Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Čau dotaz vespolek, ale především asi na toho nejvyššího zde....nebude na separaci a tím i recovery ( a je asi jedno jestli 600, nebo 800) lepší all metal s vypnutým zvukem železa, než diskriminace? Trochu jsem si hrál, ale podmínky byly nanic, tak zatím bez výsledku. Nicmene i tak....ta drobot....no to se člověk nadre :-D

Každému vyhovuje něco jiného. Já jsem taky zatím ve fázi seznamování a hraní, ale už teď chodím raději buď v all metalu nebo od -3 a mám jen více utlumené železo (raději ho slyším, abych lépe odlišil falešnou barvu a nemusel stále studovat displej). ;-)

Kolegové, poměrně rychle se sžívám s novým noxem, ale potřeboval bych poradit s anomálií s kterou jsem si zatím sám neporadil.
Chodím víceméně jen lesy a pokud je les bez bordelu, tak mám pole 2, zem odladěnou poloautomaticky (čas od času podle chování detektoru opět doladím), citlivost 20-23, multifrekvenci, rychlost zotavení 4-5.
Takto se dostávám i k velmi malým cílům v poměrně slušných hloubkách. Nicméně občas narážím na horniny, které mi celý detektor po přejetí cívkou rozehrají jako orchestr (od mínus hodnot do 20+). Nejedná se o čedič, ale žulu. Ta je tady na severu skoro všude, ale ne každý šutr a skála takto hraje. Zkoušel jsem pochopitelně stáhnout citlivost, což sice trochu pomůže, ale nezmizí ani na 16-18. Diskriminovat není co, protože "rušení" zasahuje i vysoko do barvy. Přepnutí do pole 1 nemá vliv. Trochu pomůže přepnutí na samostatnou nižší frekvenci.
Možná s tím někdo máte zkušenost a podělíte se se mnou, díky ;-)

Ahoj, horniny jde někdy odfiltrovat změnou pracovního kanálu, jde tak smáznout i některé čediče. Ale u tebe možná bude stačit, když v podobných místech nebudeš používat 2 režim, ten je pak zbytečně citlivý a na les v podstatě zbytečný. ;-)

P.S: nastavení citlivosti 20-22 (23 už hraje na většině míst), používej multifrekvenci, výsledky vždy výrazně lepší než jednotlivé frekvence ;-)

Ahoj, díky za reakci. Používám v podstatě jedině multifrekvenci. Co se týká změny režimu 2 -> 1, tak to na tuto anomálii nemá téměř vliv. Trochu to uklidní samotný detektor při běžném hledání, ale mě ta "citlivost" odezvy v režimu 2 docela vyhovuje. Zkusím ještě poladit pracovní kanály a uvidím, kam se posunu. ;-)

ok :-)

Pouze doplním řešení mého problému - kombinace rychlejší obnovy 7+ a vhodné citlivosti. Spolu s častější kontrolou země je pak klid. Režim 1 je pro takové prostředí ;-)

...vhodnější.

Zdravím, mám 800 a mám problém s málo výrazným displejem. Stalo se to někomu?

Reklamovat. ;-)

Dík.

Zdravím pánové,chtěl bych vědět jak je to s hledáním s Equinoxem 600 ve vodě max. do 2 metrů hloubky. Mohu potopit celý detektor pod vodu? Neublíží mu to? Dostal jsem totiž od jednoho pamětníka tip na rybník kam německá armáda při ústupu zahazovala zbraně,munici a výstroj. Trochu mám obavy z bahna co tam určitě bude a asi ho nebude málo. Mohl by mi zde někdo prosím objasnit jak na tento typ hledání? Děkuji

https://www.info-prerov.cz/fas-magnet/index.html

Co jsi mi to poslal? Nerozumím tomu

Řekl bych, že kolega naznačil, že na lov v takovém prostředí a takových věcí se lépe hodí magnet fishing než lov s detektorem. Minimálně si tím v první řadě vyčistit ten největší železný bordel. ;-)

Jo tomu rozumím,začít s magnet fishingem, ale dle pamětníků by tam měli bý i odznaky a vyznamenání.Na to magnet fishing nestačí.Proto mě zajímá možnost použití detektoru a hlavně co s ním mohu dělat abych ho nezničil a nepoškodil.Díky

S Eq 600 mužeš uplně vše :-D Ten dá větší hloubku než ty :-D :-D :-D :-D Akorát doporučuji použít sluchátka do vody,jinak budeš omezený jednotkou.Neuslyšíš cíle ;-)

To myslíš jako strčit celý detektor pod vodu chodit s ním jen s vodotěsnými sluchátky? Nestane se detektoru pod vodou nic?Nebyl levný a nerad bych si ho zničil.Děkuju

zdar vedení LP (Máro, Zukloš...). Chcel by som podať u Vás návrh na výrobu niečo takéto.

https://www.ebay.com/itm/Minelab-Equinox-Metal-Detector-600-800-Quick-Release-Mechanism-for-Handle/293123086711?hash=item443f7f5977:g:uAwAAOSwmUhdCAj1

Keď už máte tu 3D tlačiareň, myslím že by to ocenilo dosť hľadačov teda aspoň ja určite(ale iba v black alebo gray farbe..:-D) a myslím že aj cena by bola priaznivejšia...

tož je to na prd(pre mna), ručka sa pretáča(v hledani vo vode ale na suši OK) a je to na iný priemer trubky a nemá to lock pouzíciu(proti otáčaniu). :-/

Freexxx- Jako klidně bych to navrhnul ale nevidím v tom moc smysl, sundavat ručku a kabel při každém hledání, obecně bych ale řekl že v tomto případě jak se na to dívám bude problém s tím pantem, myslím že dlouhodobě to nevydrží , nekdo to pořádně přitáhne a bude zle.

Jinak teď mám rozpracovaný lepší nápad který bude mít myslím větší smysl.

tak sa pochval aky.

ja osobne u nas na SR rozoberam a skladam vzdy do batohu my tu nie sme v CR. Za pokus by to stálo. ako pant použiť nerez tycku nebo nerez sroub, zozenies v shopu kde predavaju nerez material.
Co kluci jdete do toho? :-)

o osu toho pantu nejde ta by byla určitě v kovu ale o ten plastový díl, bude to namáhané a řekl bych že dlouhodobější použití to nemusí vydržet

čo použivate PLA alebo ABS filament ten by bol asi lepší.

ABS je kupodivu křehčí než PLAčko tisk z ABS není uplně na větší věci, lepší je PETG ale stejně když něco navrhuješ musíš trochu počítat s českým zákazníkem který je zvyklý vše utahovat na fest :d.
Nějakou dobu by to vydrželo ale myslím že dlouhodobě by se to utrhlo

O víkendu se mi stala taková nemilá věc. Trefil jsem pařízek a nalomil si jednu z těch dvou pacek na horním krytu sondy, co je drží sondu připevněnou k tyči. Nebyla to ani žádná velká rána, tak mě překvapilo, jak křehký ten plast je. Je možné někde získat celý ten horní kryt? Zatím jsem si to slepil, ale je otázka času, kdy při své šikovnosti trefím strom... 8-)

Minelab,no,nic divného.

Minelab - nic divného? Měl jsem terrku 305 dva roky a nic. Noxe mám rok a půl a nic. Okolo mně ho má tak 7 lidí a nic. Ono to asi nebude tou značkou, že jo...

Ahoj, ono by to asi chtělo trochu větší vzorek lidí. Když se na to podívám blíž, tak cívku drží dvě plastové packy, každá o šířce dvou milimetrů. To není moc. Jistě je v tom kus "šikovnosti", ale určitě by se to dalo navrhnout líp, bytelněji ;-)

Zdar mě zase praskla 2× opěrka. Jj je to jen plast bohužel. Nesmí se to moc utahovat. Ani ta cívka. Pak to má vůli a drží to. :-P

Hele omlátil jsem to takhle o dost věcí. Občas se to prostě podařilo většinou v lesním terénu. A kolikrát to byla i docela rána.. a ejhle...nic :-D

Oválná cívka se mi prakticky rozpadla. 2x jsem opravoval ouška a pak se rozlepila po obvodě a musel jsem to i s krytem slepit dohromady. U kulaté ruplo jedno ouško.

Kolegovi se teď stalo uplně to samý. Myslel jsem, že je to bolest v řiti jen x-terr.

Dnes se mě stalo totéž, na rovném, podmítnutém poli, bez narážení do hrud... Jsem celkem nasraný, je to ta "velká" cívka, investoval jsem do ní 7 tisíc a vydržela něco málo přes půl roku. Každopádně to budu posílat jako reklamaci :-(

no já neviem kluci jak s tým beháte ale ja sa velkou pod vodou uz dlho a vse OK a to kolkorat drcnu kamen ci na suchu alebo vo vode. Nebude problém pri preprave s uskami? Holt nic neni na veky. ale bolo by fér keby to uznali ako reklamáciu.

Freexi, běhám s ní úplně stejně, jako předtím s GM4. Tam cívka vydržela bez problémů 4 roky ( a já chodím celkem často , 4-5 x týdně) a pořád drží, bez známek nějakého narušení. Když srovnáš "ouška" na GM cívce s Noxem, tak je rozdíl jasný na první pohled. Jen já trouba jsem si myslel, že to má Minelab nějak vychytané a že astronomická cena za cívku je daná tím, že i když jsou stěny tenčí, tak je to proto, že použili nějaký nový, hyperodolný plast (cha cha...). A další věc, která mě trošku zvedla obočí, je netěsnost velké cívky. Mezi krytem a cívkou je poměrně velká mezera, do které se dostává voda i prach, který zůstává v těch voštinových otvorech v cívce... Můžeš ji samozřejmě třeba zasilikonovat, ale to je zásah do výrobku = ztráta záruky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru