Detektor kovů Minelab X-Terra 705

Zdravím, pořídil jsem si detektor Minelab X-Terra 705, a už jsem s ním nachodil zhruba 10 hodin. Jsem s ním nadmíru spokojený, ale chtěl bych se zeptat na jednu věc. Zatím používám mód "Mince" a nastavení mám na All metal. Přijde mi ale divný, že sem třeba nenašel ani jeden hřebík, šroub, podložku či matku, proto by mě zajímalo, zda mám fakt takový štěstí, že nekopu takovou droboť nebo je to otázkou nějakého dalšího nastavení... Jinak kopu na poli řětězy,panty, petlice, zátky od piva atd...Takže zatím mám smůlu na něco pořádnýho... Díky za odpověď

Odkaz na testy detektorů kovů řady X-Terra: Testy detektorů kovů řady X-Terra
Návod pro detektor kovů Minelab X-Terra 305: Návod X-Tera 705

Detektor se již nevyrábí. Nahradila ho řada Minelab Vanquish

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.7.2010 20:18

taky s ní nechodím dlouho, dnes se mi podařilo sehnat český manuál a teď to zrovna pročítám, a je to tak, jsou to mineralizované horniny na beton :-)

Pokud bys měl návod v el.podobě a byl bys tak hodný a poslal mi ho na yourneyman@seznam.cz byl bych ti nesmírně vděčný, koupil jsem starší detík z druhé ruky bez návodu a taky by se šiknul. ;-)

určitě pošlu, já ho taky dlouho sháněl. Dnes jak příjdu z práce to naskenuju a pošlu Ti to

Tak to budeš moc hodný, předem velké díky!

Asi jsem četl špatně manuál nebo o tom není u X-Terry 70 zmínka, zde předvádí nějací Rusáci tzv. režim
diagnostiky (samotestování) detektoru XT 705 ve FP , doporučují při použití nové ne plně stabilní cívky , ještě
jsem ale nestačil vyzkoušet :

http://www.youtube.com/watch?v=4-OJL6oPGYs&feature=player_embedded

Přijde mi to spíš jako vizuální testovací mód segmentů displeje. Status diagnostiky detektoru nebo cívky, pokud jsem se dobře díval, není nikde vidět. Dokonce to nenapíše ani typ a frekvenci cívky. Podle mě rusáci zkoušej kombinace tlačítek, manuál o tom pokud vím nikde nepíše. Teda vyjma návratu do továrního nastavení (Factory Preset). 8-) Je otázkou, co by to udělalo, kdyby tam někdo dal vadnou cívku nebo NELku, jestli by to napsalo něco víc o závadě nebo nekompatibilitě. ;-)

Tak mi dneska tento detík došel domů... pokud nezačne zase padat, tak jdu v pátek na první seznamovačku :-) :-)

Nejdřív jsem měl terru 305, takže jak jsem zjistil, že mi tento détík vyhovuje, pořídil jsem si 705tku, spokojenost veliká, velice se mi osvědčila koncentrická cívka 7.5 Khz brala pěkně i menší stříbrňáčky, prostě na pohodový hledání je super, pak jsem měl taky tu žehličku, détík výborně vyváženej, lehkej, ale zase nešla do hloubky, což je při té frekvenci normálnií, zase lépe separovala, takže jsem si pak koupil 7.5Khz 26 cm DD, z hloubky jsem byl nadšenej, chodím lesy, tak se to hodí, ale zase jsem přišel o stříbrňáky, nebo sem možná neměl štěstí na lokality, nevím, dlouho mi dělalo problém si zvyknout na váhu a vyvážení, klacek jakoby padal na hubu, ale měl jsem hloubku, takže moje očekáváni naplnila, taky jsem si pořídil v akci cívku Nel Tornádo 7,5Khz DD, kolo jak od vozu, při testování o proti 26cm DD měla naprosto totožné výsledky, váha byla asi stejná, ale po dvou hodinách v terénu šla z domu, asi to je o zvyku, ale bylo to hrozně nemotorný a těžkopádný hledání a takto u mě relax nevypadá. Toť moje postřehy, včera jsem ji prodal, budu na ten klacek rád vzpomínat, ale chci zase ozkoušet něco nového ;-)

oki, tak šťastnou ruku u výběru... ;-)

Filgas.Zdar jsem taky s OV tak kdyby sis nevěděl rady dej vědět.Mám ho 2roky a zatim spokojenost ;-)

kospa: ozvi se mi prosím, dík (filipovic007@seznam.cz) ;-)

Jinak posilam na pokuk male videjko co se podařilo letos kopnout než napadl snih ;-)http://www.youtube.com/watch?v=GvhuoGquq_0

pěkný videjko .)

Ahoj, já sem si to přečetl až dnes... to by bylo fajn se někdy domluvit a jít spolu na hledačku. Kdyby si měl zájem tak filipovic007@seznam.cz :-)

Jinak chci jít i zítra ráno, nechceš se přidat?

to poslední videjko mi nejde pustit :-(

už to jde :-)

Prodám detektor Minelab X-terra 705 s koncentrickou cívkou 7,5khz.Zakoupen 08/2010 v Jílovém u Prahy včetně dokladů a originál krabice.Jednotka i cívka od začátku v krytu takže téměř jako nová.Důvod prodeje přechod na jiný detektor.Pevná cena 10 000 kč.Kontakt 720626348 nebo na mail lukash@tiscali.cz

xterra už je prodaná nepiště mi prosím :-)

už je u mě v teplíčku :-D

Jak velký rozdíl v dosahu je mezi cívkami 10,5 DD 7,5kHz a eliptickou 18,75kHz ? Děkuji

Zdravím, zakoupil jsem X terrku a chci se zeptat na vaše nastavení... časem vše testnu sám asi ale pro začátek bych chtěl bez velkého čtení manuálu vyrazit do terénu... Ještě ji nemám doma ale sonda tam je ta základní jestli to něčemu pomůže.. pokud chcete můžete napsat do mailu na torky@seznam.cz dík předem ;-)

Tady to asi umřelo :-((

Daj si : mod mince, all metal, citlivost 22, 2 tony,automaticke odladenie zeme a skúšaj!

pcnac- ok díky za tip. ;-) a není odladění mince moc? Jestli si to nepletu někde jsem tu četl že je to hodně ... ale je možný že to motám , už jsem toho četl tolik že v tom mám gulášek ;-)

Ahoj pánové uvažuji o 705, chtěl jsem se zeptat jak si stojí u drobných stříbrňáčků 3 krejcárky apod díkec . :-)

Tak to zní pěkně děkuju ti. :-)

torky nerozumien čo mysliš tym odladení mince ale pozri si videa napr:http://www.youtube.com/watch?v=FVUnKpKc-Ys

Ahoj všem, špatně jsem se vyjádřil... :-/ Ale.... Terru mám doma, už s ní běhám jak jen můžu. Nevím jestli mám vše nastaveno správně ale chtěl bych se zeptat.. při dohledávacím modu (mimochodem dík za něj! i když to dohledání dá občas i tak zabrat) terka dává i zvukovou signalizaci a tady mám možná problém. Občas totiž zvuk jakoby vypne,musím přepnout zpět do vyhledávání a zase zpět a pak zas funguje normálně . Není to žádný problém ale zajímá mne jestli to dělá všem nebo jen mě. A pak ještě dotaz... jak se Vám hlásí nebo hlásily třeba stříbrné mince? Celkem mě zajímá jaký byl signál s jakou hodnotou. Měďené mince se mi hlásí myslím na 30, celkem se to dá poznat i když to občas matou i jiné věci. Jinak jsem s xterrou spokojen a jsem i rád že jsem vzal digitál...když chci jen poslouchat můžu a když se chci trochu ujistit nebo odhadnout, mrknu na display ;-)

Nemá x terru někdo z okolí Svitav - Boskovic?

Já jí měním, byl jsem nejdřív na 22 ale když to jde, tak jdu i na 28...snížím když to dělá problémy

je tam takový rozdíl? Já mám tu orig 7,5 DD jestli se nepletu .. bral bych tu 18,75 když železo nesbírám... Neprodává někdo náhodou?

Pánové , nejste někdo v okolí Veselí nad Moravou, Hodonín? Rád bych kouknul na X-Terrku 705. Mám ji v očku, tak bych ji rád okouknul v reálu.
A jen tak náhodou, neprodáváte ji někdo? :-)

A nehlaste sa všichni .... ;-)

"Obří prodavač", ty vole, tak toho trpaslíka si u tebe kupovat fakt nebudu. :-D. Promiň, že zasírám vlákno, ale to mně nedalo. Ahoj Máro, Olin.

:-D :-D :-D

Potřebuju poradit..Je těch cívek nějak moc a tak kdo s čím chodí,chci dokoupit 18 H.cívku a teď kterou ?Tu největší určo né,na bagr jsem ještě nenašetřil... :-)

Dík,toho jsem si nevšiml...

Taky koukám po 18khz... nemáte někdo plonkovní ? ;-) A kterou na 18khz doporučujete z těch starších minelabáckých? Elmara mi po mailu napsal tohle " V podstatě nejlepší volba je kulatá 10,5 kHz na 18,75 kHz od Minelabu " nicméně je tam asi chyba a na další mail žádná odezva zatím. Tak prosím o upřesnění která sonda je tím myšlena. Díky

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru