Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

mal by platit tento obrazok. Teda vicka na plazi F2 na 7 a idu pekne do zeleza.

https://www.google.sk/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.detectorprospector.com%2Fuploads%2Fmonthly_2019_09%2Fminelab-equinox-800-iron-bias-fe-vs-new-f2-settings.jpg.acb666fe1fce2ad4e91c312cf031e1c7.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.detectorprospector.com%2Fforums%2Ftopic%2F10805-new-update-has-arrived%2Fpage%2F8%2F&tbnid=qQEPnaGzGDUeGM&vet=12ahUKEwjB1Onex8bmAhVY44UKHYFBDRcQMygGegUIARDXAQ..i&docid=M46gspP7ZnxnuM&w=1920&h=278&q=equinox%20FE%20vs%20FE2&ved=2ahUKEwjB1Onex8bmAhVY44UKHYFBDRcQMygGegUIARDXAQ

Nevím jak malý ag , ale třeba dneska jsem měl na poli poměrně hluboko malinký , tenoučký , měděný drátek , a v nastavení F2-0 měl rozhodně lepší signál , než ve FE-0 . ;-)

FE-0,1,2,2.5 zodpovedá F2-4

....Na výbornú separáciu v železe je dobre nastavit Iron Bias F2 maximalne do 3 max...,a výborná separacia je stale zachovaná ,,,Ale u nastavenia FE to mozem dat maximalne tak na 0... ;-)..
.Nastavenie Iron BIas FE tu pracuje v separacii ovela agresívnejšie...a aj zmena z 0 na 1 už silne obmedzuje najlepšiu separáciu...oTestované na Equinox 800 a 6" malej cievke...,v náročnom separačnom teste...na porovnanie aj proti iným výborným detektorom na malých 5-6" cievkach...

tak to presne sedí, kde končí F2-3 začína FE-0

Tak nějak to bude.

Zdravím, prosím o případné porovnání z terénu Noxe s Tesorem Cortes, předpokládám, že někdo na Noxe přezbrojil a sám o tom uvažuji, jen mám strach, abych nebyl ve finále na stejné úrovni, protože v případě pořízení Noxe by šel Cortes z domu. Znáte to: "Nejvíc mě děsí, že po mé smrti prodá manželka věci na ryby a detektor za ceny, které ji sděluji při nákupu."

Cortese jsem měl před noxem a je to nebe a dudy. Noxik je vynikající mašina. Před Cortesem jsem měl M racera a rozdíl byl minimální,tady je to skok jako hrom

Zdravím bude i neco takového v prodeji??, https://picclick.co.uk/Quick-release-Mechanism-for-metal-detectors-Minelab-223815411404.html#&gid=1&pid=1

Zdravím, našla by se zde nějaká dobrá duše z jižní Moravy, která vlastní Equinox 800 a byla by ochotná mně věnovat chvilku času na ukázku a porovnaní dosahu atd. oproti mojí GM4. Přemýšlím o koupi, ale rád bych tento stroj napřed viděl v akci. Pokud se někdo najde napište a domluvíme co a jak. Díky moc.

Výborně, teď už se zbavit jenom nějakého vína, slivovice a meruňkovice, aby na něj bylo.

Ahoj všem,nehledal jsem jestli se to tady řešilo,chtěl bych vědět jestli nekdo zkoušel úplně původní upgrade proti těm poslednim. Jde o equinox 600.Ten první se mi zdál nejlepší. Děkuji za reakce. Milan


Jak jsi to myslel s tím původním upgrade?

Ahoj,při koupi noxa byl nějaký upgrade z výroby pak přišel nový upgrade a teď je další. Mám druhý upgrade ale myslim že ten první byl lepší,jasnější odezva na cíl proto se ptám jestli někdo zkusil vrátit na ten první. Milan

Zdravím všechn,
Chci se zeptat těch co mají EQ600. Používáte klasická Bluetooth sluchatka??
A je v tom opravdu tak znatelný rozdíl oproti sluchátkům s APTX??
Těch 100ms co píšou v návodu mi přijde jako strašné malo času na to aby to lidské ucho poznalo.

Já mám původní systém jak to přišlo z výroby. Nechci se učit znovu ten detektor naposlouchat a zatím mě nikdo nepřesvědčil o rozdílu v upgradech.

Nemusíš se učit nic znovu poslouchat. Navíc změny jsou opravdu citlivě dělané. U prvního upgrade bylo největší plus zlepšení ID u drobných ag na hraně. U druhého pak rozšíření funkce Iron Bias. :-)

A byl by jsi prosím tak hodný a vysvětlil mi jak je to s nastavením FE 2 a FE u Noxe 600 když udělám upgrade na tu novější verzi ve které je funkce FE2 a podsvícení? Vůbec tomu nerozumím. Chodím převážně staré vojenské tábory a lágry,kopu patrony,mince, staré nože,atp. Chodím zavřené železo od -9 do -5,zem automat, a FE 0 nebo 1. To FE mi poradil kamarád, ale vůbec nechápu co to znamená pro hledání. Na co to FE má vliv a jaké je vhodné nastavení pro Noxe 600. Děkuju ti moc ;-) ;-) ;-)

Zdravím , tak včera mi došel Equinox 600 , v terénu jsem s ním ještě nebyl , zatím jsem to zkoušel jen doma ( i tričko :-D ) s hodně sníženou citlivostí , myslím že nebudu mít problém s nastavením Je to několikátý Minelab který mám , na nastavení je asi jednodušší jak Etrak nebo Explorer , uvidím venku jak se bude chovat , Mám z toho trochu strach , přečetl jsem za dva dny celou tuhle diskuzi o equinoxecha dost lidí si stěžuje na prozvuky a že jim to hodně vyhrává , to ale dělal i Etrak když ho někdo neuměl nastavit . Zajímalo by mě ale jak jsou na tom ty programy , jak každý píše že dvojky jsou citlivější než jedničky , to je ale myšleno v defaultním nastavení nebo detektor je ještě někde nějak jinak seřízený s čím uživatel nemůže hejbat ? Uvedu příklad , v defaultním nastavení je to jasné , tam je to nastavené aby ty dvojky byly citlivější , ale když si třeba program pole 1 i 2 nastavím na stejné hodnoty tak už budou stené nebo ta dvojka bude pořád citlivější ? díky

Ahoj , nastavení IB F2 bych osobně použil pouze na pláži a v parku, bylo vytvořeno k eliminaci hůře odhalitelných železných cílů (např. pivní zátka). Je to ostřejší nastavení něž klasické FE, osobně v našich podmínkách chodím pouze původní FE (0-2 max).Nicméně kdybych šel hledat do parku ,nebo k moři zapnul bych F2. S novou aktualizaci tedy přibila možnost vybrat si který IB tedy budu používat (FE a F2) a u EQ600 možnost regulovat podsvícení.
viz. video https://www.youtube.com/watch?v=Cy55oKpFqfo

A jak je to tedy prosím s tím FE? Čím vyšší číslo tím horší nebo lepší? A co ta funkce má tedy dělat? Vyhodnocovat jestli se detektor přikloní nad cílem spíš k železu nebo k barvě? A je lepší FE 0 nebo 3? Chodím v režimu Park1 ,zem automat,5ti ton. U mého detektoru je možnost FE 0-3, a jaký je rozsah FE2? A jak je to prosím s nastavením když budu chtít funkci FE2 vypnout? Mám z toho v hlavě bordel v vůbec tomu nerozumím. Ani nikde na videích jsem to nenašel pořádné vysvětlení té funkce FE a FE2. Děkuju moc za pomoc

FE- čím vyšší číslo tím spíš ti háže věci do železa osobně jsem neměl potřebu FE nastavovat na více jak 2. F2 je ostřejší IB které bylo navržené hlavně pro plážové hledače kuli eliminaci víček od piva a dalších problematických železným cílů , u vás má využití hlavně na pláži nebo v parku.nsa klasické hledání používám klasické původní FE

Tomuhle rozumím,proto mi kamarád radil FE1. A když udělám upgrade na tu nejnovější verzi, kolik by měla prosím být tovární hodnota FE2? Budu chodit FE1. děkuju moc za pomoc a vysvětlení jaccobe )))

Je to na sobě nezávislé , bud máš vybranou hodnotu FE a chodíš na ní (a je jedno co máš nastaveno na F2) a nebo naopak pouze vybíráš jestli chodíš na FE a nebo F2

Děkuju moc,pochopil jsem ;-) ;-) ;-)

Čím vyší číslo, tim menší pravděpodobnost,že ti detík ohlásí železo jako barvu,ale zase se mohou schovat drobné a nebo problematické barevné signály. Osobně chodím 0 max.1,raději si nějaké to železo kopnu,ale většinou tuším,že to železo je. Chce to hodně chodit a naposlouchat

Tak jsem ho byl dnes vyzkoušet cca na Hodinu v lese a super , citlivost jsem vetšinou chodil na 24 , na pár místech jsem ji stahnul na 23 , program pole 1 , 5 ton , ryclost zotavení 2 , IB 1 , železo zavřené do -5 včetně . Takhle mi to šlapalo v pohodě . Občas když jsem se přiblížil k telefonu tak cvrlikal ale dalo se to , trošku víc jsem se natočil a byl klid.

preco nechodite v 50 tone osobne sa mi zda ze je to omnoho lepsie a aj sa mi nejak lepsie odhaluju zelezne veci a identifikuju tie farebne.

Budu chodit v multitonu , jsem na něho zvyklí z Etraka , s Equinoxem jsem byl poprvé tak jsem nevěděl co od něj čekat , příště (snad zítra) už tam zkusím dát multiton a uvidím , měl jsem několik signálů které lítali z plusových hodnot do mínusových tak ty jsem nekopal , podle všeho to bylo železo , mělo to takový jiný zvuk , stejně tak když jsem kopal alobal tak jsem hned věděl že to bude alobal , nebyly ty signály čistý , nevím jak by jsem to řekl ale asi že tenzvuk byl kolísavý nebo takový roztřepaný .

Z toho multitónu se nechá hodně naposlouchat,chodim jedině v ném. Ty rozlýtaný signály mohou být barva u železa a pěkně blbne signál i koks,kterej je společně s barvou

Zdravím , už jsem byl s eqinoxem 4 x venku a zatím teda nevím co si mám myslet ,chodím v lese , za 4 hledačky jsem našel jen 2 haller 1898 , jinak samej odpad . To samozřejmě nepřisuzuji detektoru ale asi chodím špatným směrem :-) . Co by jsem však detektoru vytknul je že asi 80 % signálů se detektor nemůže rozhodnout jestli je pod cívkou barva nebo železo , dnes už jsem ty nerozhodný signály ani nekopal jinak by jsem za hodinu ušet tak 100 metrů . Nastavení mám Pole 1 , citlivost vetšinou 23 , automatickou zem , hlasitost 25 , prah 13 , 50 ton , železo zavřené až po 0 , Rychlost 2 , FE 1 , detektor je klidný bez prozvuků . jak jsem přišel domů tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem air test a jediný kdy se mi podařilo aby se mi železo nehlásilo a vydiskriminoval jsem ho tak jsem musel stroj nastavit stejně s tím rozdílem že jsem dal F2 na hodnotu 3 , v takovém nastavení se mi veškeré železo nehlásilo , jen jeden kovaný rezavý hřeb měl jednostranný signál , ostatní barevný cíle , měd , střibro , zlato , bronz , olovo , se hlásily čistě a bezchybně . Teď je ale otázka co to bude dělat když bude cíl v zemi a ne při airtestu , myslíte že je reálné chodit s nastavením F2 na 3 , chodíte tak někdo ? diky

ze začátku jsem byl z osmistovky magor, ale teď můžu říct že mě pořád dokáže překvapit,co vše umí vyčuchat .Jsem z něj nadšený ,pochvala výrobcům a nám ať to pípá.Kdo hledá - najde

jo , to se musí nechat , když v té zemi něco je ta to equinox najde , kopal jsem i několik cílů od 3x3 mm , jelikož mám teď v řiti dohledávačku tak u díry trávím i nekolik minut , musím ale vygoumat co s tím železem , docela bezpečně už asi poznám co je železo ale přeci jenom třeba jeden z 20 ti cílů může být špatně natočenej nebo na hraně dosahu cíl chtěnej . hlasí se to totiž tak nějak podobně .

Čau,
na 50 tón jsem si osobně nezvykl, Nox se mi zdá zvukově splašený.
Chodím vše na 5 tón, nastavení expert menu zvuk: T1 5, T2 25, T3 25, T4 25 T5 25.
expert menu tony: T1 1, T2 20, T3 4, T4 12, T5 25.
diskriminace železa expert menu: T1 0, T2 12, T3 13, T4 16.
Na tohle nastavení mi chodí Nox 800 docela klidně. Nesmí se to přehánět s citlivostí na Park 2 na 22, na Park 1 na 22 až 24.
železo zavřeno -5 až -9
;-)

Cau , já mám 600ti stovku tak nemám možnost nastavit ty zvuky a tóny , teď jsem se vrátil z dvouhodinové vycházky , chodil jsem na to nastavení jak jsem psal s tím F2 na 3 , ještě jsem laboroval s rychlosti ta se mi osvědčila nejlíp na 2 a bylo to v pohodě , žádný železo jsem nekopal , kopal jsem knofl , hliníkovej pětník , dvouhalíř asi 15 kulek , a teda jedno víčko od piva , ale ty jsem kopal i s etrakem .

Ahoj všem,
nox 600. Stalo se někomu že kontrolka nabíjení nekontrolkuje? Při nabíjení stále bliká (9h). Jen doplním, že před upgrajdem to makalo správně a hlásila se stálým svitem.
Jinak si chrochtám blahem, klid detektoru pod dráty vysokého napětí je naprosto neuvěřitelný. Jediné místo kde se mi nepodařilo ho uklidnit je vlakové trolejové vedení (+/-10m), tak se těm místům raději vyhýbám, alespoň nedostanu flaškou do hlavy :)

Zdravím, ano stalo se mi to ale to není problém zavolej Márovi a domluv se s ním.Já jsem mu řekl o co se jedná,poslal jsem jednotku v pondělí a ve čtvrtek už jsem ju měl doma opravenou .Na L.P. jsou vstřícní ,musím jím poděkovat za ochotu a rychlé vyřízení . :-) ;-)

Děkuji za odpověď. On to není zase takový problém, abych to kvůli tomu někam posílal. Teď mě napadlo že možná pomůže downgrade a znovu nahrát up. Zkusím to.

Tak hlásím, že to pomohlo a problém byl vyřešen :-D

Mat177 mě se to taky jednou stalo a bylo to tím že sem měl špatně nasazený nabíjecí kabel,když ho nasadíš na jednot ku tak ho ešte přimáčkni ono se muže stát když ho rychle nasadíš tak tam sedne šikmo a kolíky mají špatný dotek takže kontrolka bliká ale nabijí se strašně pomalu.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru