Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

založil Elmara 20.3.2018 12:28

skutečná rychlost pohybu by měla korespondovat s rychlostí nastavenou na detektoru, tímto nastavením buď zvýhodňujete separaci na ukor dosahu nebo naopak. Kazdopádně je špatně pokud s nízkou rychlostí chodíte rychle to nastavení pak logicky nefunguje správně tak jak by mělo. To je jako když s garrettem budete švihat jak o závod s rozdílem že cíl už bude dva kroky za vámi :D

Osobně měním rychlost na detektoru hlavně ve dvou případech ,když pominu okolní podmínky
a) Ve vodě , odpor vody logicky působí a se sondou se pohybuju daleko pomaleji
b)Při změně cívky ,s menší sondou která je taková obratnější se chodí spíš rychleji, s větší zase pomaleji.

Ja nevim no, cekal bych, ze kdyz mavam rychle a mam nizkou rychlost obnoveni, tak to nebude ty cile videt, protoze se detik nestihne zotavit od predesleho cile. Ale ono se to chova tak, ze tam je vic falesnych barevnych signalu. V tomhle mi prijde treba Deus porad lepsi, ale je to jen muj pocit, nikomu ho nenutim.

To co rikas sice zni vcelku rozumne, ale v te vode asi zase potrebujes vetsi rychlost zotaveni kvuli vetsi koncentraci bordelu blizko sebe, takze i kdyz machas pomalu, tak stejne je lepsi nastavit vyssi rychlost zotaveni, ne?

A nevim, zda si to jen spatne pamatuji, ale na tech vasich testovacich dnech Equinox jste meli nastavene nizke hodnoty zotaveni a pritom nad cilem jste se tam snazili vymavat spravny signal barvy prave rychlejsim mavanim. Tak nevim, kde je pravda :)

Myšák- podle toho co jsi napsal o te vodě jsi to vubec nepochopil,rychlost pohybu sondy má odpovídat rychlosti v nastavení, pokud máš nízkou rychlost všimni si že tonová odpověd detektoru trvá delší čas a má takovej typickej náběh a doběh zatímco rychlejší obnova má takovej ostrej signál což znamená že s rychlejší obnovou když máchneš rychle tak ti to stačí přečíst cíle co jsou blízko u sebe ale pokud se pohybuješ pomalu ze sondou trochu delší signál od pomalé obnovy stačí jakoby dohrát a detektor se stačí zotavit na další cíl.
Proto má odezva na detektoru odpovídat realné rychlosti pohybu. Proto když s tím šviháš rychle na pomalou odezvu tak ti to nechodí podle představ.

Pokud chodíš na dvojkové programy detektor je extrémně citlivý na drobot (běžne bere broky z brokovnice) takže se ti může zdát že hraje ale jsou to cíle.

Na testech se chodilo zpravidla na 4ku což je taková průměrná rychlost (kompromis mezi separací a hloubkou)Jinak nižší rychlost přidává na hloubce víc u větších věcí.

Vodu nechodim a nikdy jsem nechodil. Takze vodu ani resit nechci. Ja jsem reagoval na to, co popisoval kolega vyse, ze mu to hazi falesne signaly do barvy na krajich pri rychlejsim machani. Ja jsem mu potvrdil, ze mam stejnou zkusenost a ze pokud toto chce eliminovat musi jit alespon na obnovu 6, nebo mozna vyrazne zpomalit. Ale me to zpomaleni stejne moc nepomaha, mnohem ucinejsi je zvednuti rychlosti obnovy. Machat jak duchodce mi proste nejde. A vazne bych vas chtel videt, jak kdyz behate po poli, jak machate pomaloucku, aby vam to na tu ctyrku nejak rozumne identifikovalo. Na Equinox drive jste taky mavali vsichni rychle... Osobne si mysim, ze prave tohle je duvod, proc se hodne lidi zbavuje Equinoxe po par vychazkach, na bazosi je kazdou chvili novy exemplar po dvou mesicich od prodeje. Jinak si to mnozstvi nabizenych equinoxu nedokazu vysvetlit :) Mel jsem i jine detektory, nebudu jmenovat, abych nekoho nepobouril, ale kdy se machalo rychleji, proste jsi ten cil presel protoze detektor na nej nestihl zareagovat, pokud to byl nejaky pomalejsi model, u rychlych nebyl problem ni tak. Ale u equinoxe zareaguje spatnou odezvou, tj. barvou, i kdyz je to jasne zelezo. A to se nejedna o nejaka velka zeleza, bavim se o normalnich hrebech a jejich castech.

Na poli se chodí rychleji tj obnova se dává výš, v lese pomaleji hlavně pokud máš větší sondu tak s tim ani švihat nejde.
Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu že jsi uplně nepochopil to co jsem se ti dvě zprávy předtím snažil naznačit , a to že když budeš máchat rychle tak musíš mít nastavenou rychlost vysoko .TJ: RYCHLOST POHYBU MUSÍ KORESPONDOVAT S RYCHLOSTÍ NA DETEKTORU. Pokud běháš rychle a máš tam nastavenou 3ku rychlost tak to prostě z principu funkce té vlastnosti není nastavení pro tebe,nastav jsi vyšší rychlost od toho tam ta funkce je

Jak si to tady pročítám průběžně od začátku,tak bych taky zareagoval.Chodíte hledat,odpočnout si nebo běhat maraton.Aji se Zeroušem jsem musel pomalu-hodně pomalu,když jsem chtěl něco najít ve směsici signálů a to ještě na koksovým poli a světe div se dal jsem to-z totálního bordelu jsem vytáhl tuto to římskoprovinciální sponu typu Almgren 19 datovaná do let 20/30-50/60 n.l.Je to první spona na blabla -nebudu uvádět přesnou lokalitu a druhá na celé Moravě.Upřímně..běháním bych ji nenašel.A uvidím co mě koksový políčko vydá ještě až bude sklizeno.S noxíkem se teprve seznamuju..ale myslím že to půjde.www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/spona-rim-175112/

Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky