Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab 340, 440, 540

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.10.2019 16:14

Ahoj. Po hooodně letech se chystám měnit Terku 705 s 18khz cívkou za 540 a měl bych na vás nějakou otázečku kdo už jste to měnil. Děkuji.
1. Počitám že na stříbrňáčky bude lepší, ale jde mi i o hloubku na železo jelikož jsem válkař.Vezme helmu, konev prostě velký železo na zhruba tak 50cm?
2.Jak vám chodí v čediči o kolik musite stahovat citlivost? Nechodim ho nějak moc ale občas jo a aby se dalo alespoň trochu zahledat.
3.Museli jste proti Terce zpomalit hledání nebo se s tim dá mávat rychlejc (jedna věc co mi na teře vadila)
Ještě jednou dík za každou odpověď.

Začínám a chci se zeptat. Mám vanquish 440. Ta plastová ochrana zespodu cívky se při hledání dává pryč? Jde to docela těžko a nechci něco zkazit. Díky.

Zdravím..mám V540..když hledám a zavadím, škrtnu cívkou o zem,problikne mi na displej nějaké ID..zkoušel jsem to i když cívkou klepnu na otevřenou dlaň..to samé.....je to normální?chodím na prsten,citlivost -2 od max,allmetal -2 z leva,hřebík...a přijde mi,že detík hraje skoro pořád..může mít takový vliv hlína???

Ahoj, já mám 440, ale tam se mi dějě to stejné.
Zavadíš na poli o nějaký výmol, tak ti to pípne, ale podle intenzity zvuku poznáš, že to je fake. Ještě se mi děje, že když mávám tak vždy na konci rychlého mávnutí tam a zpět mi to pípne. Na tyhle pazvuky a fejky si zvykneš.
Ještě jsem neaktualizoval, možná už to dělat nebude :D

A co se týče toho, že ti to hraje pořád, tak možná bude problém v citlivosti... Na poli doporučuji chodit 2-3 čárky pod maximem a v lese klidně mužeš i plnou nebo 1 čárku pod citlivost. ;-)

V krajni poloze kmitu mi to taky propipava...citlivost chodim -2 pod max..

Ahoj, začalo se mi to dít také, už jsi našel nějaké řešení? Zvykat si na to opravdu nechci. :-)

Kdyby někdo chtěl tak prodám zánovní 440 v origo krabici... (půl roku starý, takže ještě v záruce....má všechno, kryt cívky, drátová sluchátka, kryt jednotky, cívku V10 i nové nepoužité alkalické baterie)....Chodil jsem s ním párkrát a díky multifunční technologii IQ se nemusí odlaďovat na typ půdy. Nastavuje se sám. Za tu chvilku našel hodně koleček. Prodávám jen proto, že jsem přešel na pack 540, abych měl 2 cívku. Cena 7000Kč....Pokud bude zájem tak mi, prosím, písněte sem zprávu.

Zdravím a prosím o radu... chtěla jsem koupit jako vánoční dárek Vaquish 340. Má být pro dospělého začátečníka, můžete mi to prosím tady doporučit nebo vymluvit? Děkuji :-)

V klubu je docela dobře popsáno že se právě hodí ale i 540 je supr hlavně když je brzo tma to světlo na displeji nemá chybu škoda že 340 a440 ji nemá pak bych klidně bral i 340 v hloubce a diskriminaci je menší rozdíl oproti 540 přeji dobrý výběr 🐀🐁😀

Děkuji! Přiznám se, že cena je pro mě asi v tomto případě rozhodující :-D

Za ty peníze nemá konkurenci. Nastaveni jen zakladni. A to mně vyhovuje. Prostě jen zapnu a jdu. Jak tu uz nekdo psal, tak obcas se mne taky sam od sebe vypne. Mozna je to baterkama, ktere uz jsou slabe a taky si nekdy pipne, kdyz civkou o neco zavadim. Ma takyvetsi spotrebu energie a co mne docela stve, tak se mne hůře zameruje cil po civkou. S detektorem co jsem měl předtím, tak cil byl primo ve stredu civky. Kdyz to porovnam z Bounty Hunterem Quick Draw Pro , ktery jsem mel předtím, tak tenhle je ve vsech zasadnich směrech lepsi. A za tu cenu Vanquishe 340 nic lepsiho neni 8-)

Díky, už čeká zabalený na Vánoce :-)

Ano úplně v pohodě,na začátek dobré ale počítejte s tím že pokud ho to chytne bude zachvíli chtít něco lepšího :D

Díky :-)To už bude jeho problém :-D Asi mě teď spíš zajímá, jestli za ty peníze nemůžu mít něco lepšího já...ale asi ne :-D

myslim,ze za ty penize nic lepsiho a novyho nesezenete.je jednoduchej,citlivej.daju se s tim ozaj malinke stribrnacky hledat

:-)

U té 540 je cívka dobrá tj. V 12, chci si ještě opatřit V 8, jsou ty výhody u separační cívky tak tolik znát, ikdyž nejde tak tolik do hloubky ?. Raději hledám i třeba s dloubákem, než nachodit kilometry a brát jen ty správné signály. Díky

Ahoj, já jsem si nechal poradit a pořídil na separaci v10. Max spokojenost, dloubu zahradnickou lopatkou.

Takže budu muset do Jílové, ale až v lednu. Rozdíl V8 a V10 nebude asi velký co se týče v nalezení drobných věcí. V ploše už to nebude tak velký opruz u V10.

Do Jílové nemusíš. Na Praze 10 má zastoupení (detektory.habanov.cz). Bral jsem ji od Habána a mohu ho jen doporučit.

Tam jsem ještě nebyl, dík za info - Nehledám každý den, není my dopřáno, proto se snažím zdokonalovat techniku kvůli času😉

Jsem na tom stejný. :-)

Sorry tablet. Stejně

Zdravím, nemá někdo náhodou zkušenost s obdobnými bateriemi, které byly v pro packu s 540? Nevím, jestli to může být např. zimou, ale posledně mi po nabití vydržely cca 5h. Dal jsem je přes noc nabít a dnes vyrazil znova. Celkem mě naštvalo, když jsem po 10 minutách otacel s vybitimi bateriemi... Neví někdo čím by to mohlo být.

Nemám zkušenost s 540, ale obecně nepředpokládám, že by 540 zvýšila odběr, tak bych viděl problém v baterii. Lithiové (nevím jaké jsou v 540) baterie obecně při nižších, ale i vyšších teplotách ztrácí kapacitu, přičemž ty nižší jsou nebezpečnější. Pokud byly naplno nabité a vydržely 10 minut, tak se už asi blíží konec zimy svého života.

Měl jsem zkušenost že jedna odešla úplně za 6mesicu koupil sem v Lidlu dvoje a supr origo nepoužívám pouze do baterky je to china :-P

Original baterie používám víc jak půl roku. Bohatě stačí tak na 4 hledání po 4 - 5 hodinach. Je třeba je dobít úplně .

Ahoj chlapi rozhoduji se mezi 540 a X TERROU 705 jakou koupí udělám lepší tah? :-)

Ahoj. když jsem chtěl Terku 705, měli jen Makro RACER 2. Asi Terku 705, ale jen můj názor bez záruky. Teď třeba vím, že bych chtěl Noxe 600, ale nejspíš až příští rok. ;-)

Asi půjdu do 540 tím nic nepojedu omoc. :-D

Nechce někdo 440ku za 7ičku.Mám kní dokoupenou 12ti palcovku cívku za 2500.Jdu do vyšší třídy.

Mám 340 a jsem maximálně spokojený

Jen se po ní zaprášilo :-O !

Baterie jsem měřil kapacita sedí (2400)a cca 12hodin hledání a pak test kolik jsem musel dobít cca 1800 mAh takže ještě by dali používám je na dvě akce po 6 h a pak nabijim asi 30 ciklu a jsou pořád v pohodě detektor bere zhruba 300 mA což je při signálu z reproduktorů špička jinak při hledání méně spotřeba je u konkurence i menší ale to i dosah hi :-D

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat. Kolik vám na 440 hází nějaký menší stříbrňák?

Záleží na více faktorech. Doporučuji shlédnout videa Equinox do posledního šroubku tady na LP, kde je vysvětleno, jaká ID a proč se zobrazují při tom či onom signálu. Ta ID na noxu a VQ jsou podobná a princip vyhodnocení také. Chodil jsem VQ 340 a NOX 800 současně, ověřoval jejich ID při signálu a vždy to plus minus jedno číslo sedělo.

Děkuji moc, určitě kouknu.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky