Detektor kovů Minelab X-Terra 705

Zdravím, pořídil jsem si detektor Minelab X-Terra 705, a už jsem s ním nachodil zhruba 10 hodin. Jsem s ním nadmíru spokojený, ale chtěl bych se zeptat na jednu věc. Zatím používám mód "Mince" a nastavení mám na All metal. Přijde mi ale divný, že sem třeba nenašel ani jeden hřebík, šroub, podložku či matku, proto by mě zajímalo, zda mám fakt takový štěstí, že nekopu takovou droboť nebo je to otázkou nějakého dalšího nastavení... Jinak kopu na poli řětězy,panty, petlice, zátky od piva atd...Takže zatím mám smůlu na něco pořádnýho... Díky za odpověď

Odkaz na testy detektorů kovů řady X-Terra: Testy detektorů kovů řady X-Terra
Návod pro detektor kovů Minelab X-Terra 305: Návod X-Tera 705

Detektor se již nevyrábí. Nahradila ho řada Minelab Vanquish

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.7.2010 20:18

To se mi zdá divný, taky mám XT705 a když dám all metal, tak mi to bručí pod cívkou že se i divím kolik bordelu na poli je. Zkoušel jsem jeden vykopat a byl to železný hřebík. Asi tedy máš štěstí :-)

konecne normalna stranka kde sa da pokecat o detektore Xterra 705

Ahoj, nevíte někdo, kde najdu český návod k 705ce? Moc díky

Už si to moc nepamatuju,ale v tom modu je tuším už nastavená nějaká ta diskriminace..pokud nechceš přecházet,tak to povol až do mínus 2.

V All Metal diskriminace není? Nebo se snad mýlím?

Ahoj

Nemůžeš chodit zároveň v diskriminaci (mince) a v All metal. Obecně je u detektorů Minelab diskriminace na nejlepší úrovni. Režim "mince" je pak co se týče diskriminace dost drsný a určitě bych volil nižší nastavení. Takle můžeš snadno minout řadu cílů.

Druhá možnost je, že za režim "mince" považuješ ikonku na LCD. (mince - krumpáček). pokud chodíš v ikonce mince a máš natavený All Metal, měl by jsi slyšet každé želízko? 8-)

jak píše Elmara ....ta mince na displeji není žádný mód, ale pouze indikuje, že máš puštěný "normální" mód v kterém si volíš buď all metal, nebo jeden ze čtyř přednastavených, ale plně upravitelných režimech ...tzn. pokud je na displeji mince, tak jako druhá indicie je vlevo na straně displeje buď AM(all metal) nebo 1,2,3,4.....pokud je na displeji místo ikonky mince ikonka krumpáčku tak máš puštěný mód prospecting...a ten je stejně jako ostatních 5 režimů popsán v návodu.............z toho tedy vyplívá, že chodíš v jednom z módů 1,2,3 nebo 4 ..tam je diskriminace nastavena a tudíž nekopeš železo a zároveň vidíš nahoře minci....doporučuji po zapnutí zmáčknout tlačítko AM a pak Ti zaručuji, že si zakopeš železa až Ti nebude dobře :-D ;-)

jo až teď jsem se zorientoval co jsi vlastně chtěl vědět :-) :-D

Zdravím kolegové,uvažuji o koupi x-terry 705,chtěl by se zeptat jaky má dosah na barevné kovy,mince a jestli se projevujou falešné signály při výskytu zesilovačů,ele-drátu atd.a k jakému detektoru jiné značky byste ho srovnali,No a ještě by se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi cívkou"2D 7.5kHz a koncetrickou7.5kHz.děkuji za radu :-)

To kospa: začnu s odpovědí od zadu. Rozdíl mezi 2D a koncentrikou je v dosahu a váze. Jak hmotnost tak dosah je u 10.5 2D sondy větší.

U X-Terry se dá rušení pomocí posunu pracovního kanálu slušně eliminovat. Nic ale není 100%, a pokud tak je někde v blízkosti například prasklý izolátor (ten pak vysílá doslova v celém spectru), pomůže pouze snížení citlivosti.

Dosah na mince se dle velikosti kolečka a stavů půdy pohybuje. Pokud bych zvolil příklad, na 1kčs budeš schopný se dostat na cca 25 až 30cm takřka všude.

Celá řada X-Terra je povedená a myslím hodně oblíbená. Je to sázka na 100% jistotu :-D

Měl bych taky dotaz ohledně cívek. Jaký je váhový rozdíl mezi základní koncentrikou a 2D ? Kolik váží 705ka s 2D? Docela uvažuji nad x-terrou :-)že bych se k ní asi vrátil.

zdravím, aká je hmotnost tej 10.5 2D cievky ?

Pokud ji zvážím včetně krytky, šroubu a kabelu tak je to 555g ;-)

Dakujem za odpoved

Není za co :). Asi by jsi našel někde nižší váhu, výrobci to většinou neuvádí s krytkou a kabelem. ;-)

Elmara-děkuji za radu :-)

Není za co :-)

POŘÍDI JSEM x teru a tápu.. :-(

jendo a vcem ? mam ji taky, a velka spokojenost

to jenda: Co to teda máš, ZETEX, nebo Minelab? Asi oboje.... :-) :-) :-) :-)

Jak je to s odlaďováním feromagnetických hornin, dá se s 705kou chodit v českém středohoří kde je hodně čediče ?

Není to žádná legrace. Detektor se dá poměrně dobře odladit, dosah je ale malý. Platí to obecně pro všechny VLF detektory, testoval jsem hodně přístrojů a nic není výrazně lepší. Rozdíl je v podstatě pouze v tom, že některé detektory se dají používat a u některých je to o nervy. V podstatě nejlépe vyšel u digitálů Minelab E-Trac a u analogu Tesoro Lobo ST.

Ani PI detektory nejsou uplně dokonalým řešením. Testoval jsem GPX 4500 a GP Extreme. Na některých místech jsem přístroje nedokázal dostat do hledacího stavu. Na většině míst se ale hledat dalo a feromagnetické horniny tolik neovlivńují dosah přístroje, jako je tomu u VLF.

Ahoj je 705 vodě odolná?

ahoj dá se 705 koupit přímo s18khz sondou,?Nebo musim brát základ a tu 18ku si doplatit.

ahoj dá se 705 koupit přímo s18khz sondou,?Nebo musim brát základ a tu 18ku si doplatit.

pokud je dobrej prodejce tak ti ji necha s jkoukoli civkou

ahoj dá se 705 koupit přímo s18khz sondou,?Nebo musim brát základ a tu 18ku si doplatit.

Ahoj k výše uvedenému dotazu pokud kopeš jen velké kusy a hřebíky ne můžeš mít citlivost na minimu, myslím, že když zvýšíš citlivost budeš kopat i špendlíky

Ahoj mam ace250 a rok chodím kamošúv musketeer tak bych chtěl skusit viší frek.jestli vemu xteru tak bych prostě rád tu 18khz.na obě cívky nemám momentálně kačky,holt krize je krize.

ja vzal rovnou 18, a bylo me receno pokud ji vemu tak stejne nikdy zadnou dalsi sondu nekoupim, a rekl bych ze to je pravda, nalezy slusne, ale to je spis o lokalite

Dobrý den, koupil jsem tento detektor od kolegy z práce (bohužel bez manuálu, mám s ním nachozeno asi 10 hodin a tak trochu v tom plavu, protože mám pocit, že je detektor nějak rozladěný... např. jdu po lese a detektor indokuje nález hodnotou -8 a hloubku 10cm (2 šipky), zapnu pinpointer dohledám nález a najednou mi tam skočí třeba +12 a hloubka 25. Začnu tedy kopat, vykopu díru a nikde nic, zkusém opět přejet detektorem přes díru i přes vykopanou hlínu a najednou žádná indikace jakoby byl ten prvotní nález jen omyl. je to normální nebo je skutečně někde chyba? mohl by mi někdo poslat nějaký výchozí hodnoty jak by to mělo být v menu nastavený aby to fungovalo korektně? a ještě by mě zajímala jedna věc, když stisknu pinpointer tak dohledá přesně nález (uzavře se mi kruh) a pokud potom stisknu opět pinpointer a držím tlačítko stisknuté asi 4 vteřiny tak se mi to přepne to nějakého dalšího modu, to je jesště citlivější pinpointer nebo jakou to má funkci. Děkuji mockrát za rady...

Dobrý den, koupil jsem tento detektor od kolegy z práce (bohužel bez manuálu, mám s ním nachozeno asi 10 hodin a tak trochu v tom plavu, protože mám pocit, že je detektor nějak rozladěný... např. jdu po lese a detektor indokuje nález hodnotou -8 a hloubku 10cm (2 šipky), zapnu pinpointer dohledám nález a najednou mi tam skočí třeba +12 a hloubka 25. Začnu tedy kopat, vykopu díru a nikde nic, zkusém opět přejet detektorem přes díru i přes vykopanou hlínu a najednou žádná indikace jakoby byl ten prvotní nález jen omyl. je to normální nebo je skutečně někde chyba? mohl by mi někdo poslat nějaký výchozí hodnoty jak by to mělo být v menu nastavený aby to fungovalo korektně? a ještě by mě zajímala jedna věc, když stisknu pinpointer tak dohledá přesně nález (uzavře se mi kruh) a pokud potom stisknu opět pinpointer a držím tlačítko stisknuté asi 4 vteřiny tak se mi to přepne to nějakého dalšího modu, to je jesště citlivější pinpointer nebo jakou to má funkci. Děkuji mockrát za rady...

Dnes se mi stalo to samé..jasný signál...kopu...a nic..a signál zmizel...ticho..múže to být tím,že předmnět byl při kopání někam odmrštěn,aniž by jsem si toho všiml... :-/

to pochybuju, já si vždycky kontroluju i to tu zeminu co vykopu, ještě jí rozhrnu a několikrát to projíždím ale signál najednou není... když se mi tohle stane 5x během vycházky tak mám akorát nervy že tam mlátím hlínu zbytečně :-)

Zkontroluj to v módu na zlaté nugety (krumpáček) - ten je citlivější, také se mi to někdy stane, ale hlavou o zem nemlátím :-)

Zdar X-Teráci,
protože jsem železo nikdy nekopal a chtěl bych to trochu změnit, potřeboval bych poradit a nebo spíš napsat vaší zkušenost s hledáním a identifikací větších želez pod cívkou (myslím třeba válečná železa apod). Jde mi hlavně o vaše zkušenosti z terénu, jakým způsobem rozpoznáváte, jak velké železo je pod cívkou ? A teď nemyslím velká železa na povrchu, u kterých detík zahlásí na displeji "přetížení" a ani velká železa, která se zahlásí jako velká "barva" třeba na ID 46 (radlice apod.). Někdo mi říkal, že zkouší máchat cívkou nad předmětem a zvětšovat vzdálenost nad terénem a tím podle intenzity signálu zjistí, zda jde o velký předmět či ne. Jde mi o to abych nekopal, každé železo na ID -6 až -4, ale opravdu jen ty větší a jak to rozpoznat. Dyžtak prosím napište i jaké bylo ID na displeji, při nálezu "vetších válečných želez", zda byl signál stálý a zda šel do barvy či jen čisté železo. Moc děkuji za vaše postřehy z praxe. Fox. :-)

ja mám sice jen 305tku, ale minulý týden jsem kopl docela velký valečný železo, ID bylo snad od -4 až po 36, bylo to jak zblázněný, po vykopání pak už jen ID -4, to je moje zkušenost, normálně železo nekopu :-)

Hamz díky za zkušenost, jaká byla prosím tě hloubka uložení nálezu? A zkoušel jsi velikost předmětu, třeba Pinpointem? Uvidím co napíšou ostatní majitelé ;-)

hloubka byla tak kolem 20 cm, pinpoint jsem zkoušel, dokázal jsem docela odhadnout, že tam bude něco většího :-)

... nikdo jiný, žádný další poznatek ? :-O

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru