Ochrana proti klíšťatům

V tuto dobu je aktuální, při pobytu v přírodě setkání s klíštětem.Bylo by dobrá vědět, jak se kdo chrání proti tomuto cizopasníkovi.
Jaké máte třeba zkušenosti.
Někde jsem četl, že jako možná ochrana prý funguje (mimo různé chemické postřiky), pojídání vitamínu B a nebo česneku.
Co vy na to? ;-)

v kategorii Komáři, klíšťata atd., založil Kozajda 10.4.2011 18:17

Záleží na množství. Je i v pivu. Jednou jsem pozoroval chlapíka, ten jich měl dost v sobě, a komár mu sed na ruku. Pán povídá: "Hele, komár." Hmyzoun nasál, a pán furt nic, akorát povídá: "Hele, von chcíp." A komár padl k zemi jako podťatý.
Tak taky nevim jak to je s tim B komplexem. :-/

Tak to je možný, že po tom co nasají to mají rychle za sebou. Já je ale nechodím zabíjet, mě uplně stačí když se mi vyhnou :-D :-D

Ahoj,já používám obojek na psi proti klíšťatům.Kupuju ty nejlacinější za 70Kč a vydrží mi cca na tři měsíce.Nosím ho omotaný kolem zápěstí. :-D Líbí se mi lektvar od Kozajdy,vyzkouším ho 8-)

Na klíštata je výborný zelený Difusil. Nastříkat na oblečení a obuv a nežádoucí hmyz nemá šanci nasávat. Navíc je výhoda i v tom, že má dlouhotrvající učinek- několik dní.

hlavně to oblečení

klíštata jsou vyřešený difusilem..ale ti kloši..já to vidim na ten US army repelent ..nebo ocet ..jenže to projdu lesem a budou zamnou padat chcíplý veverky..

Nedávno jsem viděl v TV, asi když vařil Babica, že dával do jídla bazalku a říkal, že pokud by se člověk natřel s touto bylinou, tak že ho ochrání i od komářího bodnutí.
Ověřoval jsem to na netu a je to pravda. ;-)

PREDATOR MAXX !!!

Insekticidní repelent s extrémní účinností určen pro dlouhodobý pohyb a pobyt v místech se zvýšeným výskytem hmyzu s možným přenosem nebezpečných nákaz.

Charakteristika, složení, dávkování:

- účinná látka: DEET 50 %
- pro dlouhodobou ochranu spojenou s vysokou fyzickou zátěží v oblastech s vysokým výskytem nebezpečného a obtížného hmyzu
- ideální do tropických oblastí
- odpuzuje, paralyzuje a hubí komáry, klíšťata a ostatní létající a lezoucí hmyz
- zaručená dlouhodobá ochrana pokožky minimálně 12 hodin a ochrana oděvů minimálně 7 dní
- testováno Státním zdravotním ústavem Praha

Tohle mě před chvilkou zaujalo, tak vám to přeposílám.

Tady je pěknej odkaz, kde jsou všechny varianty na Repelent Predator.

http://www.vitar.cz/produkty1/repelentni-ochrana-proti-hmyzu-predator1

ten US army mám. Je skvělej ale na kloše nazabírá...

Tak hledačky a hledači - je to tady.
Klíšťáci opět útočí, pamatujte na ochranu.
A bacha na to, není ochrana jako ochrana. :-)

Na klíšťata je v lesích moc sucho. Do přírody vždy jedině s ochranou. Po třech boreliozách neriskuji

JJ jedině s ochranou :-D :-D :-D Nebezpečí číhá všude ;-)

zrovna dnes jsem se nechal očkovat, vzpéčko má akci tak jsem do toho šel.Loni jsem taky chyt jedno infikovaný klíště-14 dnů antibiotika a 3 testy krve,dopadlo to dobře.

hele s klíšťatama vám nejlíp poradí generál klošů Pyrda :-P :-P :-P

Fakt to nepodceňujte, donedávna jsem si myslel, že o nic moc nejde, ale po bolestech kloubů, zhoršeným zrakem, bolestmi hlavy atd. atd. Chronická neléčená borelioza, fakt velká zábava :,-(

Mohu potvrdit. Léčená nebo né, už to máte v těle do konce života.

Ano máš pravdu, ale co nejdříve přeléčená antb.není ještě nic tak strašného, protilátky budou v krvi asi stále, ale nemusíme si ani všimnout, že nás kouslo klíště, nebo jiný bodavý hmyz, nepřeléčíme antb. no a po nějakém čase to začne.
www.borelioza.cz, ale nechci rozebírat nemoci. Prostě prevence a zase jenom prevence, pak se o ten odkaz nemusíte zajímat, já jsem to podcenil a bohužel se zajímat musím :-(

Určitě velký souhlas. Měl by se očkovat každý z nás,
opravdu to není žádná sranda. Fakt prý letos budou
přemnožený.
Mimochodem, kdo zná něco účinného na kloše - poraďte.
Sice nekouše, ale je to strašně otravná potvůrka.
Však všichni víte, co vám budu povídat. :-(

minus 24, a je pokoj.

Jakožto také mj. včelař, doporučuji včelí bodnutí. Od té doby co chovám včely, tak se mi komáři a klíšťata docela vyhýbají. Špatná zpráva je ta, že to chce během sezóny tak 300-400 kousků. ;-)

Kousanec = bodnutí? No, tak to nevím, se nechat 400 x bodnout!? :-(

Na rychle vyndani klistete funguje nejlepe mydlo. Obycejne mydlo namocte aby vytvorilo mokrej povrch,potom vemte tycinku s vatou na cisteni usi a naskrabejte mokre mydlo na konec tycinky. Pak pritlacte na kliste a par krouzivymi pohyby se okamzite uvolni.

jo,jo,mýdlo štípe v očích každýho,můžu potvrdit funguje dobře..

Naprostej souhlas, taky namydlím vatičku, sundám ho a pak popravím. Letos už mne jeden krvesaj napadl. Každopádně je to tvor, který se mi hnusí a také se ho bojím. Mého známého připravil o život.
Už mám v baťůžku repelent a rozhodně to neberu na lehkou váhu.

Další návod, paráda, jen tak dál. Ať jich tu je co nejvíce.
Ovšem nejlepší by bylo, aby je člověk použít nemusel.

zdravim jelikož jezdim i na ryby tak se mi osvedčil predator 3d :-)

Ahoj ve spolek --Taky mám vyzkoušený repelent Predator---fungovala j v Madarsku na Tise kde říkali,že se komáři nebojej žádného odpuzovadla ---na nás po nastříkání nešli-- :-)

Včera jsem zahlídnul v TV přípravek na odstranění klíštěte. Zjistil jsem dnes jak se jmenuje a tady vám posílám nějaké info:
Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte znamená definitivní konec diskusí, zda a čím přisáté klíště zakápnout, jestli je lepší jej vyšroubovat nebo vyviklat... Nic takového! Ixoderm potenciálně rizikovou situaci řeší bezpečně, efektivně, rychle a bez jakýchkoliv věkových omezení (je vhodný i pro nejmenší děti). :-)

Zdarec,
další přípravek co nás ochrání. Stojí okolo 100,-Kč.

ANTImoskyto normal 100ml

Účinný repelentní prostředek s příjemnou vůní. Repelent, který ochrání před dotěrnými komáry, ovády a klíšťaty. Prostředek lze nastříkat i na oděv, nezanechává žádné stopy po aplikaci.

Proti klíšťatům chrání i přírodní repelenty !!!

Existují různé cesty, jak se těmto parazitům bránit. Málokdo ale tuší, že výhrou nad tímto škůdcem může být i po domácku vyrobený repelent…


Uvařte si olej proti klíšťatům

Postup jeho výroby je jednoduchý: do láhve, nejlépe s rozprašovačem, nalijte trochu rostlinného nebo mandlového oleje, přidejte asi dvacet kapek růžového olejíčku a jeden hrneček vody. Vše protřepejte, radí server klistova-encefalitida.cz. Vznikne směs, kterou pak můžete aplikovat na odhalené části těla před pobytem v místech s výskytem klíšťat. Vyhněte se nosu, ústům a očím. Počet použití této protiklíšťové zbraně není omezen. Zkuste takto ošetřit i srst vašich zvířecích mazlíčků.



Do boje s pomocí octa

Ocet je dalším domácím zdrojem, díky kterému klíšťatům určitě vonět nebudete. Stačí smíchat dva díly vody s dílem jablečného octa. Nakonec přidejte několik kapek svého oblíbeného oleje. Použití je stejné jako u předchozího repelentu.



Exotický repelent

Odpuzovač klíšťat lze „uvařit“ i z citrusů. Stačí smíchat tři díly vařící vody a poté přidat několik oloupaných a nakrájených citrusových plodů. Nejvhodnější jsou pomeranče, citróny, limetky nebo grapefruity. Necháme vařit po dobu jedné minuty a poté mírně vaříme asi jednu hodinu. Citrusové plody vyjmeme z vody a repelent je na světě.



Na klíšťata s peprmintem

Leckdo z nás má peprmint v oblibě. U klíšťat je tomu ale naopak. Navíc příprava peprmintového repelentu nezabere příliš času. Stačí smíchat dva hrnky vody a asi dvacet kapek peprmintového olejíčku.

Zdroj: tn.cz

Ahoj Milane, "čoveče", ty bestie na mně vůbec nejdou!!! Nechápu to,ale neznám, co to je mít na sobě klíště. Bez repelentů, či jakýchkoliv přípravků jsem v lesích strávil dost času a nikdy nic.. :-P

V nedeli sem se vratil domu,chodil sem pet dni po lesych v jiznich cechach.Bez jakehokoliv repelentu nebo pripravku a kliste zadne.Taky to nejak neznam? Bud su tak skaredej a nebo smrdim? :-D

Od doby co nosím po celý rok do dlouhé kalhoty tak mi dali pokoj. Asi tři jsem odchytl jak mi lezli po rukách ale nestihli se přisát. Proti klošům snad jedině moskytiéra, pěkný svinstvo.

No v sobotu na mě bylo jedno moravské klíště odhaleno jak si to štráduje po ruce ale nezakouslo se. Asi mu krušnohoráci nechutnaj :-P. Jinak za sezónu si jich vždy pár dom přinesu a to se vždy namažu ( né chlastem )repelentem ale někdy mi připadá že jim repelent dost chutná ;-)

Musím říct, že celou dobu, co hledám jsem si klíště ještě nepřinesl a žádný repelent nepoužívám.
Asi těm bestiím nechutnám nebo mám zkrátka štěstí 8-)

No a já ho měl minulej tejden na franckovi ;-) :-)

Tak doufám, že to francek přežil bez újmy :-D

Jo v poho :-D

Letos těch šmejdů ale je. Čtyři hoďky v lese a devět kousků odhaleno jak si to po mě štráduje a to jsem použil repelent :-/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru