Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Tak to jsem si oddychl :-) oni jsou tam vždycky nadšeni už z těch telefonátů... A můžu se zeptat, do jakého pořadového čísla byly tento týden odeslány? Moc děkuji za info

Bohužel to si nepamatuji, kdyžtak mi pošlete email s Vaším pořadovýn číslem a já Vám v pondělí z kanceláře napíšu. Jinak po telefonu byla většina nadšena, ale asi neměla potřebu se o to dělit a zbytečně dráždit ostatní čekající a nebo prostě Velikonoce :)

pokud mate problém s odladenim,stahnete citlivost a pak najdete klidne místo kde odladite,pokud mate blbe odladino detik reaguje na zem a vam se zda ze nemůžete najit klidne místo,po snizeni citlivosti prestane detik tolik reagovat na zem a v klidu odladite ,pak zase dejte citlivost nahoru,pri spravnem nastaveni nox zadnyma prozvukama netrpi

Já nám citlivost na max 25 a žádný prozvuky.

Stává se mi to na různých lokalitách. Místo pro odladění vyberu v Park1 uplně čisté, přepnu na Park2 a zkouším odladit. V Park1 odlazeno prakticky hned a v Park2 ani náhodou. Stejně se to chová Pole1/Pole2. Nemyslím že by měl Nox nějaký problém, ten mám spíš já :-D

Stává se mi to na různých lokalitách. Místo pro odladění vyberu v Park1 uplně čisté, přepnu na Park2 a zkouším odladit. V Park1 odlazeno prakticky hned a v Park2 ani náhodou. Stejně se to chová Pole1/Pole2. Nemyslím že by měl Nox nějaký problém, ten mám spíš já :-D

A ladíš zem v All metalu?

Já nee ladim to třeba rovnou v park 2 kde už mám prednastavenou diskriminaci... je lepší to ladit v allmetal?

No, takhle se dá zjistit, jestli je místo čistý i bez želez...

Jasně že v allmetalu. Dneska jsem s tím zase bojoval, asi bych potřeboval ještě někoho s noxem, aby mi ukázal jak nato :-)

A má vůbec smysl ladit? Proč si to zbytečně komplikovat? Včera jsem chtěl na poli odladit abych si vyzkoušel jak to funguje a nemohl jsem najít místo kde by nebylo žádné želízko, tak jsem se na to vybodnul a radši jsem se věnoval hledání
:-D

No někde jsem čet, že když je blbě odladěná zem, tak discriminace může barvu házet do železa a naopak.

Ještě mně napadlo vrátit noxe do továrního nastavení a pak si jo znova nastav podle sebe. Je to podobné jako rastart telefonu. U makra mi to několikrát pomohlo.

Chtěl bych tady napsat pár postřehu, před tím než na stránky dáme článek o našich doporučených nastaveních a instruktážní video (článek již s Petrem píšeme a videa se budou točit v sobotu)

Jedničkové režimy jsou vždy klidnější, dávají větší váhu na nižší pracovní frekvence. Dvojkové režimy jsou pak citlivější, vykope se doslova vše. Pak je tady takový efekt anglosaského světa. Režim park počítá z větším množstvím železného odpadu než režim pole. Je to opačně než u nás. Bohužel to není dané tím, že by Minelab udělal chybu, ale tím že tady jsou pole neskutečně zasviněná. Ve chvíli kdy jsme si mohl zahledat v UK jsme to pochopil. Tudíž pokud je železa opravdu hodně, chce to režim park.

O dost více toho bude v článku příští týden :)

Díky za info a dá se chodit jen v ALLMETAL abych slyšel všechno co mám pod sebou jsem na to ze 705 zvyklý ;-) o:-)jak se pak v bordelu železitém skovavá malá barva....dík za postřehy.

Jen me zajima kde je ten pražak v tech 48cm ..ani hovno v 35/cm na vsechno co ten Noxík umí. https://youtu.be/2w6md1MpR9E

Tady prece nejde o pomlouvani.. Mel sem moznost vyzkouset Fishera 75 ltd v2.0, Gareta at gold, Vistu, Noxík 800 a Xterru 705 s Nel sondou 30cm. Gros ve 28 cm videla jen Xterra a Noxík. Ve 30cm Xterra uz brumrala do jednostanne barvy,ale Noxík jeste oboustrane a kopatelny. Ve 32 cm uz to proste prejdes. Muzu jen rict,ze Noxík je zatim nejlepsi stroj co sem mel v ruce. Male mince 10 kr Ag fr.josefa ve 22 cm ciste v 25 uz jednostrane. Vzdy zkouseno na plno 25. Kazdopadne se tesim na videa a jake je nejlepsi nastaveni Noxíka. ;-)

Nikde jsem se nedočetl jak je to s baterií, jenom u osmistovky se píše že je vestavěná a doba výdrže 12 hodin.....zajímalala by mě doba nabíjení, počet nabíjecích cyklů, možnost výměny (doma nebo servis??), cena...

Záleží na nabíječce, tu co tam dáváme zdarma baterku nabije za cca 4 hodiny. Samozřejmě to může být rychlejší. Baterku, pokud chceš zachovat 100% vodotěsnost ti vyměníme na servisu, jinak můžeš sám. Myslím že výrobce baterie uvádí 2000 nabití.. nevím jistě, raději se na to ještě podívám v práci, možná je to více.. Každopádně když jsme na to koukal tak jsme si říkal, že u mnoha jedinců muže klidně baterie přežít detektor :-)

Tady je video z testování u Norda: https://www.youtube.com/watch?v=1oV7UlwiKfg&t=213s

Video je v klavitě HD, tak si mužete užít i ten mimořádný výhled. Lokalita byla 50 let neoraná louka. Cíle do polygonu se pak přidávali tak, že se vykopala jáma a natloukali se do boků. Díky tomu nedošlo k poškození sloupce půdy nad předmětem. To dost výrazně ubralo na dosahu mnoha detektorům, kterým ty čerstvě zakopané díry pomáhají. EQ 800 a i EQ 600 byly nastavené na citlivost 22. EQ 600 měla ale obnovovací rychlost na 2, EQ 800 pak na 6.

Marku, sluší se velmi poděkovat za takové video, jistě to stálo Norda hodně práce a času, tebe a tým určitě také, o finančním zajištěnim ani raději nemluvím, ale pro mě to sice vypovídá o tom, že dosah má detektor dobrý, odezvu na cíl také, ale kdyby Nord neřekl kde a co leží, bylo to mnohem, mnohem zajímavější. Zkrátka za chůze nalézt předmět, kolik jich tam je a předpoklad co to asi bude za cíl a mezi těmito libůstkami které tam jsou ta 20 až 40 želízek různé velikosti a typu. Mě by spíše tedy osobně zajímalo, kolik cílů by se opravdu definovalo v těch hloubkách jako správných, barevných, mezi šrotem jako jsou třeba kované hřeby, kroužky, oka řetězů různých velikostí, nějakou podkovu a větší pískavá železa. Je pravdou, že některé detektory na tyhle cíle nedosáhnou, to je sice pěkné a prokázané, ale je příliš jednoduché říci - tady leží tohle a tady je toto, když tam nemůže být něco jiného, třeba železného. Neodsuzuji takový test, jeho samotné přípravy musely být dost náročné, ale proběhnout několik čtverců v řadě za sebou, s různými cíly a hloubkami, třeba s detektory jednoho výrobce, když si nepřeje porovnání s ostatními, by bylo úplně o něčem jiném. Přesto díky za možnost alespoň se podívat, jak si detektor vedl v tomto testu. V pohybu po polygonu kde nevím co kde leží, by byl test mnohem zajímavější a prokazatelně buď jasná jednička nebo vyčnívající z řady ostatních "taky detektorů". ;-)

To klidně mužeme udělat. Problém je, že mi budeme vědět kam se to zakopalo a pak by to bylo asi trochu nefer. Jinak jsme si ale podobné "průchozí" testíky už párkrát dělali normálně na polích a tam bych řekl, že je Minelab doslova neskutečný. Čím horší podmínky, tim lepší výsledek ;-)

Na tom něco asi bude, test by museli dělat pomocí špejle - papírek s ID, "cizinci", kteří to místo neznají a ani neví jak hluboko jsou cíle uložené a se záznamem na svoji A5 nebo A4.
Tady se mně zdá, že přibyla strašně, ale opravdu strašně železa, všechna Ag jsou buď vykopaná nebo jsou alespoň metr hluboko. Další možnost je, že je všechny vykopal kolega s Exploušem. Já jdu domů ukopanej jako otrok a mám plnou tašku plechů všeho druhu, nábojnic po myslivcích a mnohé i z ww2, pivní plechovky a tuby z hloubek 30 až 40 cm a jinak houno jako barák. Ale je fakt, že pole kde jsem prošel, je uklizené. Tak co si vlastně naříkám, že ? A to jsou vysbírané i broky a staré kapsle z předovek a poplašné patronky a malorážkové nábojnice i s ptáčnicemi. Jak se říká, kde nic není ani čert
nebere ! Pak pŕijde kolega s Exploušem, vykope stříbrňák nebo RU přezku a můžeš mít detík jakej chceš a je ti to na houno. A vo tom to je. o:-) o:-) :-D :-D :-D

No, už jsme to dělali tak, že jsme do pole zapíchali 10 cílů a pak nechali kluky projít kolik jich dají z chůze. Věděli směr a kudy jít, jenom neznali počet těch cílů. Podmínka byla pohybovat se normální chůzí tak jak hledač chodí. On tedy stejně každý trochu ubere na rychlosti, přesto ty výsledky byly neskutečně zajímavé. ;-)

Jo, to sou testy na oddělení zrna od plev. A pak eště dát půlku cílu z kategorie loženej odpad Al a Cu. Jo, pak stejká po egech hodně krve. A večer u táborových ohňů se přemejšlí. :-)

No to si myslím taky. Asi by se to muselo projít několikrát s jedním typem detektoru a pak s dalším taky tak. Výsledky by mohly být určitě mnohem vice vypovídající. Brány do světa detektorů jsou stále naplno otevřené. ;-) :-D :-D :-D

Dovolil bych si prosím sdělit jednu vohromnou vychytávku na želézko versus barva. Už si nepamatuju, kdo mi to poradil, ale u GMP pokud se váhalo, zda-li je to želézko, nebo barva, tak velice pomohlo nad cílem "pumpovat" jako při ladění země. U Equinoxe to funguje taktéž a řekl bych že i lépěji nežli u GMP. ;-)
Taky jsem koupil toto:
https://www.detektorykovu.cz/outdoorove-vybaveni/maskovaci-lepici-paska-woodland-5-cm-x-45-m
... a omotal zadní část detíku včetně opěrky ruky, strojek vypadá opravdu skvěle... 8-)

Teda Kaprále, vy jste pane hlava ! Díky za další rozšíření znalostí a typ na kamufláž a zároveň i ochranu detíku před poškozením. Já osobně s těmi želízky stále bojuji, snad to ještě chvíli vydržím, ale je to fakt dřina. :-O :-D :-D

Kaprále,děkuji za vychytávku. S Noxem si díky lepší lokalitě začínám rozumět, ale tu železnou barvu neumím odhalit :,-( Takže příští hledačku vyzkouším tebou zmíněné ,,pumpído,, :-D

Už jsem to dával na hlavní stránku v članku technologie EQ 4. Tady je video:
https://youtu.be/W-BprznIIAU

Rád bych k Equinoxu 600 přihodil zkušenost z poslední hledačky. Na cestičce kolem malého rybníčku (úsek dlouhý max 50m) kde hledal asi 3x se Zero 23/30 a a 2x GM4 ProW jsem našel dalších 8 koleček, čistá barva. Pravděpodobně jsem je tam před tím zanechal z důvodu nejasného signálu, jinak si to nedokáži vysvětlit. Nox řádí ;-)
Chodím ted nejraději po horských loukách a zatím jsem si oblíbil hledačky v nastavení park/les 2, citlivost 22-23, 5 tón, rychlost obnovy 2, iron bias 1 , multifrekvence, diskriminace zavřená od -9 po -2 ;-)

Machu, jak jsi dopadl s tím pumpídem, se ptám. Zkoušels to vůbec ? :-O

O pumpídu jsem se dozvěděl dnes, zítra bude zkouška ...doufám ;-)

Mám to zítra v plánu taky, tak se uvidí jestli bude Kaprál povýšen ! :-D

Kaprál nesmí býti povýšen! To by musel změnit nick na Čatára... :-D

Makronius - ten dvojtón v zabordeleným, to taky není špatný nastavení. Ale v multitónu lze zase poznat, co je pod cívkou. ;-)

Nick se měnit nebude, povýšení se týká pouze do šlechetného stavu užitečného všem postiženým detektorováním. Komplikace se nepŕipouští u osob vážených a opatrovaných. :-D :-D :-D :-D

Ano, ano, též jsem postižený. Ačkoliv se sotva belhám, musím alespoň jednou týdně do lesejčka, závislost podpořená ještě takovým úžasným strojkem... 8-)

Tááákže, Kaprále, dobrý ;-) Včera jsem zkoušel pumpído nad barvou ID 12 a během pumpování to skočilo až do -1 a -2 . Chopil jsem se rýče s myšlenkou ať Kaprála chrání ruka páně jestli to nefunguje :-D ..... a byla to rezavá matice :-( . Takže dobrý, máš kliku :-) . U dálších signálů jsem to také zkusil a ID bylo stabilní. Takže dobrý, dostaněš řád BARVY ZLATÉ (nikoliv šunky zlaté, nejsme kuchtíci). Díky za tu vychytávku o:-)

Machu, jsi dobrej ! Já jsem takové štěstí neměl. Nebo jsem nepozora a ten rozdíl jsem nezaregistroval. Každopádně do vyzkouším, dnes ale ne, má lejt a buřina k tomu. :-/ :,-( :,-(

těch pokusů bylo jenom pár, snad to bude fungovat i nadále ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru