a vážil někdo základní cívku na eqi jaký je rozdíl oproti té 15x12 :-)

To-
marasoba díky at se ti daří. :-)

Ahoj máte někdo zkušenost která bt. sluchátka se dají pořídit k eqi 600 nebo musím pořídit ty origo co jsou k eqi 800 :-)

Můžeš použít jakákoli Bluetooth sluchátka, ogiginál sluchátka mají lepší vlastnosti co se týká zpoždění zvuku vůči ostatním sluchátkům.Tak snad to pomůže ;-)

Sluchátka s klasickou technologii Bluetooth jsou v podstatě nepoužitelná. Když se ale podíváš na ceny rychlejších atx a to ještě je potřeba vzít novou normu tak ty Minelabácké najednou vycházejí tejně jako nejlepší řešení ;-)

Vycházel jsem z návodu ....určitě origo jsou co se týká komfortu hledače jednoznačně nejlepší 8-)

Nejde o konfort, to je relativně subjektivní věc, tady jde o latenci signálu ;-)

Ahoj, teď jsem to taky řešil, bohužel jsou dvě možnosti, na které jsem přišel - drátová sluchátka, nebo www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/bezdratova-sluchatka-minelab-ml-80
Zkoušel jsem koupit sluchátka s APT-X Low Latency, to je kodek pro velmi malou latenci, ale bohužel buď jsou to sluchátka za několik (5 a více) tisíc, nebo mají aptx jen v popisu na e-shopu. Klasická bluetooth mají velkou latenci (spoždění).

A ještě - jestli najdeš nějaké pěkné ne moc drahé řešení, tak určitě napiš. Dík

A nebo použít transmiter receiver s přenosem Bluetooth v5.0.Je to taková malá krabička do který pichnes svoje drátová sluchátka a strcis ji do kapsy. A ta vytvoří bezdrátový přenos mezi ní a detikem. Stojí tak 600.aspon já to tak řešit budu, nechce se mi dávat přes 3tisíce za nový ;-)

stavyp díky :-)

Parovani sluchatek... Kluci mate s tim taky takovy problemy porad? Ja se na to snad vykaslu, to neni mozny...neni jedina hledacka, abych to sparoval normalne napoprvy, at nezeru byt i napodruhy. Furt s tim nakej problem a uz mi to sere. Vetsinou to konci u tovarniho resetu, kterej jedinej celkem spolehlive na tenhle problem funguje. Stejne tak mam problem s pripojenim na telefon. 10x, nez se mi to povede..pak mi to treba po spojeni jeste jednou vypadne a az pak. Ale rikam uz toho bylo tak akorat...asi prejdu na WM08 a mam klid.

Podrž po zapnutí na chvilku na detektoru knoflík na zapnutí bezdrátů, pípne to a symbol bezdrátů se rozbliká. To musíš udělat pokaždé, když měníš zařízení, které se má párovat.

No ja to zkousel myslim i tak, ale priste tedy podrzim. Tak ja dam celej postup jak to delam, jestli nedelam neco spatne, jo? Zapnu detik, posteluju si ho, pak zapnu na detiku tu wifi...to tam chvili blika a pak se to prepne na bluetooth ikonku, ktera blika - tedy vyhledava. Pak zapnu sluchatka. Ozve se prvni zvuk u zapnuti, pak to pipne jeste jednou a porad drzim a pak to zapipa potreti a je to sparovany (tak nejak to jde, kdyz jde vse idealne). Prakticky to dopadne tak, ze to treti zapipani je takovy duty, tj. nepodarilo se sparovat a jedu to cely vsechno dokola..treba 3x. Pak se uz nastvu a prichazi tovarni reset...

Když to na sluchátkách držíš takhle dlouze - jakože moc dlouze :-) tak tím ty sluchátka resetuješ. Proto ti pak každý spárování trvá dlouho. Pokud už to máš spárovaný, tak při příštím zapnutí drž ten čudlík na sluchátkách jen asi 2 vteřiny, než to pípně, pak pusť. Mně se to páruje do vteřiny, snad dvou od zapnutí detektoru.

Drzim to jak kreteeeeeeeeeeeeeeeeeeeen! :-D :-D :-D Aha, tak to mi nedojelo, ze je vlastne resetuju. Prtze zkratka, kdyz uz je mam naparovany...a pak stroj vypnu, zase zapnu, tak kdyz ty sluchatka zapnu a podrzim kratce, tak se mi to nesparovalo, prave ze az tehdy, kdyz jsem to drzel dlouze. Ale predpokladam, ze chyba bude ve me, kdyz nikdo jinej si nestezuje. A to jsem rad! Rozhodne radeji, nez kdyby to bylo temi sluchatky. Ok, diky moc za rady hosi, vyzkousim tedy jeste jednou ;-) PS: tancovacky na polygonu, to jooo..ale udelat nakej kratkej, aspon tydenni kurz na parovani sluchatek, to neee, coo? :-D :-D

Párováni BT sluchátek:
Jako první zapni detektor zapni tlačítkem z boku bezdrátový vysílač (bude ti blikat ikona bezdrátového spojení)potom to tlačítko podrž dlouze dokud nepípne (vyresetuješ z paměti původní připojené zařízení),Poté při vypnutých sluchátkách podrž zapínací tlačítko bezdrátů dokud diody nezačnou blikat červeně a modře a poté by je měl detektor do cca 1minuty najít (detektor se nejdřív zkouší připojit s krabičkou WM08 a poté když je to neuspěšné tak se začne připojovat ke sluchátkům)

Pokud je chceš spárovat s mobilem udeláš to stejně,až žačne blikat střídavě modrá a a červená led jde je v telefonu najít

Ok, diky. No ja to s telefonem uz sparoval nekolikrat, slo to lip nez na detiku. Ale posledni dobou mi zacalo zlobit i to. Takze i tam uz to delam tak, ze v telefonu dam ignorovat toto zarizeni (tyhle sluchatka), vypnu BT, pak ho zase zapnu a pak zapinam sluchatka. Posledne jsem to delal 4x, nez se mi to sparovalo. No uvidime...vyzkousim a uvidim. Dekuju vsem za snahu ;-)

Zdravím pánové,mohly by jste mi prosím poradit jak nastavit detektor abych pořád nekopal jenom bordel.Když jdu hledat postupuju podle návodu,vydiskriminuju železo od -4do -9 a jdu hledat.Najednou to pískne a čísla skáčou od 15 do 17 a někdy i výše.Má cenu to kopat?Mám na tom místě víc míst která mi píšou stejná ID.Některá jsem kopnul a byl to jednou kus drátu a podruhé zmačkaný hliník a potřetí to byla nábojnice.Už jsem z toho jelen a nevím jestli ty IDčka kopat či nekopat.Děkuju za pomoc.

:-D :-D a cos čekal? Poklad?

Nechápu tvojí odpověd

Nepobírám na co se vůbec ptáš
Hledání je o kopání. Kdo nekope,nemá nálezy. To Ti prodejce neřekl? Že na jednu ag minci potřebuješ aspoň sto kopanců bordelu? A to budeš mít ještě kliku když to bude jen sto :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru