Nález pistole (ponechání)

Tak, jsem to po..s..kazil.
Našel jsem pistoli, kterou zakopal můj děda ještě jako dítě v roce 1945. Původně patřila jeho dědovi, který si ji přivezl z Prahy, když bojoval na barikádách.
Důvod zakopání byl takový, že jeho děd se rád napil a pak s chlapama vedli řeči. K vůli tomu měla rodina obavu, aby někde něco nevyvedl a pak jako odvetu nevystříleli celou rodinu.
Děda ji naložil do vazelíny a zakopal někdy v 1945.

Našel jsem ji a udělal fotky. Dnes jsem to byl ohlásit. Myslel jsem, že si ji budu moci nechat, ale vypadá to, že mám smůlu.

Opravdu s tím nejde něco dělat?
Nevíte co to je za model?

v kategorii Munice, zbraně a bojiště, založil Chour 25.2.2019 22:57

V zákoně o zbraních je, že nalezená zbraň se musí odevzdat a pokud se do půl roku nepřihlásí majitel, tak propadá státu. Jestli byl ale majitelem tvůj děda, tak bys měl být dědicem té zbraně. Na tohle bych to zkusil uhrát :-)

Já jsem sice legalizoval "půdovku" po otci, ale v rámci zbraňové amnestie. Stejně další půdovku, která mi byla věnována. V rámci téhle amnestie se mne tuším na vlastnictví nikdo neptal, možná jsem jen podepsal prohlášení, že ty zbraně jsou moje. Pak testování balistiky, pak státní zkušebna a nakonec průkaz zbraně. Předválečný malorážkový Walther šel pak z domu, válečná Astra 7,65 ale zůstala doma, je to spolehlivá, přesná a přitom relativně malá zbraň. V opačném případě by zbraně musely projít dědictvím, tj. zemřelý by byl patrně obviněn z nedovoleného ozbrojování, zbraň dědicům zabavena PČR a pak by asi hodně záleželo na rychlosti dědického řízení a vstřícnosti úředníka na oddělní PČR pro zbraně a zbrojní materiál ... . Já zvolil cestu amnestie a bylo to v pohodě. Ale kdy bude další amnestie, to ví "jen Bůh a strana (dnes se ale neví, která)" ... :-) Navíc fůra lidí, co mají zbraně stále ještě mimo legální evidenci, je asi ani tak amnestovat nebude, protože s ohledem na protizbraňovou legislativu, protlačovanou poslední roky euromaxistickými fanatiky v rámci celé EU, by o ně nakonec stejně mohli přijít.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru