Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Ahoj, momentálně mám Garetta ACE 250 a přemýšlím o Minelab Equinox 600 a zajímalo by mně jestli jde u toho odstínit vysoké napětí, protože s tím Garettem u vysokého napětí se to nedá pořád to háže falešný signály i když to stáhnu pomalu na minimum.
Dík.

Naprosto bez problémů. Dnes jsem šmarigoval pod dráty citlivost jsem stáhl na 15 z obvyklých 20-ti a byl naprostý klid.

Na Equinox 800 ani nepoznám že jsem pod vysokým napětím.

Rušil mi ho akorát aktivní ohradník,to bylo hodně muziky :-)

Ahoj všichni. mám dotaz na někoho kdo vlastní, nebo měl možnost vyzkoušet dohledávačku Nokta Makro Pulsedive Pointer současně s EQ 800. Dočetl jsem se zde, že pulzní se nemusí s multifrekvencí, ale jak je to ve skutečnosti v praktickém použití. Uvažuji o koupi Pulsedive, ale nechci aby se mi navzájem detektory rušily. Když by stačilo při použití dohledávačky přepnout EQ do jednotlivé frekvence, tak by to nebyl až takový problém. Nemám možnost to nikde vyzkoušet a jsem zvědavý, jestli je takto možno používat ty oba dva tyto detektory současně. Stará dohledávačka již dosluhuje a tak uvažuji o nástupci a variabilita Pulsedive v kombinaci s malou cívkou na pláže se mi líbí. Děkuji předem uživatelům, nebo někomu z kolektivu Lovce pokladů za vyzkoušení.

rozmýšlím co pořídím za detektor jestli Vanquish 340 nebo Equinox 800 , jde mi hlavně o mulifrekvenční technologii což oba mají , zajimalo by mě jaký je mezi nimi rozdíl co se týče použití multifrekvence a zdali jsou v dosahu stejné nebo Equinox 800 je na tom lépe ?

Spíš Přemýšlej když už tak mezi V 540 a E 800 , na dosah je určitě lepší 800 ale taky je dražší , já měl prvně předobjednany 540 a nakonec jsem to změnil na E 600 to je myslím takovej kompromis mezi V 540 a E 800 , jak v ceně tak ve výkonu a možnostech nastavení

Skipi - udelal jsem to uplne stejne.Ja chtel 440,pak 540 pro pack a kdyz furt nebyly skladem.tak jsem.vzal Enoxe 600 a spokojenost.Teda byl jsem.vcera po 2,ale je to za me super stroj.

to si ale možná jen myslíš, chtěl bych to vědět s jistotou , pokud tam není rozdíl ve výkonu při nastavení multifrekvence , tak bych bral Vanquish 340 , nepotřebuju zbytečně složité nastavování,
ale na druhou stranu zase nechci jít do nižšího výkonu , takže to potřebuju vědět 100 % jak to stou multifrekvencí je v porovnání těchto dvou detektorů, samozdřejmě se stejnými cívkami, nebo velikostně podobnými, když píšou u Vanquish 340 že je pro lidi kteří hledají co největší výkon, tak přece už výš nic být nemůže, největší je přece nejvíce , nebo se pletu ? :-D

jo a Vanquish 340 používá taky pět frekvencí v multifrekvenčním režimu jako Equinox 800 ????

Pokud nechceš jít do nižšího výkonu tak vem E 800 , stoprocentně jde hlouběji než V 340 , tyhle dva detektory nemůžeš vůbec srovnávat , V 340 je možná nejlepší jak píšeš ale ve své třídě , nejlepší by bylo aby jsi si zajel někam na prodejnu a tam si to můžeš vyzkoušet , kdyby to bylo tak jak si myslíš že je nejlepší a nic víš už není tak to by všichni prodaly co mají a koupili by za krásných 6k vanquiše . Každému kdo se zamyslí musí být jasné jak na tom který detektor bude když je mezi nima rozdíl 18 tisíc :-)

Přesně 8-)

Ale pro začátečníka je V 340 určitě výborná volba , kdyby jsem kupoval novej ( první detektor) tak by jsem šel určitě do Vanquishe, ale stejně by jsem vzal aspoň minimálně 440 ideálně 540 . V dosahu je rozdíl i mezi 340 a 540 už jen tou větší cívkou

no právě ten rozdíl 18k nemusí vůbec nic znamenat, jde mi o to aby to někdo potvrdil nebo vyvrátil na 100 % si byl jistý že je mezi nima výkonostní rozdíl, napsat jen své pocity nestačí, potřebuji si být jistý

tak já ti poradím: kup si V 340, V 440 a V540 no a k tomu si přikup E800 a porovnej který je lepší na 100% aby sis byl jistej a pak dej vědět. Jak říkáš : (napsat jen své pocity nestačí, potřebuji si být jistý). o:-)

tak to si raději nekoupím žádný, dokud si nebudu jistý jak to ve skutečnosti vlastně je, u v340 píšou multifrekvenční a ani nenapíšou kolik a jaké frekvence , já potřebuju vědět o tom co si kupuju všechno, nechci zajíce v pytli

Napiš Elmarovi do obálky o popis třeba ti to vysvětlí jako prodejce i když je to tady dávno vypsané i rozdíly mezi jednotlivými detektory :-P

A co až budou k mání si je půjčit a vyzkoušet co ti sedne .
Pak dej vědět ;-)

Tak kolik frekvencí má E340 v multifrekvenčním režimu a konkrétně jaké frekvence, kyž to tady je někde napsané ? Já to v popisu E340 nedokážu najít

Zadej zde na hledat výraz Multy IQ Vanquish a uvidíš :-P

nic tam není u vanqush psané o počtu a velikosti frekvencí u multifrekvence
myslím si, že kdyby lidi věděli co ve skutečnosti obědnali, tak by ty obědnávky zrušili

Tak co děláš si prdel z mých odpovědi nebo si vtèrka co ti nakonec je po tom co si druzí kupují odkazy si dostal brblej tam já myslel že jsi v normě to asi ne takže má konverzace je u konce víc nic :-P

A přesně rozdělení frekvencí je už schéma výrobního tajemství to ti minelab pošle poštou

Zdravím noxari , mal by som otázku v akom režime najčastejšie chodíte ? A či je tam niaky väčší hĺbkový rozdiel napr. na ag 1 kreuzer alebo grešličku. Celý minulý rok som chodil v režime pole 1 a šlapalo to pekné a agčka padali , tento rok som začal ale experimentovať s park 2 a začalo to brať aj droboť ktorú inak som nekopal , stroj ale viac brble a celkovo je citlivejší , zaujímalo by ma teda či som mohol prejsť niake drobné mince s jednotkovým režimom alebo na hore písané mince to nema rozdiel.

Tady máš pěknou tabulku, kde je vidět jednak rozdíl mezi max. hloubkou u jednotlivých režimů na různé předměty a také rozdíly mezi malou a velkou cívkou. Největší nárůst hloubky u dvojkového režimu je na drobné zlato, zlaté a stříbrné řetízky, v ostatních případech získáš tak centimetr/dva navíc. Chodím také dvojkový režim, ale spíš ze zvyku, kolega jedničkový a nemyslím, že by na tom byl s nálezy hůř než já. S jedničkovým režimem vytáhl i malinký obol.
Tabulka: http://down.wlk.cz/minelabs.jpg

tak CTX je na tom dosť biedne za tu cenu ,dobre že som sa ho zbavil mam podobne skusenosti. ;-)

Už som našiel takúto podobnú tabuľku ale táto je ďaleko podrobnejšia a ukazuje presné to čo som potreboval. Ďakujem veľmi pekné ;-)

Jak říká Jerry Minelab přesné rozělení frekvencí do světa nejspíš nepustil , tady v odkaze to už dříve řešili : https://www.detectorprospector.com/forums/topic/10756-vanquish-now-we-know/page/2/
A jen pro porovnání v neděli jsem byl se známím který má V340 porovnávali jsme ho s EQ 600 jen na airtestu kule cca průměr 15 mm a Vanquish byl cca 10 - 15 cm slabší , nicméně všechny cíle které jsem kopal jsme zloušeli i s vanquishem a bral je stejně jako Equinox měl i stejná ID . Kámoš kopal více železa ale to podle mě bylo z důvodu že vanquish má jen 3 tony , já v 50ti tonu železo už poznám ale u 3tonu to prostě třeba rezavou sekeru hlásilo jako barvu .

Zdravím ,mám prosím dotaz :
kolik baterie zbývá ve sluchátkách ML 80 když se ozve první upozornění ,že je baterie vybitá .
Nikde jsem se k tomu nedočetl v manuálu a možný to tu ve vláknu někde je už zodpovězený.

Asi ti úplně neodpovim , ale měl bych pro tebe tip . Kdyz nastavis na detektoru volume na max ( což je dobre pro nejlepší vykreslení signálu) ,, a sluchátka tak aby ti hlasitost vyhovovala , tak se vybije detektor dřív než sluchátka .... ;-)

Taky tak chodím detík nabíjí dvakrát a sluchátka na po třetí s detikem .
Ale jen tak pro zajímavost kolik procent zbývá když sluchátka dají signál pro nabíjení .

To si můžeš vyzkoušet když pripojíš po pipnutí k telefonu tak na telefonu se vedle sluchátek ukáže ikona baterky sluchátek . Teda aspoň mě to tak na iphonu ukazuje . A mám pocit ze k těm sluchatkum můžeš připojit 2 zařízení současně tak si můžeš kontrolovat stav přímo při hledání , ještě jsem to nezkoušel ale chtěl by jsem to takhle propojit protože když mi někdo vola tak musím vytahovat telefon z batohu , bohužel mám zaměstnání ze musím být na telefonu a nemůžu ho vypnout .

já mám smůlu,mně to procenta neukazuje :,-( :,-(

Pravdu máš předsedo ;-)
Na androidu je to vidět v procentech .
Stejně budeš muset vyndat fone při hovoru a hledání nebo mají sluchátka mikrofon ?

Myslím ze mají mikrofon ;-)

Nějaká dírka tam je vedle vstupu na Jack .

V návodu je psaný ze by to mělo jít sparovat se dvěma zařízeními , dnes jsem to zkoušel ale nepodařilo se mi to

Spárování na pohodu detík a pak fone .
když voláš odpojí se detík a po zavěšení fone se detík připojí okamžitě .

už se mi to taky podařilo spárovat , prvně jsem připojil detík , pak jsem ho musel bočním tlačítkem na jednotce odpojit , připojit sluchátka a pak zase zapnout BT na jednotce a po chvíli se to propojilo na obě a funguje to suprově . Doma se mi ty sluchátka připojují strašně dlouho třeba i 3 minuty , jak jsem v terénu tak je to propojeny do 20 sekund ,nejspíš se to doma hádá se všema počítačema a telefonama :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru