Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

to clansman pod ty dráty dnes jsem byl žádná sláva o něco lepší než tera 705 ale citlivost tak 18 a stejně hrál je fakt že ta mám kousek rozvodnu tak nad hlavou jde né 3 ale asi 16 drátu spíš dej vědět jestli když dáš to auto odrušení tak to dá nějaké číslo a když dám to odladění znovu na stejném místě tak mě to hodí uplně něco jiného to fakt nechápu ale né o číslo třeba to dá mínus 5 a dám to znova a dá to plus tři tak nevím čím to je o:-)

To mi někde taky tak rozhazuje od plusu do mínusu. Většinou právě na těch neklidných lokalitách. Zatím jediná věc, kterou zavidim majitelům 800 je manuální nastavení odrušení, i když si nejsem úplně jistý, jestli to na hodně rušených lokalitách pomůže.

To je tím , že ten automat vybere v tu chvíli nejmíň rušenou frekvenci a filtr. Navíc pokud jsi už před tím odladil tak nepoužije stejný kanál ;-)

Jak si vede 600 s malyma mincema typ Ag gresle či Kreuzer Leopolda. Nebo denarek
Docela by me zajimal testik. Staci tato frekvence 15 na maly Ag? Dekuji za odpovedi Jary.

600ka si v multi vede na malé Ag dobře , řekl bych že až na pár vychytávek stejně jako 800ka(chodili jsme vedle sebe a skoušeli jsme to na stejné odezvy) V 15 frekvenci jsme to zatím netestovali , protože multi si v našich zabordelenejch polích vede zatím líp ;-)

Ahoj. Nedávno jsem kopl krejcárek Ferdinanda a v pohodě, ID pod deset...

Kreuzer Leopold ID 5-6

Diky za odpovedi. Kamos ma 800/a ta ho pry trisku zlobi na prozvuky, tak musi dat jen 22 sen. A tak chodi hlavne na frkv. 15/. A vytahnul greslicku v 18 cm. Jestli by tedy nestacila 600 ktera ma 15 taky, a v multaku by mohla slapat jeste lip. Sluchatka nepouzivam kvuli psu a rad poslouch prirodu kolem. Tady je to sice samej PG ale ty male Ag se taky obcas kopnou. Skoda ze neni nejaky video jak si vede na polygonu. I tak diky za info. ;-)

Včera jsem zkoušel poprvé šestistovku ve vypuštěným rybníku. Rybník byl hodně prochozený,našlo se v něm dost snubáků,tak sem ani nečekal moc nálezů. Použil sem Park 2 který už mám docela nachozený. Při pokusu odladit zem sem byl nemile překvapen. Jak automatem,tak manuálně ne a ne odladit. Směřovalo mě to na hodnotu 0 a Nox byl tak neklidný že bych se z něj za chvilku zbláznil. Zkusil sem přepnou na Pláž 1 a ta změna v chování mi málem vyrazila dech. Nox byl absolutně klidný bez prozvukú,dával čisté ID i na ty nejmenší předměty. Byla to hra na Popelkou vybírat z bahna předměty jako poplašky a i menší. Snubák sem žádný nenašel,zato dost pouťáků, náušnic,oluvek, náramků a jiné drobotě. Hledání s noxem v zabordeleným rybníku bylo nakonec velmi příjemné a musím pochválit protinožce jak dobře ho dokázali naladit :-)

Na 600 jsem si zvykl okamžitě , ihned bylo jasné,že detík hledá. Dnes hledání do tmy a po rozsvícení displeje celkem zklamání . Po půl hodině hledání,sněžná slepota. Zajímalo by mně kdo navrhuje tu intensitu jasu,když jedna možnost,tak aby se do toho nechalo čučet...to i jedničkovej Racer byl uplnějinde,o Cortesu nemluvě. Myslím,že tohle oříznutí oproti osmistovce je ubohost,náklady alespoň na dva stupně intensity musí být minimální :-( jinak detík hledá nádherně,je to zbytečná piha na kráse

Co třeba dát dotaz Minelabu zda by nemohli tuto funkci na 600 v programu který by poslaly přidat ale zda to jde na 600 nevim :-P

nechápu - copak ještě je nějakej hledač , kterej si nebere na noční hledačku sluneční brýle ? o:-)

Když měsíc svítí jak prase tak si je beru a supr nevidím ani prd

Ale výborně slyšílm to má své velké plus když se nemusím rozptilovat světlem :-P

To říkám, zruš jeden smysl a druhej ti posílí . Takže prostě stačí v noci sluneční a nebo svářečské brýle a chodit po sluchu . 8-) 8-) ;-)

o:-) :-D

berret ,, 800 stovka ma viac urovni podsvetlenia,, ale u 600 mozes pouzit nejaku tieniacu polopriepustnu foliu na displej...

kde se taková folie nechá sehnat?

....Tak to vyzera ze 6 palcova cievka na equinox by mala byt na predaj v mesiaci maj-Jun....

S jakým modem chodíte hledat v lese? Já jsem zatím zkoušel park 2 , citlivost 22, rychlost obnovy 2, iton bias 1, automatické odladění a multifrekvence... ale vůbec mi to nesedí má to totiž nehorázné prozvuky.. a když píšu na mobilu zprávy tak se to může i zbláznit... zkoušel jsem ještě park 1 a ten má občas taky prozvuky ale dokáže se to uklidnit a pípá to většinou jen když má... co dělám špatně ze mi to děla takové prozvuky a obecně je to neklidné... mám v lese chodit s jiným modem? Třeba pole?

Chodím ve stejném nastavení jak píšeš jenom bez toho iron bias a tam kde je víc bordelu, tak dávám rychlost odezvy na 3. Vyhovovalo mi to tak zatím všude kde jsem s ním chodil a žádné prozvuky jsem nikde neměl. Na prozvuky ti poradím vypnout mobil nebo ho dát do režimu letadlo. ;-)

To letadlo určitě vyzkousim díky 👍

Mě přijde, že na některejch lokalitách nedokáže v režimu Park2 odladit pořádně zem a má strašně prozvuků. Na tom samim místě v Park1 uplně v pohodě a bez prozvuků.

Ahoj též se mi to několikrát stalo,odladil jsem několikrát GB ručně a byl v pohodě.

Mě se to nepovedlo ani ručně :-(

Záleží jakou máš citlivost, musím to někdy stáhnout na 18-20 a pak se uklidní. Měl jsem též problém s telefonem který to pořád rušil. Teď jo vypínám úplně a je absolutně klid.

Ještě,park2 je tuším nejcitlivější takže to chytá veškeré okolní vlivy.

Citlivost jsem stahoval až třeba na 10 a pořád to při pumpování troubilo. Bud hlubokým nebo vysokým tonem. Automat to vyšteloval tak, že to troubilo jakoby vysokým i hlubokým zárověn. V Park1 si to při pumpování párkrát houklo a bylo ticho.

Možná jsi opravdu nenašel klidné místo bez odpadu na odladění. Je pravda že odladit musíš v čisté a nazamořené půdě což je někdy problém. Nemyslím že nový nox má nějaký problém ale stát se to může. Něco ti ji ruší,není v té lokalitě nějaký vysílač? Povrchový důl,tel.operator atd.?

Ahoj chlapi, mám takový malý dotaz,chodíte GB v automatu nebo ladite ručně? Dnes jsem to zkoušel a nevidím moc rozdíl. Co je podle vás lepší?

Chodím v režimu Park 2 , citlivost 23, rychlost obnovy 3, iron bias 1, odladění automat (někdy zkusím poloautomat), multifrekvence a tak se mi zatím chodilo nejlépe. Často si nad ještě nevykopaným předmětem zkušebně přepnu na jiný režim a konkrétně u Pole1 zjišťuji, že bych ten předmět asi přešel :-O, pole1 občas mlčí zatím co režimy les/park 1,2 a pole 2 hlásí signál.

Při hledání si na mobilu vypínám GPS a WiFi. Jinak dost ruší detik a hodně prozvukuje. Kde je velké množství zeleza, zvíším IB na 2 nebo na 3. Na trojku už filtruje železo dost dobře,ale asi ubere neco na dosahu. Pak už prozvuků je minimum. Na poli kde je hodně alobalu někdy vydiskriminuju vše až do ID 5. Do pětky se hlásí většina alobalu , jinejch malejch plíšků a drátků. Stříbrňák by se tak většinou přejít neměl a Nox je krásně klidný.

Je pravda, ze mám zaplej mobil a mám ho v kapse takže kousek od detiku... a mám tam automaticky hledání Wi-Fi a nonstop zaple mobilní data... takže vyzkousim všechno povypinat a uvidíme protože ty prozvuky jsou hrozné, u stare terry to nedělalo tak jsem s tím nepočítal ze by to mohlo dělat... :-(

Mám už několik malejch Ag co měli ID 3-5 ;-)

Malé Ag mohou ukazovat nižší ID pod 5 většinou když neleží na plocho nebo jsou na hranici dosahu.Těch je ale minimum. Při zachování nižších ID sem se v zamořeným poli pomalu nehnul z místa při kopání drobných plíšků a deťík vydával tolik zvuků až sem z něj byl nervózní :-/

Prozradis na jake nastavení chodíš?
Ja dnes kopal id od 2 az 8 a pokazde bordel. Maly kousky medi. Chodil sem pole 2 tony 2 a zotaveni 7 padlo asi 10 medaku,ale co krok to signal. Vetsinou cislo 14-15 a to na 90 % bylo hluboke zelezo. V lese sem pak nechal to same a co signal to mince ci knofl. Diky Jarda ;-) Noxík 800

Nejčastěji chodím v park 2 také na dva tóny. Rs mám na3,to je u mě maximum. IB 1 nebo 2,podle toho kolik je železa v zemi. Citlivost pokud to jde mám na max. Vydiskriminovane mám vše do 3,kde je hodně barevné drobotě tak i do 5.

GB chodím v automatu. Přijde mi že chodí dobře. Zkoušel sem občas GB odladit manuálně a automat ladil totožné hodnoty.

Že tento týden nepřišly Equinoxové? :-( Každý týden na fb ve skupině takové nadšení těch, na které se dostalo, a teď nic :-( ach jo, to se ještě načekám a na jaře už asi na pole nevyrazím, bude všude zaseto...

Přišly a byly odeslány, ale jsou také Velikonoce, takže bohužel většině čekatelů dorazí po Velikonočním pondělí, tak možná to je důvod. Další dodávka by měla přijít koncem nového týdne.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru