Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Ahoj uz jsem koupil Xiaomi haylou GT pro a za cenu cca 450kc slapou jak hodinky ja osobne chodim s jednym v uchu at vim co se kolem me deje :) :-)

Ahoj draci,
poradi nekdo kde sehnat sklapeci adapter na jednotku,popripade program pro 3D tiskarnu,myslim tim sklopeni rukojeti s jednotkou smerem k operce.
Diky za pripadnou radu...

Tady to máš: https://www.thingiverse.com/thing:4106131

Zdravím!
Tak jsem kontaktoval autorizovaný servis Equninox s mím problémem nefunkčního tlačítka podsvícení na 600 stovce a jelikož už záruka padla,tak jediná cituji"Dobrý den, problém je že z důvodu vodotěsnosti se do detektoru nedostanete.
Fabrika pro to nabízí možnost vyměnit jednotku za novou vč. baterie za 295Eur. S tím že stará jednotka se musí vrátit a výměnou dostanete fungl novou vč baterie.
Smutné :,-( Ale taková je dnešní doba..
Tady jsem našel odkaz,jak se to dá opravit za pár korun, když se toho nebojíte
https://youtu.be/Nd4T7N6_cT4

Tak buď mužeš mít novu jednoutku za neskutčnou cenu s plnou zárukou a samozřejmě ponořitelnou do vody.(ta cena 7500 kč je i z daní, 6190 bez DPH) A nebo návod jak to rozkuchat kobercákem od Rusů. To samozřejmě není problém udělat, ale ten detektor pak vodotěsný už prostě nebude. ;-)

Pokud ho vodotěsný nepotřebuješ, dá se to udělat. Ale ty plasty jsou vařené ultrazvukem ve vakuu, je to asi vůbec nejpokročilejší metoda jak to dělat a tu tady tedy nemáme ;-)

Výměna jednotky za tyhle peníze je v pohodě, čekal jsem tak 11.000,-. Nejvíc se bojím, že odejde ON/OFF tlačítko a bude konec. Na kolik vyjde jednotka bez výměny?

Myslím že 11 000 kč bez DPH. Nejsem ale v kanclu a nepodívám se do ceníku. (mám dnes doma on-line s dětmi) ;-)

Od 1.3.2021by mělo platit že by to mělo být opravitelné včetně výměny baterie nevím jak se k tomu přizpůsobí výrobci detektorů které nejdou rozebrat o:-)

Neskutečnou cenu za jeden mikrospínač co odešel...No vodotěsný ho opravdu nepotřebuji,ale pokud se to přilepí nějakým kvalitním hybridnim Loctitem,tak se tam vlhkost nemá šanci dostat.Ale to je věc názoru.Dalo mi docela práci našetřit těch 17 litrů a po dvou a půl letech mám do toho narvat dalších 7 litrů?To se radši vrátím k GM ku..Tohle je můj názor


Jak to, že se na to ještě nevztahuje záruka? Měl jsem za to, že je 3 roky, pokud jsi první majitel.

Raději to sem napíšu znovu, jelikož se zdá, že to možná neby tak úplně dotaz na servis.

1. Ano, první majitel má 3 roky záruku
2. Pokud je oprava pozáruční (jsou zde již první 3 leté detektory) jsou dvě možnosti. Buď si uživatel za uvedenou velice zvýhodněnou cenu nechá jednotku vyměnit (záruka je tam pak dva roky) a nebo ji opravíme. V případě opravy, ale nejde garantovat vodotěsnost, jelikož se plast pak nevaří, ale lepí.
4. Padla tady výměna baterie, ta je v rukojeti a myslím že šikovný technik ji vymění do 2 minut ;-)

Dobře, takže pokud bych tuto závadu reklamoval, jako první majitel do 3 let od zakoupení, tak mi bude bezplatně jednotka vyměněná, je to tak ?

Samozřejme že ano. Tam se nic opravovat ani nesmí. Zákazník má právo na výměnu.

Moc děkuji za odpověď. Já jsem byl přesvědčený, že to tak je, a proto jsem nechápal, proč to ten kolega neřeší v rámci reklamace :-)
Kupoval jsem detektory i u jiných prodejců, dobrých značek detektorů je víc, než se prodává zde. Musím ale s naprostou upřímností potvrdit z vlastní zkušenosti, že jsem se nikde nesetkal s tak velkorysým a otevřeným řešením reklamace, jako zde a taktéž právě zdejší servis je naprosto špičkový a opravdu velmi vstřícný a rychlý. A to je právě ta obrovská přidána hodnota tohoto prodejce. :-)

To clansman: díky za pochvalu :)

Tedy první majitel má záruku 3 roky i na baterii?

Ano. Ale jako u všech baterií, je to na funkčnost ne na kapacitu. ;-)

3 letou záruku poskytuje výrobce nebo prodejce?
Kolik je autorizovaných servisů na Minelab v Čr?

Záruka je vždy vázaná na prodejce. Minelab dává 3 roky pro prvního majitele a tak také dáváme 3 roky pro prvního majitele. V EU jsou 2 certifikovaná servisní střediska (+1 v GB). Jedním z těch dvou je naše společnost. Zajišťujeme tak servis nejenom pro Česou republiku ale také pro celou střední a severní Evropu.
Dále existuje nižší certifikace pro drobné servisní zákroky, které si dělají jednotliví dealeři sami. Taový školením u nás prošel třeba Dan Hezký (Detektory Habanov)

Aha?
Kluci zlatí....já jsem žil v domnění,že má záruku 2 roky.Tak to je jiná.Tak to Vám to tam hned pošlu kluci.Chcete to přez elektronický formulář,nebo přímo z popisem zavady?
Děkuji

To Marv43: borče, stačí popis závady, kontakt na sebe (adresu a telefon).Příště neplaš, Minelab zajišťuje pro svoje zákazníky naprosto a zcela vyjímečnou servisní podporu. Děláme pro řadu dalších značek a z ničím se to nedá ani vzdáleně srovnat. A i když by jsi po záruce svjí jednotku přejel autem, tak ji pak vrámci toho že ji máš koupíš zcela novou za doslova nesmyslnou cenu. Vždyť tohle je opravdu naprsté ufo ;-)

Ok !Zítra posilam

Elmare v prvé řadě díky za skvělé vysvětlení všeho a to nejen v tomto fóru. Super podpora! A hned toho využiji, protože by mě zajímala ta záruka. 3 roky je super, ale proč pouze na prvního majitele? Pokud má vlastník (druhý, třetí..) fakturu (doklad o koupi), tak snad nemusí být první majitel, ne? díky za vysvětlení

tak kolko je ta presná cena za výmenu po 3 rokoch za 600/800 pokial som prvý majitel.

Cus mam dotaz mozna uz to tu nekde bylo zmineno ale nenasel sem je nejaky rozdil v park 1 a pole 1 pokud pouziji stejne nadstaveni pro ty dva mody allmetal citlivost ib multifrekfenci atd oba hledaci mody nadstavim stejne budou mit stejne vlastnosti nebo je tam rozdil v modu, v tovarnim nadstaveni maji jinci parametry ale kdys je dam nastejno dik za reakce

Dobrý den vlastním noxe 800 a chtěl bych se zeptat když odlazuji zem tak mi to hází čísla od 50-70 je to normální? Chodím na park2 citlivost 20-22 iron bais 2 a rychlost obnovy 4-6.

Ahoj
Jestli odlaďuješ zem na čistém fleku bez signálu tak je to normální.

Děkuji za info.

Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy byla poslední aktualizace noxe 800 a případně poprosím o odkaz. Díky za odpověď.

Zdravím všechny. Mám pár let NOXe 800. Detektor mě baví, nálezy fajn, hrsti mincí, bronzy atd. Chodím už delší čas na prospekce s archeology a konkrétně v jedné nejmenované lokalitě mám fakt problém, s jehož řešením budu rád za nakopnutí... Lokalita je bývalé velké keltské sídliště, spousty obolů, zlatých 1/24, 1/3 atd., bronzových artefaktů, ale i bordelu. Když jsem se tam dostal poprvé, hned se mi s 11" cívkou podařilo pár obolů v hluboké orbě, přičemž ostatní (vesměs DEUS) vůbec nic. Od té doby se situace obrátila, pokud je pole jen trochu upravené, tak všichni kolem odevzdávají spousty obolů a zlatých, ale u mě zlato vůbec (a je tam) a oboly velmi výjimečně. Proto bych se rád zeptal, jaké třeba máte zkušenosti s nastavením na malé Au a malé Ag? Dochází mi fantazie. Člověk by si řekl - aha, tak NOX je v tomhle slabej. Jenže pozor! V drtivé konkurenci DEUSů, tam ale se mnou chodí klučina s 6" cívkou a stejným NOXem, který má obrovskou úspěšnost i ve srovnání s DEUSy. Najde zlomečky sekaného zlata apod. A to mává neuvěřitelnou rychlostí, žádné pomalé chození. Takže dobrá zpráva - jen detektorem to nebude. Fajn. Tak jsem si ze zájmu pořídil tu 6" cívku, nechal si od něj nastavit zcela identicky noxe... a..pointa - našel jsem úplně houbeles - respektive kromě bronzů. Ani jeden obol, ani jedno zlato! Vím, že náhoda je blbec, ale když jste na lokalitě, kde to je a kolem to všichni tahají a dvakrát po sobě tam strávíte celý den... tak mi něco nesedí. Jediný rozdíl mezi zmíněnými noxy - mým a úspěšným kolegou (kromě asi delších a větších zkušeností) je, že má tuším starší firmware. Zajímavé, že pokud přejedu nalezený zlomek zlata na povrchu, ok signál slyším. Přihrnu na sáček trochu hlíny a stane se z toho občas proprsk na pozadí a to se soustředím, protože vím, že tam je. Tak trochu nevím, kde je chyba... S tím souvisí i dotaz, zda není kolem Brna nějaký polygon, kde by šlo testovat, asi si budu muset najít svou cestu... Co ten zlatý režim na noxu? V tom houkání úplně nevím co hledat. :) Díky všem za jakékoliv postřehy, příjemné Velikonoce a ať vám to padá.

To je blábol,to jsou archeoakce,nebo závody ve čtvercích,kdo najde víc statérů a obolů,deus versus nox o:-)

V podstatě jo. Je to závod v tom vybrat co nejrychleji vše cenné, než to vyberou rabovači. Ale zjednoduším to - v podstatě nechápu, že s tou malou cívkou najdu prd ve srovnání s úplně stejným strojem/jiným člověkem a ve srovnání s větší cívkou. Může to být samozřejmě i obyčejná smůla. Mě osobně je úplně šumák, jakou značkou se co najde, prostě mě to porovnání zarazilo a přinutilo přemýšlet, jestli náhodou nemá NOX nějaké limity, které mi zatím unikaly. Budu si s tím v nejbližší době hrát a testovat... Pokud ti to přijde jako blábol, tak to respektuji, říkal jsem si, že k tomu ty fóra jsou, že by mi pomohl něčí názor, zkušenost. Však odpovídat nikdo nemusí... ;-)

zkuste s dotyčným vyměnit stroje, jestli bude míst stejné štěstí se stejným strojem ve stejném nastavení, nebude to strojem a nebo se prokáže opak ;-) :-D

Zdravim ve spolek mam dotaz ohledne nabijeni noxe pri uplnem nabiti ma dioda svitit jenze me stale blika, nabijecka origo co sem dostal, stalo se to az ted pri poslednim nabijeni detik mam asi 2 roky baterka drzi tych 12h udela _+ kdys sem odpojil od nabijecky byl tam cca 6 h a dioda stale blikala cos je dlouho pred tym byl nabity a svitila dioda kolem tech 4h tak sem ho zapl byl nabity do plna podle indikace baterek muze byt chyba v baterii nebo nabijecce nebo kontrolky nabitosti baterie pri nabijeni ?dik za odpoved

Zdar a sílu ,
Zaznamenal jsem to jednou ,že dioda blikala a detík byl nabit.
Může se stát ,že magnet nedolehne přímo na druhý skrz nečistotu a nemá to správný propojení - čistit , čistit a čistit .

Další nabíjení v pohodě .

Ahoj kolegové a kolegyně, můj dotaz bude asi trošku zvláštní, ale snad se neurazíte:D. Zkouším dnes na svém 14 dní starém Equinoxu 800 jaké ID číslo mají různé mince. Od té doby co mám Vanquishe jsem si myslel že malé stříbrné mince mají ID kolem 10, 11. No jelikož kopu vše od 5 ky výše, tak teď už vím že opravdu tenké stříbro začíná většinou na 6. To mi potvrdil i můj dnešní test, ale taky jsem zjistil, že třeba nepravidelný Parvus Jana Lucemburského, nebo okousaná Grešle Leopolda se hlasí jako sotva barva....tedy 2,3, někdy 1....no a to tedy opravdu nekopu. Můžete mi říci, jestli to je opravdu u Multi IQ Minelabů normál, nebo by to mohl být nějaký problém? Díky.

Já jen že mě to velmi překvapilo. Ano, zatím jsem s Noxem kopnul 2 stříbra za minulý týden. Ferda měl ID 6,7, Franta asi 15. Ale nikdy by mě nenapadlo, kdybych to nevyzkoušel, že oškubaná grešle bude mít ID 2,3 a pěkná 9 - 11. Ale díky za názory, jen sem se chtěl ujistit, že není spíš chyba v mašině.

Ahoj. Mám equinox 600 od listopadu a dneska jsem zjistil proč mi prohoukává a občas vypne na cívku. Rozpadnul se konektor na kabelu do jednotky, je ulomenej těsně před těsnícím kroužkem takže jde vyndat z jednotky a jsou vidět piny. Mám to zkusit slepit nebo je možná výměna konektoru?? Dík za odpovědi.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru