Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

šak já ti nic neříkám,ale to video je sen každého z nás a já bych šel pomalu a nenechal tam ani ň,chodívám často po zrušeném vinohradu a ten píseček je balzám na nervy,o nálezech ani nemluvým

Zdravím, uz delsi dobu si vsimam jednoho problemu a to jak na zakladni tak i na velke civce, chodim casto automat, protoze tu mame hodne promenlive pudy a na kazdych 20 metru bych musel ladit, ale problem je ze kdyz pokazde zkusim prekontrolovat odladenim hodnoty automatu tak naladim o 10-15 vetsi hodnotu, vzdy do plusu, je to pro me docela problem, protoze behem hledani je citit ze se nox postupne otupuje spatnym odladenim, ale chodit na manual je dost narocne! Jen na par mistech v okoli se to drzi aspon plus minus 5,jinde ty rozdily skacou v rozmezi 20 a to uz ma na detik velky vliv

Používám poloautomat. Jak se ti to projevuje? U nás je toho v zemi tolik, že jsem až znechucen kopat, takže slábnutí bych možná nepocítil.

Myslíš asi sledování - tracking? To je doporučeno spíše pro režimy Gold nebo Beach 2, kde je to defaultní. Já osobně tuto fci nepoužívám prakticky vůbec pro běžný hledání, raději si přeladím ručně. Tedy poloautomatem - je to rychlé a přesné.

Chlapi zdarec, potřeboval bych pomoooci jak na Nox 800. Nastaveno dle instrukcí, návodů, jak tady na LP, Youtube...Detík řve a řve, samý prozvuk,2 metry neprojdu, aby to bylo trochu klidnější, chodil jsem Park 1,2, Pole 1,2..kopu ještě větší množství bordelu z větší hloubky, je to normální?Dříve jsem chodil s Garretem 400i a ten byl klidný,měl super odezvu a Nox řve a řve, kolikrát povchovka a odezva nic moc, nemyslím si, že bych ho měl špatně nastavený :-( příklad Park 1,GB poloautomat,TH na hranici slyšitelnosti, 2 tony(z multitonu bych asi zmagořil)zotavení 4-5...multifrekvence.Dík za rady. :-)

Ahoj, je to volajake cudne. Odladujes na zacatku EMI? Na jakou chodis citlivost a jak mas nastavenou diskriminaci?

JJ, omlouvám se , to jsem neuvedl, interference odlaďuji, citlivost 20-22, diskriminaci v továrním nastavení.

Covece, nedal jsi REAGOVAT, to pak nevim, ze jsi psal :-) No tak jak to popisujes, tak mi neprijde, ze bys delal nekde chybu. Akorat ted nevim, jake je tovarni nastaveni diskriminace? Takze je otazka, jestli se jedna o prozvuky, nebo o zelezo? Kazdopadne neco tady nesedi. Neni mozna, abys mel tolik prozvuku. To mas na vsech mistech kam prijdes, nebo jen na jednom? Vypinas si telefon? Zkusil jsi snizit citlivost? Zkus taky zvysit rychlost odezvy, schvalne ;-)

Zem, rychlost odezvy, IB? Zavolej na 731 102713. Možná bude lepší to probrat. Nejlépe tak aby jsi byl něke v terénu s detektorem v ruce. Nebo se zastav ;-)

Vše už je o.k, chce to se ním naučit, poprvé jsem šel v totálně zabordeleném poli a ve dvojkových režimech parku i pole. teď chodím v jedničkovém režimu a experimentuju a je to v poho a NOX mě baví čím dál víc.Když jdu pěkný les tak jdu ve dvojce a paráda.Je prostě víc citlivější než GARRETT a samozřejmě i hlubší ;-) Chce to prostě dostat do ruky ;-)

Tak jo, parada ;-)

Vše už je o.k, chce to se ním naučit, poprvé jsem šel v totálně zabordeleném poli a ve dvojkových režimech parku i pole. teď chodím v jedničkovém režimu a experimentuju a je to v poho a NOX mě baví čím dál víc.Když jdu pěkný les tak jdu ve dvojce a paráda.Je prostě víc citlivější než GARRETT a samozřejmě i hlubší ;-) Chce to prostě dostat do ruky ;-)I tak díky za rady,ať to pípá :-) ;-)

Tak přátelé včera jsem poprvé testnul noxíka 800 a mužu vám říct že horší hledání jsem ještě neměl :-) , když pominu že po 20 ti minutách ticha při chození jsem vykopal tak z 20 ti cm pytlík od šprcky,což nakonec budu muset uznat jako první nález noxem :-),tak v souhrnu řeknu jen to že jsem si s ním vubec nerozuměl.okolo mne kluci sbíraly mincičky a ruzné blbosti z detíkama od bounty,podotýkám naše banda,a já chodil jak kdybych byl na procházce takže z klidem mužu říct že si mně Nox pěkně ovodil a udělal ze mne trubku.Dnes jdu na druhej pruzkum,prostě se nesmířím z tím že Nox bude vodit mne.Vyzkoušel jsem ruzná nastavení,zkoušel jsem i zakopávat ruzný věci ,po přejetí cívkou detík reagoval solidně ale jak jsem si věci ze země vyndal a začal hledat tak neskutečný ticho což mne uplně drtilo když okolo mne všichni pípaly :-) . Chodím pole potřeboval bych poradit kompletní nastavení na pole, at vubec mužu nějak začít pořád čtu učím se ale na poli je to hruza,mám obavy že jsem si ho rozladil na což jsem profík :-).Odjíždím ve dvanáct na druhej pruzkum tak bych byl moc rád,kdybyste mne tu někdo nechal nějaké hodnoty na pole :-).Asi jsem fakt trubka ale nevzdám to

Je 11:05, tak máš ještě hodinku na to, prostudovat si manuál :) Teď bez legrace: Začal bych továrním nastavením a chodit první polní vycházky v Park1. Zkoušet různý nastavení bych začal až tak za 5-10 hledaček. Tohle není Zero styl zapni a jdi. Chodím 10 let a Noxe mám rok, ale stejně mi dost dlouho trvalo, než jsem si na to, co dnes o něm vím, přišel. A rada od Minelabu chodit ten první čas na tovární nastavení, je opravdu dobrá.

Pokud si ale i tak chceš zkusit např. moje nastavení (které je optimální ale jen pro mě a v mým prostředí) zpravidla chodím dvojí: Pole1 v lehce zabordeleném prostředí a Pole2 v čistím.
1) Vždy po zapnutí nejprve provedu odrušení EMI (viz manuál - cívka nadzemí, mimo dosah cílů, od telefonu apod)
2) Odladím GB poloautomatem na čistém místě (viz manuál) - nepoužívám sledování (tracking)
3) Podle podmínek vyberu režim (řekněme pole1)

To je naprostej základ. Nastavení:
Pole1, frekvence Multi, Citlivost 22-23, zvuk multi (resp. 5 ton), pokud to jde, používám allmetal, pokud je tam proželezněná půda a bordel, tak mám povolené cíle od minus 4 do maxima, Iron Bias 0 nebo 1, rychlost zotavení 5-6.

super díky za rady,dneska zase skusím,věřím že pár vycházek a ty základy mít budu ale máš pravdu nox není třeba bounty :-), je to jiná liga

Nevěděl by někdo prosím jestli se dá koupit někde nějaky jiný kryt jednotky na equinoxe? :-)

https://staffsmetaldetectorsonlineshop.co.uk/minelab-equinox-116-c.asp

Já tenhle problém řešil nedávno taky.
Nakonec jsem vzal ten samej jako je k vidění v odkazu dole od S.T.W., ale z eBay. Dorazit by měl každým dnem takže pokud vydržíš, tak sem pak klidně hodím svůj názor.

Oni maj prodej i přes ebay. Každopádně mě od nic všechny kryty vždycky seděly takže klidně bez obav, aspoň z mé zkušenosti.

Jinak k tomu ruseni, zapinejte detik civkou aspon 20cm ve vzduchu, je mnohem klidnejsi, ja chodim odruseni vetsinou jen od - 1 az +1 uplne v pohode draty nedraty ohradniky atd, plus samo letadlo na mobilu

Tohle by mě fakt zajímalo. Už u CTXka jsem si všiml, že se detektor na stejném místě, při stejném nastavení chová někdy trochu jinak a NOX totéž.

S Petrem v pátek natočím nějaké video "zapni a jdi EQ". I když mi tedy přijde, že nastavení nemůže být logičtější a jasnější, prostě jsou jedinci kterým to pomůže ;-).

Marku, určitě video natočte, protože pro někoho může být přechod z jiného detíku na Noxe velký skok a plno lidí to může odradit. ;-)

Jo, bude to takové"zmáčkni tohle, nastav takto a jdi hledat" ;-)

😂A potom jsou taky jedinci, kteří by potřebovali návod i k rýčku.Někdy je to zkrátka marný.Hlavní zbraní hledače je trpělivost,kdo ji nemá,tak bude skákat z detektoru na detektor a nikdy si nevybere.Já naštěstí svoji srdcovku našel ;-)

....ano, několikrát byl vyžadován 8-)

😂👍

Ona je to legranda, než to zažiješ :-P

Jde o zapnuti, zapnu detik s civkou nad zemi a je klidnej, interference pak chodim - 1 az 1, hlavne je ladim v manualu protoze automat to haze zbytecne moc ke krajum, ale zapnu s civkou u zeme a detik je jasne neklidnejsi, zkuste si to kazdej sam a pak sem. Napiste poznatky

Zdravím přátelé jeden dotaz. Pokud koupím Equinoxe 800 tak bude nahraná aktualizace a nebo se bude uset udělat?? Díky za odpověď.

myslím že už chodí s nahraným nejnovějším FW, zítra se můžu mrknout, kdyžtak pokud to budeš objednávat přímo z LP napiš do poznámky že tam chceš nahrát nový FW nebo to zkontrolovat a já na to mrknu ,kdyžtak přehraju FW ;-)

Myslím, že je to poslané objednávala to dcera

Napsala to do poznamky??kdyby ne tak me napis klidne PM na jake jmeno je to objednavane at to muzu pohlidat :-)

Ahoj. Mám dotaz pro zkušené ;-)
Zkoušel někdo detik na šupinky zlata? Myslím v místě, kde se dá rýžováním šupinky nalézt. Samozřejmě neočekávám žádné obrovske výsledky, ale jestli to detektor vůbec dokáže nalézt, když se jedná o milimetrové kousíčky zlata. V potoce je taky samozřejmě vše, tedy i bordel, jsme v Čechách. Nezkoušel někdo?

Dr.Skelet, záleží na lokalitě. Nugetek se určitě najít dá, ale v místech s výskytem černého magnetického písku a hornin s magnetitem, téměř vyloučeno. Vzhledem k tomu, že v jedné tuně písku je obsah Au od 0,5 - 3,0g a na 1g je potřeba cca 3000 až 10 000 zlatinek, někde i více, v té tuně písku jsou rozptýlené, tak si představ, kolik zrníček písku a kamínků ta tuna má. Pokud v tomto objemu písku chceš najít milimetrovou zlatinku, chceš zázrak, který se ještě nekoná. A to mluvím jen o černém písku (těžký podíl šlichu ) a další želízka, měděné, mosazné, olůvka a jiný bordýlek ve vodě. Výskyt nugetů je podložen vzorky, ale ty, bohužel, jsou jen někde. Také výška, respektive hloubka nánosu písku hraje velkou roli, což znamená, Au je těžké a má snahu klesat k podloží, zase záleží jestli je ten písek lehký, malé hustoty na 1 cm3 nebo těžký, hutný a vysoké hustoty. To tedy jen tak pro představu, jak to v potoce, řece, atd. vypadá. Povodně a velké přívaly vody dělají s pískem a jeho mícháním velké věci, ale taková koncentrace, aby to bral detektor a navíc s diskriminací, no, vyloučeno není nic, nezbývá nic jiného, než vzít detektor a vyrazit do terénu. ;-) :-D :-D :-D Vliv okolních hornin, zvláště magnetických, hledání neulehčí, právě naopak. Tak ať se daří, hodně pěkných nálezů přeji ! :-D :-D :-D

Moc děkuji za vysvětlení, no v létě zkusím, zjistím jak to nejde a jakej je to mazec a zanechán marných pokusu :-D

Rýžování zlata je dobrý relax, pusť se do toho. Detektor k tomu jako doplněk určitě dobrý, když už bolí hřbet a makat už se nechce. :-D :-D :-D

Ahoj Noxáci, vlastním Equinox 800 a mám dotaz na Noise Cancel. Automaticky odladím a po chvilce chození, když se podívám opět na Noise Cancel tak je tam jiná hodnota než při předchozím automatickém odladění.Je možné, že se odlaďuje automaticky při hledání? V manuálu o tomto jevu není zmínka.Předem díky za info. :-)

Špatně jsi to v manuálu přečetl, tedy, špatně pochopil. Koukni na Elmarovo nový návod - video pro EQ 800, tam to jasně říká a vysvětluje. Pokud v pravém horním rohu pod ikonkou sluchátek je vlnovka, běží detektor na automatické odladění země, tudíž čísla se během chůze mění. ;-) Dá se to zrušit tím, že v menu ( zubaté kolečko )přejdeš na odladění země a zmáčneš - přijmout , odmítnout - to je ten Najk lomeno x . Přesně na tebe pasuje to video, je to pro ty, kteří návod nečtou nebo mu nerozumí. Protože v návodu je to na straně 40 jasně popsané ! :,-( :-/ ;-)

A ještě doplňuji, na straně 41, poslední 2 věty si také přečti. o:-) :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru