Novela Zákona o památkové péči

Podle chystané novely zákona to vypadá že se na nás chystá podobný zákaz hledání jako je to na Slovensku. Jakákoliv movitá věs starší 70 let je archeologický nález. Archeologické nálezy se mohou vyhledávat jen v rámci archeologického výzkumu a to pouze osoby pověřené. jinak se jedná o nelegální čili trestnou činnost.
Pokud o tom někdo víte víc, budu rád za každé info.

Zdroj Ministerstvo kultury
http://www.mkcr.cz/cz/kulturni-dedictvi/pamatkovy-fond/legislativa/vecny-zamer-noveho-pamatkoveho-zakona-126465/

v kategorii Nezařazené, založil bradleyS 20.9.2014 16:45

To Kim.....no spolupracoval. Dělal bych všechno co by bylo potřeba. :-)

;-) :-D

Pokud to půjde tak jak by to jít mělo, bude pro ty co projdou školením šance si svůj koníček užít legálně. Když někdo ale napíše, že se odmítá někde registrovat nebo něčím projít je mu taková možnost ale asi buřt. Je to stejné s rybařinou, nebo myslivostí. Tam jsou také ti co lístek mají a to co ne. To je prostě stejné.

Jsou země, které mají velice tvrdé zákony, nic se tam tak neodevzdává a hledání táhne především milovníky adrenalinu. Samozřejmě je pak jedno zda chodíš někde za vesničkou nebo plundruješ hradiště. Pak je anglo-saský přístup kde se snaží o spolupráci.

Řada archeologů a hledačů se snaží aby spolupráce mohla fungovat. Díky jim za to. S přístupem já se nikdy ničeho nezúčastním, prostě si chci dělat co chci se nikam nedostaneme. ;-)

Elmara:Naše sdružení spolupracuje.I tak se ale může stát že stím bude konec.Všeobecně vzato MK dostvá ze všech resortů nejméně peněz.A archologové než se to rozjede -pokud by nějaké školení a papír na to byl,to dělat zadarmo nebudou.Spíše bych se obával uředního šimla že pro jednoduchost nejdřiv udělá paskvil a časem a to dlouhým se ukáže jak velká chyba to byla.Jsem bohužel v tomto směru pesimista.
Můj názor je že se stím nejvíce dá dělat dokud to není ofiko.Pak už může být sakra pozdě.
LP je zatim jedinej web kde se o tom dá diskutovat. U konkurence se nikdo o tom bavit nechce.A každého člověka který stím přijde označeji za plašana.Ano co víme minimálně od roku 2004 se to pravidelně objevuje a do teď se nic nestalo.Njn ale to je do teď a pak BUM.Za mne osobně jsem rád že lidi mají zájem sledovat co se na nás chystá.

To kim: Vezmu to po bodech

1. Ani jsme nevěděl kluci že máte sdružení. Každopádně podle mě je to ta nelepší cesta. není možné se bavit s desítkami jednotlivců. Navíc to zvedá povědomí o tom že ne každý hledač je zároveň lupič.

2. Rybářské lístky, lovecké lístky nebo třeba povolení na hledání na královské půdě v UK, tolikrát probírané. Vše stojí nějaké peníze. Tudíž naprosto souhlasím že zadarmo to určitě nebude. Nebo to prostě někdo bude sponzorovat. Stát, nedá ani korunu.

3. Poslední dobou jsme měl pocit, že jsme to právě mi kde se kvůli prodejům nesmí diskutovat. Jasně že pro prodejce detektorů je téma "jdou zakázat hledání" dosti špatně. Ale zase admini na LP byly nejdříve hledači než začali prodávat a sákryš hledáme stále. Tak když se to zvrkne budeme asi k těm detektorům prodávat noční vidění, hejkaly a čelovky. Tedy doufám že to nenastane.

4. Sám to sleduji tak od roku 2006, kdy jsem byl tuším na prvním Mejtě. Do té doby jsem se tedy nějakou zákonností hledání moc nezabýval a i případné cedule archeologická lokalita mi přišli že je tam nějací soudruzi zapomněli.

Sám doufám že to dopadne dobře, tedy alespoň pro ty co budou chtít být slušný. Vycházím právě s té spolupráce s archeology, kterou stále co by dobrý příklad co by měl táhnout publikujeme. Taky jsem přesvědčený že četa kupředu je právě přes místní OPčka která jsou schopná si ohlídat svoje členy. Prostě nebudou chtít mít mezi sebou blba co by jim to kazil. Takové malé sdružení si bez větších problému údělá smlouvu s místním muzeem.

A jak se jmenujte? :-D

MEMORIA IN TERRA ;-)

Hezký :-D A kam chodíte, do Brandýsa k pí. Němcové? Tam by jsem se klidně mohli potkat na nějaké přednášce? :-D

Máro děkuji za uklidňující vyjádření. Snažím se svými příspěvky ukázat na nesmyslnou tvrdost a absurdnost chystané novely stejně jako se bojím toho kam až to může zajít. Rozhodně nechci démonizovat archeology a zahajovat proti nim nějakou štvavou kampaň. Přece jen povolání archeologa vyžaduje být srdcařem a ne pro peníze.
Norde tvoje představa spolupráce je velice zajímavá. Pokud bude nějaké hlasování jsem jednoznačně pro.

omlouvám se za hrubky jsem češtinářské pako o:-)

Důležité je umět to po latinsku :-)

Ještě by se dalo občas dát vládnoucí straně najevo, že nás je třicet tisíc volících hlasů , a že ta strana o tyhle hlasy určitě přijde , pokud nebude hodná o:-) :-D :-D

Rozhodují úředníci a bude to ještě horší. Aniž bych se tedy chtěl nějak zastávat politiků, nakonec někdo to dělat musí. Je ale možné, že po všech těch novelách se dostaneme do situace, kdy ani ministr nebude moci rozhodnout nic.

Docela rád se dívám na "Ano pane Ministře" nebo na pokračování, když už je premiér. Nejvíce se mi líbil ten díl, kde se snaží zavřít nemocnici kde 3 roky neměli jediného pacienta a přitom tam pracovalo 650 úředníků.

Nakonec to nedal, byly nejlépe hodnocenou nemocnici v Británii. Žádné problémy, skvělá hygiena..... a to je bohužel ten problém.

I když si tak ve volbách zvolíme chlápky a holky co se třeba snaží najít nějaký kompromis. Ty úředníky nikdo nevolí. :,-(

Elmara:Docela rád se dívám na "Ano pane Ministře".... já to miluji britskej humor je mne hodně blízký

To je sice pravda :,-( Ale politik schvaluje zákon a když vidím po každých volbách ty čistky v úřadech ,tak aj toho úředníka ;-) :-D

Já bych dělal větší :-D

Tak budem volit tebe 8-) Nechceš kandidovat ? :-D :-D

Elmara na hrad !!! :-D

Ano, ale jedině medovinobraní na Zbořeňáku :-D

Kandidovat tak leda na pana Včelku ;-)

Asi bych taky pěkně bzučel o:-) stačilo, že sem trošku oslavil o sobotě narozky .Naštěstí konečně dneska došel poslední frťan i v práci, takže to vypadá, že přežiju ve zdraví aspoň do Sylvestra 8-) :-D

A kolikáty to byly? ;-)

Naštěstí ne kulatý 8-) :-D teprvá sórok try goda o:-) ;-) tudíž po našem čtyrycet tři 8-)

Tož tam se taky můžeš politycky znemožnit 8-) Já bych se tam znemožnil určitě o:-) :-D

Znemožnit, to je takřka jisté. Ale ne politicky :-D

Tak držím palce ať to vyjde :-D :-D :-D

Stačí jen na to vyčištění a dosazení těch myslících hlavou :-D Pak zas může do přírody ;-) očistit se od těch bacilů,co se tam dají chytit :-D ;-)

dost dobrý ;-)

Jaké vládnoucí straně? MK řídí lidovec a asi na tom něco bude co řekl Svěrák - Tranďák o p.Chroustovi. Hlavně že lidovci ponechali kulturní církevní památky ve vlastnictví obcí a státu. Viz třeba poslední případ sester Voršilek a Národního divadla. :-)

No tak straně , která vládne MK ;-) :-D

stav se na MK maji tam teď tuším víkend otevřenejch dveří s prohlídkama.Milostivě pan Ministr dovolil... ;-) :-D

A protože to smrdí neplánovanýma dotazama, tak nebude přítomen určitě 8-) :-D pan Ministr ;-)

:-D :-D

A já, proč se tu v posledním týdnu objevily ty trollí příspěvky...ono je třeba při schvalování novely ovlivnit schvalovatele a veřejné mínění, a to pokud možno negativně proti hledačům, no a jak to udělám nejlépe...no přece zevnitř přes jejich web...

Umění války - největší umění války ,je vyhrát ji bez boje ;-)

joeblack:oprava to bylo pro tebe-dost dobrý

Tak holt půjdeme do undergroundu a bratia slováci nám už nebudou závidět.

Co takhle napsat otevreny dopis premierovi a rezidentovi??? :-) :-D

Myslíš s nábojem ?Třeba z Maxima ? o:-) :-D :-D

Dopis s čím?
Pokud nebudeme mít jednotný a ucelený názor, tak nedocílíme ničeho.
Tedy vy nedocílíte. Já už jsem ničeho docílil.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru