Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab Vanquish 340, 440, 540

Návod pro detektor kovů Vanquish 340: Návod Vanquish 340

Návod pro detektory kovů Vanquish 440 a 540: Návod Vanquish 440 a 540

Testy detektorů kovů Minelab Vanquish: Testy Vanquish

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.10.2019 16:14

A jestli se muzu zeptat co 340 vs BH quick draw pro?

340vede i když se to nezdá :-P

A je velky minus ze ta 340 nema pinpoint?Je to muj favorit zatim.Teda byla by 440,ale to uz peněžne nedam.

Zaměření na střed to má a ukazatel přibližné hloubky taky a jestli myslíš dohledávačku tak ne :-P

Tak jsem nakonec koupil 440 .Snad budu spoky

Byl by někdo ochotný V 540 srovnat s mým minulým detektorem Garrett GTI 1500, resp. GTI 2500?

díky, M.

Objednal jsem Vanquish 540 PP. Ocekaval jsem za 10k+ alespon nejakou uroven zpracovani, ale ten detektor zkratka vypada velmi levne. Dost me to zklamalo, predevsim tedy fakt, ze kazda cast plastu ma jinou barvu. Nicmene detektor funguje a detekuje. Nemohu hodnotit uroven diskriminace, nejsem pokrocily uzivatel, ale ty plasty jsou obrovska ostuda...

Já teda nevím jestli se s detektorem chystáte házet nebo počítáte , že ho každou výpravu zalehnete, ale spíš bych hodnotil cena / výkon detiku. Měl jsem všechny tři verze a myslím si , že zpracování je nejvíc v pohodě. Navíc chodím pořád s krytem proti dešti a při hledání snad nevidím ani tu loketní opěrku . O náhradní díly není také na e-shopu nouze. Pokud byste s tím vzhledem přesto chtěl něco dělat , podívejte se na kanál Carpathiana , kde mu kolega hledač půjčil na recenzi svou 440 a pán si hodil plasty do olivově zelené . Nevypadalo to vůbec špatně a v komentářích se dokonce ptalo pár jedinců na kontakt pána .

Rozdílná barva plastu je z důvodu že na víčko je použitý jiný materiál o dost pružnější aby se nelamali ty packy co zapadají do plastu jednotky.
Jinak zbytek jednotky je ze stejného plastu.
Loketka má zase jiný materiál.
Myslím že to právě z důvodu pružnosti materiálu to nelze tak sytě probarvit jako u plastu jednotky.

i tak me to jako zakaznika irituje...

Já proti plastům nic nemám. Akorát ta barva. Tchán mě viděl na poli s partou myslivců... teda neviděli mě, ale "něco červeného se tam furt hýbalo". V garáži jsem našel staré barvy a jako bývalý letecký modelář jsem prostě přetřel červenou na polní šeď. Na pole chodím v maskáčích, takže teď už nesvítím. Mě se ta červená na pole a do lesa prostě nehodí. :-)

Měl bych dotaz pro lidi, kteří už mají vanquishe nějakou dobu. Pořád moje standartní nezodpovězená otázka.

Jak signalizuje malé mince s nízkým obsahem stříbra. Např. černej peníz, dvoupfennig, bílej peníz Ferdinanda I, a hlavně malej peníz Vladislava Jagellonce. Bude detektor signalizovat do barvy depůtek třeba dvaceti černejch penízků? Eqinox s nimi problém nemá, osobně ozkoušeno, ale k vanqishovi jsem se zatím na testování osobně nedostal . Díky

Odpověď je Noxu podobná u všech Vanquishů.

Zdravím,
měl bych dotaz, zda se už někdo setkal s problémem vyčvachtané upínky na nastavení délky detektoru u řady Wanquish. řešil to už někdo někdy?

Zdravím,
můžete mi prosím někdo poradit. Mám Vanq. 440. Zajímalo by mě, jaký hází ID na stříbrné, popřípadě zlaté mince. Hledám čerstvě, na pár nálezů jsem hrdý :-) , ale stříbrňák né a né. Díky za případnou odpověď.

Zdravím, u 340 mám ID na 20krejcaru 15 až 16 a třeba na jedné šestině thaleru (to je větší a silnější mince) tak tam jsem měl ID 20,21. Je to podle velikosti mince a hloubky, a jakou má mince polohu v zemi. ;-)

Zdravím, mám 340 a chodím s ním rok a nějaké zkušenosti mám, třeba menší stříbrňák (groš, 3krejcar) mi házel 11 a vetší 21-24, hodně záleží na velikosti mince. Zlaták jsem bohužel nenašel, na něj teprve čekám :-D :-D :-D

To Cisar: mě to udělalo i s plnými baterkami, tak nevím, včera při hledacce 2x, dneska 1x, ale připadá mi, že na to může mít vliv chlad? Přes léto mi to nikdy neudělalo....

To Jerry68: jakou aktualizaci myslíš? Ty V540 se dají ktualizovat? Jinak to co popisujes je mimo mě, mě totiž bezdrátové sluchátka poznají když se odpojí, tak mi hned pípnout a poznám ,že se detík vypnul :-D

To záleží natom kde chodíš :) V hromaděželeza to bude wow... to je hrůza. A zase v čistým, wow necítím záda, dneska už nechci kopat :)

No raději v méně zasviněném, takže asi hlavně do toho lesa by to mohlo mít smysl, co? Kolik se přidá na dosahu 10 vs 12, řádově 5 cm?

Přesně tak. Co se týče dosahu, záleží na velikosti předmětu. Na ty nejmenší věci 1-2 mm nebude nárůst v podstatě žádný. Na cíl o velikosti 2h RU to bude těch 5 cm a pokud se budeme bavit o větších cílech, bude i nárůst větší.

Díky moc za konzultaci, promyslím to! :)

Není za co :)

Přátelé, v jakém režimu chodíte nejčastěji s 440? S klukem s tím laborujeme od Vánoc, našli jsme už nějaké moc pěkné mince, ale stále nejsem jistý, jaké použít nastavení... Aktuálně chodím v režimu Mince s citlivostí -2 od max a i tak plno cílů zpívá všemi barvami, a to nemám zaplou podkovu (tu používám jen pro kontrolu cíle). Cíl cca 15 skákal od nuly až po železo a nakonec to byl 2 heller, tak mě to překvapuje. Připadá mi, že ten detektor hraje každou chvíli a kdybych měl kopat všechno, tak teda nevím, když i v železe se mi ukázal heller... Jewelry mi hází logicky i maličký plíšky, to je ještě horší... Ale i tak je to zábava a jsme nadšený z každý hnusný mince co není i k přečtení. :-D

540 -- mince , otevřít dvě políčka doleva . Stáhnout sensitivitu o 2-3 dílky. Takhle to fakt bere maličké cíle. Nastavení máme od Dobyho :-) :-)

A ještě mám jeden dotaz - chci chodit s kamarádem, jak daleko od sebe můžeme na poli být, abychom se vzájemně nějak neovlivňovali?

No můžete chodit i za ruku :-) a to doslova :-D :-D . Pokud se detektory zapnou postupně , tak se neruší ani na 50cm.

Kdyby někdo řešil , jak nahradit alkalické baterie, nabíjecím Lion akumulátorem, před rokem jsem to vyřešil velmi jednoduše. Vzal jsem Power banku válcového tvaru (taková ta menší) , sundal z ní hliníkové pouzdro, které má stejné rozměry jako trubka Vanquishe. Akumulátor jsem vložil zespodu do trubky loketní opěrky , kde jsem sundal krytku a teď mi místo krytky čouhá konektor pro USB. Pasuje to přesně. Pak jsem vzal USB káblík z nějaké nabíječky, kde byl poškozený micro USB , ten jsem odstřihnul a přes pojistku 5A jsem připojil červený a černý vodič na napájení detíku (patice +/- v prostoru pro baterie). Pak už stačí jen zapojit velký USB do powerbanky, zapnout na ní tlačítko pro kontrolu stavu akumulátoru a zapnout detektor. Prodloužila se mi výrazně doba provozu na jedno nabití, oproti alkalickým bateriím a nabíjení taky není problém. Nabíjím klasickým micro USB od telefonu.

Dobrá práce 👍👍👍

Já používám normální nabíjecí AA baterie... Celý den vydrží naprosto bez problémů, tak nevím, proč tohle bastlení.

Jdou k 540 připojit je ty jejich předražený Bluetooth sluchátka nebo i jiná? Máte někdo zkušenost? Díkes.

Jdou jakákoli bluetooth - ale upozorňuju, že je to prakticky nepoužitelný. Prodleva je příliš vysoká. Na běžné hledání je to doslova za trest. S těmi jejich "předraženými" sluchátky je to ovšem jiná písnička. Jednak rychlá odezva, jednak kvalita zvuku naprosto jinde. Já osobně Minelab ML80 používám i pro poslech hudby. Navíc velmi dobře odhlučňují okolí a neřeším např vítr. Holt za kvalitu se něco platí.

Tak jsem dohledal, že se dají použít sluchátka s aptX Low Latenci. Nechce se mi dávat 3300 za originál sluchátka na "pískání". Pokusím se napárovat se Sony WH-1000XM4, jak to bude fungovat, ale na pole hudební sluchátka za 10000,- nosit nebudu :-) Tyhle ve skupině na FB docela chválí. Jinak díky za popis ML80.

https://sluchatka.heureka.cz/creative-soundblaster-jam-v2/?fbclid=IwAR2gwdBWDzxfuv3W8O8jR_LoAgm0jq8Rk0LPQuf3AAtPYl9ZddyL2B-8OUs#prehled/

Projdi si zahraniční hledačský fóra je asi cca.15 druhů sluchátek od.40€ X výrobců od špuntů až po polo nebo uzavřená sluchátka i ze pár těch značek co se tomu audio oboru věnují tam najdeš.Uvedl si Sony tam někde by ta kvalita co se týče všeho i té hudby mohla začínat.Neberu člověkovi názor pokud má jako ikonu na hudbu sluchátka ML80 tak akorát nejsem tak bohatej abych si kupoval levné věci.Lepší gramec přenoska za cenu těch sluchátek lampovej zesák polootevřený sluchátka tomu třeba já říkám hudba a kvalita.Jestli někdo bere sluchátka přes Bt jako zázrak a kvalitu jo od 40-200€ je to stejný akorát rozsah je u značek jinej.

Zajímavý nápad na řešení uchycení https://www.youtube.com/watch?v=V2Shx-4vynQ&t=381s&ab_channel=DetectorismoPaulistaPE

:-P :-P :-P

to se tu řešilo už dávno , ale jde o to , že ta velikost odpovídá malému dítěti , normálně vzrostlý hledač s tím nemůže chodit , leda přes rameno.

Máš pravdu taky sem to zkoušel kdyby ta tyč byla delší tak by to šlo :-P

Dobrý den všem potřeboval bych radu pořídil sem si 540 a dnes se mi na vycházce ulomilo držadlo dá se na to použít reklamace když je stále v záruce?

Zkusil bych určitě reklamovat a uvidíš.

myslím že to se dá , budou po tobě chtít odeslat poškozenou část.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru