Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Já myslím, že jo. Jen jsem nebyl dost pozorný a asi už i zmordovaný. Jsi šikovný a více posloucháš co ti říká. ;-)

ale prd šikovný, jsem technický ňouma, ale nechce se mi kopat železo a tak se chytám všeho co mi tu hledačku zpříjemní :-P

Čoveče, Machu, teď mám v pazouře přezku z ww1, je postříbřená, ta má ID 16–18. Tak nevím z čeho je udělaná. Pípá nížším tónem, ale nebručí. Železná tedy nebude. Nápis je na ní GOTT MIT UNS, bez vrtule, orel, pod ním ratolesti. Tak to vidíš sám, prostě, jak to pípne - vyndat ze země a fertig. ;-) ;-) ;-)

Jasně, kopu všechnu barvu. Jen mě zajímalo orientační info a popř ta omáčka kolem nastavení . Díky ;-)

Pánové, to pumpování je fakt super. Mám tuto informaci z Amerického fóra. Odzkoušeno, i když jsem si to několikrát nevěřícně vykopal - železo.
Za mne to funguje.
A ještě chci poděkovat Elmarovi a spol. za postřehy a doporučení nastavení.
I když mně se třeba nejvíce osvědčilo v zaneřáděném poli chodit na dvoutón, protože při pětitónu a multitónu mám hodně velké prozvuky. Ten dvoutón mi vyhovuje protože má jasnou odezvu a nemusím se pořád při nějakém prozvuku vracet cívkou.

Taky děkuji Markoniusi za důležitou a užitečnou informaci. Snad i mně to pomůže, jsem z těch želez už na infarkt. ;-) ;-) :-D

Kolik bude stát náhradní baterie do equinoxu?

Pane kolego, to už jste dvatisícekrát dobíjel??? :-O

Kolegovi Hrochovi omluva, byla to klasická otázka (v podpisu má ACE150) a trochu se mi to vymklo. :,-(

Jinak bych poprosil o nějakou vychytávku na víčka od píva (železný) - hlásí to ID 14 až 17 s lehkým vocáskem. Ten dvojtón jsem musel vrátit na 50titón, už jsem si na to tak zvyknul, že jsem byl z toho dvojtónu ptolemájoš... o:-)

Mildas: na želézka je nejlepší rada od Elmary: zavřít políčka -9 až -6, to nemá chybu... ;-)

https://youtu.be/W-BprznIIAU ;-) ;-) :-) :-)

Kolegové, mohl by sem někdo dát info jaké ID má třeba německá přezka, záslužák apod? Doposud mi pod cívku nic takového nevlezlo. Možná by nebylo marné v tomto vlákně zmínit info o ID a popř. nastavení detíku u zajímavých nálezů. Kopu každou barvu, ale tyto orientační informace bych uvítal. Musíme si pomáhat o:-) :-)

Nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale ono totiž záleží na tom, jaký máš nastavený program, i počtu tónů a vůbec nevím, jestli budou ID stejná s EQX 600 a EQX 800. Také jestli přezka leží nebo je hranou nahoru. Každopádně naše poválečná se lvem 31-34, Hraje roli i hloubka uložení. RU 26-28, HJ 34-36, RAD 32-34. Uvedená ID jsou pouze informativní v ideálních podmínkách. Pokud o přezku jen "škrtneš" cívkou při mávnutí, už je to řádově o 50 a více % menší ID. Dala by se udělat jakáž, takáž tabulka s čísly, podobně jako mají praštění amíci na ty svoje drobáky, ale nevím, jestli by to k něčemu bylo dobré. Snad příště se zase výrobce vrátí k osvědčenému Fe — Conduktivitě s multifrekvencí a bude zase o informaci více. Osobně si myslím, že stupnice s ID čísly mohla mít rozsah větší, ale třeba přišli na to, že by to bylo zbytečné, když stejně většina věcí má ID téměř stejná v určité velikosti a vodivosti. Také jsem zjistil, že třeba ptačí kroužek, jeden a tentýž, měl v továrním nastavení podle toho jak byl otočený, asi 3 druhy tónové odezvy a o ID vůbec nemluvě. Fakt to není jednoduché ani trochu. Tak asi takhle. Prostě, jak říkal ten holohlavej s tou placatou čepicí : Chodit a učit se, učit se a pořád se učit, chodit a chodit až třeba jednou něco najdete.

Samozřejmě ta uvedená ID přezky atd. určitě nelze brát jako dogma, zajímá mě to jen pro orientaci ;-)

vychytávka na víčka od píva .
https://www.minelab.com/eur/go-minelabbing/treasure-talk/dealing-with-bottle-crown-caps?fts=89261&f89261=321321

No, a proč ne. Já se skrz orienteci zajimám o cíl.

Dnes v devět dorazila nová várka Equinoxů. V pondělí budeme rozesílat. U 800 stovek se nic nemění, ale u 600 stovek se poprve stane, že po tom co vyřídíme všechny předobjednávky, několik kusů zůstane skladem. Tudíž kdo čekal, až budou skladem, je to tady. Bohužel, dalších 14 dní žádné další 600 stovky nedostaneme, tak je to taková hodně přechodná radost.

Mám objednanou 800,číslo v pořadí 193. Pokud jsou skadem ještě 600,hned jí beru. V úterý bych se stavil..

Čau zkoušel jsem přepínat mezi multitonem a pěti tónem .A v multi id dost skákalo, v pěti tónu max mezi dvouma číslama. Jinak nastavení podle elmary.

Má význam jít do EQ 600 a pustit později svoje CoRe s Discovery sondou? Chtěl jsem ještě něco lehčího, CoRe se mi zdá bere drobotinu dobře, kope se taky každý plíšek a je jednoduchý na nastavení, což já rád. Zase se mi moc nechce učit znovu poslouchat nový stroj, tak Noktu bych si asi chvíli ponechal pro srovnání.

já si relika taky zatím nechal v rezervě , uvidíme kterej je na co lepší ;-)

Ok, díky za názor.

Dnes jsem po předchozí kladné zkušenosti zkusil znovu zapumpovat nad nálezem s ID které lítalo od 11 až po 17, taková nestabilní číselná diskotéka. Při ,,pumpídu,, mi to šlo až do -2 čili by to mělo být železo .....ale nedalo mi to a kopal jsem. Vykoukl na mě měnší hezký knoflík. Tak teď nevím zda tomu pumpídu věřit, z cca 10 pokusů které šly až do mínusové hodnoty bylo železo tak v 7 případech, ostatní byl 1x knoflík a 2x menší kolečko :-( Nicméně budu to zkoušet nadále abych získal grif a lépe to naposlouchal či nakoukal ;-)

Ale je fakt , že mi noc bez jakéhokoliv ladění a nastavení našel v bordelu dvě malý kolečka , který nokta neviděla ani s malinkou cívkou 8-)

Když jsme vděl co teď kluci tahají v tom Gold režimu. Především všechny ty řetízky, je to maso :)

Už se nemuzu dočkat prvního hledání 8-) ;-)

A včera co ?? to jsi s ním spal ?? :-)

Včera sem ji nechal na svém místě . Není čas . Makám na baráku a ještě řeším nesmysly kolem svatby , navíc třídní schůzky včera , tož sem byl rád , že sem jej jen potěžkal a pohladil . Prituknout si zatím nechtěl 8-) :-D ;-)

Svatba? :-)

Neboj , Joeblack je už okróžkované , vdává nejstarší cérku :-D :-D

Dcera Stratila rozum a chce se vdávat v sobotu o:-) :,-( :-D ;-)

Znáš to, vem ji sebou na nějaký sraz a za láhev rumu ji to vymluvíme :-)

Vzal bych klidně celé demižon , ale obávám se že už je pozdě o:-) :-D ;-)

Na tu flašku není nikdy pozdě :)

Na flašku určitě ne o:-) :-D
Při první příležitosti ji samozřejmě vemu sebou ;-)
Tu flašku :-D :-D

Nevím zda jedete na Brandlín. Pokud ano, tak to vezmi :) Tahle letošní jarní akce bude stát za to :)

Bohužel jaro mám totálně v háji už . Rozděláváme střechu na baráku a odjet si na akci , by mi neprošlo :,-(
Vidím to nejdřív tak na mistra , i když o prázdninách bych už teoreticky mohl být z nejhoršího venku 8-) ;-)

Joe, jsem na to skoro stejně. Barák rozestavěný, dcera se chystá vdávat . Ještě že mám louku a lesy přímo naproti budoucímu domu, jezdím tam s detíkem :-D :-D :-D

Ty se máš . Já mám kolem samý louky a lesy , ale abych se na ně dostal musím objet celou dědinu 8-) ;-)

To se fakt mám, budu to mít na louku asi 5 vteřin :-P a do lesa 2 minuty :-P . Baba mě přerazí jako hada až bude delší dobu koukat na hromadu hlíny ze základů a já budu naproti pípat :-D :-D :-D Záhonky počkají, poklady nikoliv :-D :-D

Já bych už nevydržel ani s malou , když sem ji nastínil podkrovní pokojíček a není hotovej už týden před tím nápadem :-D :-D ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru