Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Tyč je od Gm.

https://www.youtube.com/watch?v=yVokQ3QnS68&t=1s

ta co predavaju na LP je velmi skladná ale mne sa páči o dosť lepšia a lahsia táto
https://www.detect-ed.com/

nakoľko chodím aj slanú vodu a zámky z GMka dlho nevydrzia v slanej vode.

čo ju tak predávať na LP???

Budeme mít asi další teleskopickou, ale tohle by vozit vyšlo hodně draho. Navíc to není teleskop.

no teleskop to je od 885mm hore a zlozena je ze vraj kratsia o 170mm a hlavne 2 dielna co znamena menej vyklania ako 3 dielna ta je zas skaldnejsia... kazdemu vyhovuje nieco ine. Nakup spodok vrch 80€ + doprava a zisk no ak 130€. Za pokus by to u vas stalo nakupit 10-20ks to by ste predali...

souhlasim :)

Je to možné, ale nelíbí se mi ty zámky z Aliku. Navíc velice podobnou věc budeme dělat z jedním Evropským výrobcem.

Viděl jsem i sklopnou rukojeť i ta by nebyla špatná :-P

Přátelé, používám dohledávačku PRO-FIND 35 od Minelabu a přestože se chlubí technologií DIF, která by měla minimalizovat zarušení detektoru, tak mi mou M6 docela obstojně ruší i když se snažím mít při dohledávání sondu daleko od výkopu.
Chtěl jsem se Vás zeptat, máte s noxem 600 a 800 podobný problém, nebo to tam s touto dohledávačkou funguje výrazně lépe?

Nemáme, a vzhledem ke stáří detektoru.... kdo ví jak na tom je ta M6. Plus bohužel si myslím, že s takto starým detektorem určitě dohledávačku nikdo netestoval. Každopádně s toho co jde dnes v prodeji, tedy alespoň s toho co prodáváme na LP se 35 a 15 neruší z ničím.

Díky, myslel jsem si, že je to tím, že tehdy nikdo nic podobného nepoužíval. Každopádně, pro mě je jen otázka času výměna za noxe, tak to nebudu řešit vůbec.

To pro tebe to bude neskutečný skok :-)

O tom vůbec nepochybuji a těším se. Sice jsem chtěl ještě počkat na uvedení Vanquish, ale říkám si, že pokud rozpočet vyjde na noxe, tak není důvod čekat na jeho ořezanou verzi. ;-)

Nevím co bych napsal.. :-) :-) :-)

Snad jen palec nahoru, že nedělám chybu 8-)

Tak to platé na 100% já jenom nemohl veřejně komentovat Vanquishe ;-)

Jasně, úplně rozumím :-)

Len aby ten Vanquish nebol nakoniec ešte lepší ako equinox.Pokiaľ nie su extremne podmienky tak automat vždy lepšie nastaví všetko čo treba.To je ako automat na aute verzus manual.Veľa hľadačov má problém dobre nastaviť stroj ,to vidím často a tá hlbka nakoniec záleží vždy na cievke.Ja momentálne riešim dokonalý kopací nástroj 8-)

neboj nebude minelab chce ukradnúť trh s lacnejšími detektormi ako equinox a potom sa vrhnú na top triedu a nástupcu CTX... všetci čo maju hlbsie do kapes očakávajú nástupcu CTX.

a čas uteká,nemožno čakať do nekonečna na to najlepšie.Teraz treba hľadať ked sa ako tak ešte dá.

sak hladam sa neboj to najlepšie som mal a mám a snád aj budem mať, ale to je len 33% úspechu na to nezabúdaj...

dobrá lopata je dalších 33 % a potom už len vykopať ten jeden správny píanec. :-)

Cucinky 318 bych se rád zeptal, zda už má vhodnou lopatu a mohl by doporučit?
Já používám Běžný fiskars 800. Je těžký jako prase, ale nezničitelný.

:-) tak fiskars je ako píšeš nezničitelný,to je pravda.Moje riešenie je že na pole je dobré mať niečo na spôsob klasickej draperky ale o sto percent zvečšenej.Draperka je univerzal ale strašne mala.Klasickú mincu treba vykopať na dva krát,raz rýľlom a druhýkrat a musi byť vonku.https://www.obi.sk/rucne-zahradne-naradie/ryl-ocelovy-110-cm/p/3838257..Ja som si upravil tento rýľ tak že som si ho flexkou zúžil s každej strany o jeden cm. Ocelovu nasadu som tiež odrezal a nahradil drevenou.Násada je dlha asi 75 cm a je tam len nasunutá pri hladaní.Ked ryl davam do ruksaku tak ju vytiahnem.Rýľ ta ocelova časť rurky je odrezana asi dvadsať cm nad širokou časťou.Tak toto teraz používam :-)

Děkuji za odpověď, ten ocelový rýč mám ve sklepě. Dobrý nápad ho ořezat, vyměnit násadu. Délka je kolem 90 je výhodou :-)

Kedysi som presne toto urobil s draperkou :-)Bolelo ma to na duši ked som odbrusoval ten nit čo drží tu laminatovu ručku a hadzal som to do odpadu.Namiesto toho som dal dlhú drevenú a súúúúper.

Něco jako draperku mám taky,jen už tam byla dřevěná násada.Nýt jsem odbrousil a dal místo něj šroub s křídlovou maticí.Po rozdělání to hodím do boční kapsy batohu.

psuniem dalej predam novu knihu o EQUINOX 800 od Andy Sabisch viac obalka PS: už ju mam preštudovanu.

Dočkáme se ještě slíbeného videa s nastavením pro "mírně pokročilé"?

no veru nejak se to tady seklo... :-D

Nezkoušel někdo čedičovou lokalitu ? Má to smysl ? 8-)

Dělám to pravidelně na konzultačních dnech. Výměnná půda v reálu. A odpověď: Ano, ale musí se rozpoznat co nastavit, právě podle proměnlivých podmínek. Nejlepší univerzální set up neni. Stejně jako v životě. Hlava to vede.

Máš pravdu , zkusím tam něco nakvrdlat , a když to nepude , zazkonzultujem ;-)

Flegmatik- Todle je relativně složitá situace a vesměs podmínky jsou na každé lokalitě jiné, záleží jak moc je čedičová :D. Čedič je železitá hornina takže v podstatě maskuje cíle do železa , tady bude záležet kolik toho železa v tam bude, jednou jsme to zkoušeli dávat cíle pod čedičový šutr a kupodivu trochu fungovala manuální změna prac. kanálu u 800,todle bude chtít ozkoušet přímo na lokalitě s testovacím cílem, ale jelikož v okolí takové lokality nemám , mohli by lépe poradit kluci ze severu, každopádně zkus přeházet kanály za to nic nedáš.

Dík .

Když narazím na čedič a klacek nejde zklidnit, vypínám multifrekvenci a pak se dá, nefunguje to všude, je třeba zkoušet 8-)

Flegmatik na taky teren by som u Equinoxu 800 odporucal program Park2,, nastavit Diskriminaciu na Akcept od +1 do +39,+40..., a Recovery Speed na 7 az 8....na železnej mineralizacii to urobý zázraky.. , Iron bias na 0-1,pripadne 2.ako max.. To nastavenie plati pre štandartnu 11" aj malu 6" cievku ..

jj elnino77 vie co vravi ta RS 7-8 robi svoje. :-) a este napis ci GB manual alebo auto-tracking na take podmienky. a az potom podla mna multi tomu pomoze.

Díky za Vaše poznatky , kolegové ! ;-)

Ground balance dost často dávam na tovarenskú "0" - čo je vlastne dost blizko k vyvaženiu GB na ferit -ktory ma hodnotu 1-2...GB podla typu programu ., alebo zase niekedy častejsie v teréne manualne vyvazim GB ...

Samozrejme samotnom vyvaženi GB je dobre skusit vyvazit Equinox napriklad na programe pri rovnakom nastaveni detektora Park1 a Park2 a porovnat hodnoty GB.. ,, a dajme tomu potom vybrat program ktory dava podstatne nizsie -/niekedy aj 2X nižsie/ cislo GB. Velmi casto taky program potom dava lepší signál ako aj presnejsie ID...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru