Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Tojo,gold prstýnky mi chodily od 8mi do 14ti. Tady ale reaguji na JakubP, když se na toto id nemohldokopat. To pak může právě být to kruhové železo. Jinak to id12 až 15 mže být cokoliv...

Tak to je nádhera,já na id cca15 tahám většinou ag 10 ti krejcary ;-)

Jenže ty AG nemají signál, který by se takhle měnil (skákala ID o 3 a více) a hlavně to železo je vždycky slyšet.

Mně zase neskutečně chrčí reprák,ale bylo mi řečeno na lovci,že je to normál,z tepla. Když jsem byl na prodejně,tak zrovna dobrý,takovej syndrom bolavého zubu u zubaře ;-) 95 procent chodim sluchátka,tak mi to neva. Když chci ale v pařáku ulevit blatouchům,tak to vydržím poslouchat tak 10 minut a pak raději zapářka ve sluchadlech. Máte někdo podobnej problém?

Já jo

Pánové, mám prosbičku. Chodíte někdo osmistovku s hloubkovou cívkou minelab 15x12 2D? Máte jiné nastavení oproti základní cívce? Případně jaké nastavení je ideální? Jde mi především o pole, kde se pohybuji rychleji, než třeba v lese. Připadá mi, že proti základní hůř separuje a pomaleji reaguje. Nechci tlačit rychlost obnovy do maxima a do IB vyšší než 2 se mi taky moc nechce. Na poli používám jedničkové režimy, park a pole podle množství bordelu. Odladění pumpa, od +2 otevřeno, zotavení 5 (někde 6), IB 1 (někde 2). Mám to na velkou cívku nějak překopat? Díky!

Pole většinou znamená, velké množství odpadu, plochu sondy máš obrovskou. Tudíž to, že tam používáš tak velkou diskrminaci je myslím špatně. Nech zavřenou jenom -9 a -8 a zbytek nech otevřený. Pokud ti bručení železa vadí, zeslab si jeho zvuk na vyhovující úroveň. Separace se pak zlepší. Navíc v bordelu je potřeba chodit pomaleji než v čistém. To znamená, že na poli by jsi měl chodit pomaleji. Zbytek je myslím ok, jak IB tak to že používáš 1 režimy. Dvojky jsou spíše dohledávací na drobotě. :-)

Ok, otestuji. Díky! :-)

Ještě jedna věc. Hledači mají tendenci, všude jít s citlivostí na krev. To nemusí být vždy zprávně, záleží na tom co hledáš. Pokud jsou to nízkovodivostní cíle, jako třeba malé Ag, je při použití velké sondy extrémně vysoké nastavení citlivosti na pováženou. Ono, pokud je v poli hodně železa, tak tou cívkou budeš chytat i hodně velkých kusů ve velkých hloubkách. Dikriminace ti je sice zavře, ale ty můžeš snadno přijít o nějaký takový drobný plíšek který vysí nad ním. Klidně se tak dá chodit v nastvení na 17-18 a zbírat spusty drobných barev neskutečně hluboko z úplně klidnou mašinkou.

Můžeš také otestovat ;-)

Pravda, na citlivost jsem zapomněl. S malou chodím 20-21. Tak s velkou uberu na 18. To dává smysl, díky! ;-)

Ano, takto je to podle mě zprávně :-)

Jo, je to hluboký železo. Povolil jsem od -6 až výš a už mi to tam pěkně problikává do mínusu.

Mám dotaz, dá se pořídit detektor Equinox 800 pouze se základní cívkou.
Nepotřebuji sluchátka ani další sondu případně dohledávačku tričko atd...
Díky Paul_5

Chci se zeptat, když Equinox hlásí třeba 18-20 a do toho problikává třeba -6, tak jestli se jedná
o hluboký železo, nebo je to třeba mince, která je blízko železa. Když prostě skáče signál.
Chodím na místě, kde snad byla skládka nebo co, protože mi to skoro pořád dominantně pípá v mínusech a občas problikne plusová hodnota, nebo obráceně. Chodím v režimu Park 1.

Nějak jsem opomněl dát reagovat k tvému příspěvků ,máš to dolejc

Nejlepší je to vykopat a zjistit jestli je to barva blízko železa .
na pinpointu by jsi měl poznat kolik cílů máš pod civkou.
Dvě železa vedle sebe když je vemeš na jedno mávnutí ti taky budou skákat do barvy u přechodu.
Pak je lepší se otočit o 45 stupňů a přejet jeden po druhým.
Záleží taky na nastavení IB ,rychlost pohybu a citlivost

Ahoj kolegové, měl bych dotaz ohledně střední tyče u NOX, chtěl bych zkusit nahradit originál za ohnutou a vyzkoušet zda nebude lepší vyvážení...pokud tedy máte někdo zkušenost, prosím o radu jakou tyč a případně kde sehnat ? Moc díky

Zdar,to by mě taky zajímalo ta středová tyč jestli je lepší vyvážení.Něco jsem viděl u seznamovacího testu u Habána,tak třeba něco poradí.

Mě by to taky zajímalo to lepší vyvážení, zápěstí bolí od vyvažování detíku, a to plánuju větší cívku k Ježíšku. děkuju

pokud chceš ulevit zápěstí , používej na loketní opěrce pásek , zapře se ti do předloktí a tím ulevíš zápěstí . jednoduchá rada :-D :-D

Tu pásku už používám ale pořád ruka bolí, a bojím se až dám tu větší cívku bude to ještě horší.

Doporučuju taky nezapomínat na délku tyče - když bolí ruka, zkusit ubrat délku. Ti co mají teleskopickou jsou ve výhodě. Mě osobně to pomáhá. Když už se sotva plazím, stáhnu tyč a uberu citlivost, kvůli prozvukům od bot a jen relaxuju :-D

Tyč mám originál a je krátká, měřím 2 metry, potřeboval bych delší.

Ahoj, noxe mám cca čtvrt roku, celkem jsem se s nim popasoval, ale nedávno jsem se přestěhoval do Kutne Hory. Tady mám celkem problémy , nevím jestli je to podložím nebo něčím jiným, ale na některých lokalitách se detektor chová jako by byl na extrémně zajeteleným poli. Téměř s každým máchnutím mi hlásí železo, zkoušel jsem železa vypnout, ale pak tam mám kupu prozvuků. Zem jsem ladil podle návodu, zkoušel jsem i automat... ale žádná změna. Dnes jsem byl v lese asi 800m od té louky a bylo to to samé.Citlivost jsem dával okolo 22, rychlost obnovení 3-4 a ib 3. Nemá někdo nějaké řešení? Díky

Ahoj, Kolem KH chodím celkem často a žádný problém, mám noxe600 stejně tak brácha, tudíž bych to neviděl na nějaký všeobecný problém s podložím. ;-)

Rychlost obnovy si zvyš, klidně na 6-7. Pokud se situace ani po dalším odladění nezmění, tak reklamuj.

Mam ten samy problem...a nemuzu detik vyladit..🤔

Zdravím, jak je to tedy prosím s tou baterkou? Mě už to drží sotva do oběda a rozbliká se hladové oko... Dá se koupit jen baterka (cena?) , nebo musím poslat celý detík na výměnu (cena?) ? Pár videí sem viděl a nic na tom není, ale dokud su v záruce, tak se v tom uplně vrtat nechcu...Díky za odpověd

Servis určitě - přijdeš o záruku jestli se v tom budeš vrtat .domluv se tady s "jaccob" a máš to nejlepší .

Chci se zeptat kolegové jestli jste už někdo řešil upadlé uši na cívce.Už když jsem noxe vybaloval a skládal říkal jsem si že to udělali z dost slabého plastu ale že snad ví co dělají.Včera mi zůstala vyset cívka na kabelu a já řeším co s tím.Záruka ještě cca rok a půl a tak to nechci hned vařit(pokud ten plast vůbec půjde) abych o ní nepřišel.Myslím že tohle reklamovat nepůjde.Třeba už se to někomu stalo(snad nejsem první) a mohl by poradit.Např. co je to za plast pokud mu to někdo vařil.Díky.

Ahoj, mně upadla jen jedna "ťapka" na cívce, poslal jsem to jako reklamaci(po tel. domluvě se servisem) a vše proběhlo v naprostém pořádku. LP jsou prostě super a věřím, že ani tebe nezklamou

Ahoj,děkuji moc za reakci ;-)Když to upadlo tak jsem si všiml že hlína byla už v lomu té jedné pacičky takže načnuté to už nějakou dobu asi bylo.Se servisem LP jsem moc spokojenej.Dělali mi i opravu na detektoru kterej prodává konkurence a rychlost vyřízení a vstřícnost byla super.Byly i o hodně levnější než konkurence.Chtěl jsem hlavně vědět jestli je vůbec možné to reklamovat(nikdo mi nemusí věřit že jsem s tím nemlátil třeba o strom).

Musím i já přidat svou zkušenost.Taky se mi stala ta nepříjemnost s ulomenou cívkou a přístup servisu LP. konkrétně pana Zuklína byl opravdu super..Takže děkuji P.H.

Reklamuj to , nebudeš první. Vím o třech stejných případech, u všech poslali z Jílového novou cívku... ;-)

Zdravim...chci se zeptat...je nejaka moznost dal na Noxe jinou sondu nez on Minelabu?On Nell..nebo jineho vyrobce?
Nebo budou nejake jine typy sond od Minelabu?Nez ty tři stavajici?Me by se libila civka vejciteho tvaru..stejna jako je na Vanquishovi.

Zdar a sílu mám prosím dotaz : má smysl poslouchat treshold když chodím v all metal ?

Prodam Minelab Equinox 600. Kompletni baleni vcetne nepouzitych sluchatek.Zakoupeno 18.2.2020.Vse plne funkcni..prodavam z duvodu porizeni jineho detektoru.Predani mozne Pribram,Kladno ..mozna Praha po dohode.Cena 16 tis

Dobrý den,
zrovna uvažují o koupi 600
Máte nějaké fotky? oroad@centrum.cz
Děkuji

Dobry den..diky za zajem..ale jiz je prodany.

Ok ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru