Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Jo. Ale fejsbukum se s tim nechce frcat. Kluci, co my víme, to nevygůglej. Taky nejsou šedivý :-)

Nebo taky plešatí. Ale nestydím se Jirko za to, obyčejně chytrým a vzdělaným slezou vlasy samy, sviním a prasatům se musí opařit ! :-D :-D :-D

Jo díky, asi si mě špatně pochopil, měl sem na mysli potlačení šumu na str.39 a né vvážení vlivu.

Tak toho jsem si nikdy nevšimnul, že by se to změnilo. Pokud není detektor rušený, nikdy jsem nepotřeboval přeladit. Jsou místa, pod dráty vedení nebo v blízkosti vlakové dráhy kde mi to dělalo prozvuky ale tam pomůže snížit citlivost asi o dva dílky. ;-) Pokud vlak projel, byl klid. Wifina nebo sběrač lokomotivy asi dělá své. Horší je to s těmi dráty VN, pokud posílají hodně dat, či co, nejde to vyrušit. Pokaždé je to jinak. ;-)

Právě že mě to docela překvapilo tahle vlastnost.To je pak zbytečené odlaďovat, když si to pak po nějaké době přeladí samo.Všiml sem si toho párkrát,nedělá to vždy. Zkusím to nějak zdokumentovat na kameru.

Pokud nebudeš rušený, vyzkoušej to manuálně nastavit na nulu a uvidíš jestli se to změní do plus nebo mínus. ;-)

Ok díky zkusím. :-)

Ahoj ,
je Nox 800 opravdu tak dob..( chce se mi ptát na ty známé otázky jestli je tak dobrej na diskriminaci, hloubkový dosah, výdrž na baterii a jestli už není něco nového, nebo třeba i skladnějšího od Minelabu) .. asi je a sem asi i rozhodli
, ale ten červíček ten hlodá ...
Krásné lovy

Nox je momentálně nejnovější model (první byli na skladě cca před rokem).
Skladnější je Go -find ale to se výkonově nedá porovnat :D

Ahoj bando me zazitky s 800stovkou jsou obdobne ke konci hledacky uz nechci kopat, pac jak rikate bere signal snad i z jadra planety to jsou hrozny hloubky co to umi :-D . Jsem z nej uplne poprdenej a uprime lituju kamose co si ode mne koupil Bounty Hunter Quick Draw Pro pac tise zavidi ;-) ne delam si srandicky , ale pokazdy cumi kam porad kopu. Je to silenej skok. Ale na necem jsem musel zacit a taky me to stacilo, ale jak rikam je to silena masinka. Takze za me 100% pochvala do Minelabu.

Borci může mi někdo poradit s nastavením noxe? Nevim co mám špatne,ale pořád kopu železo bo mi hraje do barvy mám park 2 a nemůžu se s tím tak nějak domluvit

Candatobijec, pročti si na těchto stránkách jaké mají nastavení kolegové, určitě něco najdeš. Nevím, jak dlouho Noxe 800 máš, ale nastavení z počátku v park 2, je velmi citlivé a to na chození je zbytečně ostré a kopeš pak i broky. V diskriminaci železa měj zavřená jen políčka -9 až do -5, čtyřku už otevři až do nuly, políčka jsou začerněna, tedy uslyšíš drobné želízka bručet a tím je nemusíš kopat. Pokud je to velké, má to nakřápnutý, hnusný tón mnohem delší než mince. Vyplatí se vyzkoušet do kříže o 90 stupňů, přizvedávat cívku a nebo se přibližovat špičkou cívky, obyčejně to probručí. Nešponuj citlivost nad 22, je to zbytečné, to lze v lese a tam kde je velmi málo cílů a není rušení. Chodit a mávat pomaleji na odezvu 5, ale i 6, se určitě vyplatí, zvlášť v bordelu. Detík má potom čas si barevný tón najít. Najdi si třeba jak a v čem chodí třeba uživatel GM4, funguje to nebo Pilot, zná to a je tam také pěkné nastavení a vysvětlení. Držím palec, nevzdávej to, naposlouchat čisté a křaplavé tóny a jde to. Taky mi to chvíli trvalo, ikdyž jsem chodil s E-Trackem. Je to prostě jiné. Skřípavé a prodloužené tóny nekopu, když je to "něco" dobrého, jasný, krátký, čistý, oboustranný tón v barvě. A výška ID také mnoho napoví. Chodím v multitónu, tzn. 50 tónů, zvyknout si je těžší, v 5 tónu snadnější, ale to je na každém, jak mu to vyhovuje. ;-)

Díky za radu zkusím se s tím porvat.Noxe mám teprv týden a připadám si jako začátečník.Měl sem Terku 705 a mohl sem chodit poslepu a věděl sem co kopu,ale tady zatím tápu.... o:-)

Zakopej si pár mrtvolek, želízka a kousky plechu, hřebíky i kované, víčka od piva a uvidíš, teda, uslyšíš sám ty rozdíly. Choď se sluchátky a používej WM 08, má rychlejší odezvu. ;-)

Hodně zkorodovaný kovaný (i normální) hřeby do barvy skáčou, nemusej bejt ani hluboko, ale při normální rychlosti chůze a mávání ti zapískaj (udělaj jakoby prozvuk). Když se nad ten předmět vrátíš, začne pobrukovat - ID střídavě 22, -6, 24, -5 (hřeby); 15, -4, 16, -5 (drátky - např. na starejch chmelnicích). Hlásí se to drobně jinak než hluboká barva, kde převládá barevnej tón (ID klidně odpovídá hodnotám nahoře). V nejistotě si hodně pomůžeš přepnutím do all metalu (nejlíp uděláš, když s ním budeš chodit furt) a zrychlením odezvy, popř. zpomalením, jestli ti detík signalizuje hloubku a ten předmět tam slyšíš jedinej. Co si pamatuju, tak jsem železo se signálem jasný barvy kopnul... no spočítal bych to na prstech obou rukou. A že já jako student na těch hledačkách trávím sakra času. :-D

Velký železo jde po aktualizaci krásně rozeznat. Ten tón je výraznej, dlouhej, má daleko větší dosah od země; a hlavně hrozně skáče. Dává nejasnou odpověď, což u takhle přesnýho stroje prostě hodně napoví. o:-)

Lukyno, souhlas. Má Noxe teprve týden, tak mu chybí zkušenost. Do toho přijde tréninkem v terénu. ;-)

Dá se na to zvyknout poměrně rychle. :-) Ještě bych třeba doplnil dnešní zkušenost: pole plný hřebíků (přesně těch hnusáků, o kterých jsem psal dopoledne); co máchnutí, to opravdu hromada železa - v jednu chvíli signál půl železo, půl barva (ID 25 - 26, -5 - -4; rychlost obnovy 2 na EQ 600), přepnul jsem na 3 a hned to vidělo dva cíle (železnej hranol a vršek od mastičky ID 23). Co tím chci říct: s tím detíkem je prostě potřeba pracovat i v terénu, když by tam místo toho bylo hezký kolečko, přešel bych to. 8-)

Lukyno, a vo tom to právě je ! Mám podobnou zkušenost, v hromadě železných pásků, patů od vrat, lopata a podobně velkých věcí, jsem s EQ 800, našel mosaznou starou, zdobenou přezku i s kusem řemenu a uprostřed ní byla i železná část - čep s klapkou. Prostě její ID bylo podstatně vyšší a rozeznatelné od železa okolo, které se hlásilo také vysokým tónem. Rychlost 8, jinak chodím na 6. Ale bylo tam toho Fe tolik, že to bylo nutné rychlost ještě zvětšit. ;-)

Oprava v textu - pantů od vrat.

Sľubovali ste aj dalšie 2 diely pokračovanie s equi to bude kedy? ;-)

Koupím minelab eq 600-15.000,-
karl33@seznam.cz

Zdravím, mám dotaz kde a za kolik se koupit redukce z 3.5mm na 6.3mm č.3011-0369 nemůžu nic najít.

Maji to skoro v kazdym elektru...zlacene za par desetikorun.

Nejde mi o obyčejnou redukci, ale kde sehnat originální od minelabu. Podle obrázku je u 3.5 jacku ještě závit.

Aha. To jsem nevedel. Omlouvam se.

Vzdyt nepsal, co presne chce, neni zac se omlouvat, kdyz jsi chtel pomoct :-) Ja zas treba nevedel, ze ma Minelab svoji redukci :-D Ted uz si jen polozit otazku, v cem bude ta Minelab redukce lepsi, nez ta "obycejna" z kramu?

V principu to bude asi stejné. Jen by mě zajímalo kde koupit tu originální redukci a proto jsem tam dal i číslo produktu pod kterým je nabízí minelab. Popravdě jsem nikde v elektru se součástky neviděl jack na závit.

Jasny ;-) Jestli tady nacelnictvo z LP nebude vedet, tak pak uz asi nikdo...

Nic se neděje a díky za pomoc.

Redukce bude do konce týdne na webu v příslušenství Minelab. Freon to tam dodá ;-)

Díky za info.

Mohl by mi někdo doporučit dohledávačku, která by šla spojit do sluchátek NOX 800?

Díky.

Cau, noxe jsem poridil pred 4 dnema a uz od zacatku jsem nastavoval ledacos. Proste mi hned padl do ruky a jsme super kamosi. Jen se chci zeptat, mam chodit dvojkovy rezimy? Moc mi sic nevyhovujou, ale nejaky nejaky mini ag treba nekde na poli? Dikec za ohlasy a lovu zdar ;-)

Sorry melo tam byt neprejdu nejaky mini ag.

Dvojkový režimy jsou citlivý až moc, reagujou na každý mikroúlomek kovu i na zvýšenou mineralizaci. Osobně bych je použil jenom při nějaké dohledávce nebo na pláži kde bych čekal drobné šperky. Chodím Park1 a kopu i broky, takže se nemusíš bát, že by ti utekla nějaká malá mince.

Dikec, byl jsem na poli a rvalo to neskutecne. Jinak je to supr kdyz si nejses jistej zda kopat nebo ne.

ahoj tak dnes jsem pořídil noxe 800. poděkováni do Jílového za předvedení

Není za co :)

Ahoj, mám dotaz. Zkoušel jste někdo,nebo koupil jste někdo teleskopickou tyč na Equinox? Je to od Minelabu přímo na Equinox? Nebo je to nějaký uni? Jak je to zpracované? Nevelká se to nebo tak něco? Třeba váha oproti origo tyčím? Za jakékoliv odpovědi diky ;-) ať to pípa

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru