Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab 340, 440, 540

v kategorii Detektory - netříděné, založil Elmara 3.10.2019 16:14

díky o víkendu to zkusím

Nemáš zač mám to přesně tak a vyhovuje i ten zvuk a je více v klidu jak si na to zvykneš nic jiného nebudeš nastavovat leda že by si chtěl hledat železo tak zmáčkneš podkovu a si bez diskriminace jo a ten hřebík tam nech svítit filtruje lépe barvu překrývající železem ale to už je buď a nebo že to kopneš nato si ještě zvukově počkáš nějaký ten čas než si ho naposlouchaš taky v tom lítám ale lépe než na začátku měj se ať se daří :-P

Ještě maličkost vše detekovat do kříže velmi napoví :-P

Píšu z mobilu.. A nějak mne to nejde. o:-) :-D. Mělo to být, že jsem teď použil baterie, které byly k detektoru přibaleny a při železu si detik prdne.. 😉 😂 A to mne to jeden čas prdelo docela hodně. Zvuk mám na minimum a nebo dvě carky.pokud by to pipalo jako dnes, tak na ty přibaleny baterie bych 6 hodin dal. Na ty z Lidlu určitě 8 až 10 hodin. Ty jsou vzhledem k poměru cena/výkon asi nejlepší nákup 🛒 Navíc teď mají akci XXL.. V balení jsou dvě navíc 🔝

sakra ja snád rano zajedu do Lidlu i kdyz to mam 18km :-)

Přesně tak to mám i já a takove nastavení se i doporučuje i na instruktážním videu. All metal a jedna carka z ulity ubrat. Alespoň u té 340 to tak bylo jestli se nepletu :-P :-D

Ahoj tech 8-10hodin dají alkalické určitě a nabíjecí ja mam Panasonic Eneloop Pro AA 2550mAh a ty vydrží ještě déle.

Tak baterky dneska vydrželi a spadli jen o jednu čárku za 5,5 hodiny tak snad to byla včera jen nějaka vyjímka nebo moje chyba.Tak na louce kousek za městem asi i prochozené od jinejch detíku si myslím sem našel za těch 5,5hodiny 11 knoflíku,jedna pečet,jedno zavažíčko,1 psí známka,8 mincí ,stoho nejlepší 1 gresle 1760.Tak že za mě spokojenost asi to vážně chce čas a nepanikařit :chvilku trvá než si člověk z detíkem sedne. ;-) jo mám 540 pro upřesnění a su uplnej amater byl sem po 4 v životě dneska na hledačce. ;-)

Tak to je super opravdu to chce čas a ta malá cívka je též dobrá hlavně v nepropustném a v oraništi :-P

Naposlouchávání zvuků si kontroluji u NOXařů, ikdyž mají třeba 50 zvuků a my jen 3 až 5. Je plno videí, kde to ukazují co je co. Také rozlišují kulatost zvuků. Něco jako je legáto, stacato v notách pro housle. Dá se podle toho zjistit mnohé, třeba tvar, kulatost, nebo magnetismus velkého rezavého železa, které se hlásí vysokým ID a na okamžik se ukáže mínus. Baterie neřeším, nabíjím přes noc. ;-)

Čaute chcem sa spytat dal som na nabijacku baterky od vanquishu pisu ze ked budu svietiť diodky stale ze v tedy je nabite ja som to mal cca 5h a stale to blikalo vy to ako dlho nabijate dakujem

Cau ,pokud to bliká ,tak pořád nabijej :dokud to nezačne svítit jen zeleně bez přerušování.Ja je měl uplně na suchu a trvalo mě to 8hodin určitě možná i víc.Nejlepší je nabijet přez noc. .

Sorboo:)dakujem pekne tak to dam na noc nabijat...a inac ste ako spokojny s vanquishem?za mna dobre len som hotový ze co mam kopat a co nie:)

Jednoduše řečeno vše aby si věděl co je to za signál a sem tam mrknout na id ať máš představu a pamatovat je to začátek pak už to je rutina vím že je to namáhavé ale i to kopnute železo učí :-P

přesně tak ,ale je to fuška.Spíš se bojím toho Ag :někdo tu psal ze je pod ID 18 a to ja kopu samej alobal a už na to ID 18 su háklivej a kolikrát ho ani nekopu páč 80 alobalu pod ID 18 a nic jiného ,vás fakt odradí to ID kopat ;-)

Dneska 3.5hodiny v terénu a nálezy 3knoflíky,1 náprstek zmáčknutej,kus nějake brože,jedna pečeť,1 soc kačka 1957,novodobej desetník a dvacetník a 2x 1Krejcar.Za mě spokojenost.

Jerry68..jasne chce to čas a napočuvať to..len pred tím som mal Zero a tam to islo raz dva:)tam som vedel čo kopať a čo nie +-ale inac myslim hlbkovo odozva atd super...jerry68 na akom težime chodíš? Šperky,allmetal???Ďakujem

Hoj šperky s ubranym allmet.ponechány 2 čárky v mínusu takže ti bude ukazovat max.-43210+123atd. Dále zapnutý iron bias hřebíček a jednu čárku z plné citlivosti tak je stabilní to je vše někdy si zapínám allmetall naplno podkovičkou pokud je málo železa třeba v lese jinak toto nastavení se dá uložit dlouhým přidržením v posledním segmentu s hlavičkou tím se nastavení zkopíruje z volby šperky toť vše zdar :-P

Jo a zero jsem měl fajna mašina :-P

Jerry68 super Ďakujem:)

Prosím "velké kluky" o jednoduché ,srozumitelné vysvětlení kdy a jak používat velkou a malou cívku u W 540.kterou do pole, oraniště,na louku do lesa atd.Která bere co a jak. prostě vysvětlení pro začátečníka. Děkuji

Malou se použil v hluboké orbě i v zarostlém lese kde velkou byl problém mávat nosím je obě výměna je rychlá dále malá má supr separaci a detik je lehčí takže odpočinek od bolestí ruky i s máváním bezva dále hloubka je oproti velké cívky tak 5cm podle velikosti artefaktů menší nic hrozného už jen proto že hledáš tam kde to velkou nejde to je asi vše zdar :-P

Ahoj, jak to vypadá s Vanquishem 440? Nejdřív bylo psáno, že dodávka dorazí 2.4. a teď je 11.4. Sekl se transport, nebo je velká poptávka?

Může mi někdo vysvětlit proč mi 340tka na režim mince nebere malé AG?? Na rezim šperky ano, i na almetal, jde hezky do barvy, nebo to mám chápat že režim mince je do míst s větším obsahem bordelu, přece jen je to režim mince,,kde by mělo brát všechny typy materiálu

Ahoj. Ty režimy jsou odstupňované a mají na (99%) i různě nastavené pracovní frekvence. Obecně tady pro naše podmínky je zcela nejlepší chodit ve špercích a All metalu. V obou těchto režimech detektor předvádí neskutečné věci. (pokud se tedy bavíme o hledání drobných stříber atd.) Detektor jsem si porovnávali se vším do 10 000 kč a právě na tyto cíle byl rozdíl naprosto největší. Co se týče režimu mince... je to na větší cíle, třeba ideální pro kluky co dělají válku a prostě nechtějí řešit každý šust :-). Za mě, dva dny hledání jsem strávil v podstatě jenom v podkůvce. Pro mě ideální režim ;-)

Musím souhlasit, že All Metal je dobrej. Taky jsem si na něj zvykl. Po prvních rozporuplných hledáních jen v přednastavených režimech, kdy jsem kopal samej šrot a plechovky (holt nováček co to nemá ještě naposlouchané), tak All Metal mě vrhl do toho správného směru a hned je to větší legrace :-) Ale taky rozlišuju, jak moc toho železného "příbruku" v tom signálu je - takhle kolega (má taky 540 jako já) našel bodák z 2.WW a měl to barvu s lehkým příbrukem železa a pak když to vykopal, tak to bylo čisté železo.

t Jimmi ,,,,program Coin ma na V340 nastavenu diskriminaciu až do +10 ID - a tak je logicke ze ti tento rezim zdyskryminuje všetky farebne predmety s ID od 0 az +10 ... ....to znamena tiez te male hammeredy..s idečkom do +10...

....Pri hladani drobnych veci s nízkym ID používaj program Allmetal,,alebo Jewerly....

Ja vecsinou chodim v Allmetal..,ale niekedy je dobre urobit kontrolu niektoreho podozriveho signalu na programe Jewerly .. -ten program dokaze lepsie odhalit niektory neprilis čistý signal v železe..

Tieto programy maju tiež podstatne lepsiu separáciu v železe ..ako ma program Coin..,,,.

-kde Vanquish dobre vynikne na separacii nizko vodivych predmetov...,a bude mat iba dobru separaciu vysokovodivych predmetov...

Program Coin je urceny viac na hladanie mincí a predmetov s s ID 10 a viac....

Zakladom programov u Vanquisha je modifikovany program typu *Beach1 z Equinoxu ...aj ked je podla mna trochu viac ostrejsi na velmi nizkovodivych predmetoch...plusom je ...ze tiez si zachovava rovnaku kvalitu multi -IQ ID ako ma Equinox..

Ahoj, tak jsem si pořídil V 540, spíše ze zvědavosti. A můžu říct, že jsem po prvním hledání opravdu spokojenej a mile překvapenej. Výborně zobe mince a do hloubky jde opravdu slušně. A co je hlavní, tak nekopu žádné železo. Folie se dá taky odhadnout, ale co kdyby? A je to opravdu klidnej stroj. A to už jsem vystřídal hodně detektorů.

Ahoj ,taky mam 10 dní 540 a jsu spokojenej .Jak říkáš folie se dá dobře odhadnou ,ale co kdyby to bylo Ag vid ,ale stejně je tam vždy ta zatracená folie ;-)

Tak sem měl dneska zajímavej nález :hrálo mě to do barvy ,tak sem to vykopal a po vykopání to byl kámen asi 8cm velkej ale vaha strašne moc kolem 4 deka nelí pul kila :po přejetí na zemi to hralo už jen železo -9.Na magnet z ledničky doma to nereaguje.Sem nováček ,tak že nevím co to muže být,děkuji.

By mě zajímalo jestli bude nějaké instruktážní video na 540???

Vanquish 340 pod dráty vysokého

Úplně v klidu. :-D :-D :-D

Ahoj,jsem asi úplný tele :-D ale jak spárovat sluchátka s detektorem? Zapnu sluchátka,ozve se tón a blikají(pravá strana) modře..zapnu na detektoru bluetooth,bliká značka,ale nespárují se..Nebo je problém,že to zkouším doma? Díky..

Já zapnul nejdřív detektor, na detektoru BT. A pak dlouze podržet ON/OFF na sluchátkách dokud se ti neozve druhý zvuk ve sluchátkach (první zvuk je indikace zapnutí a druhý zvuk je indikace párování) ;-)

Už jsem na to přišel ;-) Díky ;-)

Jak se chová Vanquish na čediči,testoval to někdo?

V týdnu jsem chodil nedaleko Milešovky a pravdou je, že jsem musel all metal přepnout na nízký iron bias, protože mi kameny bručely jako železo. Po přepnutí jsem je neslyšel ale tak mě napadá, že jsem nezkusil snížit citlivost (teprve druhé hledání s 540). Zkusil jsem odladit detektor přímo nad kamenem ale to taky nepomáhalo. Ale drobné kousky barevných kovů to bralo parádně, bezdrát sluchátka super jen v těch vedrech by to chtělo nějakou odlehčenou verzi.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky