Obuv lovce pokladů

Zdravim všechny lovce pokladů,
nedílnou součástí výbavy lovce pokladů jsou boty. Chtěl bych se zeptat, jaké boty při hledání používáte a jak jste s nimi spokojeni. Ptám se proto, že já s botami, které používám, spokojený vůbec nejsem. Přitom se nejedná o boty, které by stály pár stovek. Používám boty z army shopu. Jedná se o boty od firmy HI-TEC, starší model Magnum (cena nových cca 2500 Kč). Obě boty cca po jednom roce používání popraskaly v přední části, kde se ohýbají prsty. Další boty jsou od firmy Prabos -vojenské boty polní letni verze 2000. Cena cca 2000 Kč. V těch jsem byl v terénu cca 5x a u obou mi praskly podelně obě dvě podrážky.

v kategorii Nezařazené, založil Delta 17.5.2015 15:02

Nene, podkolenky.

:-D tak to je jiná liga ale

Už jedině meindl 8-)

Všechny srdečně zdravím .Tak moje dlouholetá hledačská obuv jsou poloplátěné boty US Army zakoupené mojim zetěm když pracoval v Německu, tenkrát stály na naše prachy 1000 Kč v přepočtu . Jsou staré již něco přes 13 let to jsem ještě nehledal ale používal jsem je jako obuv pro houbaření , za tu dobu našlapaly stovky kilometrů ve sněhu vodě i v parném létě .Jejich podrážky jsou již řádně ochozené ale stále mají původní tkaničky na konzervaci jsem od začátku po rozešlápnutí použil starý dobrý osvědčený motorový olej , po každém zaschnutí jsem provedl znovu nátěr , ve sněhu v mokru vždy v botách sucho Po nátěru hezky kůže změkla a hezky se napasovaly na nohu .Loni se mi na botách začaly dělat trhlinky v kůži tak jsem dostal na narozky zase ty samé poloplátěné ale zatím ještě nejsou pořádně rozchozené tak je střídám s lehkými gumovými holínkami mají tu výhodu že mi detík při příblížení k noze nepíská někdo namítne v holinách se potí noha nosím bavlněné ponožky a v těch holinách nachodíma po lese šest až někdy osum hodin a bez pocení a bez únavy . Tolik moje zkušenost s botami na hledačku .

Já používám pracovní boty, nestojí moc a něco vydrží.

Pracovní obuv bych doporučil slovenské Artra. V práci v nich odchodim cca 2700 hodin za rok a pak jsou na výměnu.

Já chodím v botách Danner Combat Hiker Gore-tex a zatím maximální spokojenost. V létě i v zimě. Jen to chce občasnou péči.

Před měsícem jsem si koupil PRABOS PYTHON S3 ESD ,jsou to super boty, bez kovových součástí., Non metallic ,bezvadně padnou na nohu za kvalita za rozumnou cenu.

Já nosím Panthery od Bennonu a jsem spoko. Ale budu si kupovat nějaké od Lowa.

Jo Panthery jsou dobré .ale já jsem chtěl něco bez kovových součástí..

Taky používám staré pracovní, nejsou sice do mokra, ale to stejně nechodím. Jsou polstrované a vydrží vše i když v nich pravidelně odhrabuji zeminu nad signálem, než začnu kopat. a stojí něco do 500,- Kč.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru